Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Loketský farář nezletilé nezneužíval, přesto rezignuje na své funkce (iDnes.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 2592
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1185 poděkování

Loketský farář nezletilé nezneužíval, přesto rezignuje na své funkce (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Loketský farář Jiří Majkov, kterého plzeňský biskup Tomáš Holub uvolnil loni od 1. července ze všech funkcí, se podle vyšetřování policie i církve nedopustil zneužívaní nezletilých, z čehož byl podezřelý. Přesto se rozhodl rezignovat na své funkce v církvi. Oznámilo to v neděli na svých webových stránkách plzeňské biskupství.

Biskup Majkova v červenci odvolal preventivně, než se vyšetří podezření „z pochybení v chování spojeném s výkonem kněžské služby“. Výsledek vyšetřování v neděli sdělil generální vikář Jakub Holík loketským farníkům při bohoslužbě.

Podle oznámení biskupa Holuba policie případ odložila s konstatováním, že nebylo prokázáno přestoupení právního řádu. Věc doporučila dále řešit pouze po církevní linii.

Kongregace pro nauku víry, která je v současné době v katolické církvi odpovědná za vyšetřování, konstatovala ve svém dopise z loňského listopadu, že v daném případě nešlo o delikt sexuálního zneužití nezletilých. Případ proto odložila a další řešení ponechala v pravomoci diecézního biskupa.

Podle Holuba se ale chování Majkova neslučuje s morálními nároky kladenými na římskokatolického kněze. Majkov se proto rozhodl rezignovat na svoji službu generálního vikáře pro Karlovarský kraj, soudce církevního soudu v Plzni a faráře v Lokti. Je připraven přijmout jinou odpovídající kněžskou službu v rámci plzeňské diecéze, uvedl Holub.

Vyšetřování a uvolnění Majkova z funkce vyvolalo v Lokti překvapení a odmítavou reakci. Majkov je ve městě znám i mimo církev a aktivně se zapojoval do společenského života ve městě. Na sociálních sítích tak získal značnou podporu.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 6007
Dal: 1183 poděkování
Dostal: 2949 poděkování

Re: Loketský farář nezletilé nezneužíval, přesto rezignuje na své funkce (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Kasz »

iDnes.cz píše: pondělí 18. 1. 2021, 7:35:29Podle Holuba se ale chování Majkova neslučuje s morálními nároky kladenými na římskokatolického kněze.
Ale že by napsali, jaké chování se neslučuje s oněmi morálními nároky, to nenapíšou...
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙