V Itálii zemřela 10letá dívka po „zkoušce odvahy” na sociální síti (Novinky.cz)

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5314
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2132 poděkování

V Itálii zemřela 10letá dívka po „zkoušce odvahy” na sociální síti (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Italské úřady začaly vyšetřovat smrt desetileté dívky, která se udusila kvůli „zkoušce odvahy” na sociální síti TikTok. Napsala o tom v pátek agentura AFP. Školačka zemřela ve středu, když se doma v koupelně sama dusila pomocí pásku, aby dostála výzvě nazvané Blackout Challenge, v níž se uživatelé sítě snaží vyvolat mdloby nebo se dostat do bezvědomí.

Desetiletou Antonellu našla doma v Palermu v bezvědomí její pětiletá sestra a lékaři po převozu do nemocnice konstatovali mozkovou smrt. Rodiče se pak rozhodli pro dárcovství orgánů.

Smrt dívky vzbudila v Itálii obrovský rozruch a debaty o přísnější regulaci dětských internetových aktivit. Starosta Palerma Leoluca Orlando ale médiím řekl, že taková debata měla začít už dávno, a to zejména vzhledem k pandemii, kvůli které tráví denně několik hodin u počítačů miliony školáků.

"Neměli jsme ani tušení. Nevěděli jsme, že se takové hry účastní. Věděl jsem, že na TikToku se dívá na videa, na taneční choreografie. Ale takové zvěrstvo, to jsme si nedovedli představit," řekl deníku La Repubblica dívčin otec Angelo Sicomero.

Justice případ vyšetřuje a zkoumá mimo jiné Antonellin mobilní telefon. Mluvčí sociální sítě TikTok, která má jen v Evropě kolem 100 milionů uživatelů, uvedl, že společnost úřadům poskytne všechny potřebné informace. "Bezpečí tiktokové komunity má pro nás tu nejvyšší důležitost," sdělil.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 791
Dal: 449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: V Itálii zemřela 10letá dívka po „zkoušce odvahy” na sociální síti (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Tim »

No, oč je to smutnější než oběti sexuální asfyxie, jen u nás je jich kolem desíti ročně... Umřel na to i chudák David Carradine. :'(
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Čestný člen skupiny ČEPEK
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 1685
Dal: 1093 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

Re: V Itálii zemřela 10letá dívka po „zkoušce odvahy” na sociální síti (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Marco Freeman »

V článku se píše: pátek 22. 1. 2021, 20:36:12Školačka zemřela ve středu, když se doma v koupelně sama dusila pomocí pásku, aby dostála výzvě nazvané Blackout Challenge, v níž se uživatelé sítě snaží vyvolat mdloby nebo se dostat do bezvědomí.
Prosím? A co třeba výzva "skoč ze střechy a přežij"? Anebo "dýchej 10 minut se sáčkem na hlavě a neudus se"? Nepochopím, kdo vymýšlí takové s prominutím debilní challenge, z jakého důvodu jsou zrovna tyto zvrácené challenge populární a co vede lidi k tomu, že takové challenge provádí (a tak je propagují i mezi děti).

Škoda dětského života.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marco Freeman za příspěvek:
Dreamer
Marco Freeman,
bývalý administrátor komunity ČEPEK / Ex-administrator of ČEPEK Community
Jediný funkční e-mail / The only e-mail: [email protected]

Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 791
Dal: 449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: V Itálii zemřela 10letá dívka po „zkoušce odvahy” na sociální síti (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Tim »

Marco Freeman píše: pátek 22. 1. 2021, 21:03:28
V článku se píše: pátek 22. 1. 2021, 20:36:12Školačka zemřela ve středu, když se doma v koupelně sama dusila pomocí pásku, aby dostála výzvě nazvané Blackout Challenge, v níž se uživatelé sítě snaží vyvolat mdloby nebo se dostat do bezvědomí.
Prosím? A co třeba výzva "skoč ze střechy a přežij"? Anebo "dýchej 10 minut se sáčkem na hlavě a neudus se"? Nepochopím, kdo vymýšlí takové s prominutím debilní challenge, z jakého důvodu jsou zrovna tyto zvrácené challenge populární a co vede lidi k tomu, že takové challenge provádí (a tak je propagují i mezi děti).

Škoda dětského života.
My jsme se jako děti hecovali ke kde jaké blbosti, to máš třeba jen skákání přes vatru na táboře a i u toho občas nějaká zranění vzniknou. N2které hecovačky i byly nebezpečné ale patřilo to spíše k nějakému koloritu a nikdo nečekal že to ten druhý udělá (Tím myslím např jdi pohladit vzteklého psa sousedů přes plot.), když už se nějaký hrdina našel tak ho stejně ostatní stopli. Možná už občas ty děti opravdu ztrácejí kontakt s realitou.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5314
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2132 poděkování

Re: V Itálii zemřela 10letá dívka po „zkoušce odvahy” na sociální síti (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Lidi mají různé nápady. Třeba výzva která by se dala pojmenovat jako "rozleptej si oko" (jen pro silnější povahy):
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Kiiax
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Mea culpa. Mea maxima culpa
Příspěvky: 298
Dal: 280 poděkování
Dostal: 276 poděkování

Re: V Itálii zemřela 10letá dívka po „zkoušce odvahy” na sociální síti (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Kiiax »

Jedno se jí musí nechat. Byla odvážná.
Nejhorší vlastností člověka je nikdy nepřiznat omyl.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: V Itálii zemřela 10letá dívka po „zkoušce odvahy” na sociální síti (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Pamatuju si na podobnou "hovadinu" z dětství. Někdo přišel s tím že se nejprve dotyčný hodně rozdýchá pak zadrží dech a druhý mu pak tlačí na hrudník dokud dotyčný na chvíli nezkolabuje. Byl jsem tenkrát malé dítě ale už tehdy mi bylo jasné že je to nebezpečná hloupost a odmítl jsem to zkoušet, na rozdíl od kamaráda... Klika že se tenkrát nikomu nic nestalo.
Uživatelský avatar
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 8
Příspěvky: 987
Dal: 110 poděkování
Dostal: 306 poděkování

Re: V Itálii zemřela 10letá dívka po „zkoušce odvahy” na sociální síti (Novinky.cz)

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Jednorozec píše: neděle 31. 1. 2021, 16:59:44 Pamatuju si na podobnou "hovadinu" z dětství. Někdo přišel s tím že se nejprve dotyčný hodně rozdýchá pak zadrží dech a druhý mu pak tlačí na hrudník dokud dotyčný na chvíli nezkolabuje. Byl jsem tenkrát malé dítě ale už tehdy mi bylo jasné že je to nebezpečná hloupost a odmítl jsem to zkoušet, na rozdíl od kamaráda... Klika že se tenkrát nikomu nic nestalo.
Takzvané Holotropní dýychání
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: V Itálii zemřela 10letá dívka po „zkoušce odvahy” na sociální síti (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Nemyslím že to jde ztotožnit s holotropním dýcháním, přeci jen tam byl ten přidaný fyzický tlak na srdce...
Uživatelský avatar
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 8
Příspěvky: 987
Dal: 110 poděkování
Dostal: 306 poděkování

Re: V Itálii zemřela 10letá dívka po „zkoušce odvahy” na sociální síti (Novinky.cz)

Nový příspěvek od MR_Xguard »

My jsme to jako děcka taky dělali. Dřepnout, hlava mezi kolena, asi minutu rychle a zhluboka dýchat. Potom se prudce postavit a zadržet dech. Ve chvíli, kdy jsi se zprudka postavil, jsi byl okamžitě v bezvědomí. Ten člověk, co stál za tebou, tě už jen chytal, aby ses nezabil. Nicméně hodně pochybuji o tom, že je to nějak zdravé. Já to zkusil jen jednou v životě.
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 791
Dal: 449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: V Itálii zemřela 10letá dívka po „zkoušce odvahy” na sociální síti (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Tim »

MR_Xguard píše: sobota 13. 2. 2021, 15:38:28 My jsme to jako děcka taky dělali. Dřepnout, hlava mezi kolena, asi minutu rychle a zhluboka dýchat. Potom se prudce postavit a zadržet dech. Ve chvíli, kdy jsi se zprudka postavil, jsi byl okamžitě v bezvědomí. Ten člověk, co stál za tebou, tě už jen chytal, aby ses nezabil. Nicméně hodně pochybuji o tom, že je to nějak zdravé. Já to zkusil jen jednou v životě.
Začíná mi být skoro líto že jsme jako děti tohle nezkoušeli :D Zdravé to asi není ale člověk jako dítě nemá strach... aspoň je v dospělosti na co vzpomínat. :)
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti