Prosíme pedofilně orientované osoby, aby vyplnily dotazník od projektu Národního ústavu duševního zdraví PARAFILIK.CZ:
https://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=115&t=7943

Děkujeme! - Tým ČEPEK

Vyjádření k odstranění audiovizuální sekce na fóru

Články vkládané na web za účelem informování o aktuálním dění.
Marco Freeman
Administrátor
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Jsem i na Toxu - své ID poskytnu na požádání přes SZ nebo email.
Dal: 918 poděkování
Dostal: 1582 poděkování

Vyjádření k odstranění audiovizuální sekce na fóru

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Po opětovném přečtení žádostí rodičů a po zvážení odborných doporučení jsme se jako administrátoři opětovně zamysleli nad tím, co je důležité jednak pro komunitu ČEPEK a jednat pro dobro a duševní zdraví nezletilých dětí.

Jak se jedna z maminek zmínila, je skutečně pravdou, že v případě, že si třeba spolužáci ve škole zadají do internetového vyhledávače jméno známé dětské osobnosti (třeba herce, herečky), kterou znají, může se stát, že o této osobě najdou zmínky i na našem fóru. A to může vést k šikaně ze strany spolužáků a kamarádů těchto dětí.

Už před zveřejněním samotné reportáže jsme se administrátorsky shodli na zavedení opatření, která měla vést k tomu, aby toto vyhledání již dále nebylo možné – zavedli jsme pravidlo, že příjmení veřejně známých osob na našem fóru, které jsou zároveň v současnosti mladší 18 let, musí být zkrácena na iniciálu. Administrátorský tým se zároveň zavázal, že v průběhu letních měsíců projde Audiovizuální sekci a zajistí, že všechna jména dětí budou tímto způsobem upravena a chráněna.

Druhé opatření, které jsme do pravidel zavedli ještě před zveřejněním reportáže, se týkalo zákazu uvádění odkazů na fotografie a videa, která pochází z privátních alb (např. rodinných, školních) a která zachycují soukromá vystoupení (např. základních uměleckých škol). I u tohoto se administrátoři zavázali, že v průběhu letních měsíců dojde k jejich smazání. Stejně tak budou odstraněny případné nevhodné komentáře.

Komunita ČEPEK si vždy zakládala na tom, že byla transparentní, tudíž si veškerá veřejnost mohla prohlédnout sekci dostupnou veřejnosti i sekci dostupnou pro registrované, aby všichni měli možnost vidět, že se na našich stránkách skutečně neděje žádná nelegální činnost. Po opětovném pročtení žádosti jedné z maminek, že „obsah by měl být dostupný pouze přes přihlášení a rozhodně ne veřejně“, jsme se rozhodli z důvodu ochrany dětí Audiovizuální sekci z veřejné části fóra odstranit.

Jakákoliv zmínka o veřejně známých osobnostech, které jsou v současnosti dětmi, již nebude na našem webu dohledatelná – nebudou ji moct najít spolužáci ani kamarádi, nebude proto možnost, aby tato zmínka byla důvodem pro šikanu či jiné ohrožení dětí.

Zároveň bychom se chtěli touto cestou omluvit všem rodičům (či jiným rodinným příslušníkům) dětí, na něž bylo odkazováno a jejichž jméno bylo uvedeno v rámci příspěvků v Audiovizuální sekci. Uvědomili jsme si, že vyhledáním zmínky o nich na našem webu ze stran spolužáků by opravdu mohlo vést ke zvýšení rizika šikany. Tuto okolnost jsme si předtím v takové míře nepřipouštěli.

Závěrem bychom chtěli uvést, že tato stránka vznikla již před deseti lety jako svépomocná skupina obyčejných lidí. Avšak vzhledem k tomu, že se komunita za tu dobu již stala v oblasti osvěty ohledně pedofilie veřejně známou, si uvědomujeme naši vzrůstající odpovědnost. I proto jsme založili Spolek ČEPEK a i nadále chceme naše působení konzultovat s odborníky. Naším primárním cílem je pomoci pedofilům s tím, aby se vyrovnali se svojí sexualitou, a díky tomu nebyli nebezpečím pro děti.

Za administrátorský Tým ČEPEK,
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Gabriel Svoboda
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: svoboda.gabriel@centrum.cz
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Dal: 1213 poděkování
Dostal: 1298 poděkování

Re: Vyjádření k odstranění audiovizuální sekce na fóru

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Existence spolku je pro nás vlastně koulí na noze. Kdyby spolek neexistoval, mohli bychom nadále mít audiovizuální sekci (i další sekce, které jsou na řadě a jejichž zrušení si vyděrači vymůžou v budoucnu). Za této situaci navrhuju zvážit, zda má pro nás existence spolku více výhod než nevýhod. Já jsem přesvědčen, že ne.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 266 poděkování
Dostal: 573 poděkování

Nový příspěvek od Cykle02 »

Teď už je pozdě to vzít zpět.
Zappart
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 5
ve věku do: 36
Kontakt: jan.pavel.dvorak@email.cz
Zappart@protonmail.com
Výkřik do tmy: Nejsem jen nemožnej. Já jsem vědecky nemožnej...!
Dal: 506 poděkování
Dostal: 81 poděkování

Nový příspěvek od Zappart »

Gabriel Svoboda píše: neděle 19. 7. 2020, 16:43:27 Existence spolku je pro nás vlastně koulí na noze. Kdyby spolek neexistoval, mohli bychom nadále mít audiovizuální sekci (i další sekce, které jsou na řadě a jejichž zrušení si vyděrači vymůžou v budoucnu). Za této situaci navrhuju zvážit, zda má pro nás existence spolku více výhod než nevýhod. Já jsem přesvědčen, že ne.
Já si myslím, že ten spolek má smysl.
Marco Freeman
Administrátor

Gabriel Svoboda píše: neděle 19. 7. 2020, 16:43:27 Existence spolku je pro nás vlastně koulí na noze. Kdyby spolek neexistoval, mohli bychom nadále mít audiovizuální sekci (i další sekce, které jsou na řadě a jejichž zrušení si vyděrači vymůžou v budoucnu). Za této situaci navrhuju zvážit, zda má pro nás existence spolku více výhod než nevýhod. Já jsem přesvědčen, že ne.
Gabrieli, kde jsi přišel na tuto blbost? Spolek neměl žádný vliv na to, že byla z veřejného fóra odstraněna Audiovizuální sekce. Naopak Spolek pomohl případným dalším obtížím, neboť konečně na „sobě“ máme domény, příspěvky VIP skupiny ČEPEK nemusí být daněny, neb Spolek je veden jako nezisková organizace. V případě nutnosti komunikovat s úřady zase máme k dispozici datovou schránku, tudíž opětovně nemusíme jednat prostřednictvím nějakého externího člověka.

Nátlak veřejnosti ohledně AV sekce nijak se Spolkem nesouvisel. Je pravdou, že malé herce a herečky v současnosti mladší 18 let toto odkazování v AV sekci mohlo potenciálně ohrozit. Společnost obecně chrání děti více než dospělé. Existence Spolku mohla přinést (a přinesla) problémy a výhružky předsedkyni a zakládajícím členům spolku, což je nemilé a s čím se bohužel musí počítat. Nicméně i kdyby Spolek neexistoval, reakce ohledně AV sekce by byla ze strany veřejnosti stejná, a stejně tak s ohledem na výše uvedený tučný důvod by byla stejná i reakce nás - administrátorů.
Marco Freeman,

Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 2
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 266 poděkování
Dostal: 573 poděkování

Nový příspěvek od Cykle02 »

Marco Freeman píše: neděle 19. 7. 2020, 17:21:01Je pravdou, že malé herce a herečky v současnosti mladší 18 let toto odkazování v AV sekci mohlo potenciálně ohrozit.
Ohrozit je mohla šikana, a šikana se řeší jinak než skrýváním veřejných informací.
Tim
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 1
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/matouso
Mail: m.ovisek@seznam.cz

Pro ty kteří rádi vědí, stejně jako já s kým si píší:
https://ibb.co/sb8ymr1
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Dal: 232 poděkování
Dostal: 193 poděkování

Nový příspěvek od Tim »

Cykle02 píše: neděle 19. 7. 2020, 17:24:36
Marco Freeman píše: neděle 19. 7. 2020, 17:21:01Je pravdou, že malé herce a herečky v současnosti mladší 18 let toto odkazování v AV sekci mohlo potenciálně ohrozit.
Ohrozit je mohla šikana, a šikana se řeší jinak než skrýváním veřejných informací.
Hlavně si myslím že riziko toho že dítě bude šikanováno na základě jeho fotek na pedowebu je asi tak srovnatelné jako že to dítě přejede tramvaj...
Máma

Nový příspěvek od Máma »

Ja jako matka promiňte nevidím nic pozitivniho na tom, že se na strankach pro pedofilni spoluobčany shromažďují jakakokiv videa s detma... Nejsem odbornik, tak mne zkuste někdo vysvětlit k čemu je to dobré? A pardon, zastitovat se tim ze dáváte jen odkaz na jiny kanál... Tomu kanalu dal někdo svoleni pro zveřejnění a asi rozhodně nikdo nečekal že se pak připne pedofilni stránka a je slušnostíbpokud Vás nekdo požádá o odstranění to odstranit, toto snad neni o zákonech a o tom co můžu... Jasně pedofil si najde co potrebuje, ale servírovat jim to pod nos? To je zásadní kámen tohoto problemu a zajímalo by mně jak by madam Mgr Klapilova reagovala, kdyby se na vašich stránkách objevilo jeji dítě
Kasz
Administrátor
Kontakt: kasz@protonmail.com
Dal: 1220 poděkování
Dostal: 2806 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Myslím, že jsme to podrobně vysvětlili v našich oficiálních vyjádřeních na stránce www.pedofilie-info.cz. Chceme pedofily směrovat na legální materiály s dětmi. A ano, byly to odkazy na to, co může kterýkoliv občan světa na internetu kdykoliv vyhledat, tím se nechceme zaštiťovat, to je prostě fakt, že veškeré dostupné stránky na internetu si mohou vyhledat i pedofilové, stejně jako kterákoliv jiná skupina obyvatel.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Code
Registrovaný uživatel
ve věku od: 100
ve věku do: 100
Dal: 42 poděkování
Dostal: 39 poděkování

Nový příspěvek od Code »

Máma píše: úterý 21. 7. 2020, 15:40:14Jasně pedofil si najde co potrebuje, ale servírovat jim to pod nos? To je zásadní kámen tohoto problemu
Zajímalo by mě, co vám vadí více. Zda samotná pedofilie jako taková nebo onen problém se sdílením veřejně již sdílených materiálů a informací? Předpokládám totiž, že pedofilie je především váš zásadní kámen tohoto problému.

K tomu mě napadá zlaté pravidlo internetu a sociálních sítí. Pokud něco nechci sdílet, nesmím to sdílet. Pokud něco chci sdílet v omezené skupině lidí, musím to sdílet s omezenou skupinou lidí. Bohužel tato pravidla nerespektují ani rodiče dětí, takže pak nemohou naučit takové zásady ani své potomky. Výsledky takového přístupu pak vidíme na sociálních sítích prakticky denně. Zde probíraný problém se ovšem týká veřejně známých osobností, takže znepokojení že jsou někde na internetu k nalezení a že je může prakticky kdokoli a kdekoli podle platných předpisů sdílet, se přiznám že absolutně nechápu.
Hebeš
Na trestné lavici
Výkřik do tmy: Tento uživatel již není aktivní a nyní již jen čeká, než mu na jeho žádost admini smažou profil.
Dal: 392 poděkování
Dostal: 132 poděkování

Nový příspěvek od Hebeš »

Máma píše: úterý 21. 7. 2020, 15:40:14 Ja jako matka promiňte nevidím nic pozitivniho na tom, že se na strankach pro pedofilni spoluobčany shromažďují jakakokiv videa s detma... Nejsem odbornik, tak mne zkuste někdo vysvětlit k čemu je to dobré?
Jako pedofilní spoluobčan naprosto souhlasím. Není to dobře pro ty děti, že to tady bylo. Kdyby tady někdo zveřejnil nějaké dítě z mé rodiny, tak bych se taky snažil o to, aby to bylo odstraněno. Ale teď již není audiovizuální sekce veřejná.
Tim
Člen skupiny ČEPEK
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/matouso
Mail: m.ovisek@seznam.cz

Pro ty kteří rádi vědí, stejně jako já s kým si píší:
https://ibb.co/sb8ymr1
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Dal: 232 poděkování
Dostal: 193 poděkování

Nový příspěvek od Tim »

Hebeš píše: úterý 21. 7. 2020, 20:30:51
Máma píše: úterý 21. 7. 2020, 15:40:14 Ja jako matka promiňte nevidím nic pozitivniho na tom, že se na strankach pro pedofilni spoluobčany shromažďují jakakokiv videa s detma... Nejsem odbornik, tak mne zkuste někdo vysvětlit k čemu je to dobré?
Jako pedofilní spoluobčan naprosto souhlasím. Není to dobře pro ty děti, že to tady bylo. Kdyby tady někdo zveřejnil nějaké dítě z mé rodiny, tak bych se taky snažil o to, aby to bylo odstraněno. Ale teď již není audiovizuální sekce veřejná.
Tak zrovna od tebe je tohle hodne pokrytecke... :D
Silesia
Registrovaný uživatel
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Dal: 327 poděkování
Dostal: 178 poděkování

Nový příspěvek od Silesia »

Upřímně jestli veřejná nebo dostupná po přihlášení je v celku jedno.
Kasz
Administrátor
Kontakt: kasz@protonmail.com
Dal: 1220 poděkování
Dostal: 2806 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Úplně jedno to není. Jsou i pořady o pedofilii jako takové, ve kterých nevystupují žádné děti, a tyto jsou teď také na našem fóru veřejnosti nedostupné. Budeme to muset nějak vymyslet a popřesouvat, protože třeba Hyde Park s PhDr. Petrem Weissem o pedofilii a další podobná videa nebo rozhlasové pořady, to je potřeba mít veřejně.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Daniel
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku do: 10
Kontakt: daniel@pedofilie.net
Výkřik do tmy: O každé dívence smýšlej, chovej se k ní a jednej s ní tak, jako by to byla tvoje milovaná dcera.
Dal: 611 poděkování
Dostal: 660 poděkování

Nový příspěvek od Daniel »

Dovoluji si nesouhlasit. Mezi existencí spolku a událostí kolem reportáže pana Tuny nevidím žádnou přímou souvislost.

Naopak bych řekl, že vznik spolku byl jen otázkou času a toho, kdo jako první najde odvanu napsat své osobní údaje na veřejnou listinu. Žijeme v právním státě (nebo alespoň ve státě, který si říká právní) a pokud chce člověk něco podnikat, je potřeba držet se pravidel. Až dosud stála existence spolku na ochotě našeho spolupracovníka, a pokud se nemýlím, tak například to, že se příspěvky na provoz webu odesílali na jeho účet, byl z právního hlediska dar a on by jej měl danit. A otázkou je, co by se dělo s penězi, doménou a webem, kdyby náš spolupracovník nečekaně zemřel, a kdyby jeho nejbližší příbuzní byli vůči nám nepřátelsky naladěni.

Takhle existuje spolek, který má svoje IČ, datovou schránku, bankovní účet, účetnictví, web i doména jsou registrované na něj a vše je právně v pořádku. A příspěvky na provoz si naopak bude možné dát do daňového přiznání. A pokud by předseda spolku nečekaně zemřel, sejdou se zbylí členové a zvolí nového.
Všichni dospělí byli nejdříve dětmi. Ale málokdo se na to pamatuje.
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 6 poděkování
Dostal: 375 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

A nebylo by řešením mít samostatný web s takovou AV sekcí bez nějaké přímě spojitosti s pedofilií a na něm se jen snažit nově příchozí přesměrovávat sem?
"Pobouřená veřejnost" by místo "pedofilního webu" viděla jen web zaměřený na av díla s dětskými aktéry a neměla by se proč bouřit.
Návštěvník

Nový příspěvek od Návštěvník »

Code píše: úterý 21. 7. 2020, 16:31:50
Máma píše: úterý 21. 7. 2020, 15:40:14Jasně pedofil si najde co potrebuje, ale servírovat jim to pod nos? To je zásadní kámen tohoto problemu
Zajímalo by mě, co vám vadí více. Zda samotná pedofilie jako taková nebo onen problém se sdílením veřejně již sdílených materiálů a informací? Předpokládám totiž, že pedofilie je především váš zásadní kámen tohoto problému.

K tomu mě napadá zlaté pravidlo internetu a sociálních sítí. Pokud něco nechci sdílet, nesmím to sdílet. Pokud něco chci sdílet v omezené skupině lidí, musím to sdílet s omezenou skupinou lidí. Bohužel tato pravidla nerespektují ani rodiče dětí, takže pak nemohou naučit takové zásady ani své potomky. Výsledky takového přístupu pak vidíme na sociálních sítích prakticky denně. Zde probíraný problém se ovšem týká veřejně známých osobností, takže znepokojení že jsou někde na internetu k nalezení a že je může prakticky kdokoli a kdekoli podle platných předpisů sdílet, se přiznám že absolutně nechápu.
Obojí v tomto případě... Pokud dám souhlas škole se zverejnenim, nedávám souhlas vám což se z vašeho pohledu může kryt s tim, že dám souhlas se zveřejněním na netu a muzete si s tim dělat co chcete ... Jenže tak to úplně neni a muj hlavní problem je v tom že když se odkaz ukáže na pedofilni strance a já zažádam o vymazání jsem poslana do háje.. Jasný když si budete chtit uzit u videa nikdo vám nezabrani, ale zverwjnovat na stránkách pedofilu jmena a místa je dost vostry at se Vám to libi nebo ne
Marco Freeman
Administrátor

Návštěvník píše: středa 22. 7. 2020, 23:49:53Obojí v tomto případě... Pokud dám souhlas škole se zverejnenim, nedávám souhlas vám což se z vašeho pohledu může kryt s tim, že dám souhlas se zveřejněním na netu a muzete si s tim dělat co chcete ... Jenže tak to úplně neni a muj hlavní problem je v tom že když se odkaz ukáže na pedofilni strance a já zažádam o vymazání jsem poslana do háje.. Jasný když si budete chtit uzit u videa nikdo vám nezabrani, ale zverwjnovat na stránkách pedofilu jmena a místa je dost vostry at se Vám to libi nebo ne
Je mi líto, že reportáž vyzněla tak, jako kdybychom tady shromažďovali materiály ze škol. Naopak - fotky v AV sekci jsme se snažili hlídat, aby to byly vždy fotky známých osobností. Videa prezentovaná v reportáži, na něž bylo odkazováno formou tagu Youtube, byly naprosto minoritní záležitostí. Všechny maminky vystupující v reportáži se na nás obrátily, protože našly o svých dětech zmínku v našem TV programu, protože jejich děti hrály v nějakém filmu, o němž jsme se bavili. Proto jim náš moderátor nechtěl vyhovět - protože jejich děti jsou slavnými osobnostmi.

Jsem zde od roku 2015 a nepamatuji si ani jediný případ, kdy by se na nás obrátila matka nějakého "neznámého" dítěte, že na našem fóru máme jeho fotky. V takovém případě bychom jí ale beze všeho vyhověli a zmínky smazali. I v minulosti, když jsem náhodou zjistil, že uživatel si do avataru dal fotku dítěte ze školní besídky, jsem tento avatar smazal a uživatele zpucoval, že to bylo nevhodné. Jenže tato fakta bohužel v reportáži nezazněla, neboť reportáž nebyla vyvážená. Pakliže chcete, můžete si přečíst naše vyjádření k reportáži A dost: https://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=61&t=7800 Tam jsem zmiňoval, nakolik neobjektivní byla a že to opravdu není tak, jak to v reportáži vyznívá.

Nicméně děkuji, že jste si našla čas na to procházet náš web a odpovědět nám zde.
Marco Freeman,

Mathias8
Registrovaný uživatel
ve věku od: 7
Výkřik do tmy: „Když polámeš andělům křídla - pláčí. Když zlomíš jejich srdce - trápí se. Když zradíš jejich lásku - přestanou žít.“
Dal: 143 poděkování
Dostal: 388 poděkování

Nový příspěvek od Mathias8 »

Návštěvník píše: středa 22. 7. 2020, 23:49:53 Pokud dám souhlas škole se zverejnenim, nedávám souhlas vám
Suhlasim. Tym padom by sme nemali pravo zverejnovat fotky. Lenze tento problem, ktory sa vyskytol vdaka vysielaniu "A dost" sa tyka deti, ktore su medialne zname, nie deti zo skol.
Návštěvník píše: středa 22. 7. 2020, 23:49:53 Jasný když si budete chtit uzit u videa nikdo vám nezabrani
Neviem co myslite pod pojmom "uzit u videa"
Ale ak to, co si myslim, tak vas uistujem, ze cokolvek co je pridane a zobrazene na tomto webe nesluzi a nieje pridane ci zobrazene na ukajanie svojich(nasich) pudov. To, ze sa nam nejaka fotka ci video paci a je tu ci bolo pridane neznamena, ze si nad nimi uzivame ci budeme nad nimi uzivat.
Návštěvník píše: středa 22. 7. 2020, 23:49:53 ale zverwjnovat na stránkách pedofilu jmena a místa je dost vostry at se Vám to libi nebo ne
Suhlasim. Ale opat mam pocit, ze rozpravate o detoch, ktore niesu medialne zname. Na tomto webe niesu fotky a videa deti zo skol a verejnych akcii a ak su, tak to urcite bolo prehliadnute inak by to bolo davno vymazane. My tu mame prevazne take fotky ci videa deti ktore su medialne zname ako napriklad modelky, spevacky, spevaci, herci a pod. A odkazy su iba prevzate z ineho zdroja.

Prosim, nedavajte na prvy usudok a precitajte si nase vyjadrenie k reportazi A dost...
Code
Registrovaný uživatel
ve věku od: 100
ve věku do: 100
Dal: 42 poděkování
Dostal: 39 poděkování

Nový příspěvek od Code »

Návštěvník píše: středa 22. 7. 2020, 23:49:53
Code píše: úterý 21. 7. 2020, 16:31:50

K tomu mě napadá zlaté pravidlo internetu a sociálních sítí. Pokud něco nechci sdílet, nesmím to sdílet. Pokud něco chci sdílet v omezené skupině lidí, musím to sdílet s omezenou skupinou lidí. Bohužel tato pravidla nerespektují ani rodiče dětí, takže pak nemohou naučit takové zásady ani své potomky.
Obojí v tomto případě... Pokud dám souhlas škole se zverejnenim, nedávám souhlas vám což se z vašeho pohledu může kryt s tim, že dám souhlas se zveřejněním na netu a muzete si s tim dělat co chcete ... Jenže tak to úplně neni a muj hlavní problem je v tom že když se odkaz ukáže na pedofilni strance a já zažádam o vymazání jsem poslana do háje..
Když pominu fakt, že vám jak sama potvrzujete vadí i samotná pedofilie (doporučuji si něco načíst na toto téma, ovšem nikoli Blesk apod.), musím s vámi souhlasit. Ovšem stále dokola narážíme na velmi podstatný problém, který tvoří základ vašeho znepokojení. Totiž že pokud dáte souhlas (uvádíte jako příklad škole) aby byl uveřejněn materiál s obsahem vašeho dítěte, musíte si uvědomit že sdílíte s celým světem (DOSLOVA) fotografie a videa, s širokou veřejností. Pak pokud vám takové fotografie nezcizím (prostě nestáhnu a nepřivlastním za své) a nebudu je vydávat jako mé dílo, nýbrž budu na ně jen a pouze odkazovat na třeba i vaše původní stránky, je skutečně vše přesně jak má být. Ony fotografie jste totiž zveřejnila právě vy, nebo jste dala souhlas s jejich uveřejněním. Chápu že je pro vás pak třeba nepříjemné zjištění že jsou takové fotografie spojovány s (pro vás nepřijatelnou) pedofilií. Nicméně budu opět citovat ze svého předešlého příspěvku: "Pokud něco nechci sdílet, nesmím to sdílet. Pokud něco chci sdílet v omezené skupině lidí, musím to sdílet s omezenou skupinou lidí. " Bohužel v dnešní době sociálních sítí toto není moderní, to jsem také zmiňoval, že pokud to neumí rodiče rozhodnout, nebudou to umět ani jejich děti. A k vašemu konkrétnímu příkladu, školy povětšinou dávají možnost sdílet fotografie a videa pouze přihlášeným nebo dokonce výhradně vám a lidem kterým dáte přístup. Veřejně sdílejí povětšinou pouze propagační fotografie typu "u nás je to skvělé!".

V podstatě našeho problému jde však o veřejně známé osobnosti, byť děti. A i tady platí, že než se rodiče rozhodnou své dítě svěřit do rukou televizních kamer a internetu, je potřeba zvážit zda je skutečně tak dobré být známou osobností, zvláště pro jejich dítě. Protože u herců, zpěváků, nejrůznějších reality show apod., nelze dost dobře zajistit nějakou omezenou slávu, pouze pro babičku, tetu a kamarády......

Tímto příspěvkem jsem nechtěl nikoho popudit, spíše upozornit a zdůraznit možnost omezeně sdílet audio-vizuální materiál na internetu. S tímto omezením se však musejí naučit lidé pracovat. Stejně jako by si měli promyslet všechny dopady slávy a popularity. A rád bych aby raději než výkřiky o "úchylech" ocenili naši snahu o ústupek, v podobě neuvádění celých jmen apod. A možná i náš zájem o kulturu, který leckdy u rádobynormální populace je mnohdy téměř nulový.