Speciál v New York Times o "explozi zneužívání dětí online"

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1354
Dal: 1598 poděkování
Dostal: 811 poděkování

Speciál v New York Times o "explozi zneužívání dětí online"

Nový příspěvek od Dreamer »

New York Times dnes mají speciál o zneužívání dětí a šíření takového obsahu po internetu. Celé to na mě působí trochu poplašně. Ukazují rapidně rostoucí číslo reportovaných případů, ale nevysvětlují tam (pokud jsem to při čtení nějak neminul), že to číslo z velké části roste prostě proto, že jsou technologické společnosti důslednější v detekci a reportování takového obsahu... právě naopak. Kromě interaktivního speciálu mají ještě zkrácenou verzi "Co potřebujete vědět", a přídavek "Vznikající psychologie pedofilů", kde krátce zmiňují také nezneužívající pedofily.

Článek je napsaný s cílem lidi pobouřit a rozhodně vyvolá hodně nenávisti. NYT je pojem, a u nás z něj rádi čerpají některá liberální média, například Deník N. Nedivil bych se, kdyby tam za pár dní vyšel článek na stejné téma.

Speciál:
Last year, tech companies reported over 45 million online photos and videos of children being sexually abused — more than double what they found the previous year.
https://www.nytimes.com/interactive/2019/09/28/us/child-sex-abuse.html

Co potřebujete vědět:
An Explosion in Online Child Sex Abuse: What You Need to Know
https://www.nytimes.com/2019/09/29/us/takeaways-child-sex-abuse.html

Psychologie pedofilů:
Preying on Children: The Emerging Psychology of Pedophiles
https://www.nytimes.com/2019/09/29/us/pedophiles-online-sex-abuse.html

Pro ty, co neumí anglicky, přilepuju strojový překlad pomocí Google Translatoru.

Speciál
Internet je překonán s obrázky sexuálního zneužívání dětí. Co se pokazilo?

Online predátoři vytvářejí a sdílejí nelegální materiál, který je stále více maskován technologií. Technické společnosti, vláda a úřady se neshodují.

Obrázky jsou strašné. Děti, které mají jen 3 nebo 4 roky, jsou sexuálně zneužívány a v některých případech mučeny.

Obrázky sexuálního zneužívání dětí jsou již dlouho vytvářeny a sdíleny, aby uspokojily pokroucené posedlosti dospělých. Ale nikdy tomu tak nebylo: Technologické společnosti v loňském roce zaznamenaly rekordních 45 milionů online fotografií a videí o zneužívání.

Před více než deseti lety, kdy bylo hlášené číslo menší než milion, se šíření explicitních snímků již dostalo do krizového bodu. Technologické společnosti, donucovací orgány a zákonodárci ve Washingtonu odpověděli a zavázali se k novým opatřením, jejichž cílem bylo zmírnit metlu. Dominantní legislativa přijatá v roce 2008.

Výbuch detekovaného obsahu však stále rostl - exponenciálně.

Šetření The New York Times zjistilo nenasytnou zločineckou podsvětí, která využila vadné a nedostatečné úsilí k jeho zadržení. Stejně jako u nenávistných projevů a teroristické propagandy mnoho technologických společností nedokázalo na svých platformách adekvátně policejně zobrazovat sexuální zneužívání, ani když při jejich zjištění dostatečně nespolupracovaly s úřady.

Orgány činné v trestním řízení věnované tomuto problému byly ponechány nedostatečně personálně a nedostatečně financované, i když byly požádány o řešení mnohem větších případů.

Ministerstvo spravedlnosti, vzhledem k hlavní roli Kongresu, opomnělo dokonce psát povinné monitorovací zprávy, ani nezmenovalo vyššího úředníka na úrovni výkonného ředitele, který by vedl zásah. A skupina, která měla za úkol sloužit jako federální clearingový dům pro snímky - přechod mezi technologickými společnostmi a úřady - byla špatně vybavena pro rostoucí požadavky.

Dokument nedávno publikovaný ve spojení s touto skupinou, Národní středisko pro pohřešované a zneužívané děti, popisuje systém v „zlomovém bodě“, se zprávami o zneužívajících obrazech „překračující možnosti nezávislých clearingových domů a vymáhání práva jednat“. navrhl, že budoucí pokrok ve strojovém učení může být jediným způsobem, jak dohnat zločince.

The Times přezkoumaly přes 10 000 stránek policejních a soudních dokumentů; provedené softwarové testy k posouzení dostupnosti snímků prostřednictvím vyhledávačů; doprovázené detektivy při nájezdech; a hovořili s vyšetřovateli, zákonodárci, technickými vedoucími pracovníky a vládními úředníky. Hlášení zahrnovalo rozhovory s přijatým pedofilem, který skrýval svou identitu pomocí šifrovacího softwaru a který provozuje web, který hostil až 17 000 takových obrázků.

V rozhovorech oběti napříč Spojenými státy popsaly v krutých detailech, jak jejich životy zneužívaly. Děti, znásilněné příbuznými i cizími lidmi, bylo řečeno, že je to normální. Dospělí, nyní roky zbavení svého zneužívání, stále žijí ve strachu, že budou rozpoznáni z fotografií a videí na internetu. A rodiče týraných, kteří se snaží vypořádat s vinou, že tomu nezabránili, a jejich bezmocnosti kvůli zastavení jeho online šíření.

Mnoho pozůstalých a jejich rodin uvedlo, že jejich pohled na lidstvo byl neoddělitelně změněn samotnými zločiny a on-line poptávkou po jejich obrazech.

"Opravdu nevím, jak se s tím vypořádat," řekla jedna žena, která byla ve věku 11 let natáčena sexuálním útokem jejího otce. "Snažíte se cítit dobře a nenechat něco takového definovat celý váš život." Ale ta věc s obrázky je - to je věc, která to udržuje naživu. “

Reportáž Times odhalila celosvětový problém - většina obrazů nalezených v loňském roce byla vysledována do jiných zemí - ale jeden pevně zakořeněný ve Spojených státech kvůli ústřední roli, kterou Silicon Valley hrál při usnadňování šíření snímků a při podávání zpráv úřady.

Zatímco materiál, běžně známý jako dětská pornografie, předchází digitální éře, smartphony, sociální média a cloudové úložiště umožnily obrazům množit se alarmujícím tempem. Jak recirkulované, tak nové obrázky zabírají všechny rohy internetu, včetně řady různých platforem, jako je Facebook Messenger, vyhledávací stroj společnosti Microsoft Bing a služba úložiště Dropbox.

Ve zvlášť znepokojivém trendu se online skupiny věnují sdílení obrázků mladších dětí a extrémnějším formám zneužívání. Skupiny používají šifrované technologie a temný web, obrovský podvodní internet, aby učily pedofily, jak provádět zločiny a jak zaznamenávat a sdílet obrazy zneužívání po celém světě. Na některých online fórech jsou děti nuceny držet cedule se jménem skupiny nebo jinými identifikačními informacemi, aby prokázaly, že obrázky jsou čerstvé.

Vzhledem k tomu, že se dostalo tolik zpráv o zneužívání, orgány činné v trestním řízení po celé zemi uvedly, že byly často obléhány. Někteří zvládli své online vytížení zaměřením na snímky zobrazující nejmladší oběti.

"Jdeme domů a myslíme si:" Dobrý smutek, fakt, že musíme upřednostňovat věk, je opravdu znepokojující, "řekla detektivka Paula Mearesová, která vyšetřovala zločiny dětí více než 10 let na policejním oddělení v Los Angeles.

V určitém smyslu je zvýšená detekce spirálového problému známkou pokroku. Technické společnosti jsou ze zákona povinny hlásit obrázky zneužívání dětí, pouze když je objevují; nejsou povinni je hledat.

Po letech nerovnoměrného sledování materiálu několik významných technologických společností, včetně Facebooku a Google, zvýšilo dohled nad svými platformami. V rozhovorech manažeři s některými společnostmi poukázali na dobrovolné monitorování a nárůst zpráv, což svědčí o jejich odhodlání řešit problém.

Ale policejní záznamy a e-maily, jakož i rozhovory s téměř třemi desítkami místních, státních a federálních činných v trestním řízení, ukazují, že některé technologické společnosti stále zaostávají. Může jim trvat týdny nebo měsíce, než odpoví na otázky úřadů, pokud vůbec odpoví. Někdy reagují pouze na to, že nemají žádné záznamy, dokonce ani na zprávy, které iniciovali.

A když technické společnosti plně spolupracují, šifrování a anonymizace mohou pro pachatele vytvořit digitální úkryty. Facebook oznámil v březnu plány na šifrování Messenger, který v loňském roce byl zodpovědný za téměř 12 milionů z 18,4 milionů celosvětových zpráv o sexuálním zneužívání dětí, podle lidí obeznámených se zprávami. Zprávy úřadům obvykle obsahují více než jeden obrázek a v loňském roce bylo podle Národního centra pro pohřešované a vykořisťované děti rekordních 45 milionů fotografií a videí.

Po celou dobu zločinci pokračují v obchodě a ukládání materiálu do mezipaměti.

Zákon kongres, který prošel v roce 2008, předpověděl mnoho dnešních problémů, ale The Times zjistil, že federální vláda nesplnila hlavní aspekty legislativy.

Ministerstvo spravedlnosti vypracovalo pouze dvě ze šesti požadovaných zpráv, které mají shromažďovat údaje o internetových trestných činech proti dětem a stanovovat cíle, které je mají eliminovat. První osoba, která zastávala tuto pozici, Francey Hakes, uvedla, že bylo od začátku jasné, že nikdo „necítil, že by pozice byla tak důležitá, jak byla napsána Kongresem“.

Federální vláda také nesplnila finanční cíle zákona, což vážně ochromilo úsilí o potlačení činnosti.

Kongres pravidelně přiděluje zhruba polovinu ze 60 milionů dolarů ročně na státní a místní úsilí v oblasti vymáhání práva. Odděleně ministerstvo vnitřní bezpečnosti letos odklonilo ze svých jednotek pro kyberkriminalitu téměř 6 milionů dolarů na vymáhání imigrace - vyčerpalo 40 procent diskrečního rozpočtu jednotek do posledního měsíce fiskálního roku.

Alicia Kozakiewicz , která byla unesena mužem, kterého potkala na internetu, když jí bylo třináct, uvedla, že nedostatek následků byl skličující. Nyní obhajovala zákony zabraňující trestným činům proti dětem a svědčila na podporu právních předpisů z roku 2008.

"Pamatuji si, jak jsem se rozhlížel po místnosti, a nebylo tam žádné suché oko," řekla 31-letá paní Kozakiewicz, která řekla, že je připoutána, znásilněna a zbita, zatímco její únosce živě zneužívala zneužívání na internetu. "Federální zákon prošel, ale nebyl financován." Takže to nic neznamenalo. “

Dalším narušením federální reakce jsou nedostatky v Národním centru pro pohřešované a vykořisťované děti , které přezkoumávají zprávy, které obdrží, a poté je distribuuje federálním, státním a místním donucovacím orgánům a mezinárodním partnerům.

Neziskové centrum se do značné míry spoléhalo na 20letou technologii, má potíže s udržením zkušených techniků na personálu a podle vlastního úsudku považuje zastavení online distribuce fotografií a videí sekundárního charakteru pro záchranu dětí.

"Abych byl upřímný, jedná se o problém s prostředky a svazky," řekl John Shehan, viceprezident ve středu, který byl založen před 35 lety pro sledování pohřešovaných dětí. "První prioritou je zajištění toho, abychom vyhodnotili riziko dětí." Tyto informace dostáváme do rukou donucovacích orgánů. “

Zástupkyně Debbie Wasserman Schultz, demokratka z Floridy, která byla autorkou zákona z roku 2008, v rozhovoru prohlásila, že nevěděla o rozsahu selhání federální vlády. Poté, co byla informována o nálezech The Times, poslala dopis generálnímu prokurátorovi Williamovi Barrovi s žádostí o účetnictví.

Stacie B. Harris, koordinátorka ministerstva spravedlnosti za uplynulý rok pro boj proti vykořisťování dětí, uvedla, že problém byl systémový, přesahující daleko za ministerstvo a tam, kde je držen. "Snažíme se dohánět, protože víme, že se jedná o obrovský, obrovský problém," řekla paní Harrisová, zástupkyně generálního prokurátora.

Spad pro vymáhání práva je v některých případech drcený.

Při přezkumu tipů z národního centra se Federální úřad pro vyšetřování zaměřil na obrazy kojenců a batolat. A asi jeden z každých 10 agentů ve vyšetřovací sekci vnitřní bezpečnosti, která se zabývá všemi druhy hrozeb, včetně terorismu, je nyní přiřazen k případům pohlavního zneužívání dětí.

"Mohli bychom zdvojnásobit naše čísla a stále být rozdrceni," řekl Jonathan Hendrix, agent vnitřní bezpečnosti, který vyšetřuje případy v Nashvillu.

Řezná hrana
Videa nalezená v počítači muže z Ohia byla vyšetřovateli popsána jako „nejohroživější a nejsilnější obrazy dětské pornografie“.

Jedna ukázala ženě ústně nutící se k dívce, která byla potom držena vzhůru nohama kotníky v koupelně, zatímco „další dítě močí“ na její tváři, podle soudních dokumentů.

Další ukázala ženě „vkládající kostku ledu do vagíny“ mladé dívky, uvedly dokumenty, než svázala kotníky, zavřela ústa a zavěsila ji vzhůru nohama. Jak video pokračovalo, dívka byla zbita, plácnuta a spálena zápasem nebo svíčkou.

"Převládající zvuk je dítě křičí a pláče," tvrdí federální agent citovaný v dokumentech.

Videa byla uložena ve skrytém počítačovém souboru a byla také zašifrována. Jedním z běžných způsobů zneužívání snímků bylo možné beztrestně závodit přes internet.

Zločinci stále více využívají pokročilé technologie, jako je šifrování, aby zůstali před policií. V tomto případě měl muž z Ohia, který pomáhal provozovat web na temném webu známém jako Love Zone, ve svých počítačích více než 3 miliony fotografií a videí.

Tato stránka, nyní zavřená, měla téměř 30 000 členů a podle soudních dokumentů požadovala, aby sdílely obrázky zneužívání, aby si udržely dobrou pověst. Soukromá část fóra byla dostupná pouze členům, kteří sdíleli snímky dětí, které zneužívali. Byli známí jako „výrobci“.

Několik policejních vyšetřování za posledních několik let rozbila obrovská temná webová fóra, včetně jednoho známého jako Dětská hra , o kterém bylo hlášeno, že má přes milion uživatelských účtů.

Vysoce kvalifikovaní pachatelé často pronásledují úřady svými technickými dovednostmi, odvážně jednají, protože se cítí chráněni krytem temnoty.

"Lidé, kteří provozují materiály na vykořisťování dětí, jsou na špičkové technologii," řekla Susan Hennessey, bývalá právnička v Národní bezpečnostní agentuře, která zkoumá kybernetickou bezpečnost v Brookingově institutu.

Pachatelé mohou své trasy pokrýt připojením k virtuálním soukromým sítím, které maskují jejich umístění; nasazení šifrovacích technik, které mohou skrýt jejich zprávy a učinit jejich pevné disky neproniknutelnými; a zveřejňování na temném webu, což je pro běžné prohlížeče nepřístupné.

Anonymita nabízená webovými stránkami povzbuzuje členy, aby zveřejňovali obrázky velmi malých dětí sexuálně zneužívaných a ve stále extrémnějších a násilných formách.

"Historicky byste nikdy nešli do obchodu na černém trhu a zeptali jste se:" Chci skutečné tvrdé jádro s 3 roky, "řekla Yolanda Lippert, státní zástupce v Cook County, Illinois, která vede tým vyšetřující zneužívání dětí online. "Ale teď si můžete na svém zařízení sedět zdánlivě bezpečně a hledat tyto věci a obchodovat za to."

Exponáty v případě Love Zone, zapečetěné soudem, ale uvolněné soudcem na žádost The Times, zahrnují snímky obrazovky zobrazující fórum obsahující vyhrazené oblasti, kde uživatelé diskutovali o způsobech, jak zůstat „bezpeční“ při zveřejňování a stahování snímků. Tipy zahrnovaly návody, jak šifrovat a sdílet materiál, aniž by je úřady detekovaly.

Podle pachatelů v Ohiu, správce webu jménem Jason Gmoser, „šel do velké míry skrýt“ své chování. Svědectví v jeho trestním případě odhalilo, že by úřadům trvalo „bilionů let“, aby rozbily 41místné heslo, které použil k zašifrování stránek. Nakonec to předal vyšetřovatelům a v roce 2016 byl odsouzen na doživotí.

Web provozovalo několik mužů, včetně Briana Davise, pracovníka v dětském denním pečovatelském středisku v Illinois, který připustil, že dokumentuje zneužívání svého vlastního kmotra a více než tucet dalších dětí ve věku od 3 měsíců do 8 let a sdílení obrázky útoků s ostatními členy. Pan Davis vytvořil na webu přes 400 příspěvků. Jeden obrázek ukázal, že znásilnil 2letého muže; jiný líčil muže znásilňující řiť dítěte.

Pan Davis, který byl v roce 2016 odsouzen na 30 let vězení , uvedl, že „zachycení zneužití videa bylo součástí vzrušení“, podle soudních záznamů.

Někteří z jeho obětí se zúčastnili soudního řízení a předložili prohlášení o svém pokračujícím boji se zneužíváním.

"Skutečně strašné věci"
Nárůst trestné činnosti na temném webu představoval v loňském roce jen zlomek 18,4 milionu případů zneužití. Toto číslo pochází téměř výhradně u technologických společností se sídlem ve Spojených státech.

Společnosti vědí už léta, že jejich platformy byly kooptovány dravci, ale mnoho z nich v podstatě vypadalo opačně, podle rozhovorů a e-mailů s podrobnostmi o činnostech společností. A zatímco mnoho společností dosáhlo v identifikaci materiálu nedávného pokroku, reagovaly pomalu.

Hemanshu Nigam, bývalý federální prokurátor ve věcech počítačové kriminality a zneužívání dětí, uvedl, že před více než dvěma desetiletími bylo jasné, že nové technologie vytvořily pro pedofilů největší pooperaci od kamery Polaroid.

Nedávný nárůst technologických společností při podávání zpráv o zneužívání online „by neexistoval, pokud by vykonávali svou práci,“ řekl pan Nigam, který nyní provozuje poradenskou firmu v oblasti kybernetické bezpečnosti a dříve zastával hlavní bezpečnostní role v společnostech Microsoft, Myspace a News Corporation .

Hany Farid, který v roce 2009 spolupracoval se společností Microsoft na vývoji technologie pro odhalování materiálů týkajících se pohlavního zneužívání dětí, řekl, že technologické společnosti se roky zdráhaly kopat příliš hluboko.

"Společnosti věděly, že dům byl plný švábů, a měli strach, aby rozsvítili světla," řekl. "A když rozsvítili světla, bylo to horší, než si mysleli."

Federální zákon vyžaduje, aby společnosti uchovávaly materiál o svých zprávách o zneužívání snímků po dobu 90 dnů. Ale vzhledem k obrovskému počtu zpráv není neobvyklé, aby žádosti úřadů zaslaly společnosti příliš pozdě.

"To je pro nás obrovský problém," řekl kapitán Mike Edwards, policejní velitel Seattle, který dohlíží na jednotku kybernetických zločinů ve státě Washington. "Máte krátkou dobu, abyste mohli získat data, pokud by byla zachována."

Většina technologických společností rychle reagovala na naléhavé dotazy, ale v jiných případech se odpovědi výrazně liší. V rozhovorech úředníci činní v trestním řízení poukázali na web Tumblr, blogování a sociální sítě se 470 miliony uživatelů , jako jednu z nejproblematičtějších společností .

Policejní důstojníci v Missouri, New Jersey, Texasu a Wisconsinu bědovali nad Tumblrovou špatnou odpovědí na žádosti, přičemž jeden důstojník v interním dokumentu popisoval tyto záležitosti jako „dlouhodobé a probíhající“.

Nedávné vyšetřování v Polk County, Wisconsin, které zahrnovalo obraz muže, který ústně znásilňuje malé dítě, zastaveného po více než rok. Vyšetřovatel odešel do důchodu, než Tumblr odpověděl na četné e-maily vyžadující informace.

V případě Wisconsinu v roce 2016 Tumblr upozornil osobu, která nahrála explicitní obrázky, že účet byl předložen úřadům, což je zvyk, který bývalý zaměstnanec řekl The Times, po mnoho let. Špička dovolila muži zničit důkazy na jeho elektronických zařízeních, řekla policie.

Mluvčí Verizonu uvedla, že Tumblr upřednostňoval časově citlivé případy, což zpozdilo další reakce. Vzhledem k tomu, že společnost Verizon získala společnost v roce 2017, uvedla mluvčí, její praxí nebylo upozorňovat uživatele na policejní žádosti o údaje. Verizon nedávno prodal Tumblr společnosti pro vývoj webových aplikací Automattic.

Úředníci činní v trestním řízení také poukázali na problémy s vyhledávacím modulem společnosti Microsoft Bing a Snapem, mateřskou společností sociální sítě Snapchat.

Bing byl řekl, aby pravidelně předkládal zprávy, které postrádaly základní informace, což vyšetřování ztížilo, ne-li nemožné. Snapchat, platforma obzvláště oblíbená mezi mladými lidmi, je navržena tak, aby během krátké doby odstranila většinu svého obsahu. Podle donucovacích orgánů Snap při podání žádosti společnosti často odpoví, že nemá žádné další informace.

Mluvčí společnosti Microsoft uvedl, že společnost měla pouze omezené informace o pachatelích využívajících vyhledávač a že spolupracovala tak dobře, jak jen mohla. Mluvčí Snap řekl, že společnost uchovávala data v souladu se zákonem.

Data získaná na základě žádosti o veřejné záznamy naznačují, že plány Facebooku šifrovat Messenger v následujících letech povedou k tomu, že obrovské množství obrazů o zneužívání dětí zůstane nezjištěno . Data ukazují, že WhatsApp, společnost šifrované zasílání zpráv aplikace, odešle jen malý zlomek zpráv, které Messenger dělá.

Facebook již dlouho věděl o zneužívajících obrazech na svých platformách, včetně videa muže sexuálně napadajícího 6letého, který byl minulý rok virový v Messengeru. Když Mark Zuckerberg, výkonný ředitel Facebooku, v březnu oznámil, že se Messenger přesune na šifrování, uznal riziko, které představuje pro „skutečně strašné věci, jako je vykořisťování dětí“.

„Šifrování je výkonný nástroj pro ochranu soukromí,“ řekl, „ale to zahrnuje i soukromí lidí, kteří dělají špatné věci.“

"Vastly Neadekvátní"
"V nedávném případě se pachatel natáčel drogami šťávových krabic sousedních dětí, než je přiměl k pití směsi," uvedl zvláštní agent Flint Waters, vyšetřovatel trestního práva pro stát Wyoming. "Poté se natáčel, když sexuálně zneužíval děti v bezvědomí."

Pan Waters, který se objevil před kongresem ve Washingtonu, popisoval, co řekl: „vidíme každý den.“

Pokračoval v prezentaci mapy Spojených států pokryté červenými tečkami, z nichž každá představovala počítač používaný ke sdílení obrázků sexuálního zneužívání dětí. Předpovídal, že bude vyšetřeno méně než dvě procenta zločinů. "Jsme ohromeni, jsme nedostatečně financovaní a topíme se v přílivové vlně tragédie," řekl.

Svědectví pana Waterse bylo doručeno před 12 lety - v roce 2007.

Následující rok schválil Kongres zákon, který uznal závažnost krize. Ale pak se federální vláda do značné míry posunula dál. Některá z nejsilnějších ustanovení zákona nebyla splněna, a mnoho problémů zůstalo neopravených, podle rozhovorů a vládních dokumentů.

Dnes svědectví pana Waterse nabízí strašidelnou připomínku ztraceného času.

Roční financování státních a regionálních vyšetřování bylo schváleno na 60 milionů dolarů, ale pouze přibližně polovina z nich je pravidelně schválena. Od 10 let vzrostla, když se počítá s inflací. Senátor Richard Blumenthal, demokrat z Connecticutu, který byl sponzorem autorizace zákona, uvedl, že „není dostatečné nebo logické vysvětlení a žádná omluva“, proč nebylo přiděleno více peněz. Dokonce i 60 milionů dolarů ročně, řekl, by nyní bylo „nesmírně nedostatečné“.

Další základní kámen zákona, zprávy o dvouleté strategii ministerstva spravedlnosti, byl většinou ignorován. Ani poslední ze dvou zpráv, které byly zveřejněny v roce 2010 a 2016 , neobsahovaly údaje o některých nejnaléhavějších obavách, jako je obchod s nedovolenými snímky.

Koordinátorka ministerstva spravedlnosti pro prevenci vykořisťování dětí, paní Harrisová, uvedla, že nedokáže vysvětlit špatný záznam. Mluvčí ministerstva s odvoláním na omezené zdroje uvedla, že zprávy budou nyní psány každé čtyři roky počínaje rokem 2020.

Když byl zákon v roce 2012 znovu schválen, měla být role koordinátora povýšena na vyšší výkonnou funkci s širokou autoritou. To se nestalo. "Měl by to být quarterback," řekla paní Wasserman Schultz, jedna z autorů tohoto ustanovení.

I když bylo ministerstvo spravedlnosti veřejně vyzváno k ignorování ustanovení zákona, došlo k malé změně.

V roce 2011 Úřad pro státní správu uvedl, že nebyly podniknuty žádné kroky k výzkumu, který online pachatelé představují pro děti vysoké riziko, a že ministerstvo spravedlnosti nepředložilo Kongresu hodnocení pokroku, což jsou oba požadavky zákona.

V té době ministerstvo uvedlo, že nemá dostatek finančních prostředků na provedení výzkumu a nemá „časový rámec“ pro předložení zprávy. Dnes zůstávají ustanovení z velké části nesplněna.

Národní středisko pro pohřešované a zneužívané děti, které svědčilo ve prospěch zákona z roku 2008, také bojovalo s požadavky na omezení šíření snímků.

Centrum bylo založeno v roce 1984 po dobře propagovaném únosu a vraždě šestiletého chlapce z Floridy, Adama Walshe. Od Reaganovy administrativy je centrum úzce spjato s federální vládou.

Ale jak se vykořisťování dětí na internetu rozrostlo, centrum se nedotklo. Technologie, kterou používá pro přijímání a revizi zpráv o materiálu, byla vytvořena v roce 1998, téměř deset let před vydáním prvního iPhone. Pro provádění klíčových upgradů a pomoc při modernizaci systému se skupina spoléhala na dary od technologických společností, jako jsou Palantir a Google.

Centrum uvedlo, že má v úmyslu provést významná zlepšení své technologie počínaje rokem 2020, ale problémy se tam nekončí. Policie si stěžuje, že nejnaléhavější zprávy nemají prioritu, nebo jsou zaslány úplně na nesprávné oddělení.

"Trávíme ohromné ​​množství času, abychom je museli projít a znovu je analyzovat sami," řekl kapitán Edwards, policejní úředník v Seattlu.

V prohlášení národní centrum uvedlo, že udělalo maximum pro to, aby zprávy zaslalo do správné jurisdikce.

Přes jeho mandát kongresem, centrum nepodléhá zákonům o veřejných záznamech a funguje s malou průhledností. Opakovaně odmítal žádosti The Times o čtvrtletní a výroční zprávy předkládané ministerstvu spravedlnosti, jakož i zprávy o obrazových zprávách předkládané jednotlivými technologickými společnostmi.

Pan Shehan, viceprezident, uvedl, že taková zveřejnění mohou technické společnosti odradit od spolupráce s centrem. Řekl, že čísla mohou být nesprávně interpretována.

The Times zjistili, že mezi centrem a Silicon Valley existuje úzký vztah, který vyvolává otázky o správných správních postupech. Centrum například dostává finanční i věcné dary od technologických společností, zatímco zaměstnanci stejných společností jsou někdy členy jeho správní rady. Podle veřejného svědectví společnost Google za poslední desetiletí darovala za poslední desetiletí téměř 4 miliony dolarů.

Mluvčí střediska uvedla, že je běžné očekávat, že korporace poskytnou finanční pomoc charitativním organizacím. Praxe, jak říkají jiní pracující v oblasti ochrany dětí, by však mohla zvýšit zájmy technologických společností nad dětmi.

"Při přijímání peněz od těchto společností dochází k inherentnímu konfliktu, když také sedí na vaší desce," řekl Signy Arnason, který je špičkovým pracovníkem v ekvivalentní organizaci v Kanadě, známé jako Kanadské středisko ochrany dětí.

Tento úzký vztah s technologickými společnostmi může být v konečném důsledku ohrožen. V roce 2016 federální soud rozhodl , že národní středisko, byť soukromé, je legálně kvalifikováno jako vládní subjekt, protože vykonává řadu základních vládních funkcí.

Pokud tento pohled získá trakci, výzvy čtvrtého dodatku týkající se vyhledávání a zabavení ze strany vlády by mohly změnit způsob fungování centra a způsob, jakým technické společnosti na svých platformách vyhledávají a odstraňují nezákonné snímky. Za těchto okolností, pokud by společnosti příliš úzce spolupracovaly se střediskem, obávají se společnosti, mohly by být také považovány za vládní aktéry, nikoli soukromé subjekty, které by při policejní kontrole svých vlastních stránek vystavovaly novým právním požadavkům a soudním sporům.

Ošklivé zrcadlo
V červenci bylo slunečné odpoledne a před růžovým štukovým domem bylo zaparkováno neoznačené policejní auto ve městě Salt Lake City. Přední dvůr zdobily zahradní trpaslíci a nápis „Welcome Friends“ ve tvaru srdce.

Na zadní straně dodávky seděl muž, který žil v domě, v stísněné výslechové místnosti, zatímco důstojníci katalogizovali pevné disky a procházeli webovými historiemi ze svých počítačů.

Muž sdílel sexuálně explicitní videa online, uvedla policie, včetně jednoho z desetiletého chlapce, který byl „orálně rozčarován“ mužem, a jiného muže, který nutí dva mladé chlapce, aby se zapojili do análního styku.

"Je smutné, že je to ve srovnání s tím, co jsme viděli, dost krotké," řekla šéfka Jessica Farnsworthová, úřednice generální prokuratury v Utahu, která vedla nájezd domu. Oběti nebyly identifikovány ani zachráněny.

Rok byl sotva napůl a tým náčelníka Farnswortha již provedl asi 150 takových nájezdů přes Utah. Speciálně vyškolená skupina, jedna z 61 celostátních, koordinuje státní a regionální reakce na internetové zločiny proti dětem.

Skupina Utah očekává, že letos zatkne téměř dvakrát tolik lidí než loni za zločiny související s materiálem sexuálního zneužívání dětí, ale federální financování neudrží krok s nárůstem. Financování 61 pracovních skupin od roku 2010 do roku 2018 zůstalo relativně ploché , ukazují federální údaje, zatímco počet potenciálních zákazníků, na které se odkazuje, se zvýšil o více než 400 procent.

Hodně z federálních peněz jde na školení nových zaměstnanců, protože tyto případy mají na vyšetřovatele těžkou emoční a psychologickou daň, což má za následek neustálý obrat.

"Myslel jsem, že jsem v podbřišku společnosti - dokud jsem sem nepřijel," řekla paní Lippertová, státní zástupce v Illinois, která roky pracovala v rušné chicagské soudní budově.

Zatímco každé bezprostředně ohrožené dítě zůstává prioritou, objem práce nutil pracovní skupiny k tomu, aby se obtížně rozhodovaly. Některé se zaměřily na nejmladší a nejzranitelnější oběti, zatímco jiné omezily tajné operace, včetně infiltrace chatovacích místností a online fór.

"Myslím, že někteří z větších ryb, kteří jsou tam, zůstanou venku," řekla paní Lippertová.

Internet je dobře známý jako útočiště pro nenávistné projevy, obsah související s terorismem a trestnou činnost, což vyvolalo poplachy a podnítilo veřejnou debatu a akci.

Problém zobrazování sexuálního zneužívání dětí však čelí zvláštní překážce: dostává se mu jen malá pozornost, protože jen málokdo chce čelit nesmírnosti a hrůze z obsahu, nebo jej nesprávně odmítá jako primárně dospívající posílající nevhodné selfies.

Někteří státní zákonodárci, soudci a členové Kongresu odmítli podrobně diskutovat o problému nebo se vyhýbali účasti na schůzích a slyšeních, když to bylo na programu, podle rozhovorů s úředníky a oběťmi činnými v trestním řízení.

Steven J. Grocki, který vede skupinu politických odborníků a právníků v oddělení pro vykořisťování dětí ministerstva spravedlnosti, uvedl, že neochota řešit tento problém přesáhla volené funkcionáře a byla společenským problémem. "Odvrátí se od toho, protože je to příliš ošklivé zrcadlo," řekl.

Přesto je materiál všude a stále dostupnější.

"Myslím, že lidé tam byli vždy, ale přístup je tak snadný," řekl poručík John Pizzuro, velitel pracovní skupiny v New Jersey. "Ve státě New Jersey máš devět milionů lidí." Podle statistik můžeme pravděpodobně zatknout 400 000 lidí. “

Společný jazyk o zneužívání může také minimalizovat poškození v myslích lidí. Přestože jsou snímky ve státních a federálních zákonech často definovány jako „dětská pornografie“, odborníci upřednostňují výrazy, jako je zobrazování sexuálního zneužívání dětí nebo materiál na vykořisťování dětí, aby zdůraznili závažnost trestných činů a vyhnuli se jejich spojování s pornografií dospělých, což je pro lidi legální přes 18.

"Každý obraz je znázorněním probíhajícího zločinu," řekl Sgt. Jeff Swanson, velitel pracovní skupiny v Kansasu. "Násilí způsobené těmto dětem je nepředstavitelné."
Psychologie pedofilů
Obrazy sexuálního zneužívání dětí dosáhly na internetu krizového bodu a částečně se šířily nebývalým tempem, protože technické platformy a orgány činné v trestním řízení nedokázaly tento problém držet krok. Ale méně se chápe o problému, který je základem všeho: Co vede lidi k sexuálnímu zneužívání dětí?

Věda v posledních letech začala poskytovat některé odpovědi. Jedna věc, kterou má většina pedofilů společnou: Zjistí, obvykle jako teenageři, že jejich sexuální preference nezrají jako všichni ostatní. Nejvíce uvíznou na chlapcích nebo dívkách stejného věku, kteří je poprvé přitahovali na začátku puberty, i když někteří si udržují zájem o mnohem mladší děti.

"Lidé si nevybírají, co je vzrušuje - objevují to," řekl Dr. Fred Berlin, ředitel sexuální a genderové kliniky Johns Hopkins. "Nikdo nevyrůstá, když chce být pedofilem."

V minulé generaci psychologové, forenzní specialisté a další studovali pedofilii, poruchu charakterizovanou „opakujícími se intenzivními vzrušujícími fantaziemi, nutkáním nebo chováním zahrnujícím sexuální aktivitu s nedonošeným dítětem“ podle diagnostické příručky psychiatrie. Tito odborníci provedli rozhovor s pacienty do hloubky, spojili životní historie a provedli řadu psychologických a anatomických opatření.

I když žádná studie nenabízí úplný obraz, objevuje se portrét - portrét, který pomáhá objasnit mentální dynamiku za prudkým nárůstem v obrazech zneužívání a prohlubující se zkaženost, kterou zobrazují. Tato zjištění rovněž popírají běžné stereotypy o tom, co je pedofilie a jaká jsou rizika pro zapojení do fyzického zneužívání.

Většina odsouzených pachatelů jsou muži, kteří kořistí děti ve věku 6 až 17 let. Podle hrubých odhadů míra pedofilické přitažlivosti u mužů i žen činí 1 až 4 procenta. Studie naznačují, že malá podskupina pedofilů mužů a žen má zájem o batolata nebo dokonce kojence.

Jak se vědci snaží pochopit, jak se porucha vyvíjí, roste shoda, že původ je do značné míry biologický. Tento pohled je částečně založen na studiích poukazujících na jemné fyzické rysy, které mají vyšší výskyt mezi pedofily.

"Biologické stopy spojené s pedofilií ukazují, že její kořeny jsou prenatální," řekl James Cantor, ředitel Toronto Sexuality Center. "Nejedná se o genetický; lze je vysledovat do konkrétních období vývoje v lůně. “

K tomu mohou přispět také psychologické a environmentální faktory, ačkoli není zatím jasné, co to jsou nebo jak interagují s vývojovými podmínkami.

Naproti tomu společný předpoklad, že pedofilové byli sami zneužíváni, protože děti mají nyní menší podporu. Dětským obětem hrozí mnohem větší riziko budoucího zneužívání návykových látek, deprese, přetrvávajícího traumatického stresu nebo zločinecké agrese než toho, že se stanou obtěžovateli. Drtivá většina pachatelů popírá v dětství jakékoli sexuální zneužívání, přestože by tím mohli u soudu získat soucit, říkají odborníci. "Chaotické dětství zvyšuje pravděpodobnost chaotické dospělosti jakéhokoli druhu," řekl Dr. Cantor.

Vztah mezi prohlížením nebo sbíráním obrázků a dopouštěním se praktického zneužívání je věcí pokračující debaty mezi některými odborníky a ten, který je kritický pro vyhodnocení rizika, které pachatel představuje. Až donedávna převládal názor, že pouze menšina lidí zachytila ​​prohlížení takových obrázků, mezi 5 a 20 procenty, také se dopustila fyzického zneužívání.

Toto vnímání se začalo měnit v roce 2007, kdy pár psychologů ve Federálním úřadě věznic uvedl, že 85 procent odsouzených online pachatelů v terapii uznalo, že znásilnili nebo jinak sexuálně zneužívali děti.

Toto zjištění široce šířilo před oficiálním zveřejněním studie, což vyvolalo rozruch mezi terapeuty, vědci a specialisty na vymáhání práva. Vězeňská kancelář vůbec nezveřejňovala jeho zveřejnění a stáhla jej z recenzovaného časopisu, který se blíží datu jeho vydání.

Mnoho citovaných obav bylo, že vzorek studie byl zaujatý: Vycházel z přiznání 155 odsouzených, kteří hledali terapii ve vězení, ne na reprezentativním vzorku pedofilů, mnohem širší skupině s různými zvyky.

"To je to, co nazýváme vzorek pohodlí - to byla legitimní kritika," řekl Michael L. Bourke, spoluautor studie s Andresem E. Hernandezem, v telefonním rozhovoru. Dr. Bourke je nyní šéfem jednotky pro analýzu chování maršálů Spojených států.

Od té doby několik dalších studií podpořilo zjištění vězení, ne-li přesně 85 procent. V jednom inspektoři z řady vládních agentur dotazovali 127 online pachatelů krátce po jejich zatčení. Méně než 5 procent přiznalo k obtěžování alespoň jednoho dítěte.

Když agenti následovali podrobnější metody s pomocí polygrafu, dalších 53 procent připustilo k praktickým trestným činům, celkem téměř 60 procent.

"Nebyl to vzorek pohodlí; tito byli pachatelé, z nichž někteří stáhli jen jediný obrázek, bez známé historie, z celé země, rozhovor s lidmi z různých agentur, “řekl Dr. Bourke. "Měli nulovou motivaci přiznat se k předchozímu činu - přesně naopak."

Vysoká míra předchozích, praktických trestných činů podkopává další běžný předpoklad o pedofilech. "Neměli bychom předpokládat, že prohlížení online obrázků vede k zneužívání dětské oběti osobně," řekl Joe Sullivan, specialista na sexuální zločiny proti dětem v Irsku a Británii. "Podle mých klinických zkušeností je to naopak." Většina z těchto mužů se již dopustila praktických trestných činů. “

Z tohoto hlediska stahování obrázků zneužívání - a zejména spojení se skupinami podobně smýšlejících pedofilů online - neprobudí latentní touhy. Touhy jsou velmi vzhůru a v mnoha případech již byly splněny. Obrázky a online komunity však mohou pomoci erodovat další inhibice a přitahovat pedofily k častějším nebo agresivnějším činům, řekl Dr. Bourke.

"Co vidíte, v jejich historii vyhledávání," řekl, "je to, že se učí, jak se vyhnout vymáhání práva, stanou se sebevědomější a začnou používat kognitivní zkreslení, aby překonali své morální zábrany."

Někteří terapeuti a vědci tvrdí, že tato zjištění z vymáhání práva hrozí nespravedlivě dehtovým lidem, kteří nikdy jednají podle svých přání. Tato skupina určitě existuje - někdy se jí říká „ctnostní pedofilové“ - ale v době rostoucího poplachu nad rozšiřováním online zneužívání jde jen dále do podzemí.

"To je škoda, tragédie," řekl doktor Cantor. "To je skupina, o které se musíme učit." To je druh člověka, kterého bychom chtěli, aby se naši klienti stali, osobou, která si je vědoma naléhavých potřeb a naučí se je efektivně řídit. “

Terapeuti říkají, že se naučí řídit pohon jako viscerální a často konzumující, protože je možná sexuální touha, ale nelze ji uzavřít; ani jej nelze nahradit, způsob, jakým lze heroin vyměnit za metadon. Léčba může vyžadovat léky, které snižují cirkulující testosteron a software, který omezuje návyky prohlížení online.

Terapie se často zabývá také zneužíváním návykových látek. Studie naznačují, že nejméně 40 procent sexuálních delikventů užívalo drogy nebo alkohol, když spáchaly své zločiny.

"Myslím, že je důležité, aby lidé věděli, že léčba je možná," řekl Dr. Berlin. "Tam je podskupina, odkazují se sem a jsou docela přesvědčeni, že nechtějí sex s dětmi v reálném životě."
Uživatelský avatar
Hebeš
Na trestné lavici
Bydliště: Zlín
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Výkřik do tmy: Tento uživatel již není aktivní a nyní již jen čeká, než mu na jeho žádost admini smažou profil.
Příspěvky: 422
Dal: 360 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Speciál v New York Times o "explozi zneužívání dětí online"

Nový příspěvek od Hebeš »

O romantické přitažlivosti samozřejmě nic. Ale ono je to možná dobře, že se to tam nepíšu. V Americe by se mohla rozjet společenská štvanice na muže pracující s malými dětmi.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1354
Dal: 1598 poděkování
Dostal: 811 poděkování

Re: Speciál v New York Times o "explozi zneužívání dětí online"

Nový příspěvek od Dreamer »

NYT pokračují ve svém tématu:

https://www.nytimes.com/interactive/2019/11/09/us/internet-child-sex-abuse.html
https://www.nytimes.com/2019/11/09/us/online-child-abuse.html

Mám k tomu snad jen pár věcí:
  • Článek je to špatný a snaží se jen o senzaci a pošpinění technologických společností. Říká A, aniž by řekl B, C a D. Např. ani zmínka o Toru.
  • Z hlavy stále nemůžu dostat údajné vyjádření mluvčího Googlu:
    "the company did not believe any form of pedophilia was legal, and it was mistake to suggest otherwise".
  • Přestože je článek špatný, je tam spusta zajímavých a překvapivých informací. A pár zneužitelných.
  • Oběti upřímně lituji.
Mějte se.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3155
Dal: 11 poděkování
Dostal: 500 poděkování

Re: Speciál v New York Times o "explozi zneužívání dětí online"

Nový příspěvek od Jednorozec »

Je jen logické, že když dám dětem a mladým k dispozici něco na šíření fotografií a videí, že začnou šířit fotografie a videa všeho typu a to včetně těch se sexuální tématikou. Korunu tomu dává označování dětského porna i u mladistvých (pak najednou je DP skutečně všude). Dlouhodobě zastávám názor že politikům v tomhle jde primárně jen o možnost cenzury a kontroly a ne o ochranu dětí.
Facebook cesta do pekla dlážděná dobrými úmysly...
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1354
Dal: 1598 poděkování
Dostal: 811 poděkování

Re: Speciál v New York Times o "explozi zneužívání dětí online"

Nový příspěvek od Dreamer »

Narazil jsem na článek Earl Yaringtona:
https://baltimorepostexaminer.com/pedophilia-misinformation-and-the-new-york-times/2019/10/04

který napsal v reakci na tento článek v NYT:
https://www.nytimes.com/2019/09/29/us/pedophiles-online-sex-abuse.html

Jsou tam uvedena zajímavá čísla, která jsem jinde neviděl:

- 14-24% zneužitých chlapců bylo zneužito ženou
- 87.5% pedofilů se nikdy neprohřešilo proti dítěti
- 55% pachatelů držení DP se přiznalo k předchozímu sexuálnímu kontaktu s dítětem

Data pochází z docela nových studií od J. Levensona, G. Mills, D. Prescotta, M. Grady a C. Seta. Ti těch článků napsali tolik, že mě přestalo bavit hledat konkrétní zdroje pro objasnění těch čísel. Osobně mě překvapilo to poslední, které bych čekal menší. Těžko ale říct, z jakého vzorku to pochází.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3155
Dal: 11 poděkování
Dostal: 500 poděkování

Re: Speciál v New York Times o "explozi zneužívání dětí online"

Nový příspěvek od Jednorozec »

Dreamer píše: středa 24. 2. 2021, 12:49:02
- 55% pachatelů držení DP se přiznalo k předchozímu sexuálnímu kontaktu s dítětem
Tohle mi "smrdí" snahou zdůvodnit trestnost držení DP...
Zajímalo by mně jak k takto vysokému číslu dospěli, jestli to není jako s těmi statistikami pedofilů podle těch co je za něco zavřou do vězení a pak to vztahují na zbytek..
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1354
Dal: 1598 poděkování
Dostal: 811 poděkování

Re: Speciál v New York Times o "explozi zneužívání dětí online"

Nový příspěvek od Dreamer »

Jednorozec píše: čtvrtek 25. 2. 2021, 13:43:30 Tohle mi "smrdí" snahou zdůvodnit trestnost držení DP...
V tom článku NYT uvádějí, že dříve se mělo za to, že asi 5-20% držitelů DP se dopouští fyzického zneužití, ale názor se začal měnit v roce 2007, kdy se v nějaké studii 85% odsouzených za držení DP přiznalo ke znásilnění nebo jinému sexuálnímu zneužití dítěte. Vzorek byl 155 odsouzených ve vězení. Pozdější studie na 127 subjektech krátce po jejich zadržení ukazovala na méně než 5%, ale po použití polygrafu se číslo o 53% zvedlo. NYT uzavírá, že "užívání DP neprobouzí touhy, ty už jsou velmi živé a v mnoha případech se na jejich základě konalo. Ale obrázky a hlavně online komunity pedofily stahují do častějšího a agresivnějšího jednání."

Autor toho druhého článku, na který jsem poslal odkaz, tato tvrzení NYT kritizuje a opravuje číslo z 60-85% na 55%. Jeho zdroj dat jsem nenašel, ale bezpochyby bude ovlivněný vzorkem a metodikou.

Ten článek NYT také hezky ukazuje, jak důležité je rozlišovat mezi znásilněním a jiným druhem sexuálního zneužití, protože spojováním do jednoho termínu se dobrovolně ochuzujeme o informace. Pokud v nějakém dotazníku někdo např. přizná, že mu jednou sjela ruka dítěti na zadeček, neměli bychom to započítávat jako "znásilnění nebo jiné sexuální zneužití dítěte" pro tyto účely. I když je to technicky správně, výsledný obraz to pokřivuje. O potřebě odlišného přístupu k prevenci a terapii nemluvě.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3155
Dal: 11 poděkování
Dostal: 500 poděkování

Re: Speciál v New York Times o "explozi zneužívání dětí online"

Nový příspěvek od Jednorozec »

Jinými slovy je to vytažené z úzkého vzorku zadržených pachatelů a výsledky jsou na základě "detektoru lži"....
Ne nadarmo v čr platí " Výsledky polygrafu se v ČR nepovažují za důkazní formu".
Tak už je mi jasné z čeho si to číslo vyčarovali.