Podpořte povědomí o pedofilech a pedofilii vyplněním dotazníku k diplomové práci studentky Policejní akademie ČR → https://pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?t=9647

Dětské domovy jedou nadoraz, nemají personál ani počítače na on-line výuku (Aktuálně.cz)

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3454
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1505 poděkování

Dětské domovy jedou nadoraz, nemají personál ani počítače na on-line výuku (Aktuálně.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Dětské domovy se během pandemie potýkají s velkým nedostatkem personálu. Vychovatelé v dětských domovech už rok pracují nadoraz a na úkor svých rodin. Děti nemají ani dost počítačů pro on-line výuku. Některým domovům se nedostává ani ochranných pomůcek. Na podporu dětských domovů v úterý spustila organizace Děti v akci petici. Situace negativně působí i na psychiku dětí v domovech.

"Současná situace je velice kritická. Nedávno byly zavřené speciální školy a školky, v ústavních zařízeních je velký počet dětí, které tam docházejí. Domovy také mají nedostatek personálu, vychovatelé jedou nadoraz vlastních možností," řekl ředitel organizace Děti v akci Ladislav Samek.

Vychovatelé v dětských domovech obvykle pracují odpoledne, když děti přijdou ze školy. Od zavedení distanční výuky jsou s nimi celé dny, učí se s nimi během on-line hodin, věnují se jim i po zbytek dne. Pandemie změnila nároky na počet pracovníků, ve stávajících počtech se to podle ředitelů domovů zvládnout dlouhodobě nedá.

"Vypadávají nám zaměstnanci kvůli vlastní karanténě a izolaci. Narůstají jim přesčasové hodiny," uvedla ředitelka Dětského domova Střekov v Ústí nad Labem Hana Melzerová. Zaplacené přesčasy zaměstnanci dostali do ledna, na další doplatky od zřizovatele se teprve čeká, dodala.

"Už rok jedeme se stejným počtem personálu. Rok suplujeme činnost školy. Už jsme na pokraji sil, lidé jsou vyčerpaní. Dostali nějaké odměny, ale teď by spíš ocenili volno," řekl ředitel Dětského domova Plumlov na Prostějovsku Radim Kratochvíl.

Domovům také chybí metodika, jak postupovat, když je nakažený personál, když jsou nakažené děti. V Prostějově se během pandemie nakazilo 25 dětí a 15 zaměstnanců. "Nemáme metodiku především od ministerstva školství. Stále jsme na hraně. Také nás trápí, že ministerstvo sanovalo školy technikou, a na dětské domovy zapomnělo," sdělil ředitel Dětského domova Prostějov Vladimír Brablec.

Děti často nemají svůj počítač, na jeden jich může osm i mnohem víc. Domovy někdy dostávají darem od sponzorů starší počítače, ty ale nebývají dost výkonné pro on-line hodiny. "Distanční výuka je pro dětské domovy nevhodná. My máme 30 dětí na výuku, jednoho vychovatele a asistenta," řekl Kratochvíl.

Podle ředitelů situace působí na psychiku dětí. "Začíná se objevovat i ponorková nemoc, děti mají zakázané vycházky, mohou jít ven jen s dospělými a pokud možno vyhnout se veřejnosti. Děti, které mají psychiatrické diagnózy, mají mnohem větší obtíže než u takzvaně běžná populace," řekla Melzerová.

Organizace Děti v akci také na svých stránkách zveřejnila formulář pro dobrovolníky, kteří by chtěli v dětských domovech pomáhat. Předá je zařízením v jejich kraji. Petice bude adresovaná ministerstvu školství a Senátu, organizátoři chtějí získat 10 000 podpisů.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 495 poděkování

Re: Dětské domovy jedou nadoraz, nemají personál ani počítače na on-line výuku (Aktuálně.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Hmm a nemají tam pár nudících se holčiček, že bych se jim třeba věnoval :0) Teda pokud by nevadilo že jsem ten ošklivej pedofil. Docela chápu že mají problémy ale obávám se že to samé je teď všude nemocnicemi počínaje a domovy důchodců konče...