Pedofilie v 15 letech? (Michal)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
Michal

Pedofilie v 15 letech? (Michal)

Nový příspěvek od Michal »

Pedofilie v 15 letech? - dotaz v poradně
Michal píše:Dobrý den prosím o radu. Když mě je 15 a miluji o 5 let mladsi holku jsem uz pedofil nebo je to jeste normalni? Predem diky za odpovedi. Nashledanou.
Odpověď MUDr. Antonína Brzka:

Milý příteli,

mít rád o 5 let mladší ženu je normální. Samozřejmě, musíte respektovat zákonný zákaz sexuálních kontaktů do 15 let. To ale nebrání, abyste měl tu holku rád.

Pokud nejste pedofil, bude se Vám ta dnes 10 letá holka líbit i za 10 let, až jí bude 20. Pokud byste ale pozoroval, že současně s tím, jak Vy dospíváte, se věk preferovaných objektů nezvedá, ale stále je někde kolem toho 10. roku věku, pak by to podezření z pedofílie vyvolávalo. Bylo by pak vhodné poradit se sexuologem, jak se svým životem naložit.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek
Sexuologický ústav Praha

Odpověď Marca Freemana:

Ahoj Michale,

dle mého názoru není moc časté, aby se 15letým lidem líbily o pět let mladší holčičky. Ale umím si představit, že by tomu tak mohlo být i u běžného heterosexuála – některé dívky i v mladším věku mohou působit duševně či fyzicky trochu starší.

V takovém případě bych se být Tebou zaměřil na to, jak vnímáš ostatní holčičky – líbí se ti 10leté (či obecně o dost mladší) dívky často či Tě přitahují spíš Tvé vrstevnice? Zkus se zaměřit někdy pohledem na holčičky kolem deseti let a potom na děvčata kolem patnácti – které se ti líbí více?

Každopádně důležité je jen to, abys danému děvčeti (či jiným dětem) neublížil. Milovat děti není špatné, špatné je jim (ať už záměrně či nezáměrně) ublížit. Proto bych Ti doporučil veškeré sexuální interakce vůči ní odložit až na dobu, kdy jí bude 15 let. A stejně tak bych Ti doporučil i s případným vyznáním lásky počkat, až bude trochu starší.

Pokud by sis chtěl o svých citech více popovídat a porovnat je třeba s pedofily u nás na webu, můžeš se registrovat na fórum a/nebo na chat – ale to už je jen na Tobě.

Přeji Ti jen to dobré,

Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: [email protected]
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Pedofilie v 15 letech? (Michal)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Když vyjdu z Neptunova příspěvku Standardizace vývoje pedohebefilních zájmů, který shrnuje studie Griesemer (2006) a Freund a Kuban (1993), tak gynekofiní chlapci se začínají zajímat o opačné pohlaví v 9 letech, kdy se jim ovšem nejvíce líbí starší - 11-12leté dívky. U 13letých gynekofilních chlapců už přitažlivost předpubertálních dívek zcela mizí a 19letým gynekofiním mužům se nejvíc líbí 19leté ženy.
(Vysvětluju si to tak, že budoucím gynekofilům se vlastně předpubertální dívky nikdy nelíbí, ani v době, kdy jsou sami dětmi. Kdyby si 9letý gynekofil mohl svobodně vybrat a zcela se oprostit od předsudků společnosti a strachu z odmítnutí, vybral by si 12letou dívku. Ale ta by se zájmu 9letého chlapce asi vysmála, takže 9letí gynekofilní chlapci dočasně vezmou zavděk svými vrstevnicemi, a počkají si cca čtyři roky, než dorostou věku svých preferovaných objektů.)

Pedohebefilní chlapci se také začínají zajímat o opačné pohlaví v 9 letech, kdy se jim líbí 6-9leté dívky, a postupně to stoupá tak, že 19letým pedohebefilním mužům se líbí průměrně 13leté dívky.

Takže pokud se tazateli v 15 letech líbí 10letá dívka, je pravděpodobnější, že je pedofil nebo hebefil, než že je gynekofil. Ale samozřejmě je to jen statistický průměr. Co tazatel opravdu cítí, to si musí v hlavě srovnat sám.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.