Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci → PARAFILIK.CZ

Instagram zakročí proti pedofilom. Nová funkcia nedovolí dospelým užívateľom kontaktovať tínedžerov, kt.. (REFRESHER.sk)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 380 poděkování
Dostal: 919 poděkování

Instagram zakročí proti pedofilom. Nová funkcia nedovolí dospelým užívateľom kontaktovať tínedžerov, kt.. (REFRESHER.sk)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Pokus o konverzáciu budú môcť maloletí ukončiť, nahlásiť alebo dotyčného zablokovať.

Sociálna sieť Instagram v najnovšej správe oznámila novú bezpečnostnú funkcionalitu, ktorá má zabezpečiť ochranu maloletých pri používaní aplikácie. Už onedlho totiž zakáže dospelým používateľom kontaktovať cez DM (súkromnú správu) osoby mladšie ako 18 rokov, ktoré ich nebudú sledovať.

Ako sa píše v oficiálnej správe Instagramu, ak sa dospelý používateľ rozhodne napísať správu tínedžerovi alebo dieťaťu, ktoré ho „nefollowuje“, vyskočí mu upozornenie, že odoslanie správy danému účtu nie je možné. Upozornenie dostane aj maloletá osoba, aby si bola vedomá potenciálneho nebezpečenstva a zvýšila opatrnosť v prípade cudzieho účtu.

„Bezpečnostné oznámenia v súkromnej pošte budú mladých ľudí informovať, keď s nimi potenciálne podozrivá dospelá osoba bude chcieť nadväzovať komunikáciu,“ vysvetľuje Instagram. Pokus o konverzáciu budú môcť maloletí ukončiť, nahlásiť alebo dotyčného zablokovať.

Sociálna sieť sa týmto krokom snaží bojovať voči narastajúcej pedofílii a zvyšovať bezpečnosť Instagramu aj pre najmladších členov komunity. Instagram sa však spolieha na to, že užívatelia na sieti označujú svoj skutočný vek. Ich vývojári však údajne pracujú na umelej inteligencii, ktorá by v budúcnosti bola schopná predpovedať vek používateľov priamo z ich fotiek.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Marco Freeman
Administrátor
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: ❀ Život by byl šíleně nudný bez šíleně dlouhých příspěvků. ❀
Dal: 848 poděkování
Dostal: 1690 poděkování

Re: Instagram zakročí proti pedofilom. Nová funkcia nedovolí dospelým užívateľom kontaktovať tínedžerov, kt.. (REFRESHER

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Tak jsem se díval na tu oficiální stránku Instagramu a vidím, že slova "pedofilie" či "pedofil" tam užita vůbec nejsou. Mluví se čistě o dospělých a teenagerech. Nicméně když už jsem to četl, tak vycituju a letmě přeložím pár hlavních částí:

Restricting DMs between teens and adults they don’t follow
To protect teens from unwanted contact from adults, we’re introducing a new feature that prevents adults from sending messages to people under 18 who don’t follow them. For example, when an adult tries to message a teen who doesn’t follow them, they receive a notification that DM’ing them isn’t an option. (...)

Omezení zpráv mezi teenagery a dospělými, které tito teenageři nesledují
Abychom chránili teenagery před nechtěným kontaktem dospělých, zavádíme novou funkci, která brání dospělým v odesílání zpráv lidem mladším 18 let, kteří je nesledují. Když se dospělý pokusí poslat zprávu dospívajícímu, který jej nesleduje, obdrží oznámení, že napsat zprávu tomuto uživateli není možné. (...)

Prompting teens to be more cautious about interactions in DMs
In addition to preventing conversations between adults and teens who don't follow one another, we'll start using prompts — or safety notices — to encourage teens to be cautious in conversations with adults they’re already connected to. Safety notices in DMs will notify young people when an adult who has been exhibiting potentially suspicious behavior is interacting with them in DMs. For example, if an adult is sending a large amount of friend or message requests to people under 18, we’ll use this tool to alert the recipients within their DMs and give them an option to end the conversation, or block, report, or restrict the adult. People will start seeing these in some countries this month, and we hope to have them available everywhere soon.

Vedení teenagerů k větší opatrnosti ohledně interakcí ve zprávách
Kromě prevence rozhovorů mezi dospělými a dospívajícími, kteří se navzájem nesledují, začneme používat výzvy či bezpečnostní upozornění, abychom povzbuzovali teenagery k opatrnosti při rozhovorech s dospělými, s nimiž jsou už nyní v kontaktu. Bezpečnostní upozornění ve zprávách upozorní mladé lidi, když s nimi dospělý komunikuje dospělý, který vykazuje potenciálně podezřelé chování. Například pokud dospělý posílá velké množství žádostí o přátelství nebo zprávu lidem mladším 18 let, použijeme tento nástroj k upozornění příjemců jejich zpráv a dáme jim možnost ukončit konverzaci nebo zablokovat či nahlásit dospělého. Lidé začnou tyto funkce vidět v některých zemích tento měsíc a doufáme, že je brzy budeme mít k dispozici všude.

Making it more difficult for adults to find and follow teens
In the coming weeks, we'll start exploring ways to make it more difficult for adults who have been exhibiting potentially suspicious behavior to interact with teens. This may include things like restricting these adults from seeing teen accounts in 'Suggested Users', preventing them from discovering teen content in Reels or Explore, and automatically hiding their comments on public posts by teens.

Ztěžování dospělým hledání a sledování teenagerů
V nadcházejících týdnech začneme zkoumat způsoby, jak udělat pro dospělé, kteří projevují potenciálně nebezpečné chování, složitější kontaktování a interagování s teenagery, např. omezení, aby tito dospělí viděli účty teenagerů v sekci "doporučované profily", zákazu zobrazování kontentu pro teenagery v sekci "Reels" nebo "Explore" [pozn. Instagram nepoužívám, takže nevím, co to znamená, takže nepřekládám] nebo automatické skrývání komentářů dospělých pod příspěvky teenagerů.

Encouraging teens to make their accounts private
Having a private account offers more protections for teens as they can better control who can see and interact with their content. We’ve recently added a new step when someone under 18 signs up for an Instagram account that gives them the option to choose between a public or private account. Our aim is to encourage young people to opt for a private account by equipping them with information on what the different settings mean. (...)

Povzbuzování teenagerů, aby svůj účet změnili na soukromý
Soukromý účet nabízí víc způsobů ochrany pro teenagery, neboť mohou lépe kontrolovat, kdo může vidět a interagovat s jimi přidaným obsahem. Nedávno jsme přidali nový krok – když se registruje na Instagram někdo pod 18 let, dáváme jim na výběr mezi veřejným a soukromým účtem. Naším cílem je povzbuzovat mladé lidi, aby volili soukromou možnost tím, že je budeme informovat o významu různých nastavení.

Vzhledem k tomu, kolik se na Instagramu najde úchylů, kteří mladým teenagerům posílají prasárny do soukromých zpráv, se tomuto kroku ani příliš nedivím.
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 493 poděkování

Re: Instagram zakročí proti pedofilom. Nová funkcia nedovolí dospelým užívateľom kontaktovať tínedžerov, kt.. (REFRESHER

Nový příspěvek od Jednorozec »

"např. omezení, aby tito dospělí viděli účty teenagerů v sekci "doporučované profily""

joj tak totok mně dostalo, oni napřed toho teenagera tomu dospělému doporučí a pak jim vadí že ho i kontaktuje? :))))
btw. To vážně nestačí nějaká funkce "nahlášení obtěžování" které by někdo prošetřil? A dotyčného po právu zabanoval?
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK

Instagram začal banovat účty dospělých, kteří píšou zprávy dětem.

Společnost Instagram oznámila chystané změny na své sociální síti, a ty se tentokrát budou zaměřovat na jednu konkrétní skupinu. Pedofily.

Technologický gigant přišel s odvážnou novinkou. Už brzy totiž dospělí uživatelé budou dostávat varovné zprávy pokaždé, když napíšou soukromou zprávu nezletilému uživateli. Zprávu se jim navíc nepodaří odeslat a pokud se to bude opakovat, dostanou ban. Stejně tak pak společnost chystá poslat zprávu všem nezletilým, ve které je bude seznamovat s novými podmínkami i podporovat v tom, aby si při konverzacích s cizími lidmi dávali pozor. Jinými slovy je velice možné, že pedofilé brzy přijdou o další způsob seznamování – což je jedině správné.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK

Pokus o konverzaci budou moci nezletilí ukončit, nahlásit nebo dotyčného zablokovat.

Sociální síť Instagram v nejnovější zprávě oznámila novou bezpečnostní funkcionalitu, která má zajistit ochranu nezletilých při používání aplikace. Už zanedlouho totiž zakáže dospělým uživatelům kontaktovat přes DM (soukromou zprávu) osoby mladší 18 let, které je nebudou sledovat.

Jak se píše v oficiální zprávě Instagramu, pokud se dospělý uživatel rozhodne napsat zprávu teenagerovi nebo dítěti, které ho „nefollowuje“, vyskočí mu upozornění, že odeslání zprávy danému účtu není možné. Upozornění dostane i nezletilý, aby si byl vědom potenciálního nebezpečí a zvýšil opatrnost v případě cizího účtu.

„Bezpečnostní oznámení v soukromé poště budou mladé lidi informovat, když s nimi potenciálně podezřelá dospělá osoba bude chtít navazovat komunikaci,“ vysvětluje Instagram. Pokus o konverzaci budou moci nezletilí ukončit, nahlásit nebo dotyčného zablokovat.

Sociální síť se tímto krokem snaží bojovat proti narůstající pedofilii a zvyšovat bezpečnost Instagramu i pro nejmladší členy komunity. Instagram se však spoléhá na to, že uživatelé na síti označují svůj skutečný věk. Jejich vývojáři ale údajně pracují na umělé inteligenci, která by v budoucnu byla schopna odhadnout věk uživatele přímo z jejich fotek.
Profesor

Přehled tématu: Instagram zakročí proti pedofilom. Nová funkcia nedovolí dospelým užívateľom kontaktovať tínedžerov, kt.. (R

Nový příspěvek od Profesor »

Jednorozec píše: středa 17. 3. 2021, 17:42:10 "např. omezení, aby tito dospělí viděli účty teenagerů v sekci "doporučované profily""

joj tak totok mně dostalo, oni napřed toho teenagera tomu dospělému doporučí a pak jim vadí že ho i kontaktuje? :))))
Dnes je především velký problém s pochopením smyslu vět, zvláště u dospělých. Takže pak je takovéto omezení na místě.

V nadcházejících týdnech začneme zkoumat způsoby, jak udělat pro dospělé, kteří projevují potenciálně nebezpečné chování, složitější kontaktování a interagování s teenagery, např. omezení, aby tito dospělí viděli účty teenagerů v sekci "doporučované profily", zákazu zobrazování kontentu pro teenagery v sekci "Reels" nebo "Explore" Začalo to trochu kostrbatým, přesto srozumitelným překladem. Pokračuje to hoaxem z dílny Jednorozce o přesném opaku toho, co Instagram dělá. Lidstvo je ztraceno, sláva.
Jednorozec
Registrovaný uživatel

Re: Přehled tématu: Instagram zakročí proti pedofilom. Nová funkcia nedovolí dospelým užívateľom kontaktovať tínedžerov,

Profesor píše: čtvrtek 18. 3. 2021, 11:03:25
Jednorozec píše: středa 17. 3. 2021, 17:42:10 "např. omezení, aby tito dospělí viděli účty teenagerů v sekci "doporučované profily""

Dnes je především velký problém s pochopením smyslu vět, zvláště u dospělých. Takže pak je takovéto omezení na místě.

V nadcházejících týdnech začneme zkoumat způsoby, jak udělat pro dospělé, kteří projevují potenciálně nebezpečné chování, složitější kontaktování a interagování s teenagery, např. omezení, aby tito dospělí viděli účty teenagerů v sekci "doporučované profily", zákazu zobrazování kontentu pro teenagery v sekci "Reels" nebo "Explore" Začalo to trochu kostrbatým, přesto srozumitelným překladem. Pokračuje to hoaxem z dílny Jednorozce o přesném opaku toho, co Instagram dělá. Lidstvo je ztraceno, sláva.
Já tomu rozuměl přesně, ten systém běžně lidem vnucuje kontakty. Dělá to automaticky bez toho že by ten "úchyl" toto vyžadoval. A bohužel to dělá třeba i facebook. Takto mi nedávno facebook nabídl přátelství s kolegou co před skoro dvěma lety umřel...
Mimochodem jsem zvyklý, že slušní lidé používají v komunikaci argumenty a nikoli napadání druhého, že něčemu nerozumí.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK

Email do REFRESHER.cz:
Dobrý dne pane Mikolášik. Ve vašem článku Instagram zakročí proti pedofilom a i Instagram zakročí proti sexuálnímu obtěžování dětí jste se dopustil jisté chybičky. Jak si jistě dovedete, jako redaktor, sám zjistit, pedofilie není synonymum pro zneužívání děti. Možná je v bulvárních médiích zvykem použitím tohoto označení přilákat pozornost, ale to REFRESHER doufám nemá zapotřebí. Ovšem tímto přístupem se z pedofilie vytváří stigma, které pak mladým lidem, kteří tuto orientaci mají a teprve si jí začínají uvědomovat, stěžuje se s tímto vyrovnat. A na mladé předpokládám vaše médium cílí. Proto Vám doporučuji, než příště použijete nějaký lékařský termín, udělat si důkladně rešerši jeho významu.

Cykle02, člen ČEPEK

Emal do iprima.cz:
Dobrý den. Jako médium, které cílí na mládež, byste je neměli kazit již překonanými stereotypy. Dnešní vzdělávání se snaží o potlačování předsudků a ne jejich šíření. Navíc v kontextu informovaní o moderních technologiích to dokonce působí až směšně. Slovo pedofilie není synonymem pro zneužívání dětí a nikdy nebylo. A pokud nemáte v redakci lidi, kteří by to to věděli, nebo nedokázali si zjisti, a minul vás i dokument V síti, tak si zkuste najít čas na aspoň na video pana doktora sexuologa Petr Weisse o poruchách sexuality https://www.youtube.com/watch?v=CiHLRlMVSBs .

Cykle02, člen ČEPEK
Mathias8
Registrovaný uživatel
Varování: 1
ve věku od: 7
Dal: 130 poděkování
Dostal: 417 poděkování

Nový příspěvek od Mathias8 »

Cykle02 píše: čtvrtek 18. 3. 2021, 8:44:07 pokud se dospělý uživatel rozhodne napsat zprávu teenagerovi nebo dítěti, které ho „nefollowuje“, vyskočí mu upozornění, že odeslání zprávy danému účtu není možné. Upozornění dostane i nezletilý, aby si byl vědom potenciálního nebezpečí a zvýšil opatrnost v případě cizího účtu.
No to je dobra kravovina. A zase proti pedofilom samozrejme. By ma zaujimalo ci to bude platit aj opacne. Asi nie.. pochopitelne. A ci tam bude este k tomu nieco pripisane alebo napisane iba ze odoslanie spravy danemu uctu nieje mozne. Dieta si to akurat tak precita a bude si mysliet, ze mu blbne instagram.
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: kasz@protonmail.com
Dal: 1096 poděkování
Dostal: 2793 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Mathias8 píše: pondělí 22. 3. 2021, 7:37:47 A zase proti pedofilom samozrejme.
To není nic vyloženě jenom proti pedofilům, je to proti všem potenciálním sexuálním predátorům.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Prim
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 6
ve věku od: 3
ve věku do: 13
Výkřik do tmy: „Lepší vestoje zemřít než na kolenou žít.“ (Uzbekistánské přísloví)
Dal: 153 poděkování
Dostal: 230 poděkování

Nový příspěvek od Prim »

A jaký to má vlastně praktický význam? Zcela logicky si dospělý může založit profil, kde bude mít uveden falešný věk. Ten účet bude působit jako dětský a nebude nijak omezen v konverzaci.

Takže co z toho plyne? Je to jen další blbost, která chrání jen na oko a dá se snadno obejít.
Tori
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 4
ve věku do: 15
Kontakt: tori.tori@protonmail.com
Dal: 31 poděkování
Dostal: 22 poděkování

Nový příspěvek od Tori »

Někde jsem tu zprávu zaznamenal a o pedofilech nepadla ani zmínka. Jen se zmiňovali o tom věku, jejich snahách a že má vzniknou verze i pro pod 13 let.
Jednorozec
Registrovaný uživatel

Ni já bych jim spíš napsal něco "Dobrý den milí provozovatelé instagramu. Jmenuji se jednorožec a jsem pedofil. Četl jsem že proti mně nějak hodláte zakročit. Nic protiprávního jsem sice neučinil ale zajímalo by mne jak to hodláte udělat. Vaši aplikaci bohužel nepoužívám a píši Vám jen aby jste se mnou zbytečně nepočítali, ale kvůli tomuhle bych se možná i zaregistroval.... "
Marco Freeman
Administrátor
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: ❀ Život by byl šíleně nudný bez šíleně dlouhých příspěvků. ❀
Dal: 848 poděkování
Dostal: 1690 poděkování

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Jednorozec píše: středa 24. 3. 2021, 0:01:10Dobrý den milí provozovatelé instagramu. Jmenuji se jednorožec a jsem pedofil. Četl jsem že proti mně nějak hodláte zakročit. Nic protiprávního jsem sice neučinil ale zajímalo by mne jak to hodláte udělat.
Ach jo:
Marco Freeman píše: středa 17. 3. 2021, 13:01:30Tak jsem se díval na tu oficiální stránku Instagramu a vidím, že slova "pedofilie" či "pedofil" tam užita vůbec nejsou. Mluví se čistě o dospělých a teenagerech. Nicméně když už jsem to četl, tak vycituju a letmě přeložím pár hlavních částí (...)
Provozovatelé Instagramu netvrdí, že budou zakročovat proti pedofilům, ale proti dospělým lidem, kteří se chovají k dětem nevhodně (anebo je jejich chování nejméně podezřelé). O pedofilii v jejich oficiálním vyjádření ve skutečnosti nepadlo ani slovo. Dezinformace, že se bude zakročovat proti pedofilům, sdílela jen média. Obracet se proto na provozovatele Instagramu s pojmem "pedofil" by bylo tedy nesmyslné.

Pedofilů se to týká jen nepřímo, neboť určitě jsou pedofilové, kteří sledují na Instagramu profily dětí, ale nic nevhodného jim nepíší. I ty by mohl Instagramový algoritmus vyhodnotit jako rizikové a omezovat jejich možnosti na platformě. Problém je, že tak už to chodí – mezi lidmi jsou tací, kteří dětem píší něco nevhodného a kvůli nimž platformy musí přistupovat k omezením týkající se dětí. V minulosti to bylo patrné u YouTube – někteří lidé (ať už pedofilové, anebo běžně orientovaní) si nemohli odpustit nevhodné komentáře směrem k dětem, případně si nemohli odpustit, aby pod komentáři uváděli časy typu "5:05 – jdou vidět kalhotky". A jak to dopadlo? YouTube komentáře u videí s dětmi zakázal, dokonce spousta videí, která více vybízela k podobným nevhodným komentářům (třeba děti v plavkách apod.) byla smazána. YouTube se nedivím – kdo by taky chtěl řešit obvinění a kauzy spojené s těmito komentáři, které tedy nestíhá v návalu videí dostatečně kontrolovat? Byl jen logický krok, že pravidla nastaví tak, aby s tímto měli co nejméně kauz a problémů. Poděkujme za to lidem, kteří se neumí chovat k dětem na internetu slušně.

No a stejné je to i teď s Instagramem.

A ještě k tomuto:
Jednorozec píše: středa 17. 3. 2021, 17:42:10joj tak totok mně dostalo, oni napřed toho teenagera tomu dospělému doporučí a pak jim vadí že ho i kontaktuje? )))
Toto je automatické a dělá to i YouTube. Pokud budu na platformě sledovat videa s pejsky a kočičkami, bude mi to vyhazovat kanály/účty zabývající se pejsky a kočičkami. Pokud budu sledovat dětské zpěvačky a modelky, bude mi to nahazovat dětské zpěvačky a modelky. Dosud byl tento algoritmus hádám plně automatický a výsledky dohazoval uživateli bot jednoduše na základě jeho zájmů, které na platformě prokazoval. Nyní si platformy zřejmě uvědomily, že pokud je někdo, kdo sleduje dětské zpěvačky a modelky a je to někdo, kdo se chová nevhodně, algoritmus mu ulehčuje "práci". Proto momentálně dětské kanály z těchto doporučovaných profilů vyloučil.
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Tim
Na trestné lavici
Varování: 27
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/matouso
email: m.ovisek@seznam.cz
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 722 02 73 99
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Dal: 449 poděkování
Dostal: 378 poděkování

Nový příspěvek od Tim »

Jednorozec píše: středa 24. 3. 2021, 0:01:10 Ni já bych jim spíš napsal něco "Dobrý den milí provozovatelé instagramu. Jmenuji se jednorožec a jsem pedofil. Četl jsem že proti mně nějak hodláte zakročit. Nic protiprávního jsem sice neučinil ale zajímalo by mne jak to hodláte udělat. Vaši aplikaci bohužel nepoužívám a píši Vám jen aby jste se mnou zbytečně nepočítali, ale kvůli tomuhle bych se možná i zaregistroval.... "
Slyšel jsi někdy o zbytečném přilévání leje do ohně? Je pravda že často na všechny strany píše i Cykle ale tam to má určitou štábní kulturu...
Naposledy upravil(a) Tim dne čtvrtek 25. 3. 2021, 16:36:20, celkem upraveno 1 x.
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Jednorozec
Registrovaný uživatel

Marco Freeman píše: čtvrtek 25. 3. 2021, 12:31:52
Provozovatelé Instagramu netvrdí, že budou zakročovat proti pedofilům, ale proti dospělým lidem, kteří se chovají k dětem nevhodně (anebo je jejich chování nejméně podezřelé).
ach jo
Oni tvrdí že zabrání možnosti je kontaktovat o nějakém dodatečném zakročování nebyla řeč. Na to by nemuseli ani nic zavádět tohádám mají v pravidlech a admini to mohou aplikovat už dnes.
Ostatně reagoval jsem na článek nikoli na vyjádření instagramu a není mojí chybou že novináři "přibarvují" ona vyjádření.

Tim píše: Ten má určitou štábní kulturu.
A tím chceš říct co že já se snad vyjadřuji "sprostě"?
Tim
Na trestné lavici
Varování: 27
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/matouso
email: m.ovisek@seznam.cz
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 722 02 73 99
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Dal: 449 poděkování
Dostal: 378 poděkování

Nový příspěvek od Tim »

Jednorozec píše: čtvrtek 25. 3. 2021, 16:35:42
Spíš poněkud neuhlazeně a ostře. Osobně mi občas připomínáš poskakujícího boxera před zápasem... :)
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Jednorozec
Registrovaný uživatel

Tim píše: čtvrtek 25. 3. 2021, 16:43:27
Jednorozec píše: čtvrtek 25. 3. 2021, 16:35:42
Spíš poněkud neuhlazeně a ostře. Osobně mi občas připomínáš poskakujícího boxera před zápasem... :)
Takže ti přijde lepší lidem podlézat a ve výsledku utvrzovat je v jejich omylech?