Samsung posunul hranice umělé inteligence, podívejte se na první digitální lidi (Cdr.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Samsung posunul hranice umělé inteligence, podívejte se na první digitální lidi (Cdr.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »


Společnost Samsung uveřejnila k jedné ze svých připravovaných technologií, konkrétně umělou inteligenci "Neon," která dokáže napodobit a vygenerovat digitálního člověka tak, že je k nerozeznání od svého lidského vzoru.

Společnost Samsung již nějakou dobu naznačovala, že se chystá odhalit „převratnou“ novinku z oblasti umělé inteligence. Nikde však neuváděla žádné bližší detaily. Nyní konečně uveřejnila trochu více ze zákulisí své technologie, kterou nazvala Neon. Původně se spekulovalo o tom, že by se mělo jednat o vylepšení stávajícího asistenta Bixby.

Opak je pravdou, jedná se totiž o novou vysoce sofistikovanou technologii, která dokáže generovat dokonalé napodobeniny skutečných lidí. Jejich realistický vzhled vypadá spíše jako videosekvence než umělou inteligencí generovaná grafika. Jejich vývojáři je chtějí využít jako stevardy, recepční, průvodci či jako asistenty pro obchodní a marketingové účely.I když stále není známa detailní specifikace Neonu, video, které uniklo a objevilo se na omezenou dobu na Redditu, potvrzuje, že to Samsung myslí opravdu vážně. Druhým zdrojem pak je tweet od vedoucího vývojáře, Paranava Mistryho, který uveřejnil jednoho ze svých avatarů. Sám je ze svého díla nadšen a podotýká, že jejich technologie Core R3 dokáže vygenerovat nová gesta, nové pohyby nebo plynulý dialog avatarů.

Mistry se domnívá, že tito „digitální lidé“ budou hlavním tématem v následující dekádě. Jejich velká přednost a zároveň hrozba je v tom, že jsou od skutečných lidí k nerozeznání. Snadno tak může pirátské vysílání v televizi odvysílat projev politiků, který skandálním způsobem rozloží celou společnost či vyvolá válku. Naopak politici se za tyto digitální faky mohou skrývat. Technologie je to jistě pokroková, ale jako každá technologie se dá hravě zneužít.Pokud se na to video mrknete možná zjistíte, jako já, že technologie je už tak daleko, že dokážeme vytvořit 3d obraz a zvuk člověka do té míry že je praktický nerozeznatelná od skutečného. Svého času v médiích běžely zprávy o lákání "pedofilů" na animovanou holčičku a pak jejich zatýkání. Tehdejší zveřejněné video mi ale přišlo jako snadno rozlišitelné od reality. Tohle už vypadá skutečně reálně (viz několik gestikulujících postav hned na začátku).
Nejen že je možná vygenerovat 3d tělo člověka, ale i napodobit dostatečně reálně emoce, hlas atd. A to vše nejen na videu, ale prý i ve VR přilbě...

Jsem jediný koho při tom napadá možnost vytvořit si (nejenom) virtuální nádhernou 10-letou kamarádku?
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne čtvrtek 9. 1. 2020, 19:32:43, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Vložen celý text článku + přesunuto do vhodnější sekce.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Samsung posunul hranice umělé inteligence, podívejte se na první digitální lidi (Cdr.cz)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Technologický vývoj asi bohužel nepůjde ruku v ruce se společenským vývojem. Očekávám zákon, že je touto technologií zakázáno vyrábět umělé lidi mladší 18 let.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.