Líbí se Vám a přitahují Vás postižené děti?

Diskuze o důležitých či zajímavých tématech, jež přímo nesouvisí s dětmi, pedofilií či reakcemi na články v médiích.
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 2
ve věku do: 11
Kontakt: [email protected]
Wickr Me: MarekVolny
(Telegram dávám po dřívější komunikaci)
Příspěvky: 1696
Dal: 1099 poděkování
Dostal: 2049 poděkování

Líbí se Vám a přitahují Vás postižené děti?

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Na začátek bych uvedl, že chlapec, do kterého jsem již pět let zamilován, také není úplně zdravý. Nechci a nebudu tady takto veřejně probírat jeho zdravotní a psychické problémy, se kterými se potýká(me). Jen bych rád podotkl, že je to někdy hodně těžké, jak pro něj, tak i pro nás ostatní - pro nás, kteří ho máme rádi. Je těžké, když se musíte dívat do tváře dítěti, které by rádo něco dělalo... a vy mu musíte vysvětlit, že třeba ani nemůže, jelikož by zrovna tato aktivita mohla být kvůli jeho "problému" pro něj nebezpečná. A nebo když za vámi přijde a brečí. Brečí, protože něco zkoušel a nejde mu to, i když se snaží, a ostatní se mu za to smějí.

Jeho rodiče nejednou museli do školy upozornit učitele na šikanu/posmívání ze strany jeho spolužáků, když domů přišel ubrečený. Nebo když jsme spolu ještě tehdy volali přes Skype a on mi vzlykal a brečel do hovoru a já musel následně, když usnul, volat jeho matce, že se to děje zase... Byly to těžké chvíle, na které nedovedu zapomenout. Není nic horšího, než vidět někoho, koho milujete, jak brečí a trápí se.

Takže, dovolte mi se nejdřív zeptat:

a) Líbí se Vám postižené děti?
b) Přitahují Vás fyzicky/psychicky?
c) Je tam nějaký rozdíl v pocitech, než jaké míváte k dítěti zdravému?

Musíme zřejmě rozlišit tři typy postižení:

1) Tělesné postižení (např. vadné držení těla, dětská mozková obrna, vrozené rozštěpy páteře, aj.)
2) Duševní nemoci (např. autismus, ADHD, mentální anorexie, aj.)
3) Mentální postižení (Mentální retardace) - patří také pod duševní nemoci, ale myslím, že je dobré pro něj zavést vlastní bod

Téma nemá sloužit jako urážení, ale pouze jen jako obecný zájem zjistit, jak to pedofilové mají s psychickou a fyzickou přitažlivostí k postiženým dětem.
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK / Administrator of ČEPEK Community
šéfredaktor redakce ČEPEK / Editor-in-Chief of ČEPEK Editorial Office

E-mail: [email protected]
________
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 2
ve věku do: 11
Kontakt: [email protected]
Wickr Me: MarekVolny
(Telegram dávám po dřívější komunikaci)
Příspěvky: 1696
Dal: 1099 poděkování
Dostal: 2049 poděkování

Re: Líbí se Vám a přitahují Vás postižené děti?

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Marco Freeman píše:a) Líbí se Vám postižené děti?; b) Přitahují Vás fyzicky/psychicky?; c) Je tam nějaký rozdíl v pocitech, než jaké míváte k dítěti zdravému?
Za sebe bych rád řekl, že zastávám obecný názor a myšlení, že v každém člověku je něco krásného, a to ať vypadá jakkoliv. Takže i když se mi chlapec moc fyzicky nelíbí, častokrát mi přijde sympatická jeho povaha. A naopak, když je chlapec krásný vzhledově, ale psychicky mi sympatický není, tak i na fyzická přitažlivost a "líbivost" velmi rychle opadá.

Takže co se týče fyzického postižení, tak nemůžu a nebudu zaručovat, že se mi dítě fyzicky bude na první pohled líbit, a že mě hned na první pohled pozitivně zaujme. Ale může se stát. Záleží také na druhu fyzického postižení. Vadné držení těla a dětská mozková obrna vím, že pro mě nejsou překážkou, jelikož takové chlapce jsem již poznal a přišli mi na první pohled milí a sympatičtí, ačkoliv tyto potíže měli. Byli pro mě krásní. Ale šlo by o nějaké extrémy - například rozštěp rtů či něco podobného, je mi jasné, že by se mi na první pohled asi nelíbil. Což na druhou stranu neznamená, že by se mi nemohl začít líbit povahově.

Co se týče psychického postižení, tak tam můžu zaručit, že mi to ve vztahu k dítěti překážet nebude, nebo resp. budu to brát jako jasnou věc a dítě mě nebude nijak odpuzovat, ale naopak se mi může líbit jen tím, že je jiné, že to má těžší a že mám o to víc důvod být s ním a chránit ho, pomáhat mu.

Nejhorší to u mě je s mentální retardací. Ještě jsem se s takovým chlapcem moc nesetkal, a tak si nejsem jistý, jak odpovědět. Aniž bych někoho chtěl urazit, tak minimálně u nejtěžších případů mentální retardace si nejsem jistý, zda by se mi dítě mohlo psychicky líbit... jelikož mi přijde, že ty nejhorší případy už ani pomalu nevnímají realitu. Je toto pro mě samotného moc těžká otázka, na kterou momentálně nevím přesnou odpověď.

Co se týče obecné otázky c), tak bych rád dodal, že u dětí, které mají ať už mentální či fyzické postižení, či obecně nějaký psychický problém, se u mě znásobuje potřeba ochraňovat a pomáhat, znásobuje se u mě psychické porozumění, touha být tu pro něj. Takže se může stát, že k takovému dítěti můžu mít silnější vztahy, než k dítěti plně zdravému.

I Prckovy zdravotní problémy byly jednou z věcí, kterou jsem si na něm zamiloval, a proč pro mě bylo a je podstatné tu pro něj být. Je možné, že proto je ta láska z mé strany i nyní (poté, co již dlouho není v mém preferovaném věku) tak pevně silná, a proč asi jen tak neopadne... protože mám mnohem větší důvod jej milovat a žít pro něj/kvůli němu.

Takže tolik za mě. Co vy?
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK / Administrator of ČEPEK Community
šéfredaktor redakce ČEPEK / Editor-in-Chief of ČEPEK Editorial Office

E-mail: [email protected]
________
Teenbl
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a muži
ve věku od: 13
ve věku do: 25
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 653
Dal: 291 poděkování
Dostal: 513 poděkování

Re: Líbí se Vám a přitahují Vás postižené děti?

Nový příspěvek od Teenbl »

Moc díky za zajímavé téma, napsat k tomu jde opravdu hodně. V jistém smyslu ani já nejsem úplně zdravý, i když zdravotní postižení, které by například přinášelo ZTP průkaz to skutečně není, takže v jistém smyslu mám k tomuto tématu dost blízko.
Trochu bych se vyjádřil i k tomu, co napsal Marco. Na každém člověku je možná něco krásného, ale žijeme v hodně povrchní společnosti, takže to tak mnoho lidí nevidí.
U fyzického postižení - opravdu záleží o jaké postižení jde, nejde to tak úplně jasně specifikovat. Řekl bych, že většina fyzických postížení by fyzickou přitažlivost dané osoby velmi snížila, možná až na nulu, ale na druhou stranu napadají mě i fyzická postižení, které by tak neučinily. Ale například dětská mozková obrna by asi problém byl.
K psychickému postižení: Velmi záleží, o jaké postižení by šlo. Ono v dnešní době je skoro problém potkat někoho, kdo by neměl nějaký závažnější psychický problém, pak je otázka, kde je hranice mezi problémem a postižením. Obecně bych ale řekl, že i k určitému zamilování v minulosti mi přitažlivost k takovému chlapci opravdu problém nedělá. Obecně bych dokonce řekl, že si rád vybírám kutíky s psychickými problémy, možná je to chyba, ale sám jsem takový magor, že vlastně nikdo normální mě už skoro nezaujme :D.
Třeba u autismu - i když je psychického původu, tak jsou tam tak silné projevy i do fyzické stránky toho člověka, že mi to problém dělá, ale ADHD či mentální anorexie určitě problémem pro přitažlivost nejsou.
U mentální retardace bych řekl, že přitažlivost bude minimální, protože takovýto kutík mě nemá po chvilce moc čím zaujmout. I když.....vlastně nevím, měl jsem možnost se setkat s kutíkem, který mě i díky věku nezaujal, ale jinak byl skvělý. Jen absolutně netuším, kam zařadit jeho postižení, protože je v podstatě fyzické, jen se projevuje jen psychicky a mentálně, takže vážně nemám zdání, a řekl bych, že až bude starší, tak mě i fyzicky zaujme.
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 617
Dal: 584 poděkování
Dostal: 375 poděkování

Re: Líbí se Vám a přitahují Vás postižené děti?

Nový příspěvek od Filip »

a) To je dosť široká otázka, keďže mnoho detí je nejako postihnutých, napr. majú postihnutý zrak, či sluch, sú na vozíku, chýba im nejaká končatina, či sú postihnutý mentálne.
b) Ak sa pýtaš na fyzickú krásu, tak niektorí kutíci ma priťahujú niektorí nie. Napr. hluchonemý kutík, či kutík s autizmom môže byť veľmi pekný. Ale kutík s downovým syndrómom ma po fyzickej stránke nepriťahuje. Čo sa týka tej psychickej, povahovej stránky, tak mňa kutíci priťahujú skoro všetci, je jedno či sú bez nohy, alebo ich majú obe. Výnimku snáď tvoria iba kutíci s naozaj zlou povahou, ale aj tie mám vlastne rád, len je mi ľúto že sa tak správajú.
c) Rozdiel je v tom, že pri takýchto deťoch cítim väčšiu potrebu ich chrániť, ako pri iných deťoch.
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Líbí se Vám a přitahují Vás postižené děti?

Nový příspěvek od Mathias8 »

Vzhľadom k tomu, že názov tématu je zameraný na postihnuté deti všeobecne teda chlapcou a dievčatá, dovolím si aj ja odpovedať na túto tému.
Každé postihnuté dieťa je inak postihnuté ako to druhé. Každé také dieťa je iné ako jeho vrstovníci. A to dieťa to o sebe vie. Aj keď to možno nepovie, cíti to. Nenávidím ludí, ktorý sa k takým deťom (telesne, duševne postihnutím) správajú ako k nejakej veci a nie ako človeku, dieťaťu.
Také dieťa potrebuje cítiť, že ho má niekto rád aj keď je iné. Potrebuje podporu, potrebuje lásku. To dieťa za to nemože, nevybralo si to...

a) Deti mám všetky rád. Je jedno či sú normálne, telesne alebo duševne postihnuté. Nedokážem sa k nim správať ako k veci. Je mi ich velmi lúto. Lomcuje vo mne pocit bezmocnosti keď si predstavím, čo také dieťa prežíva, čo musí prežívať, sčím žije, s akými ludmi sa dennodenne stretáva. Nie všetci sú dobrý.
Na vonkajšiu krásu sa ja nepozerám. Keď vidím také dieťa snažím sa mu nahľiadnuť do jeho vnútra a pomocť mu.

b) Je mi ich iba hrozne lúto. Telesne postihnuté deti sa mi páčia esteticky niektoré. Viac ale je mi ich strašne lúto...

c) Správam sa k nim tak ako ku každému dieťaťu. Nerobím žiadne rozdieli.

1)
Nikdy nezabudnem na ten deň, keď som išiel zo školy a zastavil sa v jednom nákupnom centre v meste.
Pred ním som zo spolužiakom fajčil cigaretu. Keď som uvidel ako jedna žena tlačí vozík pre ludí, ktorý nemožu chodiť. Nevidel som dievčatku do tváre.. bola otočená chrbtom. Z nákupneho centra vyšiel muž a pristavil tú ženu. Tá žena otočila vozík smerom ku mne a ja som mal pocit, že som nikto. Proste nula. Dievčatko sa mi pozrelo do očí. Navzájom sme sa na seba pozerali asi 5 sekúnd a neuhli pohladom. To, čo som videl v jej očiach sa nedá ani popísať slovami. Citil som to a viem, že to ona pochopila, pretože sa lahko pousmiala. Nemala nohy a mohla mať takých 11 - 12 rokov. Snažil som sa potlačiť slzy..no jedna mi ajtak vyšla a zastavila pod okom na čo mi kamoš povedal - "ty vošiel do oka čo? " (myslel ten dym z cigarety)...

2) Downou syndróm. Poznám osobne človeka, ktorý stím žije. Je to dievča. Už je dospelé ale počas naších rozhovorou mám pocit, že ju poznám celý svoj život.

3) Také deti ma svojim správanim niekedy rozčulujú, keď sú drzé. To, že sa nevedia správať to zvládam s úsmevom. Ajtak ich mám rád, lebo viem, že za to ajtak nemožu...
Uživatelský avatar
Jeremy
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Milovať okrem iného znamená vážiť si objekt svojej túžby. Dosť na to, aby som nezradzoval jeho dôveru...
Příspěvky: 490
Dal: 467 poděkování
Dostal: 300 poděkování

Re: Líbí se Vám a přitahují Vás postižené děti?

Nový příspěvek od Jeremy »

Ďakujem za zaujímavú tému :)

Áno, aj postihnuté deti ma priťahujú. Často viac, než tie zdravé. Keď som kdesi čítal vyjadrenie nejakého "odborníka" v tom zmysle, že pedofil si často vyberá najslabších jedincov zo stáda, teda nejakým spôsobom oslabených, znevýhodnených... povedal som si, že aspoň v mojom prípade má pravdu, hoci úplne inak, než to sám dokázal domyslieť.

Predstava zblížiť sa s kutíkom, ktorý nejakým spôsobom nezapadá do bežného kolektívu, mi príde veľmi lákavá. Len teda nie ako sexuálnemu predátorovi, ktorý vidí v takom chlapcovi ľahkú obeť. Užívam si, ak môžem byť pre niekoho dôležitým článkom jeho života. Stať sa jeho oporou, jeho istotou, človekom, ktorému verí a na ktorého sa môže kedykoľvek obrátiť, pretože vie, že som tu pre neho. A keď vidím, že aj vďaka mne sa mu darí lepšie zvládať svoju situáciu, lepšie sa začleňovať, vyvíjať sa a normálne fungovať, užívam si to ...aj s vedomím, že práve to sa veľmi pravdepodobne stane rozhodujúcim faktorom v tom, že v určitom momente už pre neho nemusím byť tak dôležitý. Je to jedna z tých situácií, keď je človek šťastný a smutný zároveň, ale napriek tomu vie, že všetko je, ako má byť a nič by nemenil... Ako spieva Jana Kirschner na námet z Malého princa: "Skrotiť si znamená, vytvoriť si puto. Keď jeden odíde, druhému je ľúto..." Ale vždy to stojí za to a stáť bude :)

A asi je v tom určitá miera vypočítavosti a manipulácie, pretože stať sa blízkym človekom pre znevýhodnené dieťa je často jednoduchšie, než pre úplne normálne dieťa, ktoré nemá psychické ani fyzické problémy a má milujúcich rodičov. A aby som bol úprimný a nerobil zo seba niečo, čím nie som, samozrejme by som cítil potrebu pomôcť aj dievčaťu v podobnej situácii, len tej mojej motivácii by predsa len niečo chýbalo. Ako BL cítim samozrejme náklonnosť hlavne ku chlapcom, ich spoločnosť je mi príjemná a objatie s chlapcom vníma určite intenzívnejšie, než objatie s dievčaťom. Viac rozumiem kutíkovskému svetu a lepšie sa s ním stotožním. Ale podstatu toho celého vnímam v tom, že dôležité je vždy myslieť hlavne na toho malého človiečika a na jeho šťastie. To je to, čo ma dokáže skutočne napĺňať.

A ešte niečo málo k fyzickej príťažlivosti takýchto detí. Ak sa bavíme o psychických poruchách, tie väčšinou dieťa telesne nepoznačia nijak výraznejším spôsobom. Pokiaľ ide o fyzický handicap, ten samozrejme môže významne ovplyvniť to, ako človek vypadá navonok. Ale už mnohokrát sa mi stalo, že niekto, kto ma na prvý pohľad nijak zvlášť nezaujal (a môže sa jednať aj o zdravého človeka), si ma následne úplne získal a vedel by som si predstaviť, že sa do neho zamilujem. Ani handicap, ktorí mnohým ľuďom príde povedzme až odpudzujúci, ja sám zväčša nevnímam tak intenzívne.
Uživatelský avatar
T-800
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 50
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 19
Dal: 7 poděkování
Dostal: 17 poděkování

Re: Líbí se Vám a přitahují Vás postižené děti?

Nový příspěvek od T-800 »

a) Líbí se Vám postižené děti?
Ano, samozřejmě ale záleží na typu a míře postižení.. Budu mluvit z vlastní zkušenosti, jednou jsem se setkal a krátce interagoval s postiženou holčičkou, věk už přesně nevím, ale malinká, cca 4-5 let? Byla postižená docela nápadně - šedý zákal na jednom oku a zvláštní vadný tvar hlavy. Byla ale hodně veselá a upovídaná. Bylo to v době, kdy jsem jinak prakticky do kontaktu s dětmi nepřicházel. No, byl jsem z ní úplně paf. Připadala mi neskutečně roztomilá a úžasná. Měl jsem pocity, že kdyby to bylo možné, hned bych ji například adoptoval (ale myslím, že měla své rodiče) nebo tak. Dokonce jsem tyhle pocity pak vyjádřil nějaké kamarádce okolo 30 let, která v té situaci byla se mnou a ta na mě spíš nechápavě civěla, podobné pocity vůbec neměla. Ještě si vybavuju scénu tuším z filmu "Těžce zamilován" kde je přítomna holčička se spáleným obličejem.. při té scéně jsem brečel jako už dlouho ne, rovněž mi připadala úžasná.
Našel jsem scénu z toho filmu..

b) Přitahují Vás fyzicky/psychicky?
Psychicky zcela určitě ano, snad dokonce i víc pro pocit, že více potřebují pomoc a ochranu.
Fyzicky - záleží na míře, ale asi srovnatelně, nemám dostatek zkušenosti k vyhodnocení.

c) Je tam nějaký rozdíl v pocitech, než jaké míváte k dítěti zdravému?
viz b)
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 496 poděkování

Re: Líbí se Vám a přitahují Vás postižené děti?

Nový příspěvek od Jednorozec »

Vím že existují lidé, kterým se líbí různě postižení lidé. Například po amputacích a podobně. Předpokládám, že existuje i jistá šance že někdo takový je mezi pedofily. Nicméně postižené děti osobně nevyhledávám ani je nezatracuji. A pokud nějaké nemocné dítě vidím, je mi z toho úzko na duši.
U dětí z dawnovým syndromem si ale nejsem jistý jestli je mohu řadit mezi nemocné, jsou svým způsobem šťastní a prostě jiní...
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Líbí se Vám a přitahují Vás postižené děti?

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Záleží na typu postižení. Pro fyzickou přitažlivost je důležitý normálně vypadající obličej (ten je okno do duše), pro psychickou přitažlivost schopnost komunikovat a vnímat okolní svět. Pokud jsou tyto dvě věci zachovány, přitažlivosti nic nebrání. Jinak záleží na okolnostech. Přes drobné vzhledové nedostatky se jde snadno přenést (např. šilhání), jinak nezbývá než doufat, že mě dítě zaujme chováním.

K postiženým dětem samozřejmě cítím soucit, ale je třeba ho nedávat nepřiměřeně najevo. Je to jako v té sérii osvětových spotů "Chodící lidé":Některá postižení (např. ADHD, ale i mnohá další) nebrání přitažlivosti, ale spíš jde o to, jak s takovým dítětem vydržet a nezničit přitom ani sebe, ani to dítě.

S lehce mentálně postiženou holčičkou jsem strávil jeden z pedofilně nejkrásnějších dnů svého života. :) Ale kvůli jiným okolnostem na to nevzpomínám moc rád.

Rád bych zkusil kamarádit s nějakou autistkou. @}->--
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Jeremy
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Milovať okrem iného znamená vážiť si objekt svojej túžby. Dosť na to, aby som nezradzoval jeho dôveru...
Příspěvky: 490
Dal: 467 poděkování
Dostal: 300 poděkování

Re: Líbí se Vám a přitahují Vás postižené děti?

Nový příspěvek od Jeremy »

Gabriel Svoboda píše:Pro fyzickou přitažlivost je důležitý normálně vypadající obličej (ten je okno do duše)...
Tomu popravde veľmi nerozumiem. Podľa Teba je tvár oknom do duše? Takže nie príliš atraktívna tvár znamená, že aj duša má výraznejšie vady...?

U autistických detí si celkom dobre nedokážem vybaviť, ako by som to vnímal. Nikdy som s žiadnym do kontaktu neprišiel a podľa toho čo viem, dosť veľké problémy môže spôsobiť fakt, že takéto deti často nevedia vyjadriť (neviem, či ani precítiť) osobnejšiu náklonnosť k niekomu. Jednoducho prejav, že majú niekoho radi, ako keď "normálne" deti objímajú svojich blízkych, majú potrebu sa pritúliť a podobne. Vážne neviem, ako by som sa dokázal vyrovnať s týmto aspektom, aj keď verím, že by som to dokázal.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Líbí se Vám a přitahují Vás postižené děti?

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Nejde mi o atraktivitu tváře, ale o to, jestli ta tvář vypadá jako tvář normálního zdravého člověka (ať už hezkého nebo ošklivého). V normálně vypadající lidské tváři umím číst mimiku a emoce. V tváři člověka např. s Downovým syndromem nebo těžkou mentální retardací je to složitější, protože okno do duše je zamlžené a já přes něj nevidím, jak ta duše aktuálně vypadá.

Co se týká autismu, já právě na nějaké velké prožívání a vyjadřování emocí taky nejsem, takže myslím, že bych si s autisty rozuměl. Ale musel by to být jen autismus, kombinace třeba s agresivitou nebo mentální retardací už by byla samozřejmě horší.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 617
Dal: 584 poděkování
Dostal: 375 poděkování

Re: Líbí se Vám a přitahují Vás postižené děti?

Nový příspěvek od Filip »

Už dávnejšie, pár rokov dozadu som chvíľu brigádoval v dennom sanatóriu pre mentálne postihnutých ľudí. Boli tam rôzny klienti od malých detí po dospelých ľudí. rokov. Ja som bol v triede, kde boli mladý dospelý, čiže ľudia vo veku okolo 20 až 30 rokov. Väčšina z nich sa vedela pohybovať, veľká časť z nich aj hovoriť. Moja pracovná náplň v podstate bola venovať sa nim. Zobrať ich von na prechádzku, čítať im knižky, hrať sa s nimi, niekedy im utrieť sliny. Práca s nimi mi v mnohom otvorila oči. Každý bol iný a jedinečný. Naozaj niekedy človek v ich očiach zbadal úprimnú radosť. Vždy poobede tam chodil jeden kutík, mohol mať tak 9, blondiačik a do tváre bol naozaj pekný. Škoda že bol postihnutý. Hral sa tam s hračkami, pokým pre neho neprišli rodičia.
Uživatelský avatar
Pipo
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 11
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: "And I'm young enough to look at
and far too old to see..."
Příspěvky: 208
Dal: 41 poděkování
Dostal: 67 poděkování

Re: Líbí se Vám a přitahují Vás postižené děti?

Nový příspěvek od Pipo »

Mentálne postihnutí ľudia ma nepriťahujú, nemám ale samozrejme proti nim žiadne predsudky ani k nim nechovám odpor.
Fyzicky postihnutí chlapci... to záleží ako a do akej miery. Určite cítim ľútosť, ktorú, keď s nimi prídem do styku, sa snažím neprejavovať, súdiac podľa seba, že mňa by to na ich mieste urážalo. Taká účasť a súcit, pokiaľ nie je dávaná príliš najavo, je ale v poriadku, a taktiež - asi by som sa tomu úplne vyhnúť nedokázal. Ak je chlapec pekný / milý, určite ma priťahuje a vždy potom pociťujem aj také väčšie ochraniteľské tendencie.
Napísal som jednu poviedku o slepom chlapcovi :) Táto téma ma jeden čas zaujímala.
A osobne sem-tam (zriedka) prichádzam v práci do kontaku s dvoma chlapcami na vozíku.
Jeden sa mi páči, je ozaj veľmi zlatý.

Inak je to tento chlapec: (prikladám odkaz na krásny článok, ktorý musí vohnať slzičku do očka každému)

http://www.dobrenoviny.sk/c/77843/tatranski-zachranari-niesli-chlapca-na-voziku-cez-860-schodov-aby-videl-jaskynu
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 892
Dal: 145 poděkování
Dostal: 817 poděkování

Re: Líbí se Vám a přitahují Vás postižené děti?

Nový příspěvek od Myš »

Líbí se mi a přitahuje mě kutík od kutíka, nemám vyhraněný typ, a tak nějak přirozeně se mi občas líbí a/nebo mě přitahuje i kutík s nějakým postižením, nemocí, odlišností. Zastávám názor mnohých pisatelů přede mnou, že na každém dítěti je něco krásného, ať z hlediska povahy, vlastností nebo něčeho vzhledového - vlasy, oči, úsměv... Postižení je široká škála a s mnoha s nimi jsem se blíže nesetkal, jenom si dokáži představit, že u mnohých vážnějších mentálních můžou tyto děti vnímat úplně jinak a jejich svět může ostatním zůstat nedosažitelný.

S čtením vlákna jsem si vzpomněl na Sama Bernse, chlapce trpícího progerii, nemocí, při které už velmi malé děti mají symptomy stárnutí a obvykle nežijí déle než do 25 let. Vzhledem by mě určitě nepřitahoval, ale jeho TED talk mi uvízl v hlavě a myslím, že kdybych se s ním někdy potkal, moc bych si užil možnosti s ním mluvit a má mnoho vlastností a životních vhledů, které by se mi líbili. Video je pro zájemce ke shlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=36m1o-tM05g

Někteří kutíci, se kterými jsem měl nebo mám bližší vztah, měli nějaké postižení, nemoc nebo odlišnost. U jednoho se jednalo o autoimunitní onemocnění, které ho ale nijak neomezovalo, jen bylo na první pohled patrné. Mě se ale zmíněný kutík moc líbí a vzhledem k jeho charakteru jsme se velmi rychle skamarádili a zůstali v kontaktu.

Několik děti s ADHD jsem měl ve volnočasovce a i teď ve škole. Nikdy jsem to nevnímal negativně, naopak se mi líbí, kolik energie mají a jak jim prospívá, když ji mají v bezpečném, otevřeném a respektujícím prostředí jak uvolnit, i když občas potřebující silnější hranice a pomoci energii usměrnit. Zatím jsem ale nepoznal kutíka s ADHD, který by mě zvláště fyzicky i emočně přitahoval.

Ve škole máme také holčičku s úzkostlivou poruchou. První dny školy jsem u ní žádnou úzkost nepostřehl. Pak ale zapomněla ve škole peněženku a bylo okamžitě jasné, kolik úzkosti ji tato situace přinesla. To ve mě vyvolalo potřebu s ní vybudovat hezký a důvěrný vztah, abych jí dokázal i v těchto situací pomoci a uměl se více vcítit do emocí, které prožívá. Tento model mám u dětí často, u kluků i holek, snahu být jim nablízku, když prožívají něco složitého, jsou vyčleněni z kolektivu a podobné pro ně náročné situace.

Jak už tu někteří zmínili, možná je pro pedofila do jisté míry přirozené soucítit s dětmi s odlišností, které z jakéhokoli důvodu nezapadají a mít o ně speciální zájem. Pro některé to skutečně může být onen "slabý jedinec ve stádě" ve smyslu jednoduché oběti, ale věřím, že je nás víc, kteří berou takový vztah jako oboustranně prospěšný, mají dobré úmysly a upřímnou touhu dítěti pomoci.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Pipo
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 11
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: "And I'm young enough to look at
and far too old to see..."
Příspěvky: 208
Dal: 41 poděkování
Dostal: 67 poděkování

Re: Líbí se Vám a přitahují Vás postižené děti?

Nový příspěvek od Pipo »

Veľmi pekné a podnetné príspevky a komentáre.
Pred pár dňami som sa stretol s chlapcom, o ktorom som písal vyššie. Bolo to veľmi milé stretnutie, tak milé ako je milý sám ten chlapec. A na adresu svojho zdravotného znevýhodnenia sa nebál sám od seba použiť ani čierny humor :)
Veľmi rád by som bol, aby bola jar/leto a ja mal tú možnosť ho "kočíkovať" (zapojím aj ja čierny humor) a viesť dlhé debaty o všetkom aj o ničom :)

Hlavné tá jeho vyrovnanosť je skutočne inšpirujúca.
Uživatelský avatar
Lukranas
Na trestné lavici
Bydliště: Morava
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 128
Dal: 124 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Líbí se Vám a přitahují Vás postižené děti?

Nový příspěvek od Lukranas »

Pokud řešíme tělesnou přitažlivost, tak samozřejmě když nejde o tělesný handicap, přitahují mě jako ostatní. Jelikož se mi na dětech líbí převážně obličej tak handicap, který mění vzhled obilčeje, asi tělesné přitažlivosti brání.
Duševní přitažlivost je samozřejmě zcela odlišné téma. Osobně žáadné silněji handicapované děti neznám ale děti s některými handicapy umí více přilnout k dospělým, takže by tam jistě mohla být značná psychická přitažlivost.
A co vy? Věnujete se někdo handicapovaným dětem ať již profesně, dobrovolně, v rodině...?
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se opakovaně i po upozornění provinil proti pravidlům i základním principům Československé pedofilní komunity (viz vlákno o prohřešcích v sekci Tresty a varování). V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky nemažeme, přestože se jedná již o několikátý duplicitní účet uživatele Hebeš po zaBANování jeho původního účtu.
Uživatelský avatar
Pedofil a otec

Re: Líbí se Vám a přitahují Vás postižené děti?

Nový příspěvek od Pedofil a otec »

Jsem otec tělesně handicapované dnes desetileté dívky. Je upoutána na invalidní vozík, a pokud nedojde k velkému pokroku medicíny, bude na něj upoutána celý život. Má spokojený život, líbí se mi, rád ji pomáhám. Máme hodně blízký vztah. I její dva sourozenci jí hodně pomáhají.