Jaký máte názor na trest smrti?

Diskuze o důležitých či zajímavých tématech, jež přímo nesouvisí s dětmi, pedofilií či reakcemi na články v médiích.
Mr.Foxym
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 6
ve věku do: 26
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 17
Dal: 5 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Mr.Foxym »

Ačkoliv je toto téma pro některé těžké o něm vůbec přemýšlet, přesto si dovoluji učinit menší průzkum.

Jste pro zavedení trestu smrti?

Jaké by měli být podmínky jeho udělení? Jde především o jeho zneužití pro "legální vraždu".

Trest je obecný, nemám na mysli jen za zneužívání dětí, nýbrž jsou i další sexuálně i nesexuálně motivované zločiny,
které pachatele staví mimo bezpečnost okolí, bez možnosti nápravy.

Prosím odpovědi spíše racionálního charakteru.

Za případné názory děkuji, svůj postoj vám sdělím kvůli možnému ovlivnění odpovědí až později.

Přeji hezký den.
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne pondělí 12. 10. 2020, 16:23:46, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upraven nadpis.
Uživatelský avatar
Bouře
Správce sociálních sítí
Bydliště: Internet
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 18
ve věku do: 40
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Anti-contact MAP ally
Příspěvky: 869
Dal: 942 poděkování
Dostal: 978 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Trest smrti.

Nový příspěvek od Bouře »

Podle mě ano ale jen ve výjmečných zločinech např když někdo vyvraždí celou mešitu jako tomu bylo na Novém Zélandu nebo při nějaké vlastizradě která může velmi ohrozit životy občanů. Tolerovala bych i kdyby někdo dostal trest smrti třeba za to že dlouhodobě hnusně znásilnoval víc jak jedno dítě třeba až k smrti a neprojevil skutečnou velkou lítost.
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 791
Dal: 449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Trest smrti.

Nový příspěvek od Tim »

Osobně mi trest smrti přijde zbytečný. U nás je kolem padesáti doživotně odsouzených, vážných zločinců aspirujících na nejtěžší trest není tolik aby nějak zásadně blokovali systém.

Riziko justičního omylu tu pořád je. Navíc dost pochybuji o tom jestli je to opravdu trest, dokáži si představit že ve vězení dalších 20 nebo 30 let a nebo do konce života bude daný jedinec trpět víc.

Trest smrti pak kriminálníka vůbec nemotivuje aby s pácháním zločinu přestal když ví že třeba za vraždu bude popraven a že spoluprací při vyšetřování nic nezíská. Takhle někdo spáchá dvojnásobnou vraždu ale motivovat ho může naděje že když nebude pokračovat, bude ještě někdy svobodný člověk.

Obecně ale trest smrti nemám rád, obvykle se po světě ukládá lidem za to že ukončili něčí život, rozhodnout pak o popravě vraha nás lepšími než on neudělá.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5314
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2132 poděkování

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Cykle02 »

Se asi nedá vyhnout opakování. Jako hlavní je problém, že justice by neměla děla takový zásadní krok, který se nedá vzít zpět. Riziko justičního omylu nejde vyloučit, a řekněte si sami, jestli by jste chtěli dát do rukou státu váš život. Rozhodně lidstvo nedospělo do takové intelektuální úrovně, aby bez rizika zničení sebe sama, mohla rozhodovat nad tím, kdo má zemřít. A to přesahuje i do eutanazie. Zatím platí že na každém životě záleží, a když tohle platit nebude, nebude záleže na životě žádném. Já ty co žádají o zavedení trestu smrti, chápu jako lidi, co mají prostě nějaké sadistické tendence.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 791
Dal: 449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Tim »

Cykle02 píše: pondělí 12. 10. 2020, 16:48:24 Rozhodně lidstvo nedospělo do takové intelektuální úrovně, aby bez rizika zničení sebe sama, mohla rozhodovat nad tím, kdo má zemřít. A to přesahuje i do eutanazie.
Tak pokud si o své smrti kupříkladu nevyléčitelně nemocný rozhodne sám tak proč ne...
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5314
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2132 poděkování

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Cykle02 »

Tim píše: pondělí 12. 10. 2020, 16:56:23
Cykle02 píše: pondělí 12. 10. 2020, 16:48:24 Rozhodně lidstvo nedospělo do takové intelektuální úrovně, aby bez rizika zničení sebe sama, mohla rozhodovat nad tím, kdo má zemřít. A to přesahuje i do eutanazie.
Tak pokud si o své smrti kupříkladu nevyléčitelně nemocný rozhodne sám tak proč ne...
Pořád ten samý problém, jak zajistit nezneužitelnost. Každý systém má chyby, a tady to už nejde vzít zpět. Tak kde umístit hranici komu umožnit sebevraždu. Už se řešila eutanazie kvůli depresi, únavy životem, nebo u dětí.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 791
Dal: 449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Tim »

Cykle02 píše: pondělí 12. 10. 2020, 17:06:13 Už se řešila eutanazie kvůli depresi, únavy životem, nebo u dětí.
Tak pokud je někdo znaven životem nebo má deprese a chce to ukončit, je-li zdrav tělesně tak asistence netřeba. Děti nejsou zase způsobilé to rozhodnout... Tohle je složitá otázka.

Já to třeba vnímám tak že pokud je někdo dospělý a svéprávný ale k obchodu z tohoto světa mu brání tělesné problémy (například je nepohyblivý na lůžku) tak bych to uměl pochopit. Stěžejní je to aby to bylo opravdu jen z vůle člověka.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Kasz »

O trestu smrti jsem se už vyjádřil například zde:
Kasz píše: pondělí 3. 2. 2014, 23:32:42Jsem striktně proti, justičních omylů nebo "objednávek" režimu nepohodlných osob bylo v minulosti víc než dost.
Je to prostě zneužitelné a méně obětí to stejně nepřinese (k izolaci od společnosti stačí doživotní trest). A je tam taky ten aspekt - brát život někomu jinému je tak trochu podobné jednání, kterého se dopustil sám vrah. A jak píšou na Wikipedii, do roku 2016 (tedy za 26 let neexistence trestu smrti) bylo odsouzeno na doživotí v ČR pouze 48 vězňů. Jsem tedy stále striktně proti, nevidím v tom žádný přínos.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kasz za příspěvky (celkem 3):
Kiiax, Dreamer, Marco Freeman
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Rapunzel

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Rapunzel »

Vždycky jsem byla PROTI trestu smrti, právě z důvodu justičního omylu nebo případného zneužití...ovšem, tak trochu do vězeňství a hlavně k doživotně odsouzeným vidím, a u některých si říkám, že si fakt nezaslouží jenom vegetit na cele, mít 3x denně jídlo (byť hnusné a v malém množství) a střechu nad hlavou a ještě psát stížnosti...
Spíše než pro trest smrti bych byla pro zavedení povinné práce, a ne jen nějaké kompletování propisek, apod., ale skutečné těžké práce, kterou by si takoví odsouzení odpracovali svůj nárok na stravu a doživotní "střechu nad hlavou". To mi přijde daleko lepší, než někoho popravit. :)

Jinak co se eutanázie týče, to je diskutabilní, já bych byla i pro, páč vím, jak někteří těžce nemocní lidé trpí šílenými bolestmi a umírají nedůstojně.
Uživatelský avatar
Kiiax
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Mea culpa. Mea maxima culpa
Příspěvky: 298
Dal: 280 poděkování
Dostal: 276 poděkování

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Kiiax »

Pokud někdo v ČR vyslovuje souhlas pro trest smrti, tak takového člověka neberu vážně. Většinou se podobné diskuze objeví při odhalení vážného zločinu. Je to vesměs emocionální rozhodnutí. Není logické.

Já to beru z jiného pohledu. A to z ekonomického. Trest smrti není zrovna levná sranda. Když budeme brát USA, tak v USA (pominu to, že USA, jako federace, není v otázce trestu smrti jednotná a jednotlivé státy ustupují od trestů smrti). Jednak jsou hodně dlouhé čekací doby na popravu (průměr 10 let), jednak poprava vyjde cca. na 3 000 000 dolarů (cca. 75 000 000 korun českých)-data se vztahují k roku 2015. Takže v roce 2015, kdy popravili 28 lidí, celkově zaplatili +-84 000 000 dolarů. Přes 2 miliardy korun. Argument, že trest smrti je lepší, než odsouzeného živit do konce života je mylný. Jiná stránka věci je třeba Čína, kde se popravuje do týdne a většinou kulkou. Ale srovnávat tyto dva systémy nelze. Jinak je tam jiný politický aparát, jiná společnost s jinými hodnotami a z Číny navíc chybí relevantní data (prý jde o státní tajemství).

Morálními a společenskými dopady se tu zabývat nebudu, protože jednak na to koukám jinak (spíše z pohledu statistik a nákladnosti, než z pohledu lidského-tedy emocí apod.).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kiiax za příspěvky (celkem 2):
Tim, Mr.Foxym
Nejhorší vlastností člověka je nikdy nepřiznat omyl.
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 791
Dal: 449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Tim »

Michaela píše: pondělí 12. 10. 2020, 18:19:02 že si fakt nezaslouží jenom vegetit na cele, mít 3x denně jídlo
Težko říct, co znám já jedince co tím prošli tak ty naopak ten nudný streotyp, kdy nemáš co na práci dost ubíjel. Já bych to třeba nezvládl a přeskočilo by mi.
Michaela píše: pondělí 12. 10. 2020, 18:19:02 Spíše než pro trest smrti bych byla pro zavedení povinné práce, a ne jen nějaké kompletování propisek, apod., ale skutečné těžké práce, kterou by si takoví odsouzení odpracovali svůj nárok na stravu a doživotní "střechu nad hlavou".
Je otázka co si představuješ pod skutečně těžkými pracemi, pořád práce vězňů musí být ve shodě se zákoníkem práce. Mne osobně by návrat obdoby uranových lágrů moc netěšil. Ať se to obhájí jakkoliv tak by to bylo svinstvo.

Hlavní problém je spíše logistický, je problém zajistit ostrahu takových vězeňských pracovišť jelikož dozorců je málo a vzhledem k tomu že všechny ozbrojené složky loví ve stejném rybníku a poměrně masivně nabírají, tak to ani lepší nebude...
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Rapunzel

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Rapunzel »

Tim píše: pondělí 12. 10. 2020, 18:33:49
Michaela píše: pondělí 12. 10. 2020, 18:19:02 že si fakt nezaslouží jenom vegetit na cele, mít 3x denně jídlo
Težko říct, co znám já jedince co tím prošli tak ty naopak ten nudný streotyp, kdy nemáš co na práci dost ubíjel. Já bych to třeba nezvládl a přeskočilo by mi.
Michaela píše: pondělí 12. 10. 2020, 18:19:02 Spíše než pro trest smrti bych byla pro zavedení povinné práce, a ne jen nějaké kompletování propisek, apod., ale skutečné těžké práce, kterou by si takoví odsouzení odpracovali svůj nárok na stravu a doživotní "střechu nad hlavou".
Je otázka co si představuješ pod skutečně těžkými pracemi, pořád práce vězňů musí být ve shodě se zákoníkem práce. Mne osobně by návrat obdoby uranových lágrů moc netěšil. Ať se to obhájí jakkoliv tak by to bylo svinstvo.

Hlavní problém je spíše logistický, je problém zajistit ostrahu takových vězeňských pracovišť jelikož dozorců je málo a vzhledem k tomu že všechny ozbrojené složky loví ve stejném rybníku a poměrně masivně nabírají, tak to ani lepší nebude...

Neříkám zrovna uranové doly...ale prostě rozhodně ne kompletování propisek. Ono by se něco našlo.

Jinak proč bychom měli brát ohledy na někoho, kdo někomu vzal život, a učinil dalších x lidí nešťastnými? Být příbuzná oběti, je mi jedno, jestli odsouzený zažívá stereotyp, nebo cokoliv negativního. Ta práce by byla řešení - prostě by se nenudili a ještě by si na sebe vydělali, samozřejmě by se musela změnit i logistika a proplánovat to. To je spíše taková utopie...
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 791
Dal: 449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Tim »

Michaela píše: pondělí 12. 10. 2020, 18:41:46 Jinak proč bychom měli brát ohledy na někoho, kdo někomu vzal život, a učinil dalších x lidí nešťastnými? Být příbuzná oběti, je mi jedno, jestli odsouzený zažívá stereotyp, nebo cokoliv negativního. Ta práce by byla řešení - prostě by se nenudili a ještě by si na sebe vydělali, samozřejmě by se musela změnit i logistika a proplánovat to. To je spíše taková utopie...
Je otázka co od vězení chceme.
Jestli jen represi a tvrdě trestat nebo zda vězně převychovat a pracovat s nimi aby jsme se vyhnyli recidivě...
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Mr.Foxym
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 6
ve věku do: 26
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 17
Dal: 5 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Mr.Foxym »

Michaela píše: pondělí 12. 10. 2020, 18:19:02
Spíše než pro trest smrti bych byla pro zavedení povinné práce, a ne jen nějaké kompletování propisek, apod., ale skutečné těžké práce, kterou by si takoví odsouzení odpracovali svůj nárok na stravu a doživotní "střechu nad hlavou". To mi přijde daleko lepší, než někoho popravit. :)

Nápad je to hezký, ovšem realizace je složitá. Krom toho, že by se v podstatě jednalo o otroctví, tak zase je třeba platit zřízence, který by ho nutili pracovat. Kdyby nepracoval, najíst se mu dát musí, nýbrž by to bylo zase týrání.
Uživatelský avatar
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 8
Příspěvky: 987
Dal: 110 poděkování
Dostal: 306 poděkování

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Jsem proti. První důvod, že justice se může mýlit. Druhý důvod, že smrt není trest. Odsouzený si svůj trest nemá jak prožít.
Tito uživatelé poděkovali autorovi MR_Xguard za příspěvky (celkem 2):
Tim, Dreamer
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Mathias8 »

Som proti trestu smrti.

Trest smrti bol zavedeny preto, aby si clovek svoj trestny cin predtym, nez ho chcel uskutocnit rozmyslel. A tym padom bolo menej trestnej cinnosti, pretoze vela ludi, ktori chceli spachat nejaku trestnu cinnost si to velmi rychlo rozmysleli. Lebo vedeli, ze ich popravia pred zrakmi svojich najblizsich.
Dnes si povedia - "odsedim si par rokov a som vonku. Popripade ked niekoho zabijem dostanem 20 rokov budem hodny za dobre spravanie ma pustia po 15 rokoch." To je iba priklad. Takto vedel, ze zomrie, ze bude dlho zomierat a, ze sa budu na neho pozerat najblizsi. A kto chce odist z tohto sveta s tim pocitom, ked vidi a dochadza mu co urobil? Vycitky, hrozne vycitky.

Tak isto aj v Cine? Za kradez ti odseknu ruku. Vela ludi si to velmi rychlo rozmysli ci budu kradnut a myslim, ze tam aj kleslo pocet kradezi. Len neviem ci teraz v Cine.

Bolo to hodne drsne nechcel by som, aby bol zavedeny trest smrti. Nie z toho dovodu, ze chcem pachat trestnu cinnost a chcem aby som vysiel z toho pekne ale preto, ze ked by som nedajboze niekedy zlyhal, aby som nemusel koli tomu zomriet a este pred zrakmi najblizsich.
Mr.Foxym
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 6
ve věku do: 26
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 17
Dal: 5 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Mr.Foxym »

Mathias8 píše: pondělí 12. 10. 2020, 19:36:39 Som proti trestu smrti.

Trest smrti bol zavedeny preto, aby si clovek svoj trestny cin predtym, nez ho chcel uskutocnit rozmyslel. A tym padom bolo menej trestnej cinnosti, pretoze vela ludi, ktori chceli spachat nejaku trestnu cinnost si to velmi rychlo rozmysleli. Lebo vedeli, ze ich popravia pred zrakmi svojich najblizsich.
Dnes si povedia - "odsedim si par rokov a som vonku. Popripade ked niekoho zabijem dostanem 20 rokov budem hodny za dobre spravanie ma pustia po 15 rokoch." To je iba priklad. Takto vedel, ze zomrie, ze bude dlho zomierat a, ze sa budu na neho pozerat najblizsi. A kto chce odist z tohto sveta s tim pocitom, ked vidi a dochadza mu co urobil? Vycitky, hrozne vycitky.

Tak isto aj v Cine? Za kradez ti odseknu ruku. Vela ludi si to velmi rychlo rozmysli ci budu kradnut a myslim, ze tam aj kleslo pocet kradezi. Len neviem ci teraz v Cine.

Bolo to hodne drsne nechcel by som, aby bol zavedeny trest smrti. Nie z toho dovodu, ze chcem pachat trestnu cinnost a chcem aby som vysiel z toho pekne ale preto, ze ked by som nedajboze niekedy zlyhal, aby som nemusel koli tomu zomriet a este pred zrakmi najblizsich.
Je velmi zajímavé, že Tvůj příspěvek zní jako naprostý opak toho co píšeš v první a poslední větě. To divadýlko amerického vzoru trestu smrti je naprosto odporné.
Uživatelský avatar
Rapunzel

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Rapunzel »

Tim píše: pondělí 12. 10. 2020, 18:49:08
Michaela píše: pondělí 12. 10. 2020, 18:41:46 Jinak proč bychom měli brát ohledy na někoho, kdo někomu vzal život, a učinil dalších x lidí nešťastnými? Být příbuzná oběti, je mi jedno, jestli odsouzený zažívá stereotyp, nebo cokoliv negativního. Ta práce by byla řešení - prostě by se nenudili a ještě by si na sebe vydělali, samozřejmě by se musela změnit i logistika a proplánovat to. To je spíše taková utopie...
Je otázka co od vězení chceme.
Jestli jen represi a tvrdě trestat nebo zda vězně převychovat a pracovat s nimi aby jsme se vyhnyli recidivě...
Vyhnuli recidivě? Víš jak je recidiva obrovská? Já moc nevěřím na to, že lze většinu narušených lidí "změnit" tak, aby nerecidivovali. U některých to lze, u mnohých ani náhodou. Pořád se vracejí do vězení, stále dokola. I kdyby se změnil systém práce s vězni, tak je vždycky hlavně na tom dotyčném, jestli chce něco dělat...a většina v reálu nechce.
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 791
Dal: 449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Tim »

Michaela píše: pondělí 12. 10. 2020, 22:56:29
Vyhnuli recidivě? Víš jak je recidiva obrovská? Já moc nevěřím na to, že lze většinu narušených lidí "změnit" tak, aby nerecidivovali. U některých to lze, u mnohých ani náhodou. Pořád se vracejí do vězení, stále dokola. I kdyby se změnil systém práce s vězni, tak je vždycky hlavně na tom dotyčném, jestli chce něco dělat...a většina v reálu nechce.
Vím jak je obrovská, jinak bych o tom ani nepsal. V ČR se bavíme o nějakých 70ti %... Máme šestý největši počet vězňů v Evropě na počet obyvatel. Recidiva v Norsku je třeba 20%... Prostor pro výrazné zlepšení tu tedy určitě je, bohužel to vyžaduje finance (do vybavení věznic, zlepšení platu dozorců a navýšení počtu civilních zaměstnanců - ať už vychovatelů nebo psychologů) a český člověk je schopen spíš vyžadovat drakonický trest o chlebu s vodou než myslet na budoucnost.

Spousta vězňů v lepší život ani nevěři protože ho nikdy nezažili a nikdo se ani nenamáhal ukázat jim že to jde i jinak... Za poslední minimálně půl století to nikdo ani nezkusil, takže to je asi dobrým ukazatelem toho že to není dobrá cesta když se nám většina trestanců vrací.

Navíc bych rád podotkl že většina těch co poruší zákon není narušených, jak píšeš. Mnohdy jsou to lidé co ujeli a nebo v prostředí které nerespektovalo zákony a společenské konvence vyrostli. Jiný svět neznají a pokud se k nim okolí chová bez respektu a jako ke spodině, jakou mají motivaci ke změně...
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Rapunzel

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Rapunzel »

Tim píše: pondělí 12. 10. 2020, 23:47:14

Navíc bych rád podotkl že většina těch co poruší zákon není narušených, jak píšeš. Mnohdy jsou to lidé co ujeli a nebo v prostředí které nerespektovalo zákony a společenské konvence vyrostli. Jiný svět neznají a pokud se k nim okolí chová bez respektu a jako ke spodině, jakou mají motivaci ke změně...
Já teď mluvila spíše o doživotních trestech, vrazích a mnohonásobných vrazích, ti často skutečně narušení jsou. :) Samozřejmě když se budeme bavit o jiných odsouzených, tak tam to může být jinak..."ujetí" je něco jiného než neustálá recidiva, nikdy bych se k člověku, který "ujede" nechovala jako ke spodině, co se mě týče. To se stává.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů