Pozvánka na WEBINÁŘ projektu PARAFILIK v úterý 15.6.2021 ve 20:00 hod. na platformě ZOOM → https://pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=115&t=8866

Dotaz ohledně odstranění zabanovaných z žebříčku poděkování

Přání, nápady, návrhy na vylepšení, chvála, kritika a stížnosti registrovaných uživatelů. (Noví uživatelé fóra zde mohou zakládat témata či na již založená témata odpovídat až po schválení členem Týmu ČEPEK. Vlákna v této sekci bývají po čase zpravidla zamykány.)
Tim
Na trestné lavici
Varování: 27
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/matouso
email: m.ovisek@seznam.cz
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 722 02 73 99
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Dal: 459 poděkování
Dostal: 387 poděkování

Dotaz ohledně odstranění zabanovaných z žebříčku poděkování

Nový příspěvek od Tim »

Zajímalo by mne odstranění těch co mají BAN z přehledu poděkování. Chápu že Neptun, Asce, Dostál a Hebeš zde již nejsou vítaní a naprosto s tím souhlasim ale soudím z poděkování které zde měli že jejich aktivita zde měla pro některé jedince i přínos.

Ano, dalo by se říct že jsou skvrnou na tomto webu ale to se nezmění odstraněním připomínek na ně. Poděkování dostali za věci jiné než BAN a tak to moc nechápu...
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 563 poděkování
Dostal: 366 poděkování

Re: Odstranění zabanovaných

Nový příspěvek od podivin »

A tak za sebe můžu říct, že jsem zrovna nad tím také uvažoval, že se mi nezdá vhodné, aby tito uživatelé v tom seznamu byli. Dostali poděkování, ty jim klidně můžou zůstat, ale zrovna v seznamu na hlavní stránce být nemusí. Problém je, že ta poděkování mohli dostat za výroky, které ale nejsou v souladu s jejich činy, čili dostali ta poděkování za lži. Takže buď by všichni uživatelé museli překontrolovat svá poděkování, zda nejsou u článků, která jsou v rozporu, co ten člověk udělal a poděkování mu zase odeberou, nebo se prostě ten člověk z hlavní strany odstraní.
Já s tím takhle souhlasím.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
Tim
Na trestné lavici
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král

Nový příspěvek od Tim »

podivin píše: sobota 21. 11. 2020, 12:54:24 Problém je, že ta poděkování mohli dostat za výroky, které ale nejsou v souladu s jejich činy, čili dostali ta poděkování za lži.
Co je nebo není lež, těžko říct... Já zase mám poděkování za vložené vtipy nebo od trolla Lukrenase, tedy to má také hodnotu nula...

Tady ale chybí k tomu jakékoliv vyjádření a zdůvodnění která už se nijak nedělají... Způsob jakým dostal ban Zrcadlo také nebyl příliš adekvátně vyložen i když je pochopitelný.

Bylo by milé (hlavně i vůči těm kteří ČEPEK podporují finančně) aby se každému takovému administrátorskému zásahu dostalo i vysvětlení pro nás plebejce.
Kasz
Administrátor
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: kasz@protonmail.com
Dal: 1101 poděkování
Dostal: 2836 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Souhlasím s Timem, také jsem pro to, aby se bany, tresty atd. uváděly na fórum do příslušných sekcí, aby uživatelé, kteří přijdou, měli přehled, že se něco takového stalo. Doplnit seznam aktuálních banů nestačí, protože ten je někde zahrabaný v útrobách fóra a při jeho změně na ně fórum nijak neupozorní.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Marco Freeman
Administrátor
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: ❀ Život by byl šíleně nudný bez šíleně dlouhých příspěvků. ❀
Dal: 860 poděkování
Dostal: 1699 poděkování

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Seznam poděkování je jednou z prvních věcí, kterou uvidí jakýkoliv příchozí člověk na náš web. Reprezentuje nejen takové praktické věci, jako kdo je v komunitě pravděpodobně nejaktivnější, ale také se jej dá vyložit jako kdo je v komunitě nejoblíbenější, s kým ostatní nejvíce sympatizují, kdo je důvěryhodný. Jaké světlo potom vrhá na komunitu jako celek, když v seznamu poděkování doslova oranžově září ti, kteří se natolik vůči komunitě provinili, že dostali trvalý BAN? A jaké světlo vrhá na komunitu, když je tam takových lidí vícero?

Umím si představit, že mnoho návštěvníků se podiví, jak je možné, že lidé, kteří porušují pravidla, mají tak velkou podporu uživatelů. Protože nevidí to pozadí, že ti uživatelé psali různorodé příspěvky k různorodým tématům. Hází to na komunitu jako celek stín. I z tohoto důvodu jsme např. u uživatele Plyšáček museli přistoupit k červenému upozorňujícímu nápisu ve všech příspěvcích, který upozorňuje na to, že se hrubě provinil proti základním principům naší komunity a v zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky nemažeme, i když si uvědomujeme, že některá jeho prohlášení nebo příspěvky v kontextu toho, že zneužíval děti, mohou ve čtenářích vyvolávat znechucení. Není možné totiž přečíst a zkontrolovat všechny příspěvky, které napsal. A když jsem upravoval (a stále v mezičase s kolegou upravujeme) AV sekci, mnoho jeho vyjádření jsem musel nějakým způsobem cenzurovat. Ale tak je to jen v AV sekci. Kdybych měl podobným způsobem, jakým projíždím AV sekci, projít každou jednotlivou sekci fóra, je to snad až práce na roky.

I v pravidlech je jako jeden z trestů zmíněn ten, že uživateli může být smazáno veškeré udělené poděkování. Dosud se užíval pro lidi, kteří se provinili takovým způsobem, jako např. uživatel Plyšáček. Tomu byla poděkování smazána spolu s rozhodnutím Týmu o jeho trestu, když vyšel rozsudek prokazující jeho zavrženíhodné činy, tedy už v únoru 2019:
(...) Zároveň mu mažeme veškerá udělená poděkování. Uživatel, který je uveden mezi prvními v poděkování, by měl být ostatním aspoň trochu příkladem, což v tomto případě nehrozí. (...)
- Zdroj: https://pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?p=42994#p42994

V podobném duchu jsme rozhodli, že udělená poděkování smažeme i těm uživatelům, kteří byli natrvalo zablokováni a jejich návrat je nemožný, takže jejich oranžová přezdívka by razila v seznamu poděkování až do konce dní. V případě Asceho a Neptuna se jedná o provinění popsané v rozsudku, v případě Hebeše se jedná o dlouhodobé ničení reputace komunity. Obojí je z našeho úhlu pohledu neodpustitelné. Nicméně je to pořád trest. Trest za to, jak se provinili, že nemohou být docenění tak jako mnoho jiných uživatelů, kteří na fórum přispívají a v rámci seznamu poděkování poměrně reprezentují komunitní postoje a názory (které jsou také přirozeně různorodé).

Pro doplnění zdůrazním, že se mažou poděkování udělená danému uživateli, nikoliv ta, která uživatel udělil jiným (to by se stalo, pokud bychom se rozhodli účty smazat, nikoliv zablokovat - tím by přišli k újmě všichni uživatelé, kteří od nich někdy obdrželi poděkování, čemuž se chceme vyhnout), a že se může stát, že třeba po letech by někteří trvale zablokovaní uživatelé "došli k rozumu" a dali by najevo, že se chtějí do komunity navrátit - pak by jim jejich účet mohl být navrácen a odblokován, avšak bez udělených poděkování, což je jednoduše trest, s nímž by se museli popasovat. Poděkování se také zpravidla nemaže jen dočasně zablokovaným uživatelům.

Nepřejeme si jednoduše, aby ze seznamu poděkování oranžově razily osoby, s jejichž názory či činy se komunita neztotožňuje natolik, že musela přistoupit k tak drastickému řešení, jako je trvalé zablokovaní, a aby tyto osoby byly veřejností považovány za takové, s jejichž často pokřivenými názory spousta uživatelů komunity souhlasí.

(Odpovědi na příspěvky vložené v průběhu toho, co jsem já psal tento příspěvek.)

Tim píše: sobota 21. 11. 2020, 13:02:44Tady ale chybí k tomu jakékoliv vyjádření a zdůvodnění která už se nijak nedělají... Způsob jakým dostal ban Zrcadlo také nebyl příliš adekvátně vyložen i když je pochopitelný. Bylo by milé (hlavně i vůči těm kteří ČEPEK podporují finančně) aby se každému takovému administrátorskému zásahu dostalo i vysvětlení pro nás plebejce.
Co se týče BANu pro uživatele Zrcadlo, jako každý jiný aktuální trest je vložen v Přehledném seznam aktuálních trestů, který je přístupný jakémukoliv uživateli či návštěvníkovi. Problém je ten, že pokud bych za každého jednoho provokatéra (který často je ten samý jen pod jiným nickem), který po maximálně pár dnech dostane trvalý BAN, protože přišel jen na web prudit a trollit, měl napsat vysvětlující článek na fórum, nedělal bych nic jiného. Příspěvek, kde jsem se věnoval provinění uživatele Alun, mi na sepsání trval zcela jistě více než hodinu času, možná i dvě. Dohledat věci v logu, vyjádřit se k tomu a zkontrolovat, že nikde není žádný osobní údaj v rámci konverzace, je velmi náročné. Proto takto činíme jen u lidí, kteří jsou v komunitě delší čas a jsou tedy v podstatě právoplatnými členy komunity, ne lidmi, kteří na maximálně týden přišli napsat pár příspěvků, aby pak mohli trollit a porušovat pravidla.

Kasz píše: sobota 21. 11. 2020, 13:22:41Souhlasím s Timem, také jsem pro to, aby se bany, tresty atd. uváděly na fórum do příslušných sekcí, aby uživatelé, kteří přijdou, měli přehled, že se něco takového stalo. Doplnit seznam aktuálních banů nestačí, protože ten je někde zahrabaný v útrobách fóra a při jeho změně na ně fórum nijak neupozorní.
Vzhledem k tomu, že jak jsem výše uvedl, nemám časové kapacity na to, abych zakládal vlákno a dokládal činy každého jednoho několikadenního trolla na fóru, navrhuji, že pokud ty to máš jinak (tedy evidentně cítíš, že máš čas na to, abys každý jeden trest zanesl s řádným odůvodněním na fórum), můžeš tuto funkci plně přebrat a v případě, že se udělí umlčení nebo BAN, toto hned jít sáhodlouze na fórum zdůvodňovat. Jen je otázka, jak dlouho to časově budeš dávat a jak bude působit na veřejnost, že se tady velice často BANují lidé, které návštěvníci bohužel nebudou považovat za pouhé trolly, ale za běžné uživatele, kteří se sem registrují. Příště, až budu nějakého několikadenního trolla BANovat, ti tedy zašlu informující SZ, koho jsem zaBANoval, abys k tomuto člověku mohl dohledat zprávy a sepsat informační příspěvek. Na druhou stranu jsem docela rád, že máme v řadách někoho, kdo na to má více času než já a kdo je ochotný se tímto zabývat.

A ještě bych podotkl, že by bylo záhodné více zdůraznit, že svým příspěvkem, že "souhlasíš s Timem" myslíš asi pouze tedy jeho vyjádření o trestech, jinak to může mylně působit tak, jako kdybys souhlasil s tím, že není košér mazání poděkování (o čemž primárně toto téma je), i když to byl původně tvůj nápad, se kterým jsem jen začal později sympatizovat.

A co se týče Přehledného seznamu, je připnut hned úplně nahoře v Trestech a varováních, uživatel se fakt nemusí hrabat ve fóru nijak sáhodlouze na to, aby jej objevil.
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

podivin
Člen skupiny ČEPEK
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 563 poděkování
Dostal: 366 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Já osobně adminům důvěřuju. Pokud začnou na ČEPEKu dělat něco, s čím nebudu souhlasit, tak buď jen přestanu platit nebo sem přestanu úplně chodit.
Nemyslím si, že admini mají nějakou povinnost. Za svoje peníze máš přístup do VIP. Web patří ale pořád adminům, takže ano, mohou si tu dělat, co chtějí.
Ale jak jsem psal, s tímhle zásahem nemám problém vůbec.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
Tim
Na trestné lavici

Nový příspěvek od Tim »

Marco Freeman píše: sobota 21. 11. 2020, 13:35:27 Jaké světlo potom vrhá na komunitu jako celek, když v seznamu poděkování doslova oranžově září ti, kteří se natolik vůči komunitě provinili, že dostali trvalý BAN?
Umělé vylepšení mediálního obrazu na základě zamlčéní skutečnostčí... To zni jako něco od Prchala ale ne jako něco správného.
Marco Freeman píše: sobota 21. 11. 2020, 13:35:27 A jaké světlo vrhá na komunitu, když je tam takových lidí vícero?

Ukazuje tu pravdu. Nic nepřikrášlovat a nepřibarvovat, to pak podkopává důvěryhodnost ČEPEKu jako takového.
Marco Freeman píše: sobota 21. 11. 2020, 13:35:27 Umím si představit, že mnoho návštěvníků se podiví, jak je možné, že lidé, kteří porušují pravidla, mají tak velkou podporu uživatelů.

To vše by řeklo obšírné vyjédření a navíc to zatajovat je pořád jen jiná forma lhaní.
Marco Freeman píše: sobota 21. 11. 2020, 13:35:27 Protože nevidí to pozadí, že ti uživatelé psali různorodé příspěvky k různorodým tématům.

To vše by řeklo obšírné vyjédření a navíc to zatajovat je pořád jen jiná forma lhaní.

Marco Freeman píše: sobota 21. 11. 2020, 13:35:27 Hází to na komunitu jako celek stín.

Je snad naše "komunita" černobílá?
Marco Freeman píše: sobota 21. 11. 2020, 13:35:27 I z tohoto důvodu jsme např. u uživatele Plyšáček museli přistoupit k červenému upozorňujícímu nápisu ve všech příspěvcích, který upozorňuje na to, že se hrubě provinil proti základním principům naší komunity a v zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky nemažeme

To by přece bylo dobré plošně... Rozhodně lepší dávat to k těm co mají ban než mazat stopy po nich.

Každopádně adminům obecně důvěřuji a mám to tu rád ale to neznamená absenci výhrad.
Naposledy upravil(a) Tim dne sobota 21. 11. 2020, 14:10:14, celkem upraveno 2 x.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 385 poděkování
Dostal: 944 poděkování

Nový příspěvek od Cykle02 »

Tim píše: sobota 21. 11. 2020, 13:56:16
Marco Freeman píše: sobota 21. 11. 2020, 13:35:27 Jaké světlo potom vrhá na komunitu jako celek, když v seznamu poděkování doslova oranžově září ti, kteří se natolik vůči komunitě provinili, že dostali trvalý BAN?
Umělé vylepšení mediálního obrazu na základě zamlčéní skutečnostčí... To zni jako něco od Prchala ale ne jako něco správného.
Marco Freeman píše: sobota 21. 11. 2020, 13:35:27 A jaké světlo vrhá na komunitu, když je tam takových lidí vícero?

Ukazuje tu pravdu. Nic nepřikrášlovat a nepřibarvovat, to pak podkopává důvěryhodnost ČEPEKu jako takového.
Marco Freeman píše: sobota 21. 11. 2020, 13:35:27 Umím si představit, že mnoho návštěvníků se podiví, jak je možné, že lidé, kteří porušují pravidla, mají tak velkou podporu uživatelů.

To vše by vyjádřilo obšírné vyjédření a navíc to zatajovat je pořád jen jiná forma lhaní.
Bohužel, po Tunově akci, a sekundárních výhrůžkách amatérských bojovníků proti pedofilům, se nám vedení trošku připosralo a z otevřeného přístupu otočili na cestu "zkrášlování obsahu fóra". Je to hold pohodlnější, než lítat po soudech. A to díky vytvoření spolku, ze kterého se stal jen cíl útoků, místo zbraní osvěty.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Marco Freeman
Administrátor
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: ❀ Život by byl šíleně nudný bez šíleně dlouhých příspěvků. ❀
Dal: 860 poděkování
Dostal: 1699 poděkování

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Tim píše: sobota 21. 11. 2020, 13:56:16Umělé vylepšení mediálního obrazu na základě zamlčéní skutečnostčí... To zni jako něco od Prchala ale ne jako něco správného. ... Ukazuje tu pravdu. Nic nepřikrášlovat a nepřibarvovat, to pak podkopává důvěryhodnost ČEPEKu jako takového. ... To vše by vyjádřilo obšírné vyjédření a navíc to zatajovat je pořád jen jiná forma lhaní. ... Je snad naše "komunita" černobílá?
Pravdu ukazovaly i stížnosti rodičů slavných hereček a modelek v AV sekci. Natolik, že při reportáži toto použili proti nám a zbytečně nám tím lámali krk. Kdybychom si nechávali určité věci pro sebe (třeba tyto stížnosti) a řešili je privátně (jak se budou řešit do budoucna), tak by to nemohlo být takto blbě vytrženo z kontextu.

A co se týče obšírného vyjádření, to si fakt myslíš, že by pomohlo? Kolik lidí by si přečetlo, jaký "soud" jsme nad nimi vynesli, byť by někde byl odkaz? Proč nebyla v mediální reportáži u Plyšáčkova příspěvku zobrazena i červená tučná zpráva pod příspěvkem, kde jsme jasně zdůrazňovali, že se s jeho texty neztotožňujeme? Jak mohl být tedy příspěvek použit proti nám? Jednoduše. Takto to funguje a taková je současná politika.

Jsme už poněkud mediálně známé uskupení, s čímž přichází i určitá zodpovědnost. A to i nad tím, jak se navenek prezentujeme a co uvidí uživatel jako první, když zdejší fórum navštíví. Pokud to bude kopec zaBANovaných uživatelů se stovkami poděkováními, je otázka, co to návštěvníkovi řekne.

Téma tímto příspěvkem zamykám a končím.
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK