Kanadskému pedofilovi hrozí v Thajsku 20 let vězení (Týden.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 495 poděkování

Kanadskému pedofilovi hrozí v Thajsku 20 let vězení (Týden.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »


Před soudem v Bangkoku dnes stanul údajný kanadský pedofil, zadržený loni po unikátní pátrací akci Interpolu na základě portrétu, který se podařilo rekonstruovat z jeho digitálně rozmazaných záběrů. Bývalý učitel Christopher Neil je obžalován ze zneužívání nezletilých v Thajsku, z únosů a dětské pornografie. Neilovi, který veškerá obvinění odmítá, hrozí až 20 let vězení.

Po pár hodinách byl soud s bývalým učitelem Christopherem Neilem odročen na říjen, kdy mají vypovídat první svědci.

Dvaatřicetiletý Neil vyučoval od roku 2000 v několika zemích jihovýchodní Asie angličtinu. V té době údajně zneužíval v Thajsku, ale i v Kambodži a ve Vietnamu chlapce, z nichž některým bylo sotva šest let,

Počet zneužitých chlapců šel podle různých zdrojů až do desítek. Zatčen byl loni v říjnu díky unikátní internetové pátrací akci spuštěné po vydání mezinárodního zatykače Interpolu.

O rozhodující průlom v pátrání po pedofilovi, známému na internetu pod přezdívkou Nico, se zasloužil německý Spolkový kriminální úřad (BKA). Nico vystavil na internetu přes 200 fotografií s pedofilní tématikou, na kterých sám vystupoval.

Jeho obličej byl na záběrech digitálně rozmazaný, expertům BKA se ale podařilo ho rozšifrovat a v médiích se pak objevila jeho skutečná podoba. Krátce poté Interpol kontaktovalo přes 350 lidí z celého světa.

Thajské úřady Neila zadržely poté, co byl poznán na záběrech bezpečnostních kamer z letiště v Bangkoku, kam přiletěl z Jižní Koreje.

Na záběrech byl k poznání, přestože si oholil hlavu a nasadil brýle.

S hladce vyholenou hlavou a v oranžovém vězeňském oblečení se Neil objevil i dnes v soudní síni. Podle očitých svědků působil uvolněným dojmem.

V soudní síni byl přítomen i jeden otec, jehož dva syny obžalovaný Kanaďan údajně unesl. Muž požaduje odškodnění v přepočtu asi 150.000 korun. Na soudcovu otázku, zda může požadovanou částku zaplatit, Kanaďan odpověděl: "Nemám žádné peníze, nemám práci a mám finanční problémy."

Nakonec si v kanadě odseděl 14 měsíců protože jim trvalo několik let než ho odsoudili v roce 2016 za DP, v asii dostal předtím 5 let za zneužití dvou chlapců, a to na 5,5 roku přičemž jim to trvalo přes 4 roky kdy byl ve vazbě.

Díky tomu jak ho identifikovali si dokonce vysloužil přezdívku "swirled face" tj zvířený/stočený obličej...
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne neděle 1. 11. 2020, 17:27:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Vkládejte celé texty článků + do názvu plné nadpisy článků. Děkuji.