Angyali üdvözlet / The Annunciation (1984, film)

FILMY A POŘADY slouží ke sdílení recenzí na filmy a pořady a k následné diskuzi k nim. Je-li v rámci recenze či diskuze užito odkazů na volně dostupné fotografické či video záznamy z filmu/pořadu, tyto odkazované audiovizuální záznamy mohou obsahovat jedině osoby starší 18 let (tedy narozené do roku 2006 včetně).
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou veřejně známé či na veřejnosti se prezentující a které jsou v současnosti starší 18 let, viz Pravidla webu.
  2. Je zakázáno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2006 do současnosti). Do názvu vlákna je nutné uvést rok vydání filmu.
  3. Fotografie a videa je možné vkládat jen formou odkazů (za využití URL, IMG nebo VIDEO tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
ksoft

Angyali üdvözlet / The Annunciation (1984, film)

Nový příspěvek od ksoft »

Angyali üdvözlet / The Annunciation

Film sa začína biblickým príbehom o Adamovi a Eve. V raji je všetko dokonalé, až dokým sa obaja nechali nahovoriť Luciferom a jedli z plodov stromu poznania dobra a zla. Tým sa dopustili prvotného hriechu. Sú vyhnaní z rajskej záhrady Anjelom smrti. V tomto okamihu sa začína "surrealistický trip" cez históriu Európy. Po boku Lucifera sleduje následky ich činu, prvotného hriechu. Jeho stopy nachádza v Aténach, Byzantskej ríši, Francúzskej revolúcii či v Londýne plnom špiny a biedy a končí sa pri krvácajúcom tele Krista na kríži.

ČSFD
IMDb

Obrázek Obrázek Obrázek


Vysoko umelecký až filozofický pohľad na dejiny ľudstva (diabol umožní Adamovi a Eve vidieť budúcnosť) od prvotného hriechu až po Veľkú francúzsku revolúciu, na motívy drámy Imre Madácha Tragédia človeka. Všetky postavy hrajú deti.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Angyali üdvözlet / The Annunciation (1984, film)

Nový příspěvek od Kuba »

No a popravdě, já se u toho nudil.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)