Jaký máte názor na trest smrti?

Diskuze o důležitých či zajímavých tématech, jež přímo nesouvisí s dětmi, pedofilií či reakcemi na články v médiích.
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Mathias8 »

Mathias8 píše: pondělí 12. 10. 2020, 19:36:39 Nie z toho dovodu, ze chcem pachat trestnu cinnost a chcem aby som vysiel z toho pekne ale preto, ze ked by som nedajboze niekedy zlyhal, aby som nemusel koli tomu zomriet a este pred zrakmi najblizsich
Mr.Foxym píše: pondělí 12. 10. 2020, 22:27:32 Je velmi zajímavé, že Tvůj příspěvek zní jako naprostý opak toho co píšeš v první a poslední větě.
Myslene pachat trestnu cinnost v sucastnom systeme. Myslene pachat trestnu cinnost v sucastnosti.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5314
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2132 poděkování

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Cykle02 »

...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Code
Na trestné lavici
ve věku od: 100
ve věku do: 100
Příspěvky: 49
Dal: 46 poděkování

Re: Trest smrti.

Nový příspěvek od Code »

Bouře píše: pondělí 12. 10. 2020, 16:15:05 Podle mě ano ale jen ve výjmečných zločinech........při nějaké vlastizradě která může velmi ohrozit životy občanů.....
Jo jo, tak to mají myslím i v Severní Korei a funguje to tam dobře. ;) *lol* Další důkaz zneužitelnosti trestu smrti, ačkoli by se někdy hodil, to bez debat.
Uživatelský avatar
Bouře
Správce sociálních sítí
Bydliště: Internet
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 18
ve věku do: 40
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Anti-contact MAP ally
Příspěvky: 869
Dal: 942 poděkování
Dostal: 978 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Bouře »

Code píše: neděle 14. 2. 2021, 17:25:58
Jo jo, tak to mají myslím i v Severní Korei a funguje to tam dobře. ;) *lol* Další důkaz zneužitelnosti trestu smrti, ačkoli by se někdy hodil, to bez debat.
Přiznám se že v té době co jsem psala ten příspěvek jsem o trestu smrti moc nevěděla a až po této diskusi a po hledání dalších informací jsem změnila názor. Dnes už jsem jasně proti trestu smrti. Nenapadl mě justiční omyl, nenapadlo mě že by takto stát mohl odstranovat politicky nepohodlné lidi apod.. Navíc si myslím že na podobné omyli mám ještě nárok tak doufám že máš i jinou zábavu než mi odpovídat na 4 měsíce starou zprávu. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bouře za příspěvky (celkem 5):
Tim, Kasz, Gabriel Svoboda, Fx100d, pbd
Skálu pěstí nerozbiješ, ale i ten nejtvrdší kámen proroste květina. Jen to chce čas.
Nechceš-li být odsuzován za svou odlišnost, nesuď za odlišnost jiné a neubližuj zranitelným.
Zeptej se mě na co chceš a anonymně
Uživatelský avatar
Code
Na trestné lavici
ve věku od: 100
ve věku do: 100
Příspěvky: 49
Dal: 46 poděkování

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Code »

Bouře píše: neděle 14. 2. 2021, 17:47:26
Code píše: neděle 14. 2. 2021, 17:25:58
Jo jo, tak to mají myslím i v Severní Korei a funguje to tam dobře. ;) *lol* Další důkaz zneužitelnosti trestu smrti, ačkoli by se někdy hodil, to bez debat.
Přiznám se že v té době co jsem psala ten příspěvek jsem o trestu smrti moc nevěděla.......Dnes už jsem jasně proti trestu smrti........doufám že máš i jinou zábavu než mi odpovídat na 4 měsíce starou zprávu. ;)
Tak na datum jsem nekoukal vůbec, vlákno je/bylo mezi novými příspěvky kvůli Cyklemu. Každopádně mě pobavila zmínka o vlastizradě a ani jsem prvně nekoukal kdo to psal, až u vkládání citace jsem si všimnul že ty. ;)
Uživatelský avatar
Bouře
Správce sociálních sítí
Bydliště: Internet
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 18
ve věku do: 40
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Anti-contact MAP ally
Příspěvky: 869
Dal: 942 poděkování
Dostal: 978 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Bouře »

Code píše: neděle 14. 2. 2021, 17:25:58 Tak na datum jsem nekoukal vůbec, vlákno je/bylo mezi novými příspěvky kvůli Cyklemu. Každopádně mě pobavila zmínka o vlastizradě a ani jsem prvně nekoukal kdo to psal, až u vkládání citace jsem si všimnul že ty. ;)
I tu vlastizradu jsem myslela jinak než to vyznělo ale to už odmítám řešit.
Skálu pěstí nerozbiješ, ale i ten nejtvrdší kámen proroste květina. Jen to chce čas.
Nechceš-li být odsuzován za svou odlišnost, nesuď za odlišnost jiné a neubližuj zranitelným.
Zeptej se mě na co chceš a anonymně
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1587
Dal: 1822 poděkování
Dostal: 744 poděkování

Re: Trest smrti.

Nový příspěvek od podivin »

Code píše: neděle 14. 2. 2021, 17:25:58Jo jo, tak to mají myslím i v Severní Korei a funguje to tam dobře. ;) *lol* Další důkaz zneužitelnosti trestu smrti, ačkoli by se někdy hodil, to bez debat.
No, trest smrti není to, co v těch totalitních režimech ty lidi zabíjí. Jsou to zákony typu "podvraceč režimu a nepřítel státu, terorista", zmanipulovaný proces, zfalšované důkazy. Nevěřím, že kdyby tam trest smrti nebyl, že by se v těch zemích nepohodlných lidí nezbavili jinak. Nehody se stávají pořád a někdy se holt vyšetřit nedají, protože nejsou svědci a dostatek stop. Politické soudní procesy s trestem (ať už "jen" vězení nebo smrti) se (podle mne) používají spíš jen k zastrašení ostatních.

Ale bavme se o demokratickém zřízení, kde bude možný trest smrti opravdu jen při 100% jistotě. A pořád se bavím jen o spravedlivém procesu v demokratickém státě. V totalitním zřízení není potřeba vymýšlet trest smrti, když to jde zařídit i jinak.

Jak to bylo s Kajínkem samozřejmě nevím, ale Kájínek, pokud vím, vždy tvrdil, že to on neudělal a navlékli to na něj, v takovém případě by se trest smrti použít nesměl. To je jiný případ než někdo, kdo se přízná, že "věděl dopředu, že chlapce znásilní a pak ho i zabije, aby ho chlapec nemohl usvědčit, jako ho usvědčila holčička, kterou znásilnil v předchozím případě".

Ale respektuji rozhodnutí společnosti.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Stačí zavřít oči a všechno se stane. Stačí zavřít oči a ... všechno skončí
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1351
Dal: 1595 poděkování
Dostal: 809 poděkování

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Dreamer »

V demokratickém zřízení s trestem smrti se může většina demokraticky shodnout na tom, že propagace pedofilie se bude trestat smrtí. Děkuji, nechci.

Kdyby mi někdo znásilnil a zabil dceru, zabiju ho sám, k tomu stát nepotřebuju. Že pak půjdu sedět je v pořádku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dreamer za příspěvek:
Tim
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1587
Dal: 1822 poděkování
Dostal: 744 poděkování

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od podivin »

Dreamer píše: neděle 14. 2. 2021, 20:35:41V demokratickém zřízení s trestem smrti se může většina demokraticky shodnout na tom, že propagace pedofilie se bude trestat smrtí. Děkuji, nechci.
Sám termín "propagace pedofílie" se mi zdá jako nesmysl - co to je? Jak chceš propagovat pedofílii? Jako "staňte se pedofilem"? Nebo tím myslíš o "informování o pedofílii"?

Pak ale říkáš, že se v demokratickém zřízení může většina shodnout třeba i na tom, že odpůrci většinové ideologie se budou trestat smrtí - to mluvíme o totalitě, ne o demokracii. Pak by také Severní Korea a Čína a vlastně i bývalá ČSSR byly demokratické země, protože se většina obyvatel shodla na tom, že chtějí u vlády komunisty a komunisti, jakožto zástupci většiny občanů vytvořili zákony proti rozvracení režimu a takové lidi trestali smrtí. O tom se ale nebavím, totalitní země si udělají zákony, jaké chtějí.

Ale jak jsem psal, některé demokratické státy, včetně ČR, trest smrti zrušilo, takže to přijímám.
Dreamer píše: neděle 14. 2. 2021, 20:35:41Kdyby mi někdo znásilnil a zabil dceru, zabiju ho sám, k tomu stát nepotřebuju.
Ano, asi bych to udělal také, pravděpodobně z pomsty, ale na druhou stranu i ze strachu, aby mi nezabil i synka. Pak ale budeš ty (i já) sám vrah. Pokud bude trest smrti v zákoně, nebude nikdo vrah, protože zločinec bude potrestát na základě rozhodnutí společnosti lidí, kteří chtějí spolu žít v přítelství a nechtějí mezi sebou mít zločince, kteří nerespektují (zákonnou i morální) svobodu a právo na život jiných lidí. Ale společnost se většinově rozhodla těm lidem dát další a další šanci s rizikem, že další nevinní zemřou. První je ho oběť, holčička, naštěstí nezemřela a on dostal dostal jen vězení. To je OK, druhou šanci by měl dostat. Ale ve druhém případě, aby ho nestihl trest, tak provedl ještě horší věc a tu skutečně plánoval.

Věříš tomu, že se dokáže začlenit do společnosti, aniž by ublížil někomu dalšímu?
Tito uživatelé poděkovali autorovi podivin za příspěvek:
Kiiax
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Stačí zavřít oči a všechno se stane. Stačí zavřít oči a ... všechno skončí
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Kasz »

Je tu jeden problém s těmi, kteří říkají, že by si to s dotyčným vyřídili sami. V momentě spáchání toho skutku ale pravděpodobně s dotyčným nebudete, tudíž nebudete ani vědět, kdo to spáchal. A až to policie zjistí, tak už bude dotyčný dávno minimálně v cele předběžného zadržení a dále ve vazbě, kde se k němu již nikdo kvůli podobné pomstě nedostane. Kromě toho do odsouzení soudem se jedná pouze o podezřelého nebo obviněného, ale to ještě nemusí znamenat, že to skutečně spáchal. Nejdřív je nutné mu skutek dokázat, a to právě u soudu.

Pokud vezmeš spravedlnost do svých rukou, pak se dopouštíš základní chyby - ten člověk to spáchat nemusel a může se jednat o omyl, o křivě obviněného. Viz Zelenou míli, třetí nejlépe hodnocený film, kde byl dokonce dotyčný neprávem odsouzen.

Proto s tím řešením "ručně - stručně" ještě předtím, než bude dotyčný řádně soudem odsouzen a bude mu vina skutečně prokázána, opět nemůžu souhlasit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kasz za příspěvek:
Marco Freeman
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1587
Dal: 1822 poděkování
Dostal: 744 poděkování

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od podivin »

Kasz píše: neděle 14. 2. 2021, 22:04:38 Pokud vezmeš spravedlnost do svých rukou, pak se dopouštíš základní chyby - ten člověk to spáchat nemusel a může se jednat o omyl, o křivě obviněného. Proto s tím řešením "ručně - stručně" ještě předtím, než bude dotyčný řádně soudem odsouzen a bude mu vina skutečně prokázána, opět nemůžu souhlasit.
Ano, jsou to jen řeči. Sice bych to asi v tu chvíli, v návalu emocí, udělat chtěl, ale nakonec bych to zřejmě stejně nedokázal, přesně proto, že jsou to jen keci z emocí.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Stačí zavřít oči a všechno se stane. Stačí zavřít oči a ... všechno skončí
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Trest smrti.

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

podivin píše: neděle 14. 2. 2021, 20:26:37Ale bavme se o demokratickém zřízení, kde bude možný trest smrti opravdu jen při 100% jistotě.
100% jistota není nikdy. Kamerové záznamy můžou být zfalšované ve Photoshopu, s testy DNA mohl manipulovat pracovník laboratoře, svědci můžou lhát nebo se mýlit, přiznání může krýt někoho jiného.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Kasz »

podivin píše: neděle 14. 2. 2021, 22:47:24 Ano, jsou to jen řeči. Sice bych to asi v tu chvíli, v návalu emocí, udělat chtěl, ale nakonec bych to zřejmě stejně nedokázal, přesně proto, že jsou to jen keci z emocí.
Vlastně teď vedeme debatu o tretu smrti na dvou místech, chtěl bych proto i zde do vlákna přidat odkaz na další okolnost: https://pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?p=53058#p53058
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Pipo
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 11
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: "And I'm young enough to look at
and far too old to see..."
Příspěvky: 208
Dal: 41 poděkování
Dostal: 67 poděkování

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Pipo »

Och, to je zase to nekonečné spochybňovanie a relativizovanie... nič nie je na 100% isté. Ale áno, áno, v niektorých prípadoch naozaj je! Takouto metódou sa ďaleko nedostaneme, vlastne len tvrdíte, že objektívna pravda nejestvuje, všetko je relatívne. Krajný solipsizmus. Majmä nespočítateľné množstvo realít, pričom každý má tú svoju a realita jedného je vlastne rovnaká a rovnocenná realite iného. Fúha, mali ste radšej študovať filozofiu, keď vás bavia takéto veci ;) A možno ani ja vlastne nie som, skrátka nejestvujem, to len taký fantóm tu "písmenkuje" a nie ja. Absurdné názory.

Nie som za trest smrti. Prečo? Pretože to je príliš rýchle. Jediný argument. Je to priveľmi humánne. Samozrejme, jeden nebude páchateľa nebodaj ešte mučiť, to je sadizmus a bičovanie nízkych pudov, beštiality, čo drieme v človeku. Hádam nejaké predstavenie na pódiu pod šibenicou ako počas stredoveku? Civilizácia je predsa len trochu ďalej. I ľudská mentalita.

Ale je tu delikátne riešenie :) Tábory v Sovietskom zväze, to bola dobrá metóda - len tam končilo často aj to najkvalitnejšie obyvateľstvo - politickí väzni. Ale ťažkí kriminálnici? Veď to je geniálne riešenie: zároveň ich spoločnosť izoluje a vlastne aj eliminuje a popritom pre ňu spravia ešte čosi užitočné. Výhodné pre všetky strany.
Naposledy upravil(a) Pipo dne neděle 14. 2. 2021, 23:51:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1351
Dal: 1595 poděkování
Dostal: 809 poděkování

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Dreamer »

podivin píše: neděle 14. 2. 2021, 21:19:40
Dreamer píše: neděle 14. 2. 2021, 20:35:41V demokratickém zřízení s trestem smrti se může většina demokraticky shodnout na tom, že propagace pedofilie se bude trestat smrtí. Děkuji, nechci.
Sám termín "propagace pedofílie" se mi zdá jako nesmysl - co to je? Jak chceš propagovat pedofílii? Jako "staňte se pedofilem"? Nebo tím myslíš o "informování o pedofílii"?
To ale není podstatné, jestli to je nesmysl nebo ne. Demokratická společnost na Slovensku právě propagaci pedofilie zakázala, pokud se nemýlím, nebo se o tom alespoň vedly debaty. A podobně i v některých jiných zemích.

podivin píše: neděle 14. 2. 2021, 21:19:40 Pak ale říkáš, že se v demokratickém zřízení může většina shodnout třeba i na tom, že odpůrci většinové ideologie se budou trestat smrtí - to mluvíme o totalitě, ne o demokracii.
Demokracie je křehká věc. Nikde není napsáno, že musí být liberální. Spousta lidí má dnes pocit, že demokracie protěžuje menšiny na úkor většiny. Není vyloučeno, že v budoucnu bude více protěžovat většinu, a na menšiny se takový ohled brát nebude. I v demokratickém systému se k vládě může dostat strana, která si eliminaci pedofilů (nebo někoho jiného) dá do programu.

Nálady ve společnosti se mění. Nedávno jsem tu posílal článek o tom, jak ve Francii v osmdesátých letech byla atmosféra ohledně sexuality dětí uvolněnější, a dnes tam frčí #IncestMeToo. Jen abych ilustroval tu změnu nálad, tak tady je článek o tom, jak v roce 1982 poslanec Evropského Parlamentu za Zelené v Německu v TV řekl: "Když vás malá holčička, které je pět nebo pět a půl, začne svlékat, je to fantastické. Je to fantastické, protože je to hra, absolutně eroticko-manická hra." Dnes si něco takového ani neumíme představit a bylo by to na rezignaci. Za pár let bychom ho za takový výrok možná i zavřeli.

Stát by prostě neměl mít licenci na zabíjení. Spousta zla byla v historii vykonána v souladu se zákony, ve jménu ideologie, aktuálně poplatných názorů. Když soudce někoho v souladu se zákony pošle na smrt, a kat rozsudek vykoná, ani jednoho nemusí trápit svědomí, protože jednali jménem státu. A to je podle mého názoru špatně. Kolektivní, společenské svědomí lidi moc netrápí. A jakmile dovolíme státu zabíjet, může začít zabíjet za cokoli.

Kasz píše: neděle 14. 2. 2021, 22:04:38 Je tu jeden problém s těmi, kteří říkají, že by si to s dotyčným vyřídili sami. V momentě spáchání toho skutku ale pravděpodobně s dotyčným nebudete, tudíž nebudete ani vědět, kdo to spáchal. A až to policie zjistí, tak už bude dotyčný dávno minimálně v cele předběžného zadržení a dále ve vazbě, kde se k němu již nikdo kvůli podobné pomstě nedostane.
To je samozřejmě možné. Ale otec zabité holčičky, pokud ho chuť po pomstě za tu dobu nepřejde, si na dotyčného může venku počkat.

Kasz píše: neděle 14. 2. 2021, 22:04:38 Proto s tím řešením "ručně - stručně" ještě předtím, než bude dotyčný řádně soudem odsouzen a bude mu vina skutečně prokázána, opět nemůžu souhlasit.
To nemusíš. Já bych s ním taky nesouhlasil, pokud by nešlo o mé dítě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dreamer za příspěvky (celkem 2):
Gabriel Svoboda, Bouře
Uživatelský avatar
Pipo
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 11
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: "And I'm young enough to look at
and far too old to see..."
Příspěvky: 208
Dal: 41 poděkování
Dostal: 67 poděkování

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Pipo »

Rád by som, keby ste si vy, odporcovia trestu smrti za každých okolností a pri všetkých prípadoch, apriori abolicionisti, priznali, že to nie je ani tak pre vznešený názor či presvedčenie, že aj život toho, čo život tak nezmyselne a hlúpo berie je nedotknuteľný, ba posvätný, že každý má dostať nekonečne veľa šancí na zmenu, že zmena k lepšiemu je vždy a u každého možná, že záleží len na izolovaní páchateľa (sme takí naivní, že veríme v prevýchovu?), a nie na punitívnej zložke trestu. Nie je to ani tak pre možnosť omylu (ktorý, uznávam, existuje, a je najmä v niektorých krajinách výrazný - som ale presvedčený, že omylom je možné v konkrétnom štáte a za dodržaní konkrétnych špecifických podmienok zabrániť), a dokonca to nie je ani pre strach o bezvládie, akési strašenie anarchiou - to je v našich momentálnych podmienkach nonsens, nie je možný návrat Divokého západu, a napokon, ani ten nebol taký bezprávny, aká je jeho romantizovaná podoba, ktorú predkladajú knihy či filmy.

Myslím, že skutočný dôvod je niekde hlbšie, je oveľa jednoduchší a pritom oveľa osobnejší. Bojíte sa, že niečo také by sa mohlo stať práve vám - to je ale groteskná vzťahovačnosť. A potom, jednoducho by ste nikdy, a to dokonca ani v sebaobrane, nedokázali niekoho zastreliť. Ste pacifisti a myslíte si, že to vám slúži ku cti. Ja si to nemyslím. To je len neživotaschopnosť, bezzubosť, a tak trochu aj strata sebazáchovy na národnej / štátnej úrovni. Pretože to môžem maximalizovať a spokojne rozšíriť a budem mať zrejme pravdu, pretože ľudia ako vy by nevstúpili do armády, nebojovali by, atď. A tak projektujete svoje ideje a ideály na druhých a vydávate to za prototyp morálne vyššie stojaceho človeka. - teda by ste si radi mysleli, že ste akousi mravnou šľachtou morálky.
Ono by to bolo krásne, keby sme boli všetci dobrí a mali sa všetci radi, lenže nežijeme v gýčovom farbotlačovom jehovistickom raji.
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1351
Dal: 1595 poděkování
Dostal: 809 poděkování

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Dreamer »

Já myslím Pipo, že v tvém a mém případě je to prostě o politickém přesvědčení. Ty chceš silný, tvrdý a nekompromisní stát, a já ho takový nechci :-)
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 791
Dal: 449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Tim »

Pipo píše: neděle 14. 2. 2021, 23:49:17 Myslím, že skutočný dôvod je niekde hlbšie, je oveľa jednoduchší a pritom oveľa osobnejší. Bojíte sa, že niečo také by sa mohlo stať práve vám - to je ale groteskná vzťahovačnosť.
Tak teď nevím jestli se necítit dotčen... Je to trochu přehnaný soud o lidech které znáš jen z pár řádků, ne?
Pipo píše: neděle 14. 2. 2021, 23:49:17 Ste pacifisti a myslíte si, že to vám slúži ku cti.
Já pacifista nejsem, což směle potvrdí můj trestní rejstřík ale s trestem smrti stejně nesouhlasím. Nemůžeme zákony hájit život jako nedotknutelný a přitom ho druhým brát jako formu trestu. Navíc trest smrti je prostě konec, svět zmizí a spolu s tím i vše nepříjemné co by takového člověka čekalo ve vězení. Ztráta důstojnosti, soukromí, osobního komfortu, nulové povědomí o světě a naděje v koutě hlavy že se snad nakonec jednou ven dostanu a budě tě to žrát každý den a hodinu - to je věc která čeká doživoťáky, přijde mi to tvrdší než trest smrti. Na straně druhé to ale dává možnost je pustit, přijde-li se jednou že došlo k omylu - trest smrti zpět nevezmeš. A jak tu dobře popsal Kasz, stoprocentní jistota nemůže být nikdy.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Kasz »

Pipo, přál bych ti být v cele smrti s vědomím, že jsi nevinný. Možná až pak bys změnil názor?

"Since 1973, 173 former death-row prisoners have been exonerated of all charges related to the wrongful convictions that had put them on death row."

Překlad:

"Od roku 1973 bylo 173 bývalých vězňů v cele smrti zproštěno všech obvinění souvisejících s neoprávněnými odsouzeními, které je uvalily do cely smrti."

-> https://deathpenaltyinfo.org/policy-issues/innocence

Pro tebe je přijatelné zabít někoho, kdo je nevinný? Ten, kdo je odsouzen na doživotí, má možnost se nějakým způsobem pořád bránit, mohou se najít nové důkazy atd.

Pokud je někdo nebezpečný pro společnost, nechť je doživotně izolován. Nikoliv zabit. Pro mě je nepředstavitelné, že by měl umřít byť jen jediný nevinný člověk, který byl neprávem odsouzen k trestu smrti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kasz za příspěvek:
Dreamer
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5314
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2132 poděkování

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Cykle02 »


Polský soud dnes nařídil vyplacení rekordního odškodného ve výši 13 milionů zlotých (74,6 milionu korun) Tomaszi Komendovi, jenž strávil 18 let za mřížemi za zločiny, které nespáchal. Případ nynějšího čtyřicátníka šokoval Polsko a pravicová vláda ho vyzdvihla jako příklad nutnosti hlubokých změn v soudním systému, uvedla agentura AP.

Komenda byl zatčen v roce 2000 kvůli údajnému znásilnění a vraždě 15leté dívky na novoroční vesnické diskotéce nedaleko Vratislavi z roku 1997. Za tyto činy byl odsouzen nejdřív k 15 rokům vězení. Později mu byl trest zvýšen na 25 let, ačkoli trval na své nevině.

Na naléhání rodiny prokuratura případ přezkoumala a dospěla k závěru, že odsouzený zločin nemohl spáchat. Komenda byl zproštěn viny poté, co mimo jiné nové testy DNA ukázaly, že se na činech nepodílel.

Komenda, kterému bylo v době vraždy 18 let, byl odsouzen přesto, že měl jednoznačné alibi – v době zločinu byl od místa jeho spáchání vzdálen půl hodiny jízdy autem. Potvrdilo to 12 svědků, s nimiž slavil konec roku.

V roce 2018 byl muž zproštěn viny a propuštěn, načež požadoval podle AP kompenzaci ve výši 19 milionů zlotých. Soud v Opole mu dnes přiznal většinu požadované částky. Jde o největší takové odškodnění, jaké kdy bylo v Polsku přiznáno. Komenda se ještě proti rozhodnutí může odvolat.

„Žádné peníze mi nevynahradí těch 18 let,“ řekl po odchodu ze soudní síně Komenda podle rozhlasové stanice RMF.

Tuzemské Ministerstvo spravedlnosti každoročně eviduje kvůli nezákonnému trestnímu stíhání, které zahrnuje i nezákonný pobyt ve vazbě, několik stovek až tisíc žádostí. Vyhoví ale jen menší části žadatelů, milionové částky jsou přitom výjimečné.

Stanice připomněla, že Komenda se u soudu domáhal milionu zlotých za každý rok z 18 let, strávených za mřížemi. Ve vězení se pokusil i o sebevraždu. Kvůli drastickým podrobnostem života ve vězení se soud odehrál podle RMF za zavřenými dveřmi, s vyloučením veřejnosti.

„Skončila má noční můra. Lidi, kteří mě zavřeli, nemají srdce. Žádné peníze mi nevynahradí těch 18 let,“ řekl Komenda novinářům. Žádné omluvy nečeká. „To jsou jen slova. To, co jsem přežil, je jen moje,“ řekl a dodal, že jede domů za synem, kterého mu partnerka porodila v prosinci. „Chci jen, aby byl (syn) tak šťastný, jako jsem teď já,“ prohlásila oběť justičního omylu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Cykle02 za příspěvky (celkem 2):
Tim, Kasz
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů