Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Diskuze o důležitých či zajímavých tématech, jež přímo nesouvisí s dětmi, pedofilií či reakcemi na články v médiích.
Karel Žák
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Ženy
ve věku od: 16
ve věku do: 30
Příspěvky: 108
Dal: 6 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Nový příspěvek od Karel Žák »

Myšáku, omlouvám se, ještě to dál neposunu, protože musím splnit svou informační povinnost a všem sdělit, že dnes byl příspěvek ve výši 15 tisíc Kč vrácen zpět na můj účet. Zpráva od Víta Klusáka přišla i mně, dovolil jsem si tedy také napsat k tomu pár slov od někoho nestranného (i když trochu vám straním, přiznám se :) ), myšleno tedy od nepedofila, který celou tu transakci zprostředkovával:

Vážený pane Klusáku,

upřímně, jak jsem obdržel a přečetl zprávu od Pavly Klimešové o tom, že dar budete vracet, bylo mi jasné, co to v zástupcích z řad pedofilů komunity ČEPEK způsobí. Slyšel jsem osobně mnoho jejich příběhů a ve všech se opakovalo v podstatě to stejné - často s nimi bylo zacházeno z různých stran "diskriminačně", tj. ačkoliv se ničeho špatného nedopustili, bylo s nimi jednáno jinak.

Píšete, že jste měl rozepsanou rozsáhlou odpověď - možná právě tu to chtělo zaslat jako první v pořadí. Strohá zpráva od Pavly Klimešové, která uváděla klasické bezobsažné klišé "mohlo by vám to ublížit", byla v podstatě zbytečná. Oni vědí, že pokud se budou k pedofilii hlásit, že jim to může ublížit. I mně může ublížit, že jsem napsal závěrečné práce na téma pedofilie, jejichž paradigma se vymyká klasickému pojetí "bacha, pedofilie je nebezpečná deviace". Ale chtěl jsem jim trochu pomoct, protože jsem viděl, že nikde nemají zastání, sexuologové se o ně nijak aktivně nezajímali, ani neexistoval nějaký obsáhlejší ucelenější přehled základních faktů. Ta byla často roztříštěna do různých polopravd a mýtů, jež vlastně nikomu nepřinášely nic dobrého, jen zvyšovaly démonizaci té skupiny.

A nejsem sám, najdou se i další "odvážnější" lidé, kteří se nebojí světu sdělit, že s těmi pedofily je to trochu jinak. Zřejmě si mysleli, že mezi ně patříte i Vy. Myslím si, že zvlášť po předpremiérách nabyli dojmu, že je to opravdu skutečnost - že v titulcích název komunity opravdu bude. Těšili se na to, vnímali to jako velkou věc, která se v komunitě ještě nikdy nestala (= aby podpořili nějaký projekt a ten, koho podpořili, se za to veřejně "nestyděl"). A pak měsíc před oficiální premiérou přijde e-mail od Pavly Klimešové...

Píšete - možná trochu vyčítavě - že se schovávají pod přezdívkami. Existuje ale pro ně jiná možnost? Obávám se, že ne. Pro ně je to nutnost. Zkuste si představit sám sebe, jak byste se asi cítil, kdybyste byl pedofilem. Budete se k ní veřejně pod vlastním jménem hlásit? Nejspíš ne. Zkuste si taky představit, jak byste se cítil v jejich kůži, kdyby Vám někdo udělal to stejné, co ten zatím "neznámý" koproducent, který trval na tom, že ČEPEK v titulcích nebude? Dost možná, že by Vaše pocity byly stejné jako jsou teď jejich. Já je chápu, těšili se, a to velmi, chápu jejich zklamání, naštvání i to, že o tom, co se stalo - o té z jejich pohledu nespravedlnosti - chtějí dát světu vědět. Ale nemyslím, že to dělají proti Vašemu projektu, naopak kvitují, že film V síti povede k větší ochraně dětí před internetovými predátory, ale spíš se ohrazují opravdu jen proti té formě, jakou byl nejdříve dar schválen a po půl roce zase odmítnut. Na druhou stranu ale chápu i Vás, že jste "dostal nůž na krk" a prostě to asi v tuto chvíli a v tuto dobu nešlo vyřešit jinak.

Ačkoliv Vám to možná tak nyní nepřipadá, ale myslím si, že kluci si i nyní (a už od začátku) velmi cení toho, že rozlišujete pojmy a vysvětlujete v rozhovorech rozdíl mezi pedofilem a predátorem, a myslím, že si toho budou cenit i nadále. Ono - pokud vím - to bylo právě jedním z hlavních kritérií, proč Váš projekt podpořili, když se naskytla příležitost, ke které jste vyzývali formou crowdfundingové kampaně na Hithitu.

Vašemu projektu přeji úspěch, věřím, že povede k pozitivním změnám zejména u poskytovatelů různých online služeb, ale i v prevenci u dětí, a to nejen ze strany rodičů nebo škol, ale prostě i u nich samotných. O zneužívání dětí přes internet se bude více mluvit, bude to jistě pozitivní forma osvěty. Když teď nad tím přemýšlím - pedofilům z ČEPEKu šlo také hlavně o tu osvětu, je to jeden z jejich hlavních cílů.

Na závěr bych chtěl už jen potvrdit, že částka 15 000,- Kč dnes byla v pořádku vrácena na můj účet, komunitě to oznámím. Naštěstí začínají pomalu uvažovat o tom, zda by nebyla cesta, jak založit nějakou neziskovou organizaci, to by mně také pomohlo - vrácený příspěvek totiž budu muset uvádět do svého daňového přiznání a vůbec - mám na svém účtu peníze od pedofilů. Bylo by lepší, kdyby je měli na nějakém svém účtu, k tomu účelu založeném. Ani nevíte, jak se na to těším, protože současná situace pro mě také může představovat určité komplikace. Ale zase si uvědomuji, že kdyby se jich nikdo nezastal, tak by to měli zase ještě o dost těžší a vlastně vůbec by o příspěvku za komunitu nemohli ani uvažovat.

Mějte se pěkně, zdraví Vás

Mgr. Karel Žák
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6525
Dal: 1667 poděkování
Dostal: 3546 poděkování

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Nový příspěvek od Kasz »

Mně dnes přišel email od redaktorky iDnes.cz:
Lada Režňáková, redaktorka iDnes.cz píše:Hezký den,
na internetu se objevila informace o tom, že Váš spolek pedofilů - ČEPEK - již dříve přispěl na film V síti, který jde v únoru do kin. Nicméně producenti Vaše peníze odmítli a nakonec vrátili.

Úplně nevím, na koho konkrétně se mám skrze Váš spolek obrátit, každopádně ráda bych o tomto tématu - a obecně o tématu pedofilie ráda udělala rozhovor. Samozřejmě nemusí jít konkrétně o Vás, jak jsem psala - nevím, na koho konkrétně se mám od Vás obrátit, ale všimla jsem si, že k příspěvku pro film V síti jste se vyjadřovali na Vašich stránkách.

Budu tedy ráda, pokud někdo z Vás zareaguje, případně mne odkáže na někoho jiného. Nejde mi o to, tohle téma skandalizovat - bude to rozhovor, ve kterém kromě onoho dokumentu samozřejmě probereme i další témata. Vzhledem k citlivosti tématu samozřejmě budu plně respektovat jakékoliv návrhy na skrytí Vaší pravé identity.

Předem děkuji za odpověď.

S přáním hezkého dne

Lada Režňáková
redaktorka iDNES.cz
V admin týmu jsme se domluvili, že tentokrát nabídne rozhovor Marco. Takže, Cykle, máš další úspěch *good*.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
podivin
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1637
Dal: 1945 poděkování
Dostal: 793 poděkování

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Nový příspěvek od podivin »

Kasz píše: pondělí 3. 2. 2020, 22:32:20 Mně dnes přišel email od redaktorky iDnes.cz:
V admin týmu jsme se domluvili, že tentokrát nabídne rozhovor Marco. Takže, Cykle, máš další úspěch *good*.
Super! Ať ta zásluha patří komukoliv, tak vám všem děkuju! Třeba to stihnete ještě obrátit a vrátit ČEPEK do titulků! :D *good*
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Nový příspěvek od Kuba »

Hezké to od tvůrců není a myslím, že tu řadu lidí popudila i přílišná klišovitost zdůvodnění daru takhle na poslední chvíle. Asi to šlo podat citlivěji, i když chápu, že nejspíš ani nemohli na rovinu napsat, že kvůli spolupráci s koproducentem XXXX, díky kterému budeme moct film představit více divákům a dělat osvětovou kampaň na školách, tak musíme nakonec odmítnout váš příspěvek. Za to by jim totiž ten koproducent taky nebyl vděčný. Pozice tvůrců dokumentu jistě nebyla a není jednoduchá a věřím, že volili menší zlo. A že bych možná na jejich místě nakonec volil stejně, proto se na ně zlobit nemůžu.

Zároveň si i myslím, že to pro ČEPEK ve výsledku může být dobře a to aspoň ve smyslu toho, že mu to udělá reklamu a přivede sem víc lidí (mezi nimiž kromě zvědavců budou třeba i tací, kterým bude moc ČEPEK pomoci v sebeurčení, sebepochopení a vyvarování se udělat nějakou hloupost, což tuším při zakládání ČEPEKu bylo jedním z jeho hlavních cílů). Kolik lidí by si všimlo toho názvu na konci titulků? Jeden z tisíce? Dva z tisíce? Pokud se některým zdejším aktivistům jako je Cykle bude chtít a rozšíří informaci o odmítnutí daru na poslední chvíli byť třeba jen v diskusích k filmu (kterých nejvíc bude nejspíš zhruba za měsíc okolo premiéry v kinech), pak si myslím, že se informace o existenci ČEPEKu dostane k více novým lidem, než by se stalo na základě uvedení v titulcích.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Nový příspěvek od Kuba »

A pokud to bude někoho zajímat, lze si již i předobjednat knížku k filmu: https://www.albatrosmedia.cz/tituly/60039309/kdo-chyta-v-siti/

Především lze ale na tom odkaze najít pětistránkovou ukázku z knihy v PDF, kde je rozhovor jedné z hereček s jedním z predátorů.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Hebeš
Na trestné lavici
Bydliště: Zlín
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Výkřik do tmy: Tento uživatel již není aktivní a nyní již jen čeká, než mu na jeho žádost admini smažou profil.
Příspěvky: 422
Dal: 360 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Nový příspěvek od Hebeš »

Pornoserver v dokumentu pro děti V Síti (Zpovědnice.cz)

Napsal jsem to na web Zpovědnice.cz. To je web určený pro pomoc lidem a je na něm plno lidí s extrémně liberálními názory. Často se tam snažím heterosexuálním anarchistům vysvětlit, že je sex s dětmi špatný i pokud ho děti chtějí. A to se opět odehrálo v téhle diskusi.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 8
Příspěvky: 999
Dal: 115 poděkování
Dostal: 312 poděkování

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Podle mě psát na zpovědnici je stejně zbytečné, jako se hádat s lidmi komentující články na webu novinky.cz
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Nový příspěvek od Kuba »

To už bys pak klidně mohl rozšířit na veškeré internetové debaty. Včetně této. :D
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6525
Dal: 1667 poděkování
Dostal: 3546 poděkování

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Nový příspěvek od Kasz »

V Lidových novinách v části Akademie na str. 7 se v úterý 4. února 2020 objevil vpravo sloupek Marcela Kabáta s názvem Hezké gesto:


Před šesti lety vzbudil zaslouženou pozornost dokumentární film Veroniky Liškové Danielův svět – mimo jiné získal cenu diváků na jihlavském festivalu. Přináší portrét mladého muže, který se rozhodl pro coming out – v jeho případě mimořádně odvážný. Je totiž homosexuální pedofil. Sexuologie mu s jeho orientací příliš pomoci nedokáže, on sám je pevně rozhodnutý nikomu neuškodit, ale fantaziím poručit nemůže. Není v tom sám, dokument pojednává o celé komunitě lidí s podobnými problémy, jejichž ideální řešení v podstatě neexistuje.

Danielův svět není film, po jehož zhlédnutí by si divák mohl říct „no tak vida, ono je to vlastně nakonec všechno v pořádku“. Nepochybně si ale mohl říct, že lidé jako Daniel si zaslouží dialog a porozumění.

Nyní se do kin blíží další důležitý dokument, o němž se nepochybně bude hodně mluvit a díky zdařilému marketingu se o něm vlastně mluví už dlouho před premiérou. Snímek Barbory Chalupové a Víta Klusáka

V síti pojednává o predátorech na síti, kteří „loví“nezletilé dívky, zahrnují je obscénní korespondencí a nezastavili by se ani před fyzickým zneužitím. Paradoxně jen velmi malé procento těchto útočníků tvoří lidé, u nichž by se dala diagnostikovat pedofilie, což tvůrci dokumentu také uvádějí.

Rozlišení mezi pedofilií jako osudovou zátěží člověka, který si něco takového rozhodně nevybral, a svinstvem, kterého se dopouštějí sexuální útočníci, pokládá za životně důležité i zmíněná komunita. Proto se rozhodla přispět na vznik dokumentu v crowdfundingové kampani, a dostat se tak do titulků filmu. Což se i povedlo – ale pouze v předpremiéře. Necelý měsíc před oficiální premiérou jim zástupkyně tvůrců sdělila, že jim po stížnosti jednoho z koproducentů (zase tolik jich není) musí příspěvek vrátit a jejich sdružení z titulků odstranit.

„Náš koproducent se obává, že by propojení mohlo vyvolat negativní reakce kvůli nepochopení diváků. Bojovali jsme za Vás, protože nám přišlo propojení hezké gesto, ale bohužel jsme nakonec museli ustoupit,“ píše se v dopise, který komunita zveřejnila na svých stránkách. „Zároveň i podle reakcí našeho okolí se domníváme, že by i Vás mohlo propojení ohrozit. Je velká šance, že by se toho chytnul někdo z médií a obrátil proti Vám,“ dozvěděli se lidé, jejichž úděl zpracovaný v Danielově světě, jak již bylo řečeno, získal festivalovou diváckou cenu.

Někdo z nich pak rozeslal do médií anonymní (což lze pochopit) e-mail, kde na smutný příběh upozorňuje: „Je velice pokrytecké, že autoři dokumentu, kteří se snaží informovat o sexuálních nástrahách, zatají fakta o tom, kdo opravdu se snaží jim v tomto pomoci, a přitom za partnera projektu přijmou pornografický server Amatéři.com.“ Na tom asi vážně něco je.
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne čtvrtek 6. 2. 2020, 23:54:56, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nadpisy do H2, články do kurzívy.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Podobný, ale podrobnější článek vyšel dnes ve 13:30 i na Aktualne.cz. Je tam i vysvětlení účasti pornoserveru Amateri.com:


Dlouho očekávaný film V síti o predátorech na internetu míří koncem února do českých kin. Tvůrci na vytvoření filmu uspořádali finanční sbírku, přičemž 15 tisíci přispěla také Československá pedofilní komunita, která zastupuje lidi trpící pedofilií. Za tyto peníze měl být spolek jmenován v titulcích. K tomu ale nakonec nedojde. Tvůrci couvli kvůli obavám z negativní publicity.

"Moc nás to mrzí, ale budeme muset vrátit Váš dar na náš film - nemůžeme totiž dodržet smluvní podmínky - umístění názvu komunity v závěrečných titulcích," napsala výkonná producentka filmu Pavla Klimešová komunitě zaměřené na pomoc pedofilně orientovaným lidem.

Producentka v mailu tvrdí, že koproducent filmu se obává, že spojení s komunitou by nemuselo být pochopeno diváky a vyvolalo by negativní reakce. "Bojovali jsme za Vás, protože nám přišlo propojení jako hezké gesto, ale bohužel jsme nakonec museli ustoupit. Zároveň i podle reakcí našeho okolí se domníváme, že by i Vás mohlo propojení ohrozit," napsala Československé pedofilní komunitě (ČEPEK) Klimešová.

Důvody odmítnutí spolupráce ještě rozvedla na dotaz Aktuálně.cz. "Na základě podnětu jednoho z koproducentů jsme znovu důkladně prostudovali obsah webu Pedofilie-info.cz a bohužel jsme narazili na několik věcí, se kterými náš film a následnou osvětovou kampaň nemůžeme spojit," vysvětlila rozhodnutí

Přesto zdůraznila, že autoři filmu V síti budou nadále uvádět, že drtivá většina lidí, kteří zneužívají děti na internetu, nejsou pedofilové, ale predátoři. "Mezi predátory, kteří zneužívají děti na internetu, je podle tvrzení odborníků pouze tři až pět procent pedofilů," dodává Klimešová.

Odkaz na pornostránky v titulcích

Spolek ČEPEK se na svém diskusním fóru ale podivil nad tím, proč spojení s nimi vadí, ale pornografický portál Amatéři.com filmovým tvůrcům nevadí a v titulcích figurovat bude. Podle Klimešové však spolupráce vznikla poté, co se jeden z predátorů pokoušel na serveru zpeněžit videa, ve kterých vystupovala jedna z účastnic filmu V síti.

"Provozovatelé serveru nejenže aktivně spolupracovali s policií při řešení této nebezpečné situace, ale ještě po této zkušenosti podpořili naši osvětovou kampaň," vysvětluje Klimešová a zároveň dodává, že ve verzi, která se bude vysílat ve školách pro dětské publikum, nebude spolupráce s pornografickým serverem zmíněna.

K vrácení příspěvku se vyjádřil také jeden z dvojice režisérů filmu Vít Klusák. "Měl jsem rozepsanou obsáhlou odpověď vysvětlující, proč jsme se po nelehkém rozmýšlení všech aspektů toho kroku rozhodli dar 15 tisíc Kč Československé pedofilní komunitě vrátit. Když ale vidím, jakou kampaň proti našemu filmu (a tedy i osvětové kampani) rozpoutáváte, nemám náladu ani sílu nic psát a vysvětlovat," píše Klusák v mailu, který se v neděli objevil na stránkách komunity.

Klusák dále píše, že si spolek neuvědomuje, jak složité je zafinancovat takto náročný a kontroverzní projekt. "Zdůrazňuji, že drtivá většina pedofilů dítěti nikdy neublíží. Na tato fakta budu upozorňovat nadále, bez ohledu na to, jakou politiku vůči našemu projektu nyní ČEPEK zastává," uzavírá dopis Klusák.

Československá pedofilní komunita

Spolek o sobě uvádí, že je skupinou lidí, které spojuje jedna věc - erotická náklonnost k dětem. Jejich cílem je především poskytnutí informací o pedofilii mladým lidem na počátku puberty, kteří zjišťují, že je sexuálně přitahují děti nebo mladiství. Snaží se o to, aby je veřejnost nespojovala se sexuálním zneužíváním dětí, které ČEPEK odmítá.

"Naším cílem NENÍ legalizace sexuálních aktivit s dětmi, snižování věkové hranice k legálním sexuálním aktivitám (…) nebo omlouvání pachatelů trestných činů páchaných na dětech, či dokonce jejich krytí. Nechceme, aby u nás naši členové hledali či nabízeli dětskou pornografii nebo návody k jejímu získání. Zákony a společenské normy vnímáme jako dané, chceme se jim plně přizpůsobit, dodržovat je a případně k tomu dopomáhat dalším," uvádí na webu.

Co ukázal dokument

Dokument V síti od Víta Klusáka a Barbory Chalupové, zabývající se zneužíváním dětí na internetu, míří do kin 27. února. Film pomocí experimentu ukazuje, s čím se v on-line prostoru potýkají děti ve věku 11 až 13 let.

Tři herečky během deseti dnů, kdy trvala hlavní fáze natáčení, kontaktovalo 2458 mužů. Drtivá většina z nich požadovala sex přes webkameru. Muži dále posílali fotografie a videa svých penisů, odkazy na pornografii, nebo se dívky dokonce pokoušeli vydírat.

Experti říkají, že většina predátorů, kteří loví děti na internetu, je psychosexuálně normální, nejedná se tedy o pedofily. Na děti cílí, protože jsou snadněji manipulovatelné. Přesto se tvůrci rozhodli, že identitu mužů budou schovávat pod speciální maskou. Cílem filmu je hlavně upozornit na fenomén zneužívání dětí na internetu, uvádějí tvůrci.
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne čtvrtek 6. 2. 2020, 23:52:31, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nadpisy do H2.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Nový příspěvek od Kuba »

To na Aktualne.cz je překvapivě rozsáhlý článek. A i s odkazem sem na web a dvěma odstavci o ČEPEKu. Skoro bych řekl, že tohle samo o sobě už je lepší publicita než název komunity v titulcích. :D

Asi jen škoda, že se v článku nikde neobjevilo, že tu publicitu ČEPEK nechce proto, aby mohl po veřejnosti považovat kdo ví co (jak uvádí někteří lidi v diskusích pod článkem) ani proto, aby si pedofilové v očích veřejnosti polepšili, ale především proto, že tenhle web má pomáhat pedofilně zaměřeným osobám se sebepřijetím a zvládnutím jejich tužeb bez porušení zákona. Proto tu je poradna, proto se spolupracuje se sexuology. Ale aby se tu takhle někomu mohlo pomoci, musí se dotyčný nejprve o této komunitě dozvědět. A právě proto ČEPEK potřebuje publicitu a ty titulky mohly být dobrou reklamou, neboť lze očekávat, že na takovýhle film zavítají i zvědavci, kteří v hloubi duše tuší, že je to přitahuje spíše k mladším ročníkům, ale pořádně se s těmito pocity ještě nevypořádali.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5580
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2307 poděkování

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Kuba píše: čtvrtek 6. 2. 2020, 20:34:07To na Aktualne.cz je překvapivě rozsáhlý článek. A i s odkazem sem na web a dvěma odstavci o ČEPEKu. Skoro bych řekl, že tohle samo o sobě už je lepší publicita než název komunity v titulcích. :D
Z toho jsem si dělal srandu od začátku, že to tak dopadne :D

Obrázek
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
pbd
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 391
Dal: 337 poděkování
Dostal: 428 poděkování

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Nový příspěvek od pbd »

Cykle02 píše: čtvrtek 6. 2. 2020, 21:34:56
Kuba píše: čtvrtek 6. 2. 2020, 20:34:07To na Aktualne.cz je překvapivě rozsáhlý článek. A i s odkazem sem na web a dvěma odstavci o ČEPEKu. Skoro bych řekl, že tohle samo o sobě už je lepší publicita než název komunity v titulcích. :D
Z toho jsem si dělal srandu od začátku, že to tak dopadne :D
Cykle, myslím, že už není potřeba dál takto útočit. Tvůrci filmu od začátku rozlišují pedofily a "predátory" a my jsme za to přece rádi, takže vkládat do úst větu "chtěl jsem bojovat proti pedofilům" je jednoduše špatně. A nevíme, bohužel, jak k tomu rozhodnutí náš příspěvek odmítnout došlo, takže dělat si legraci z p. Kusáka může být taky nespravedlivé. Osobně bych byl rád, kdybychom zamáčkly slzu a soustředili se na to, že může mít film pozitivní vliv na děti brouzdající po internetu a ne na to, že naše sdělení, které jsme chtěli prostřednictvím finanční podpory filmu komunikovat, nebylo přijato. Lidé už to ví. A když už jsme u toho, myslím si, že naše reakce, tedy i má, byla zbytečně zbrklá a ovlivněná emocemi a příště by bylo lepší, kdybychom na ven jednali s větším rozmyslem. Co si o tom myslíte?
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6525
Dal: 1667 poděkování
Dostal: 3546 poděkování

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Nový příspěvek od Kasz »

Pavla Klimešová pro Aktuálně.cz píše: čtvrtek 6. 2. 2020, 13:38:17Důvody odmítnutí spolupráce ještě rozvedla na dotaz Aktuálně.cz. "Na základě podnětu jednoho z koproducentů jsme znovu důkladně prostudovali obsah webu Pedofilie-info.cz a bohužel jsme narazili na několik věcí, se kterými náš film a následnou osvětovou kampaň nemůžeme spojit," vysvětlila rozhodnutí
My se ničím netajíme, netajili jsme se ani v květnu/červnu, kdy byla spolupráce domlouvána. Pokud je u nás na webu/fóru něco problematického, nebylo by od věci, kdyby nám místo emailu s nicneříkajícím zdůvodněním odmítnutí daru sdělili, co konkrétně je problematické - jako úplně obyčejnou zpětnou vazbu, abychom třeba mohli obsah webu vylepšit. Ono totiž se špatně něco vylepšuje, když se nám dostává třeba od jistého orgánu činného v trestním řízení například takovéto reakce:

Prověrkou webového portálu pedofilie-info.cz byly potvrzeny informace uváděné oznamovatelem, tedy že se skutečně jedná o portál, který slouží prioritně k nápomoci při řešení sexuální orientace, kdy záměry tohoto webu lze skutečně hodnotit pozitivně.
Zdroj: Vyjádření orgánu činného v trestním řízení na základě podaného trestního oznámení na neznámého pachatele, únor 2020

Cykle02 píše: čtvrtek 6. 2. 2020, 21:34:56Z toho jsem si dělal srandu od začátku, že to tak dopadne
Cykle, co jsem si všiml, snad i ty taky - negativní odpověď od Klusáka jsme obdrželi především díky tvému aktivismu, který místy možná trochu přeháníš. My byli naštvaní, smutní, já jsem i brečel, když jsem tu přeposlanou zprávu od Pavly Klimešové četl. Administrátoři se vyjádřili, i když veřejně, tak i přímo týmu Víta Klusáka. Ale ty jsi do něho začal veřejně i "rýpat", udělal jsi tyhle memes, jakože chápu, že je dobré si i ze špatných zpráv udělat trochu srandu, ale zase si myslím, že si toto Vít Klusák dál nezaslouží.

Film jsem viděl, je zpracovaný podle mého názoru perfektně, moc se mi líbil, hned po skončení jsem musel zahájit "standing ovation". To, jakým způsobem to bylo natočené, kolik energie do toho celý štáb i ty herečky vložily (i kus své duše), to, že jsou v tak těžkém tématu v rámci určitého odlehčení a i díky spontánnosti hereček okamžiky, ve kterých se člověk mohl i zasmát... Je to natočené OPRAVDU DOBŘE.

Nám vadí jediné - že bylo něco domluveno, s čím jsme už počítali jako s jistotou, ale z ničeho nic přišla ta zpráva, která vlastně ani pořádně neodůvodňovala, PROČ. Takže jsme pojali za hlavní důvod, že je to ze strachu... který známe až příliš dokonale. Jakmile se řekne slovo "pedofil", tak velkému množství lidí rovnou "stáhne prdel" a hned se všichni bojí cokoliv říct na naši obranu, protože kdo se nás zastává, mohl by být taky nazýván pedofilem (a reálně jsou takové případy!). Vít Klusák se ale nebál, prostě věděl, co má být v titulcích, a dokonce to tam i zařadil (na všech předpremiérách).

I když jsem mu napsal kritickou reakci, ve které jsem se snažil popsat svoje pocity, tak pořád si myslím, že on je mnohem větší BOREC, než mnoho jiných, protože on se nebál kývnout na tu naši nabídku i s tím, co veřejně nabízel (uvedení v závěrečných titulcích filmu). To, že mu nějaký koproducent "dal nůž na krk", jak tady napsal Karel, tak prostě co mohl v té situaci jiného udělat? Asi se shodneme na tom, že místo Pavly Klimešové a jejího emailu mohla přijít právě ta delší a vysvětlující odpověď. Emoce by nebyly tak vygradované - i my jsme jenom lidé. Ale i Vít Klusák je jenom člověk. Takže bych tě asi poprosil - prostor udělat si svým způsobem srandu a prostor napomoci k vytvoření několika dobrých ohlasů v médiích, jejichž redaktoři a vlastně i šéfredaktoři k tématu přistoupili velice střízlivě a nestranně, jsi už dostal dostatečný. Zase bych byl nerad, aby uživatelé našeho webu nemohli vyjádřit nějaký nesouhlas i formou meme-vtípků, ale zas by to mělo mít určité hranice. Jsme už dál, než předtím. Ta informace už je venku. Myslím si proto, přes všechno výše uvedené, že si Vít Klusák od nás nezaslouží žádné další "rýpání" nebo vtípky, ale přece jenom více si zaslouží naše uznání, že natočil něco, o čem se bude hodně dlouho mluvit, něco, co má reálně potenciál zastavit nebo alespoň omezit další zlo, které se dětem na internetu může dít, a nad to nadevšechno, dokonce je ochotný dál vysvětlovat rozdíl mezi pedofily a predátory, a to pravdivě. A za to má můj velký obdiv a dík.

My taky máme svoje problémy, nejsme rádi, pokud do nás někdo rýpe, tak to nedělejme jiným. Chceme pro děti dobro, Vít Klusák také. A není nad to, když ještě navíc se mnoho lidí může dozvědět, že pedofil nerovná se predátor. Co víc si přát? Titulky na konci filmu? Ta informace o titulcích a následném odmítnutí je stejně venku a bude zapsána do dějin jak dokumentu, tak naší komunity. Publicitu, abychom mohli více pomáhat, i tak máme. A vlastně jsme navíc díky tomu ušetřili celých 15 tisíc Kč. :) Můžeme o to víc podpořit nějaký jiný projekt třeba někdy příště, naskytne-li se k tomu vhodná příležitost.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5580
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2307 poděkování

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Nový příspěvek od Cykle02 »

pbd píše: čtvrtek 6. 2. 2020, 22:10:00Cykle, myslím, že už není potřeba dál takto útočit.
Tohle není další utočení, tohle je několik dní staré. Jen s tím ilustruji, že takhle jsem chtěl aby to dopadlo, když už nebudou ty titulky. Také jsem v posledních verzích e-mailu, už nemluvil o Klusákovy, aby to nebylo tak osobní, ale o "autorech projektu", nebo o dokumentu jako takovém :P A vsadím se že Klusák ze začátku si myslel že bude točit pedofily a bylo pro něj jistě velké překvapení že tomu tak nebylo.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6525
Dal: 1667 poděkování
Dostal: 3546 poděkování

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Nový příspěvek od Kasz »

Dobře, ale co bylo minulou středu, už není dnes. Díky tvému rozeslání informací jsme získali pozornost, kterou tolik potřebujeme zase pro to, abychom mohli pomáhat i my. Vít Klusák na to má film, kampaň, peníze, pozornost na bilboardech, ve všech kinech... my nic takového nemáme. Mysleli jsme, že ty titulky by nám v tomto mohly trochu pomoci, a zároveň bychom byli "hrdí", že jsme mohli přispět na projekt, který má za cíl pomoci dětem od sexuálních predátorů.

My taky potřebujeme osvětu, aby se o našem webu lidé dozvěděli, aby se k nám nebáli přijít pedofilně orientovaní, protože jim můžeme pomoci nastavit zrcadlo k jejich chování - a taky deklarací, že pedofilové nesmí zneužívat děti, ty děti chráníme. Že k dětem se máme chovat s úctou, že nemáme mít k nim nějaké nevhodné narážky... protože, jak vidíme ze zkušeností, mnozí pedofilové v tomto nemají jasno a nevědí, jak se mají chovat. Nemůžeme zabránit, že někdo z lidí, kteří zde přijdou, něco nespáchají, ale to nemůže ani nikdo jiný.

Píšeš, že se vsadíš, že si Klusák na počátku myslel, že bude točit o pedofilech... ale víš, co udělal? Oslovil odborníky, nechal si vysvětlit fakta a od té doby je dál šíří. Není tohle hodné uznání, ne-li obdivu? Kolik lidí tohle dokáže?
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6525
Dal: 1667 poděkování
Dostal: 3546 poděkování

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Nový příspěvek od Kasz »

Moje mamka mě upozornila, že na ČT24 někdy po půlnci byl záznam z jednání senátu a že tam nějaký senátor cosi říkal v debatě o trestech za týrání zvířat, přičemž zmínil i zneužívání dětí a dokument V síti. Tak jsem to našel:
Senátor Lumír Kantor píše:Vážení přítomní, to je podruhé během půl roku, co vystupuji po panu senátorovi Rabasovi. A vždycky jsem udivený tím, jak máme společná témata, i když máme různé profese. Já bych chtěl k tomu říct, že já to cítím a pod ten pozměňovací návrh jsem se podepsal z toho důvodu, že to vidím jako určitý problém. Ne toho, jestli u množíren má být rok navíc nebo jaká doba, ale vidím to v tom, že z týrání zvířat se stává jakýsi další stupeň. Do té doby to byly nějaké takové anekdoty, anekdotické věci jako týrání třeba tygrů atd., ale z množíren jako takových se vlastně stal průmysl. Je to věc, která nás tíží, mluvíme o ní atd., ale snažíme se to nějakým způsobem omezovat. Vždycky se vymyslí ještě něco dalšího. A ono v téhle chvíli si myslím, že zvýšení té sazby by mohl být jeden z dalších nástrojů, jak to narušit. Ono totiž z týrání se stal průmysl, ale ta otázka pro mě nestojí dejme tomu kolik za týrání zvířat, ale ta relativizace toho, že bychom se teď přiblížili k tomu jako za týrání nebo obtěžování dětí. Tak, jak to tady říkal zpravodaj na začátku.

Já jsem měl tu zkušenost, že jsem psal několik posudků o velmi těžkých sexuálních deliktech vůči dětem. A tam cítím stejnou bezmoc jako třeba u té množírny. Je to postupně, přirozeně, aby někdo neřekl, že to dávám na stejnou úroveň, ale je to o něco víc než přirozeně. Jsou to děti a každý z nás, kdyby se mu to stalo u jeho dítěte, tak na to bude reagovat velmi negativně a s velkým ponížením a s velkou hrůzou.

A tam je vlastně za sexuální zneužívání dětí, pokud si pamatuji, tak je tam 5 let. Maximálně. Je to věc ohrožující další vývoj celého toho života. A jsou to děti, které mají třeba 1 rok, nejenom 14, 15, 16letí. V této době dochází s rozvojem technologií, s rozvojem toho, co je za diskuzní skupiny normálně na internetu, skupiny, které opěvují svoji erotickou, nebo dejme tomu sexuální lásku k dětem. Píší o tom naprosto bezostyšně. O takovém tabu, jako je výchova dítěte a jeho zdravý vývoj. Píšou tam o tom, že oni za to nemůžou atd.

Já jsem k tomu byl donucen, že jsem do toho musel nahlédnout při zpracování soudních znaleckých posudků. A my tady máme 5 let jenom. To není možné přece. Taková věc ovlivní to dítě na celý život, tak to je hrozné. Nevíme vůbec, co se děje na nějakém darknetu nebo někde. Nebo si povzdechneme a řekneme si, to je hrůza. Ten film, který teď půjde v síti, kde tisíce chlapů útočí na tři dívky během několika hodin. To je zásadní věc, která posouvá tu debatu k tomu, abychom se dětí zastali, abychom zvýšili sazbu v tomhle. Protože to je naše budoucnost.


Čili já nemluvím o pejscích a o těch množírnách, i když je to také děsivé, ale mluvím o tom, že pravděpodobně v této společnosti při těch technologiích, při té morálce, která tady je, při tom, jak jsme si zvykli relativizovat jednotlivé záležitosti, tak je čas na to zvýšit i pozornost tímto směrem. Děkuji.
Zdroj: https://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/hlasovani?action=steno&O=12&IS=6369&D=30.01.2020

Tak přemýšlím, o kterém webu ten pan senátor mluví, protože my jsme pedofilové, a ano, svým způsobem se za to nestydíme, ale rozhodně tento samotný fakt nemůže být přece důvodem k tomu, aby nás někdo odsuzoval. Jsme proti sexuálním kontaktům s dětmi. Jinak si také povšimněte, že ani pan senátor neví, kolik je trestní sazba za pohlavní zneužívání - 1 až 8 let, nikoliv max. 5, jak uvedl. Zmiňuje dokument V síti, proto jsem to zařadil do zdejšího vlákna.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6525
Dal: 1667 poděkování
Dostal: 3546 poděkování

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Nový příspěvek od Kasz »

Tak jsem si zkusil zcela pro zajímavost zadat do Googlu název dokumentu "V síti". První dva odkazy byly na články, které jsou o odmínutí toho našeho příspěvku. Jeden je ten z Aktuálně.cz a druhý tu ještě nemáme:

„Nemůžeme totiž dodržet smluvní podmínky – umístění názvu komunity v závěrečných titulcích,“ napsali tvůrci dokumentu Československé komunitě pedofilů.

Český dokument o sexuálních predátorech na internetu s názvem V síti vstoupí do kin už 27. února. O nedávno zveřejněném traileru jsme psali v předchozím článku. Tvůrci žádali o peníze na tento film přes crowdfundingový server Hithit, přičemž jedním z dárců byla i Československá pedofilní komunita.

Na podporu filmu se rozhodla přispět 15 tisíc korun. Výše této částky podléhala odměně, v rámci které měl být dárce uveřejněn v titulcích filmu. Právě z tohoto důvodu tvůrci peníze komunitě vrátili. „Moc nás to mrzí, ale budeme muset vrátit Váš dar na náš film – nemůžeme totiž dodržet smluvní podmínky – umístění názvu komunity v závěrečných titulcích,“ napsala tvůrcům
(tady asi mělo být pedofilům, pozn. Kasz) výkonná producentka filmu Pavla Klimešová. Obsah e-mailu zveřejnila Československá pedofilní komunita na svém fóru.

„Náš koproducent se obává, že by propojení mohlo vyvovat negativní reakce kvůli nepochopení diváků. Bojovali jsme za Vás, protože nám přišlo propojení hezké gesto, ale bohužel jsme nakonec museli ustoupit. Zároveň i podle reakcí našeho okolí se domníváme, že by i Vás mohlo propojení ohrozit. Je velká šance, že by se toho chytnul někdo z médií a obrátit proti Vám,“ dodala Klimešová.

Tvůrci tak nechtějí jejich dokument spojovat s pedofilně orientovanými lidmi, přesto však upozorňují na fakt, že mezi predátory, kteří zneužívají děti tak jako v dokumentu, je podle odborníků jen tři až pět procent pedofilů.

Tvůrci představují dvě verze filmu a novou ukázku

Režiséři Barbora Chalupová a Vít Klusák se rozhodli vydat dvě verze dokumentu. Stominutovou, která bude přístupná od patnácti let a speciální „V síti: Za školou“, jenž bude distribuována do škol, určena teenagerům už od dvanácti let a kina ji budou uvádět spíše v odpoledních časech. Půjde o zkrácenou verzi filmu, v níž bude výběr dramatických scén, prostříhaný vstupy hlavních představitelek.

Ty mají ve filmu image holčiček, které jako svůj živý terč k ukojení svých tužeb využívají sexuální predátoři přes internet. S dívkami se kromě oplzlých zpráv a žádostí o odhalování někteří chtěli i sejít. Tvůrcům se podařilo za pouhých deset dní navázat kontakt s 2458 predátory.

Autoři zároveň uveřejnili novou ukázku z filmu.

TAGY: dokument, v síti, Československá pedofilní komunita
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne čtvrtek 6. 2. 2020, 23:59:00, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nadpisy do H2 bez tagu B.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 8
Příspěvky: 999
Dal: 115 poděkování
Dostal: 312 poděkování

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Jaký pán, takový kmán. Achjo.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5580
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2307 poděkování

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Nový příspěvek od Cykle02 »


7. února 2020 14:39

Dokument V síti režisérů Barbory Chalupové a Víta Klusáka, který se zabývá zneužíváním dětí na internetu, má na konci února zamířit do kin. Tvůrci na vytvoření filmu uspořádali finanční sbírku, do které přispěla 15 tisíci také Československá pedofilní komunita, zastupující lidi trpící pedofilií. Producenti peníze odmítli z obav z negativní publicity.

Za darované peníze měl být spolek jmenován v titulcích.

„Obracím se na Vás ohledně partnerství ČEPEK a našeho filmu V síti. Moc nás to mrzí, ale budeme muset vrátit Váš dar na náš film - nemůžeme totiž dodržet smluvní podmínky - umístění názvu komunity v závěrečných titulcích. Náš koproducent se obává, že by propojení mohlo vyvolat negativní reakce kvůli nepochopení diváků,“ napsala v e-mailu výkonná producentka filmu Pavla Klimešová komunitě zaměřené na pomoc pedofilně orientovaným lidem.

„Bojovali jsme za Vás, protože nám přišlo propojení hezké gesto, ale bohužel jsme nakonec museli ustoupit. Zároveň i podle reakcí našeho okolí se domníváme, že by i Vás mohlo propojení ohrozit. Je velká šance, že by se toho chytnul někdo z médií a obrátit to proti Vám,“ stojí na konci zaslané zprávy.

„Na základě podnětu jednoho z koproducentů jsme znovu důkladně prostudovali obsah webu pedofilie-info.cz a bohužel jsme narazili na několik věcí, se kterými náš film a následnou osvětovou kampaň nemůžeme spojit,“ doplnil pro iDNES.cz za Hypermarket Film Adam Hříbal.

„Nic to nemění na tom, že v rozhovorech budeme i nadále uvádět, že mezi predátory, kteří zneužívají děti na internetu, je podle tvrzení odborníků pouze tři až pět procent pedofilů,“ dodal.


Predátoři na internetu

Experti říkají, že většina predátorů, kteří loví děti na internetu, jsou psychosexuálně normální, nejedná se tedy o pedofily. Na děti cílí, protože jsou snadněji manipulovatelné. Komunita se od začátku netajila tím, že hlavním impulsem pro přispění na film byl také fakt, že tvůrci dokumentu od začátku zmiňovali právě tuto skutečnost.


ČEPEK

Československá pedofilní komunita, zkráceně ČEPEK, je internetová, svépomocná komunita sdružující české a slovenské pedofilně orientované osoby. Tato komunita sdružuje pedofily za účelem jejich osvěty a sebepoznání, aby dopomohla prevenci sexuálního zneužívání dětí. Byla založena roku 2010.

Podle sexuologa Petra Weisse není ČEPEK pro společnost nebezpečný. Naopak prý lidem, kteří trpí poruchou sexuální preference, skutečně pomáhá.

„S tímto spolkem spolupracují i renomovaní odborníci, kteří reagují na položené dotazy. Vnímám to jako užitečné, aby lidé, kteří jsou nejistí ve své sexuální orientaci získali informace, které jim pomohou vyrovnat se se svou odlišností," uvedl s tím, že v současné době spolupracuje spolek na preventivním projektu Parafilik, který spouští Národní ústav duševního zdraví.

„Pochopili jsme, že to není s prominutím jen lecjaký dokument mapující nevhodné chování k dětem na internetu, ale že tým tohoto dokumentu si skutečně dal práci s tím, aby si zjistil pravdivé informace a nezacházel k mystifikacím jako mnohé jiné,“ uvedl pro iDNES.cz uživatel Marco Freeman, administrátor komunity ČEPEK.

Peníze pro film měly putovat z naspořených finančních příspěvků uživatelů. Komunita totiž musí pravidelně platit náklady na hosting, doménu.


Sbohem těsně před premiérou

Uživatel zdůraznil, že odmítnutí od filmu přišlo po více než půlroční závazné domluvě. „Po dobu více než půl roku toto již nebylo problémem, komunita plným názvem – tedy jako Československá pedofilní komunita – byla uvedena v titulcích i na předpremiérách dokumentu. Až nyní, v podstatě okamžiky před premiérou, jsme od Pavly Klimešové obdrželi e-mail,“ dodal.

Přesto ho přístup producentů mrzí. „Nešlo ani tak o samotné odmítnutí komunity z důvodu obav, které jsme již v začátcích našeho nápadu ohledně finančního přispění čekali, ale spíše o to, že náš příspěvek přijali, půl roku s tím následně neměli problém, ale najednou před samotnou premiérou nám oznámili, že s tím jejich koproducent nesouhlasí a že vše mezi námi do té doby dohodnuté se ruší. To nás velmi zasáhlo,“ uvedl.

Svou reakci na vrácení příspěvků zaslal spolku také jeden z režisérů Vít Klusák, jak upozornil ve čtvrtek server Aktuálně.cz.


Tři herečky během deseti dnů, kdy trvala hlavní fáze natáčení, kontaktovalo 2458 mužů: film V síti ve zkratce, jehož cílem je upozornit na fenomén zneužívání dětí na internetu, uvádějí tvůrci.

U natáčení asistovali lidé z Linky důvěry, psycholožka, sexuoložka, právník a kriminalista se specializací na kyberkriminalitu. Na uvedení filmu v kinech naváže i osvětová kampaň, na které tvůrci pracují s odborníky.

Film míří do českých kin 27. února.

Měl jsem rozepsanou obsáhlou odpověď vysvětlující, proč jsme se po nelehkém rozmýšlení všech aspektů toho kroku rozhodli dar 15 tisíc Kč Československé pedofilní komunitě vrátit. Když ale vidím, jakou kampaň proti našemu filmu (a tedy i osvětové kampani) rozpoutáváte, nemám náladu ani sílu nic psát a vysvětlovat,“ píše Klusák v e-mailu, který se v neděli objevil na stránkách komunity.

Klusák dále uvedl, že si spolek neuvědomuje, jak složité je zafinancovat takto náročný a kontroverzní projekt. „Zdůrazňuji, že drtivá většina pedofilů dítěti nikdy neublíží. Na tato fakta budu upozorňovat nadále, bez ohledu na to, jakou politiku vůči našemu projektu nyní ČEPEK zastává,“ uzavírá dopis Klusák.

Podle Freemana ovšem nejde o nějakou válku vůči filmu. Jejich rozhodnutí totiž skupina respektuje. „To nemění nic na tom, že podporovatelem dokumentu V síti jsme i nadále. Tým dokumentu by se mohl nesprávně domnívat, že naší nelibostí se snažíme dokumentu uškodit, ale opravdu tomu tak není. My si nestěžujeme na kvalitu dokumentu – ta je bezpochyby nosná a ve společnosti žádoucí, současná situace na důležitosti filmu nic nemění. Nás jen mrzí přístup jejich týmu k nám.“


Spojení s amatéry

Zatímco tak spolek ČEPEK ze závěrečných titulků zmizel, zůstal tam pornografický portál Amatéři.com. I nad tím se někteří členové spolku na svém diskuzním fóru pozastavovali.

Spolupráce s touto stránkou podle Hříbala vznikla nečekaně. „Nejmenovaný predátor v průběhu experimentu založil jedné z našich ‚dvanáctiletých dívek‘ profil na Amatéři.com a snažil se ji tam za úplatu prodávat,“ uvedl s tím, že provozovatel serveru následně aktivně spolupracoval s policií.

„Pochopitelně bude jejich web zmíněn jen v titulcích oficiální stominutové verze a do titulků dětské verze, která bude promítána školám, se samozřejmě nedostane,“ dodal Hříbal.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?