Proč se lidé bojí odlišností?

Diskuze o důležitých či zajímavých tématech, jež přímo nesouvisí s dětmi, pedofilií či reakcemi na články v médiích.
Uživatelský avatar
Rapunzel

Proč se lidé bojí odlišností?

Nový příspěvek od Rapunzel »

Malá úvaha, vzniklá na popud e-mailové korespondence...

Celý život se potýkám se silně ambivalentními pocity k lidem; na jednu stranu mám vyvinuté sociální cítění a toužím jim pomáhat, dokážu chápat i docela extrémy a odůvodnit si všelijaká nezvyklá jednání a vzorce chování, na druhou stranu pociťuju nenávist k těm, kteří absolutně neakceptují odlišnosti a musejí takové jedince neustále ořvávat a chovat se k nim s odporem, neúctou a štítivostí, šikanovat je, hanit, cíleně ubližovat.

Celkově mě nějaká stigmatizace a to, jak "normové" berou vybočující jedince, dost štve, někdy chytám až depresivní stavy, pokud se v určité časové ose objeví v mé blízkosti více imbecilů a okřikovačů. To pak nestačím zpracovat a mít nad tím nadhled a prostě dostanu vztek a jelikož je nemůžu prostě nějak vyhodit ze společnosti a vymazat ze světa, tak upadnu do deprese a říkám si, jak moc jde společnost ke dnu a jak moc jsou lidi blbí, když se nedokážou smířit s jinakostí a individualitou.
Tohle byl vlastně jeden ze základních pilířů mých hlubokých depresí - společnost a její nastavení, všechna ta omezení, ty blbé pohledy a mrzká inteligence. A arogance. Ta je ze všeho nejhorší, když si nějaký idiot mne ego a myslí si, že on je pánem všeho a jeho vidění světa je jediné správné - a běda odlišnostem!

Zajímalo by mě, kdo určil, co bude normální a co už se „musí“ odsoudit jako něco podivného a zavrženíhodného? Nejlépe něco, co se musí potrestat, aniž bychom o tom cokoliv věděli – bojí se snad lidé odlišností? Jsou si nejistí, nevědí jak reagovat, a tak reagují základními instinkty – útokem na domnělého nepřítele?
Nebo je snad v lidech tolik zla, že se rozhodnou vědomě vyoutovat ze své společnosti někoho, kdo s nimi nedrží krok a nezačlení se do stáda? Že vycítí slabší nebo zranitelnější jedince a vybíjí si na nich svou frustraci a masírují ego, protože jsou sami chabého ducha a nízkého sebevědomí?

Každopádně ambivalentní pocity snáším ze všeho nejhůře, mám ráda ve věcech jasno a jsem fanoušek přímého jednání, takže jakákoliv ambivalence mě ničí a působí mi psychickou nepohodu. Možná by se nad sebou měli někteří jedinci zamyslet a odpovědět sami sobě, proč tak moc zavrhují cokoliv jinakého, aniž by určitá „jinakost“ znamenala hrozbu. Protože to se děje běžně.

Tím reaguji i na společnost, která zbrojí proti pedofilům, a samozřejmě nejen proti nim. :)
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1183
Dal: 1508 poděkování
Dostal: 679 poděkování

Re: Proč se lidé bojí odlišností?

Nový příspěvek od Dreamer »

Michaela píše: středa 26. 8. 2020, 1:38:26...na druhou stranu pociťuju nenávist k těm, kteří absolutně neakceptují odlišnosti a musejí takové jedince neustále ořvávat a chovat se k nim s odporem, neúctou a štítivostí, šikanovat je, hanit, cíleně ubližovat.
To o čem píšeš mě také trápí. Jako pedofil jsem přirozeně společností označen za nenormálního a odsouzen, bez ohledu na to, zda páchám nějaké zlo. A i když z toho tématu vynechám pedofilii a sám sebe, tak je to něco, s čím se setkávám dnes a denně. Co mě trápí nejvíc je, že to odsuzování nenormálního chování nebo lidí vídám a slýchám i od osob, které mi jsou blízké, považuju je ze inteligentní a jinak si jich vážím.

Nejlepší rozbor toho tématu by asi mohl udělat nějaký sociolog nebo psycholog, ale proč si o tom jen tak nepopovídat? :)

Připadá mi, že lidé odsuzující nějaké nenormálnosti třeba i při běžném rozhovoru musí během několika milisekund selhat hned ve třech, nebo alespoň v jednom z následujících bodů:

1) vyhodnocení toho, co je normální a co normální není
2) vyhodnocení toho, jak mě (příp. mé blízké nebo společnost) ta nenormálnost ohrožuje nebo obtěžuje
3) reakce na tuto nenormálnost a její odsouzení

U toho vyhodnocování normálnosti vs. nenormálnosti je podle mě klíčovým faktorem nějaký rozhled, nadhled a vzdělání. Je pochopitelné, že člověk, který celý život tráví v nějaké své malé bublině bez snahy rozhlédnout se po okolí bude považovat za normální jen to, na co je zvyklý. Naopak lidé co toho viděli nebo nastudovali dost budou v označování věcí za nenormální opatrnější. Skoro všichni se ale na některých věcech shodnou. Třeba že není normální parkovat uprostřed křižovatky nebo mít erotickou náklonnost k dětem.

Když už něco vyhodnotím jako nenormální, měl bych si klást otázku, jak moc mě to negativně ovlivňuje. Osobně to mám nastavené hodně liberálně: ať si každý dělá co chce, dokud tím významně neobtěžuje ostatní. Případně sobecky, dokud tím neobtěžuje mě osobně, nebo mé blízké. Je ale spousta lidí, kteří se odlišností a nenormalit bojí, a to i když se jich vůbec netýkají. Případně mají potřebu moralizovat na základě svých vlastních přesvědčení. Čím je toto způsobeno opravdu netuším. Já mám odlišnosti rád.

No a pak jde o tu reakci. Přeci i pokud něco považuji za nenormální a obtěžující, mám více možností co s tím dělat a jak na to reagovat. Já bych se zasmál i u toho auta zaparkovaného uprostřed křižovatky, s řidičem pokecal o tom, co ho k tomu vedlo, nebo si jen pobaveně zaťukal na čelo. Pokud by mě nějaké nenormální chování obtěžovalo dlouhodobě, buď bych se pokusil upravit svůj vlastní prostor tak, aby nedocházelo ke konfliktům, nebo bych se s obtěžujícím nenormálem snažil nějak dohodnout. Řada lidí má ale potřebu odsuzovat, chovat se nenávistně, reagovat přehnaně.

Velmi si vážím tolerantních lidí, kteří se dokáží ve všech těch bodech chovat rozumně. Naštěstí nějací v mém okolí jsou. Ale není jich mnoho :(
Uživatelský avatar
Rapunzel

Re: Proč se lidé bojí odlišností?

Nový příspěvek od Rapunzel »

Dreamer píše: středa 26. 8. 2020, 11:00:14
Nejlepší rozbor toho tématu by asi mohl udělat nějaký sociolog nebo psycholog, ale proč si o tom jen tak nepopovídat? :)

Přijdeš mi jako rozumný a vyrovnaný člověk a máš pravdu. Dneska jsem o tom všem mluvila s kamarádem, protože toto četl ode mě na jednom literárním serveru a přirovnával celou záležitost k hadům. Že když není člověk informovaný o tom, jak se hadi chovají, tak uvidí hada a preventivně jej ubijí, aby je neuštknul, protože v něm vidí hrozbu. A pokud se už informují o chování hadů a o tom, jak se mají chovat oni sami, tak se už zachovají třeba jinak, a dovolí si hada vzít i do ruky. Je to hodně v informovanosti lidí, hlavně teda co se té pedofilie týče.

Jinak píšeš také pasáž o vzdělání, to je jeden bod, se kterým úplně nesouhlasím, protože mám zkušenost, že i velmi vzdělaní lidé (VŠ, klidně i dvě VŠ) dokáží být homofóbní, zákeřní, zlí a někteří dokonce díky vzdělání pohrdají těmi, kdo podobné vzdělání nemají. Jenže on intelekt se neřídí vzděláním, buď jej máš nebo nemáš a klidně může velmi inteligentní člověk skončit se základkou, naopak naprostý hlupák, který dokáže jen papouškovat, co mu kdo vtlouká do hlavy, má vysokou školu. Spíše jde o sebevzdělávání, o hledání si informací, schopnosti přemýšlet a taky o toleranci a empatii.

Sama miluju odlišnosti, mám pocit, že lidé, kteří jsou něčím jiní, Ti do života dají mnohem více, než stádní ovce, která kopíruje normy a neoplývá vlastním názorem. Jen mi prostě vadí, že právě ti "normové" musejí do všeho jiného kopat.

Jelikož se ale snažím kontaktovat především s lidmi, kteří jsou něčím odlišní, tak se v mém okolí nachází více těch tolerantních - oni totiž obvykle nestřílí do svých řad. :)
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1281
Dal: 1255 poděkování
Dostal: 607 poděkování

Re: Proč se lidé bojí odlišností?

Nový příspěvek od podivin »

Někdy mám pocit, že lidé bez znalostí detailů a snahy si ty informace zjistit a pak reagující jen podle většinového názoru nebo podle myšlenek prezentovaných v médiích to dělají jen z lenosti nebo nechuti se učit něco nového. Lidé se dneska chtějí jen bavit, koukat na stupidní pořady, které jim servírují stupidní myšlenky, což jim vyhovuje, protože nemusí sami přemýšlet. Proto např. když uslyší pedofil, vybaví si myšlenku "pedofilové znásilňují děti a společnost je musí odstranit" a tu pak opakují a nechtějí slyšet žádné protiargumenty, protože by nad tím museli přemýšlet a to by je zdržovalo od stupidní zábavy, a možná se i bojí toho, že by nakonec museli připustit, že se mýlili a to přece nejde, aby si někdo o nich myslel, že jsou blbí, že se spletli ve svém úsudku. Čest těm, kteří o tom přemýšlejí a názor dokáží změnit.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Uživatelský avatar
Rapunzel

Re: Proč se lidé bojí odlišností?

Nový příspěvek od Rapunzel »

podivin píše: středa 26. 8. 2020, 13:05:59 Někdy mám pocit, že lidé bez znalostí detailů a snahy si ty informace zjistit a pak reagující jen podle většinového názoru nebo podle myšlenek prezentovaných v médiích to dělají jen z lenosti nebo nechuti se učit něco nového. Lidé se dneska chtějí jen bavit, koukat na stupidní pořady, které jim servírují stupidní myšlenky, což jim vyhovuje, protože nemusí sami přemýšlet. Proto např. když uslyší pedofil, vybaví si myšlenku "pedofilové znásilňují děti a společnost je musí odstranit" a tu pak opakují a nechtějí slyšet žádné protiargumenty, protože by nad tím museli přemýšlet a to by je zdržovalo od stupidní zábavy, a možná se i bojí toho, že by nakonec museli připustit, že se mýlili a to přece nejde, aby si někdo o nich myslel, že jsou blbí, že se spletli ve svém úsudku. Čest těm, kteří o tom přemýšlejí a názor dokáží změnit.
Myslím, že to je dost přesně vystiženo. :D Ono když už jsi u té stupidní zábavy...tak někdy čtu diskuze třeba náhodou u seriálů jako je Ulice a tam prý lidi napadaj ty herce i v civilu, pokud hrají nějakou zápornou roli. To už svědčí o něčí inteligenci myslím dost. :D Takový člověk nemá ani mozkovou kapacitu si něco zjišťovat, to je nad jeho skromné síly, nedej bože nad něčím přemýšlet!
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1183
Dal: 1508 poděkování
Dostal: 679 poděkování

Re: Proč se lidé bojí odlišností?

Nový příspěvek od Dreamer »

Michaela píše: středa 26. 8. 2020, 12:44:04 Jinak píšeš také pasáž o vzdělání, to je jeden bod, se kterým úplně nesouhlasím, protože mám zkušenost, že i velmi vzdělaní lidé (VŠ, klidně i dvě VŠ) dokáží být homofóbní, zákeřní, zlí a někteří dokonce díky vzdělání pohrdají těmi, kdo podobné vzdělání nemají.
Máš pravdu, že takové lidi také znám. Jeden z mých dobrých kamarádů je učitel na gymplu, kromě jiného učí i dějepis. Přesto od něj často slýchám homofobní, islamofobní a antisemitské narážky. Je to jeden z mála lidí, před kterými svou pedofilii neskrývám, ale pro ochranu našeho kamarádství si on sám mou pedofilii zkrátka odmítá připustit :-)
Uživatelský avatar
Rapunzel

Re: Proč se lidé bojí odlišností?

Nový příspěvek od Rapunzel »

Dreamer píše: středa 26. 8. 2020, 14:23:18 Je to jeden z mála lidí, před kterými svou pedofilii neskrývám, ale pro ochranu našeho kamarádství si on sám mou pedofilii zkrátka odmítá připustit :-)
Tomuhle taky moc nerozumím...něco je nad mraky jasné a člověk si to nepřipustí? :D Prostě to tak je a tečka. Když dotyčný vidí, že i pedofil je naprosto v pohodě, tak by mohl přehodnotit názor na onu skupinu lidí. Jakákoliv menšina, skupina, cokoliv, všichni jsou jen lidé - mezi všemi budou ti, kteří jsou v pohodě a ti, kteří v pohodě nejsou. Nelze paušalizovat.
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1183
Dal: 1508 poděkování
Dostal: 679 poděkování

Re: Proč se lidé bojí odlišností?

Nový příspěvek od Dreamer »

Michaela píše: středa 26. 8. 2020, 14:38:44 Tomuhle taky moc nerozumím...
Já: ježíš to je krásná holčička
On: myslíš to dítě?
Já: jojo, pedofilům se líbí děti
On: tvl ty nejsi žádnej pedofil!
Předsudky a neochota změnit názor :)
Uživatelský avatar
Rapunzel

Re: Proč se lidé bojí odlišností?

Nový příspěvek od Rapunzel »

Dreamer píše: středa 26. 8. 2020, 15:03:28
On: tvl ty nejsi žádnej pedofil!
*rofl* Nechce to pochopit, prostě nechce. :D
Uživatelský avatar
Zappart
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 36
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 167
Dal: 882 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: Proč se lidé bojí odlišností?

Nový příspěvek od Zappart »

Jako děti jsme byli vsazeni do jistého sociálního systému, který jsme se museli naučit vnímat a žít v něm. Hodně lidí pak má problémy s něčím, co do něj nezapadá. Někteří se pak snaží prosazovat to, co se naučili, jako to jediné správné, změna je pro ně obtížná. Je to jednodušší pro vedení normálního života. Mají pocit, že změny jim podkopávají půdu pod nohama a proto se té své "normální" pravdy tak drží.
Vedle toho jsou jedinci, kteří o všem přemýšlí, pochybují, studují a zkoumají... Pro ně je správné to, na co přijdou, co objeví a ne to, co jim přináší "společnost". Jsou lepší než normálové? Ne.
Pro život na Zemi je důležitější ta první sorta lidí, co se drží sociálních pravidel, i těch nepsaných, V každé době jsou to ti, co udržují život lidstva v určitých kolejích, aby život pokračoval dál... Ti co vybočují nám pak třeba dávají vyspělou techniku, vymoženosti, které ovšem nejsou pro přežití lidstva nezbytné. Často spíše naopak.
Muže nás štvát nízká inteligence davu, ale díky stádovitosti stále přežíváme.
A znovu: jsou tito davovití normálové lepší? Ne. Nikdo není lepší a obě sorty lidí jsou potřebné.
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1183
Dal: 1508 poděkování
Dostal: 679 poděkování

Re: Proč se lidé bojí odlišností?

Nový příspěvek od Dreamer »

Zappart píše: středa 26. 8. 2020, 15:28:48 Pro život na Zemi je důležitější ta první sorta lidí, co se drží sociálních pravidel, i těch nepsaných, V každé době jsou to ti, co udržují život lidstva v určitých kolejích, aby život pokračoval dál...
Zajímavý pohled na věc (celý příspěvek, ne jen ta citace). To máš z vlastní hlavy, nebo odněkud čerpáš? :)
Nemáš pocit že hrozí, že to stádo, jak o něm mluvíš, může někdo snadno zmanipulovat? Nějaké historické momenty by se asi našly...
Uživatelský avatar
Rapunzel

Re: Proč se lidé bojí odlišností?

Nový příspěvek od Rapunzel »

Zappart píše: středa 26. 8. 2020, 15:28:48 Pro život na Zemi je důležitější ta první sorta lidí, co se drží sociálních pravidel, i těch nepsaných, V každé době jsou to ti, co udržují život lidstva v určitých kolejích, aby život pokračoval dál... Ti co vybočují nám pak třeba dávají vyspělou techniku, vymoženosti, které ovšem nejsou pro přežití lidstva nezbytné.
Ale proč tato sorta lidí má potřebu vyloženě škodit té druhé sortě lidí? To je to...

A někdy si říkám, jestli je tak nezbytné, abychom jako druh vůbec přežili. Nepřinášíme planetě nic dobrého a ke svému vlastnímu druhu jsme schopni chovat se jako idioti. Nemyslím si, že by lidstvo bylo k něčemu prospěšné...
Uživatelský avatar
Zappart
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 36
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 167
Dal: 882 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: Proč se lidé bojí odlišností?

Nový příspěvek od Zappart »

Dreamer píše: středa 26. 8. 2020, 16:52:13 To máš z vlastní hlavy, nebo odněkud čerpáš? :)
Nemáš pocit že hrozí, že to stádo, jak o něm mluvíš, může někdo snadno zmanipulovat? Nějaké historické momenty by se asi našly...
Mám to z vlastní hlavy, ale určitě se nějaký podobný názor objevuje i jinde. Kdybych to někde vyčetl, uvedl bych kde :)
A ano, vím, že je realetivně snadné manipulovat davem, což ovšem provádí spíše ta druhá sorta lidí :)
Michaela píše: středa 26. 8. 2020, 19:13:27 Ale proč tato sorta lidí má potřebu vyloženě škodit té druhé sortě lidí? To je to...

A někdy si říkám, jestli je tak nezbytné, abychom jako druh vůbec přežili. Nepřinášíme planetě nic dobrého a ke svému vlastnímu druhu jsme schopni chovat se jako idioti. Nemyslím si, že by lidstvo bylo k něčemu prospěšné...
Nemyslím si, že jde vyloženě o potřebu škodit, až na některé jedince. Prostě si tito lidé chrání svoje jistoty, mezi které patří i jejich pohled na svět. Proto odmítají třeba takové změny jako v postavení homosexuálů ve společnosti apod.

Jinak prospěšnost lidstva tu asi nevyřešíme, mám na to taky svůj názor, ale hlavně jde o to, že bychom napřed museli znát důvod, proč tu vlastně je život ve vesmíru, proč tu je člověk a proč vůbec existuje vesmír... Když vezmeme v úvahu pouze vědecký světonázor, museli bychom konstatovat, že lidstvo skutečně funguje jako mor.
Ale z nějakého důvodu tu prostě jsme a jistě to k něčemu je.
A musíme se potýkat s těmi, co se chovají jako idioti. Taky mně to štve. Teda víc mně štve, když se jako blbec chovám já :D
Uživatelský avatar
Rapunzel

Re: Proč se lidé bojí odlišností?

Nový příspěvek od Rapunzel »

Zappart píše: čtvrtek 27. 8. 2020, 13:32:21
Jinak prospěšnost lidstva tu asi nevyřešíme, mám na to taky svůj názor, ale hlavně jde o to, že bychom napřed museli znát důvod, proč tu vlastně je život ve vesmíru, proč tu je člověk a proč vůbec existuje vesmír... Když vezmeme v úvahu pouze vědecký světonázor, museli bychom konstatovat, že lidstvo skutečně funguje jako mor.
Ale z nějakého důvodu tu prostě jsme a jistě to k něčemu je.
A musíme se potýkat s těmi, co se chovají jako idioti. Taky mně to štve. Teda víc mně štve, když se jako blbec chovám já :D

Přesně tak, to jsou otázky, které si sama neustále kladu, jaký je smysl existence života, proč jsme vznikli, proč máme takto vyvinutý mozek, že si všechno uvědomujeme a klademe si tyto otázky. :D Proč existuje vesmír, jaký to má všechno význam? V případě, že by to mělo nějaký nám skrytý význam, pak mají smysl i idioti a všechno by do sebe zapadalo. V případě, že se ale přikloníme k existenčnímu nihilismu, tak jsme černý vřed na planetě Zemi a bylo by pro všechny lepší, kdybychom vymřeli.
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 612
Dal: 589 poděkování
Dostal: 365 poděkování

Re: Proč se lidé bojí odlišností?

Nový příspěvek od Filip »

Michaela píše: čtvrtek 27. 8. 2020, 15:50:47 Přesně tak, to jsou otázky, které si sama neustále kladu, jaký je smysl existence života, proč jsme vznikli, proč máme takto vyvinutý mozek, že si všechno uvědomujeme a klademe si tyto otázky. :D Proč existuje vesmír, jaký to má všechno význam? V případě, že by to mělo nějaký nám skrytý význam, pak mají smysl i idioti a všechno by do sebe zapadalo. V případě, že se ale přikloníme k existenčnímu nihilismu, tak jsme černý vřed na planetě Zemi a bylo by pro všechny lepší, kdybychom vymřeli.
Zmysel existencie života je rozmnožovať sa a liezť ti na nervy. :P
Uživatelský avatar
Rapunzel

Re: Proč se lidé bojí odlišností?

Nový příspěvek od Rapunzel »

[/quote]
Zmysel existencie života je rozmnožovať sa a liezť ti na nervy. :P
[/quote]

Teď jsi to rozsekl, Filipe. :D TO DÁVÁ SMYSL!
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 612
Dal: 589 poděkování
Dostal: 365 poděkování

Re: Proč se lidé bojí odlišností?

Nový příspěvek od Filip »

Michaela píše: čtvrtek 27. 8. 2020, 16:37:06
Zmysel existencie života je rozmnožovať sa a liezť ti na nervy. :P
[/quote]

Teď jsi to rozsekl, Filipe. :D TO DÁVÁ SMYSL!
[/quote]
Tak teraz, keď vieš čo je zmysel života, sa môžeš venovať nejakej užitočnej a zmysluplnej činnosti, ako varenie, pečenie, či lákanie pedofilov do temného lesa. :P
Uživatelský avatar
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 8
Příspěvky: 893
Dal: 102 poděkování
Dostal: 235 poděkování

Re: Proč se lidé bojí odlišností?

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Co je normální vůbec neznamená že je to i správné. Co je normální, zjišťuje statistika. Jde tedy pouze o analýzu něčeho a pokud v dané analýze má nějaká hodnota více, jak 50%, tak ta je normální.
Uživatelský avatar
Daniel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: O každé dívence smýšlej, chovej se k ní a jednej s ní tak, jako by to byla tvoje milovaná dcera.
Příspěvky: 524
Dal: 573 poděkování
Dostal: 708 poděkování

Re: Proč se lidé bojí odlišností?

Nový příspěvek od Daniel »

Michaela píše: středa 26. 8. 2020, 14:38:44
Dreamer píše: středa 26. 8. 2020, 14:23:18 Je to jeden z mála lidí, před kterými svou pedofilii neskrývám, ale pro ochranu našeho kamarádství si on sám mou pedofilii zkrátka odmítá připustit :-)
Tomuhle taky moc nerozumím...něco je nad mraky jasné a člověk si to nepřipustí? :D Prostě to tak je a tečka. Když dotyčný vidí, že i pedofil je naprosto v pohodě, tak by mohl přehodnotit názor na onu skupinu lidí.
Existuje a je popsaný jeden psychologický jev, který spočívá v tom, že když se náš mozek setká s informací, kterou si neumí zařadit, tak ji prostě popře a zahodí.

Sám jsem to zažil před mnoha lety, když jsem jel s autem mimo město, byla mlha a špatná viditelnost. A jak tak jedu, tak se najednou z mlhy proti mě vynořily dva kamióny vedle sebe. Prostě jeden kamión se v nepřehledné situaci a navíc na silnici, kde nebyly žádné krajnice, na které by se dalo uhnout, rozhodl předjet druhý. Byla to naprosto absurdní situace, kterou navíc umocnilo to, že jsem až do té doby s kamioňáky neměl špatné zkušenosti. Samozřejmě měl jsem zkušenosti, že dokážou zdržovat a dokážou být otravní, obzvláště na dvouproudové dálnici, ale že to v zásadě jsou profíci, kteří vědí, co si můžou dovolit. Tudíž jsem si nenadálou situaci neměl kam zařadit, a protože jsem si neměl kam zařadit, můj mozek ji popřel. Byť to bude znít absurdně, tak jsem zkrátka odmítl uvěřit tomu, co vidím, a tak dvě až tři vteřiny jsem pokračoval nezměněnou rychlostí vstříc smrti.

Naštěstí pro mě jsem během těch necelých tří vteřin stihl myšlenkově zpracovat a připustit možnost, že i mezi kamioňáky jsou neprofesionální jedinci (když to řeknu hodně slušně), a jakmile jsem s tím byl hotový, bleskurychle jsem si zařadil vizuální vjem, situaci vyhodnotil jako životu nebezpečnou a šlápl jsem na brzdu. Minuli jsem se opravdu hodně těsně. Za život vděčím jednak tomu, že jsem kvůli mlze jel sníženou rychlostí, ale hlavně tomu, že předjížděný kamión na rozdíl ode mne začal brzdit okamžitě a prakticky zastavil.

A mimochodem, také v mám rodině jednoho příbuzného, před kterým jsem udělal neplánovaný coming out a který to naprosto vytěsnil z mysly. Začal říkal něco ošklivého o pedofilech, tak jsem se ho zeptal, jestli mu nevadí, že jeden pedofil sedí přímo naproti němu. Zareagoval ve stylu: "Ale ty přeci nejsi žádný pedofil, máš rodinu, děti, žiješ normální život". Od té doby jsem ho už o pedofilech mluvit neslyšel, ale také kdykoliv hrozí, že bychom se v rozhovoru k tomuto tématu mohli přiblížit (jako třeba když se mě jednou zeptal, k jakému doktorovi jsem jezdil do Prahy, a já odpověděl, že k sexuologovi), tak reaguje tak, že okamžitě převádí rozhovor na jiné téma.

Někdo zkrátka na to, aby si přeškatulkoval životní zkušenosti a poznatky, potřebuje tři vteřiny, a někomu na to nestačí ani polovina života.
Všichni dospělí byli nejdříve dětmi. Ale málokdo se na to pamatuje.
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
Uživatelský avatar
Zappart
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 36
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 167
Dal: 882 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: Proč se lidé bojí odlišností?

Nový příspěvek od Zappart »

MR_Xguard píše: čtvrtek 27. 8. 2020, 18:56:20 Co je normální vůbec neznamená že je to i správné. Co je normální, zjišťuje statistika. Jde tedy pouze o analýzu něčeho a pokud v dané analýze má nějaká hodnota více, jak 50%, tak ta je normální.
Psycholog mi kdysi řekl, že rozlišujeme tři základní normy. Nebudo ho citovat úplně přesně, protože je to už bezmála třicet let:

Je to norma biologická (co je v souladu s přírodou je normální), norma sociální (morálka, to co je v souladu se společenskými standardy je normální) a norma statistická (nevím už přesně jak se jí říká - správné je to, co si myslí / dělá většina, aneb demokracie v nejblbějším podání).

Všici kradnů... Podle biologické normy je to jedno, protože soukromé vlastnictví příroda nezná. Podle sociální normy je to nenormální, vymysleli jsme na to zákony. Podle normy statistické je to normální, když krade většina...