Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Za mazání 3 roky vězení. Poslanci zahájili tažení za „svobodu na sítích“ (Seznamzprávy.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Dal: 1183 poděkování
Dostal: 2949 poděkování

Za mazání 3 roky vězení. Poslanci zahájili tažení za „svobodu na sítích“ (Seznamzprávy.cz)

Nový příspěvek od Kasz »

29. 4. 17:04
Sněmovna podpořila v úvodním kole návrh trestat omezování svobody projevu na veřejných sociálních sítích.

Za mazání příspěvků uživatelů by provozovatelům nebo správcům sociálních sítí hrozilo podle novely skupiny poslanců v čele s Václavem Klausem mladším (Trikolóra) až tříleté vězení, zákaz činnosti nebo peněžitý trest. Návrh prošel prvním čtením, předlohu dostane k posouzení ústavně-právní výbor.

Novela trestního zákoníku se snaží podle Klause zabránit cenzurním zásahům. „Chci hájit svobodu slova a demokracii a nenechat si útoky nové levice přerůstat přes hlavu,“ řekl. Piráti neprosadili přerušení projednávání předlohy do schválení evropského řešení záležitosti ani návrhy, aby novelu dostaly k projednání i další výbory. Pirátský poslanec Tomáš Martínek upozornil na to, že by v případě schválení novely nebylo možné mazat třeba vulgarity.

Nový trestný čin nazvaný porušování svobody projevu by se vztahoval na sociální sítě s více než 100.000 uživateli. Trestné by podle návrhu bylo neoprávněné odstranění nebo jiné znepřístupnění příspěvku týkajícího se otázek veřejného zájmu, který by nebyl v rozporu s trestními předpisy, mezinárodními smlouvami nebo s dobrými mravy. Zásah by zároveň musel být veden úmyslem ztížit nebo zmařit svobodnou veřejnou diskusi.
Méně závažné případy porušení svobody projevu, a to i z nedbalosti, by byly podle novely přestupkem. Jednotlivcům provozujícím sociální sítě by za něj hrozila až půlmilionová pokuta, podnikatelům a firmám až padesátimilionový postih.

„Svévolné mazání“
Provozovatelé sociálních sítí podle předkladatelů ze sedmi klubů zavádí vnitřní pravidla přípustnosti obsahu příspěvků, která často překračují zákonná omezení svobody projevu. Mazání příspěvků nebo blokování uživatelů je v takových případech v rozporu s listinou základních práv, míní předkladatelé. Zavedení nového trestného činu a přestupku by mělo zabránit tomu, ale provozovatelé sociálních sítí „svévolně či preventivně“ omezovali názory a informace, které nepřekračují zákonné mantinely.

Projednáním předlohy dnešní mimořádná schůze dolní komory skončila. Poslanci se opět sejdou v úterý odpoledne, kdy bude pokračovat řádná schůze.

Tohle by nám docela vyhovovalo, protože třeba na Youtube příspěvky s klíčovým slovem mažou jedna báseň, přitom chceme třeba jen vysvětlit, co je to pedofilie a kdo je to pedofil.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Varování: 2
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Dal: 420 poděkování
Dostal: 522 poděkování

Re: Za mazání 3 roky vězení. Poslanci zahájili tažení za „svobodu na sítích“ (Seznamzprávy.cz)

Nový příspěvek od simgiran »

Kasz píše: sobota 1. 5. 2021, 0:12:30 Tohle by nám docela vyhovovalo, protože třeba na Youtube příspěvky s klíčovým slovem mažou jedna báseň, přitom chceme třeba jen vysvětlit, co je to pedofilie a kdo je to pedofil.
Co konkrétně smazali? Je potřeba to dokumentovat.
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 16
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Dal: 395 poděkování
Dostal: 150 poděkování

Re: Za mazání 3 roky vězení. Poslanci zahájili tažení za „svobodu na sítích“ (Seznamzprávy.cz)

Nový příspěvek od Bouře »

Já s tímto zákazem docela souhlasím. Jen si myslím že ty tresty by neměli být až tak velké. Například youtube vám může dát strike (něco jako ban) za to že ve svém videu použijete nacistický znak takže třeba ti co se baví o historii konkrétně o 2 světové válce s tím maj velký problém. :(
Podle mě je to fakt dost velký problém protože tyhle masová media maj na náš život a na naše názory takový dopad že je to v podstatě cenzura jen s tím rozdílem že vám furt nikdo nebrání si založit vlastní web kde taková pravidla mít nemusíte ale ty samozřejmě nemaj tak velký dosah.
Youtube mi třeba maže komentáře kde použiju slovo pedofil. To je taky cenzura. Obecně jsou tyhle masové sítě jako Instagram,Facebook a Twitter dost politicky korektní.
Nedávno jsem viděla dost zajímavý rozhovor kde se baví i o tomto tématu. :)

Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne neděle 2. 5. 2021, 0:42:13, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Videa dávejte do tagu "bbvideo" a zarovnávejte je na střed.
Můj život je někdy vážně podivný...
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 490 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

Je otázkou jestli tohle má šanci projít. Přeci jen je něco jiné veřejné místo a soukromý web. Nehledě na to že většina provozovatelů pak ani nemusí být v dané zemi tj. v české republice. Taky už vidím jak se lidi hádají co je cenzura a co překročení pravidel webu.
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Dal: 1183 poděkování
Dostal: 2949 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

simgiran píše: sobota 1. 5. 2021, 21:36:17 Co konkrétně smazali? Je potřeba to dokumentovat.
To ani nemusíš dokumentovat, stačí do jakéhokoliv komentáře napsat slovo pedofil nebo pedofilie.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 490 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

Bohužel smyslem naprosté většiny velkých webů je vydělat peníze. Ve skutečnosti jim nejde o nějakou službu společnosti a tudíž nechtějí ani řešit, zda uvedený termín je, či není nějak závadný. Potřebují eliminovat jakékoliv případné komplikace s provozem a to za co nejmenší možné náklady. Nasadit bota co vyhledává výrazy dle slovníku a pak prostě smazat příspěvek je pro ně nejlevnější řešení "problému"... Pokud chtějí vypadat vstřícně tak tomu ještě vtipně říkají AI.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 5
ve věku do: 11
Dal: 1117 poděkování
Dostal: 453 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

Ten návrh je úplně mimo, samozřejmě. Ale byla by legrace chvíli sledovat svět, kdyby to nějakým omylem nebo demencí zákonodárců prošlo.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1185 poděkování

Nový příspěvek od Cykle02 »

Bouře píše: sobota 1. 5. 2021, 21:49:05Nedávno jsem viděla dost zajímavý rozhovor kde se baví i o tomto tématu. :)
https://www.youtube.com/watch?v=v26WH3yB5JA
Hm, tak na ČEPEKu by si Fuka evidentně taky neškrtl :D
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1185 poděkování

Nový příspěvek od Cykle02 »

Kasz píše: sobota 1. 5. 2021, 0:12:30Tohle by nám docela vyhovovalo, protože třeba na Youtube příspěvky s klíčovým slovem mažou jedna báseň, přitom chceme třeba jen vysvětlit, co je to pedofilie a kdo je to pedofil.
Za to tenhle server je rájem svobody bez cenzury :D
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?