Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Udělen BAN uživatelce Bouře a uživateli Prim

Informování ohledně udělených trestů a varování. (V této části fóra mohou zakládat témata pouze členové Týmu ČEPEK, ostatní registrovaní uživatelé mohou na již založená témata reagovat. Uživatelé na Trestné lavici a Nově registrovaní mohou přispívat až po schválení příspěvku členem Týmu ČEPEK. Vlákna v této sekci bývají po čase zpravidla zamykány.)
Marco Freeman
Administrátor
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: [email protected]
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: ❀ Život by byl šíleně nudný bez šíleně dlouhých příspěvků. ❀
Dal: 903 poděkování
Dostal: 1764 poděkování

Re: Udělen BAN uživatelce Bouře a uživateli Prim

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Jestliže někomu, koho prokazatelně na jiné platformě najdu díky ČEPEKu, napíšu na jiném kanálu zprávu, tak ho na tomto jiném kanálu evidentně vyzývám k tomu, ať si se mnou na tomto kanálu povídá. V obvyklé situaci nic špatného, v této situaci proti pravidlům. Nicméně ještě upravíme znění pravidla č. 9, aby to bylo pochopitelnější (také doplníme to, že přezdívka uživatele mladšího 15 let zde na webu se nesmí vyskytovat na jiných diskusních platformách, aby kvůli tomu nebylo dítě dohledatelné na jiné platformě), o tom se ještě v Týmu poradíme.

Co se týče samotné existence pravidla, tak k důvodům jeho vzniku a k uvádění do praxe jsem se již vyjadřoval zde. V krátkosti toto pravidlo vzniklo proto, aby chránilo děti a aby chránilo komunitu. Kdyby si chtěl po právní rovině ČEPEK "krýt zadek", tak jednoduše zavede do pravidel, že "je zakázán vstup osobám mladším 15 let". A pak by v případě jakéhokoliv problému mohl tvrdit, že jasně přítomnost mladším uživatelům zakazoval a že tedy nenese odpovědnost za cokoliv, co se stalo poté, co si jiný uživatel dané dítě přetáhl na jinou komunikační platformu. To by zajisté bylo pro ČEPEK jako takový pohodlnější, ale morálnější asi moc ne.

Kdybychom však toto zavedli, tak nebudeme vědět, kdo z uživatelů je mladší 15 let (tito lidé by to zatajili, aby mohli vstoupit do komunity), a tak bychom je nemohli efektivně chránit. Takže tímto chráníme především dané uživatele a sobě tím tak trochu házíme klacky pod nohy (protože se může najít někdo z veřejnosti, kdo nám přítomnost osob mladších 15 let omlátí o hlavu).

O samotné existenci tohoto pravidla by se však mělo diskutovat především ve vláknu k tomuto určenému, tady to už je tak trochu off-topic.

Prim píše: pátek 28. 8. 2020, 12:10:10Velmi by mě zajímal názor Kasze na danou situaci. Jestli bude mít čas, tak budu rád, když odpoví. Děkuji. Jesti ne, tak nevadí.
Jen ještě dodám, že nevím, nakolik je to jasné uživatelům, ale podobná rozhodnutí (jako např. toto udělení trestu) nejsou mnohdy individuální záležitostí adminů. Administrátor samozřejmě může udělit trest i sám, ale při podobných těžších rozhodnutích se spolu většinou domlouváme. Jinými slovy výše uvedený text, který pojednával o udělení trestu tobě a Bouři, jsem sice z valné většiny sepsal já, ale toto celé bylo schváleno a doplněno o další formulace mými kolegy. Z tohoto důvodu je to tedy souhrnný názor administrátorského týmu (vč. Kasze). To jen dodávám pro větší pochopení, Kasz se samozřejmě vyjádřit může i za sebe.
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

________

~ you can lead a horse to water, but you can't make him drink ~
pbd
Administrátor
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Dal: 222 poděkování
Dostal: 278 poděkování

Nový příspěvek od pbd »

teenbl píše: pátek 28. 8. 2020, 12:56:06 Jsem v okolnostmi seznámen, přesto ty faktické důsledky tam nevidím.
Důsledkem může být to, že budeme muset dobrovolně zakázat přístup na web komukoliv pod 15 let. Proč to ironické dobrovolně? Protože zpřístupnit AV sekci jen pro registrované nás také nedonutila žádná objektivní autorita, ale blíže nespecifikovaný nátlak. Na to lze opět namítnout, že musíme být tvrdší a neustupovat, protože ústupky ničeho nedosáhneme. Ovšem jak na takový nátlak reagovat, nebyla a nebude otázka konsenzu komunity, ale těch, na něž je ten nátlak vyvíjen.
teenbl
Čestný člen skupiny ČEPEK
Varování: 1
Líbí se mi: Chlapci a muži
ve věku od: 12
ve věku do: 25
Dal: 286 poděkování
Dostal: 484 poděkování

Nový příspěvek od teenbl »

Marco Freeman píše: pátek 28. 8. 2020, 13:07:53 Jestliže někomu, koho prokazatelně na jiné platformě najdu díky ČEPEKu, napíšu na jiném kanálu zprávu, tak ho na tomto jiném kanálu evidentně vyzývám k tomu, ať si se mnou na tomto kanálu povídá. V obvyklé situaci nic špatného, v této situaci proti pravidlům. Nicméně ještě upravíme znění pravidla č. 9, aby to bylo pochopitelnější (také doplníme to, že přezdívka uživatele mladšího 15 let zde na webu se nesmí vyskytovat na jiných diskusních platformách, aby kvůli tomu nebylo dítě dohledatelné na jiné platformě), o tom se ještě v Týmu poradíme.
Zajímavý výklad. (Diskutuji jen o něm, nejde mi o změnu trestu, berte to tak, že k nedotažené argumentaci mám potřebu se vyjádřit). Mám za to, že Čepek by v rámci porušování pravidel měl aspoň určitým způsobem respektovat princip teritoriality, tedy co se děje mimo web není záležitostí webu. Snad s výjimkou vyloženě trestněprávně postižitelného jednání. To žádnou změnou pravidel podle mě vyřešit nemůžeš.
pbd píše: pátek 28. 8. 2020, 13:10:57 Důsledkem může být to, že budeme muset dobrovolně zakázat přístup na web komukoliv pod 15 let. Proč to ironické dobrovolně? Protože zpřístupnit AV sekci jen pro registrované nás také nedonutila žádná objektivní autorita, ale blíže nespecifikovaný nátlak. Na to lze opět namítnout, že musíme být tvrdší a neustupovat, protože ústupky ničeho nedosáhneme. Ovšem jak na takový nátlak reagovat, nebyla a nebude otázka konsenzu komunity, ale těch, na něž je ten nátlak vyvíjen.
Zase trochu offtopic, ale ten jsem ňezačal já, takže ještě zareaguji. Samozřejmě chápu, proč uvádíš, že to nebyla a nebude otázka komunity, nicméně jednání pana Tuny s největší pravděpodobností naplňovalo určité znaky trestného činu ve vztahu k celé komunitě a jakémukoliv uživateli zde.
A sám jsi vikděl, že lidé příliš nerozlišují, kdo je admin, kdo moderátor a kdo člen, takže proto je toto otázka podstatná pro každého aktivního uživatele tady.
Nicméně asi bych měl ještě doplnit, že to posuzuji ze svého úhlu postavení, kdy je pro mě rizikové jen samotné spojení s čepekem, ale označit za pedofila (z čehož plynou ty hlavní problematické důsleky) fakt moc nejdu.
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Dal: 1067 poděkování

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

S existencí pravidla 9 souhlasím. Ale osobně bych byl mírnější, protože to je opravdu pravidlo, které leckterého uživatele nemusí napadnout, a protože jde o stabilní uživatele, u kterých víme, že znají účel webu, umějí se v tomto ohledu chovat slušně a jde o jejich první prohřešek tohoto druhu. V tomto případě by podle mě stačilo veřejné napomenutí. Ban by byl na místě, pokud by šlo o opakovaný prohřešek nebo pokud by šlo o uživatele, který si myslí, že jsme zneužívací web, a hned po vstupu začne porušovat pravidlo 9.
teenbl píše: pátek 28. 8. 2020, 12:18:44Má zkušenost je taková, že určitá sorta lidí s čepekem bude mít problém vždy(podobně jako třeba s prague pride) a snažit se to změnit ústupky nedává smysl.
Souhlasím, že kdybychom měli vyhovět některým lidem, tak bychom museli ustupovat donekonečna. Ale toto mi nepřijde jako nijak velký ústupek. O nic tim nepřicházíme, nemusíme nic z webu mazat ani skrývat.
Silesia
Registrovaný uživatel
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Dal: 271 poděkování
Dostal: 168 poděkování

Nový příspěvek od Silesia »

Osobně mám pocit že se nám tu nějak rozbanovalo.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1191 poděkování

Nový příspěvek od Cykle02 »

Silesia píše: pátek 28. 8. 2020, 14:30:23 Osobně mám pocit že se nám tu nějak rozbanovalo.
V poslední době celkově jak fórum, tak chat ožil, takže zvýšený počet trestů je pochopitelný.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Code
Na trestné lavici
ve věku od: 100
ve věku do: 100
Dal: 50 poděkování

Nový příspěvek od Code »

Cykle02 píše: pátek 28. 8. 2020, 8:46:41 Takže teď už spolu pokecají jen na tom Alíkovi. BRAVO *bravo* *lol*
V důsledku této poznámky, mě napadá otázka. Jak bude postupováno dále? Logicky vzato uživatelé kteří spolu již navázali kontakt, spolu mohou libovolně komunikovat po uplynutí trestu. Je tedy další komunikace mezi uživateli povolena a pravidlo se vztahuje pouze a výhradně na prvotní kontakt? Nebo by měli být tito uživatelé permanentně zaBANováni, aby nemohli trvale a nadále opakovaně porušovat toto pravidlo? Nebo snad postačí napsat jakési čestné prohlášení, že "už spolu nikdy komunikovat nebudeme"?

Mám totiž pocit, že pravidlo je "nasazováno do hry" pouze jako zabránění prvotního kontaktu, další kontakty s nezletilími už nikterak neřeší. Pokud je kontakt na nezletilého jednou již předán, může být kdykoli a opakovaně kontaktován. Také je naprosto samozřejmé, že oba uživatelé budou tvrdit že k tomu již docházet nikdy nebude, což korespodnuje s mlžením a snahou o neodhalení, jak ji popsal Marco v prvním příspěvku.

Jen bych rád upozornil, že nikterak neútočím na konkrétní uživatele zapojené do tohoto tématu, nicméně se snažím pochopit další postup aby se tito trestaní (a to může být do budoucna kdokoli jiný) nedopouštěli porušování pravidel. Po uplynutí trestu samozřejmě již s vědomím administrátorů. :)

Protože mnohdy by někomu mohl stát ten trest za to, aby navázal kontakt s nezletilou osobou. Zvláště pokud věc nebude po potrestání již dále řešena. ;)
Děkuji za odpověď.
alun
Registrovaný uživatel
Varování: 15
ve věku od: 0
ve věku do: 11
Výkřik do tmy: Člověk nemá odsuzovat lidi (pedofily), když o nich nic neví.
Dal: 70 poděkování
Dostal: 113 poděkování

Nový příspěvek od alun »

Tak toto pravidlo ani neznám a ani jsem zatím znát nemusel. Já si přečetl pravidla naposledy v roce 2015. Když jsem pravidlo porušil, chápal jsem to ale o tom to pravidlu vůbec nic nevím a myslím si ,že v roce 2015 jsem si nic takového nečetl. Tak že pro mě něco nového. Naštěstí jsem si nikdy nepsal zde na chatu nebo mimo chat s osobou mladší 15 let, teda aspoň myslím. Na to bych neměl koule, zde sbalit dítě a pak dále provozovat soukromé zprávy.

Nic méně je dobré, že toto pravidlo tu je o kterém jsem nevěděl do teď. Tresty jsou oprávněné i hezky odůvodněné.

PS. Bouří a Primovi, přeji do budoucna vše dobré a ať vám kamarádství vydrží i přes tuto nepříjemnou záležitost.
Naposledy upravil(a) alun dne pátek 28. 8. 2020, 20:29:29, celkem upraveno 2 x.
Tsu
Registrovaný uživatel
ve věku od: 10
ve věku do: 20
Dal: 65 poděkování
Dostal: 48 poděkování

Nový příspěvek od Tsu »

Prim píše: pátek 28. 8. 2020, 12:10:10 Velmi by mě zajímal názor Kasze na danou situaci. Jestli bude mít čas, tak budu rád, když odpoví. Děkuji. Jesti ne, tak nevadí.
Mě taky. Škoda, že toto pravidlo neexistovalo už před pěti lety :D
Rapunzel

Nový příspěvek od Rapunzel »

Já si myslím, že to pravidlo o nedovolení kontaktu s nezletilým dítětem mimo ČEPEK je nesmysl. Sice to má jako chránit ČEPEK, což se zdá být logické, ale pokud nějaké dítě uvidí tohleto, tuto diskuzi a pravidla, tak si prostě řekne, že jestli se chce bavit s pedofily normálně a i mimo web, přidá si roky...takže 12ti leté dítě řekne, že je mu 15, 15+ a už nebude problém. A neohlídá to vůbec nikdo, na internetu to prostě ohlídat nelze, je to veřejný prostor, nakloněný anonymitě. Tvrdit může kdo chce co chce.

Navíc mi přijde, že zakázat někomu si psát mimo web je tak trochu omezování osobní svobody. Mají na to dohlídnout rodiče, kam jejich dítě chodí a s kým se baví, dokud není plnoleté nebo mu není alespoň 15. Nemělo by to ležet na bedrech zdejších adminů, zodpovědní za dítě jsou výhradně rodiče.

Chápu, že je tohle web pro pedofily a není žádoucí, aby sem přišel nějaký s nekalými úmysly a nalákal dítě na kontakt mimo web...jenže zabránit se tomu tak či onak nedá, to dítě může samo tento kontakt vyžadovat a že pak dostane nějaký ban zde, to jej zase jen přinutí kontaktovat se se svými "známými" jinde.

Navíc zrovna Prim zcela jistě Bouři nevhodně neobtěžuje. :) Ale to jen tak na okraj...
Marco Freeman
Administrátor

V prvé řadě - už jednou jsem psal, že diskuze o pravidlech se odehrává v jiném vlákně a v tomto vlákně je značně off-topic, z toho důvodu nebudu v tomto vlákně reagovat na připomínky k samotné existenci pravidla, to patří jinam.

Gabriel Svoboda píše: pátek 28. 8. 2020, 14:08:24... Ale osobně bych byl mírnější, protože to je opravdu pravidlo, které leckterého uživatele nemusí napadnout, a protože jde o stabilní uživatele, u kterých víme, že znají účel webu, umějí se v tomto ohledu chovat slušně a jde o jejich první prohřešek tohoto druhu. V tomto případě by podle mě stačilo veřejné napomenutí. Ban by byl na místě, pokud by šlo o opakovaný prohřešek nebo pokud by šlo o uživatele, který si myslí, že jsme zneužívací web, a hned po vstupu začne porušovat pravidlo 9.
Uživatelka Bouře byla již dříve na podobnou situaci s jinou platformou upozorněna přes SZ, shodou mých někdejších predikcí v této SZ byla zmíněna i tato diskuzní platforma, na níž se prohřešek odehrál tentokrát. Tehdy už jí bylo jiným administrátorem zmíněno, že v případě opakovaní stejného či podobného prohřešku je pravděpodobný BAN.

Co se týče uživatele Prim, tak uživatel Prim byl přítomen diskuzi v době, kdy byla uživatelka Bouře upozorněna ohledně prvního prohřešku, k existenci pravidla se tehdy i vyjadřoval - prokazatelně tedy o tomto pravidle věděl.

Code píše: pátek 28. 8. 2020, 15:56:32V důsledku této poznámky, mě napadá otázka. Jak bude postupováno dále?
O tom, jak budeme postupovat dále, probíhají v Týmu ještě stále domluvy. Vyřešit takovou situaci není jednoduché a nelze tak učinit ze dne na den.
Marco Freeman,

________

Prim
Na trestné lavici
Varování: 9
ve věku od: 3
ve věku do: 13
Kontakt: POUŽÍVÁM ŠIFROVANÉ CHATY A EMAIL, ŘEKNĚTE SI O KONTAKT PŘES ZPRÁVU NA FÓRU.
Výkřik do tmy: „Lepší vestoje zemřít než na kolenou žít.“ (Uzbekistánské přísloví)
Dal: 162 poděkování
Dostal: 236 poděkování

Nový příspěvek od Prim »

Abych byl upřímný, tak už si nejsem ničím jistý. Když už pravidla platí i mimo web Čepeku, tak na koho přesně? Seznámil jsem se s čtrnáctiletou dívkou z Ukrajiny, která mi sama od sebe poslala své číslo a kontakt na sociální síť V kontakte. Mám si ji tedy zablokovat? Ta dívka není členkou fóra. A kdyby se pak členkou fóra stala, tak co pak, mám dosavadní kontakt přerušit? Se současným zněním pravidel přichází více otazníků než odpovědí.
Marco Freeman
Administrátor

Prime, jednoduše nekontaktuj osoby mladší 15 let, které jsi prvotně potkal na ČEPEKu, na jiných diskusních platformách, než je ČEPEK sám. A opětovně musím zdůraznit (již potřetí), že toto vlákno zde není pro diskusi existence jakýchkoliv pravidel. Na to je jiné vlákno. *girl_sigh*
Marco Freeman,

________

Tori
Člen skupiny ČEPEK
ve věku do: 15
Dal: 31 poděkování
Dostal: 22 poděkování

Nový příspěvek od Tori »

Pokud jsou Bouře a Prim přátelé, tak chápu, že se Bouře zprvu snažila chránit sebe i Prima. Předpokládám, že se spolu bavili v mezích. Proto mi to celé příjde trochu zbytečně přehnané. A to už tím samotným pravidlem. Nadruhou stranu chápu adminy, že "umožněním" přístupu dětí na web nese nějakou odpovědnost, minimálně tu morální, ale příjde mi to jako omezování svobody a nedůvěra v místní uživatele.
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku do: 27
Dal: 1185 poděkování
Dostal: 2952 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Bouře píše: pátek 28. 8. 2020, 12:17:39... je mi líto že adminům přidělávám ještě více práce. Vím zkazila jsem to a admini maj právo být na mě naštvaní.
S tou prací je to pravda, tu by nám mohli někteří (i jiní) uživatelé ušetřit podstatně víc. Ale naštvaní - nevím, jak ostatní admini, ale já naštvaný nejsem, prostě jsou tu pravidla, ta se mají dodržovat, a když se nedodržují, může přijít trest. Navíc se mi docela líbilo, že jsi i sama navrhla určité rozmezí délky BANu. Spíš by prostě bylo dobré, kdyby pravidla byla dodržována, ať pak nemusíme řešit nějaké podobné záležitosti.

Víc mě mrzí Setralin, který jakožto dospělý člověk, věkově o dost starší, než Bouře, pravidlo porušil. Přece s uživatelkou Bouře se dá v podstatě každý den bavit se a psát si na chatu nebo prostřednictvím SZ.

Já jen zopakuji, co jsem psal už výše - nechceme zakazovat dětem v přístupu na web. Vedlo by to jen k tomu, že by o svém věku zalhaly, čímž by byly v mnohem větším ohrožení. Z dlouhodobých zkušeností bohužel musíme konstatovat, že někteří uživatelé našeho webu se bohužel nedokážou zdržet nevhodného chování (o tom by Bouře mohla dlouhosáhle povídat). Ano, teenbl má pravdu, že z právního hlediska se ČEPEK ničemu neproviní, pokud nějaký uživatel povede nevhodnou komunikaci mimo web. Stejné pravidlo a ze stejného důvodu má ale například i Alík.cz, takže to není úplně tak, že by to nemělo smysl - i zdůvodnění na Alíku je v podstatě totožné. Naše pravidla jsou zkrátka v mnohém přísnější než zákony naší země.
Tori píše: pátek 28. 8. 2020, 22:57:59 Pokud jsou Bouře a Prim přátelé, tak chápu, že se Bouře zprvu snažila chránit sebe i Prima. Předpokládám, že se spolu bavili v mezích. Proto mi to celé příjde trochu zbytečně přehnané. A to už tím samotným pravidlem. Nadruhou stranu chápu adminy, že "umožněním" přístupu dětí na web nese nějakou odpovědnost, minimálně tu morální, ale příjde mi to jako omezování svobody a nedůvěra v místní uživatele.
Přehnané, nepřehnané, máme tady pravidla, a ta se buď musí dodržovat, a nebo pokud se nedodržují, tak musí přijít nějaký trest. A nic moc jiného než BAN v úvahu nepřipadá. Pokud to daným uživatelům za to stojí, prosím, nelze zabránit všem rizikům světa, tak to zkrátka je. Je to podobné zhruba tomu, kdy rodič pustí dítě samotné ven a stanoví mu, kde se může pohybovat a kdy se má přijít hlásit, že je v pořádku. Pokud dítě toto rodičem stanovené pravidlo poruší, přijde na řadu trest - například zákaz chození ven nebo nějaké jiné omezení něčeho dítěti příjemného (dnes asi třeba i přístup na mobil nebo internet). Takže vlastně to je taky taková forma "zabanování" daného dítěte. To, že dítě nesmí jinam, je omezování svobody? Nebo nedůvěra v lidi, kteří chodí po ulicích? I v ulicích se pohybují lidé různí. Většina je slušných, ale někteří mohou dítěti ublížit. Rodič nese (částečnou) zodpovědnost za to, kde se dítě pohybuje, rodič je zodpovědný za posouzení a snížení rizika, které dětem hrozí, a to dle svého uvážení. Čím bude dítě starší, tím víc bude mít "svobody" a bude se moci rozhodovat o tom, kde se může pohybovat. Pravidla v tomto případě stanovují rodiče.

My zase neseme určitý díl zodpovědnosti, když náš web navštíví dítě. Pokud už nám tady přijde, je povinno řídit se našimi pravidly. Stejně tak jako kterýkoliv jiný uživatel. A že by se mělo jednat o nedůvěru v místní uživatele - ano, jak je vidno, i na Alíkovi tuto nedůvěru k cizím lidem mají. Stejně jako by nedůvěru měla k cizím lidem většina rodičů. A koneckonců, i ve škole je třeba školní řád, škola má za přítomné děti zodpovědnost, tudíž ti, kdo chodí školy, se podle toho řádu musí chovat. A mohli bychom spekulovat, jestli třeba takový zákaz mobilů je apriori nedůvěra vůči dětem, že by na sítích dělaly neplechu a nebo se věnovaly něčemu jinému než školnímu vyučování.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku do: 27
Dal: 1185 poděkování
Dostal: 2952 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Prim píše: pátek 28. 8. 2020, 21:15:42 Abych byl upřímný, tak už si nejsem ničím jistý. Když už pravidla platí i mimo web Čepeku, tak na koho přesně? Seznámil jsem se s čtrnáctiletou dívkou z Ukrajiny, která mi sama od sebe poslala své číslo a kontakt na sociální síť V kontakte. Mám si ji tedy zablokovat? Ta dívka není členkou fóra.
Pokud není členkou fóra, není věci ČEPEKu toto řešit a naše pravidla se na toto nevztahují.
Prim píše: pátek 28. 8. 2020, 21:15:42A kdyby se pak členkou fóra stala, tak co pak, mám dosavadní kontakt přerušit? Se současným zněním pravidel přichází více otazníků než odpovědí.
Pravidlo je tu od toho, aby se přes naši stránku osoby mladší 15 let neodkláněly do soukromých kanálů, kde se může dít ledacos. Pokud bys ji znal z dřívějška, pak by ses s ní samozřejmě na soukromém kanále bavit mohl, k navázání prvotního kontaktu mezi vámi by nedošlo prostřednictvím našeho webu.

Jinak pokud chce někdo hledat nějaké kličky a vymýšlet různé otazníky, teoretické, snažit se dokazovat, že dané pravidlo je zbytečné nebo šikanózní nebo omezující svobodu… samozřejmě že se nabízí i možnost, kdy tato pravidla můžete zcela ignorovat, a to v případě, že zde na webu nebudete registrováni. Protože k pravidlům našeho webu se uživatelé zavazují při registraci. Pokud se někomu nelíbí obchodní podmínky nějaké služby, firmy, eshopu, nikdo nikoho nenutí využívat jejich služeb. I telefonní operátor nebo banka pokud svým klientům změní podmínky, nabízí možnost výpovědi smlouvy a ukončení využívání služeb. Pokud klient bude v užívání služeb pokračovat, formálně souhlasí s podmínkami (pravidly) dané služby.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
teenbl
Čestný člen skupiny ČEPEK
Varování: 1
Líbí se mi: Chlapci a muži
ve věku od: 12
ve věku do: 25
Dal: 286 poděkování
Dostal: 484 poděkování

Nový příspěvek od teenbl »

Kasz píše: sobota 29. 8. 2020, 15:18:12
Jinak pokud chce někdo hledat nějaké kličky a vymýšlet různé otazníky, teoretické, snažit se dokazovat, že dané pravidlo je zbytečné nebo šikanózní nebo omezující svobodu… samozřejmě že se nabízí i možnost, kdy tato pravidla můžete zcela ignorovat, a to v případě, že zde na webu nebudete registrováni. Protože k pravidlům našeho webu se uživatelé zavazují při registraci. Pokud se někomu nelíbí obchodní podmínky nějaké služby, firmy, eshopu, nikdo nikoho nenutí využívat jejich služeb. I telefonní operátor nebo banka pokud svým klientům změní podmínky, nabízí možnost výpovědi smlouvy a ukončení využívání služeb. Pokud klient bude v užívání služeb pokračovat, formálně souhlasí s podmínkami (pravidly) dané služby.
Na tuto analogii bych byl velice opatrný. Není totiž skutečně služba jako služba. Máš pravdu v tom, že do užívání fora nikdo nikoho nenutí, jde o určitou službu, která je užívána za určitých podmínek, nicméně banka či operátor se taky musí řídit mnohými dalšími pravidly, které Čepek vůbec nijak nereflektuje, ačkoliv by formálně měl. Přesnou právní rešerši na toto teď v hlavě nemám, ale myslím že s ohledem na mnohé právní normy není možné po ukončení služeb,( pokud to uživatel požaduje)
1) Ponechat záznamy ip trvale.
2) Ponechat záznamy v logu chatu(jen do určité doby)
3) V některých případech se toto bude týkat i příspěvků uživatelů a to včetně skryté sekce, kam bývají přesunuty nevhodné či jiné další příspěvky.
Nic z výše uvedeného se pokud vím v případě žádosti uživatele neděje a to jde skutečně o rámcový výčet pro představu. Myslím taky, že nikdo nečeká, že se to bude dít. I proto bych Čepek skutečně nesrovnával s bankovní institucí, těch rozdílů je tam až příliš mnoho. Už jen to, že se velká část webu zná osobně, dělá z komunity trošku jiné prostředí, než je komerční subjekt řízený klasickým direktivním způsobem s mnoha alternativami (víc operátorů, více bank). Mám za to, že Čepek v tomto musí být trochu otevřen i názorům komunity, protože za situace kdy jsou pedofilové vnímání společností, tak jak jsou vnímání, tak už i samotné spojení s čepekem představuje problém. Když to řeknu blbě, když by se mi něco nelíbilo u banky, tak ji například můžu zažalovat. U Čepeku vzhledem k vnímání pedofilů by těch možností bylo víc, což ostatně ukázal i nátlak z mnohých medií, který zmiňuje částečně pdb. Jednoduše Čepek fakt není klasická služba, jejichž používání můžeš ukončit.
Ještě k té analogii se školním řádem, školní řád reguluje chování v rámci školy a na školních akcích, nikoliv mimo ni.
Ještě zopakuji co píšu pořád, nejde mi o změnu pravidel, nejde mi o změnu trestu, ale na hloupou a nedomyšlenou argumentaci budu reagovat.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 5
ve věku do: 11
Dal: 1123 poděkování
Dostal: 453 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

Myslím že by bylo rozumnější to pravidlo rozebrat a vyjasnit, když jsou v jeho znění a chápání nejasnosti, než uživatelům naznačovat, že ten kdo mu nerozumí může jít. Asi všichni chápou, že v nějaké formě je ten bod potřeba. Mě se třeba 100% líbí to současné znění, které ale podle mě nevysvětluje ty uložené tresty ;)

Jinak když už to teenbl nakousl, a je to už opravdu off-topic, tak myslím že na GDPR by se to chtělo mrknout, aby ho nějaký zhrzený uživatel nemohl použít proti ČEPEKu.
Code
Na trestné lavici
ve věku od: 100
ve věku do: 100
Dal: 50 poděkování

Nový příspěvek od Code »

Jen drobná reakce k těm analogiím s bankami. Vím že jsem offtopic ale…..

Když se mi něco u mé banky nelíbí, můžu ji změnit. Jiná mi nabídne nižší poplatky, vstřícnější obsluhu na přepážce a intuitivnější aplikaci. Když se mi něco nelíbí zde, kam mám jít? Takový uživatel může jít jedině na „pochybné“ weby, ať už na onion síti či na „běžném“ netu. Proto je toto srovnání nesmyslné. „Jestli nechceš dýchat náš vzduch, jdi za dveře!“zde tedy opravdu platit nemůže. To ale neznamená že jsou pravidla (obecně) špatná, spíše by měli odrážet celou komunitu navštěvující web. I ten žák si totiž může vybrat, zda přestoupí na jinou školu, kde mají stolní fotbálek na chodbě a trampolínu v družině.

A asi neznám horší přístup, než kdyby pedofilní web prohlásil „Jestli nechceš dýchat náš vzduch, jdi za dveře!“.

Závěrem. Trest řešený v tomto vlákně je jen důsledek kontroly soukromé komunikace uživatelů tohoto webu administrátory. I proto vidím účast nepedofilně orientovaných osob mladších 15-ti let na těchto stránkách za značně problematickou.
Marco Freeman
Administrátor

Vzhledem k tomu, že se v tomto vlákně opakovaně rozvíjí off-topic, a to i po upozornění, toto téma uzamykám a již do něj není možné přispívat. Pokud se budou chtít ještě jinak Prim či Bouře vyjádřit k trestu, mohou napsat administrátorům na email.
Marco Freeman,

________