Mezinárodní výzkum sexuálních preferencí

Žádosti a návrhy pro účast komunity ČEPEK na projektu, studii, odborné práci či výzkumu - v případě zájmu se nezdráhejte založit téma a požádat o spolupráci!
Katerina Klapilova
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 30
ve věku do: 100
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Zabývám se základním výzkumem lidské sexuality, vedu laboratoř evoluční sexuologie v rámci Národního Ústavu Duševního Zdraví, Klecany. http://www.nudz.cz/p_skupina/ps-evolucn ... patologie/
Příspěvky: 16
Dostal: 32 poděkování

Mezinárodní výzkum sexuálních preferencí

Nový příspěvek od Katerina Klapilova »

Vážení,

jakožto vedoucí výzkumné laboratoře Evoluční sexuologie a psychopatologie při Národním Ústavu Duševního Zdraví v Klecanech (http://www.nudz.cz/files/common/kde_nas_najdete.pdf) bych Vás ráda požádala o spolupráci na právě začínajícím mezinárodním výzkumu pedofilních preferencí. Dlouhá léta spolupracujeme v rámci přednášek Lidské sexuality na Univerzitě Karlově s Mgr. Karlem Žákem a s administrátorem zdejších stránek Fx100d. Podílela jsem se rovněž na nápadu pro vznik filmu Danielův svět.
Popis výzkumu v kostce: chystáme sérii výzkumů na osobách s pedofilní preferencí (i hebefilní a efebofilní), jež by měly sloužit k vývoji materiálů používaných při měření penilní reakce a rovněž samozřejmě k základnímu výzkumu v této oblasti. Měření bude probíhat v přístroji magnetické rezonance, která bude snímat aktivity mozku spojené se sexuálními reakcemi. Samotné měření sexuální odezvy bude měřeno penilním pletysmografem, podobně jako u zde inzerovaného výzkumu MUDr. Ondřeje Trojana.
V rámci první části tohoto projektu hledáme dobrovolníky pro výzkum reakcí na audionahrávky s dětským intimním obsahem. Podmínkou vstupu je pedofilní (i hebefilní i efebofilní) preference, velmi důsledně se snažíme (na rozdíl od většiny předchozích studií) rozlišovat mezi těmi, co zneužili dítě a lidmi s pedofilní preferencí. Byli bychom právě proto rádi, aby se zúčastnilo co nejvíce z Vás, kteří si svou preferenci uvědomujete i bez psychiatrické diagnózy (samozřejmě diagnóza či předchozí návštěva sexuologa není překážkou, ale v našem případě není podmínkou).

Za účast na výzkumu Vám nabízíme odměnu 1000 Kč. Mohlo by Vás zajímat i to, že Vám bude již na místě sděleno, na které typy nahrávek jste reagovali. Výzkum (a tedy samotná měření) bude aktivně probíhat v dubnu a květnu, ale i poté je možno nás kontaktovat. Kdybyste měli jakékoliv dotazy neváhejte se na mne obrátit na emailovou adresu [email protected].
Vaše příspěvky ve fóru budu rovněž průběžně sledovat, takže se klidně ptejte rovnou zde.

Za laboratoř Evoluční sexuologie
Kateřina Klapilová, PhD.

Obrázek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina Klapilova za příspěvky (celkem 12):
Forst Jan, Plyšáček, Marco Freeman, Teenbl, Silesia, Kasz, simgiran, Fx100d, Gabriel Svoboda, swejk, Tweedledee, radoslav
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 472 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Re: Mezinárodní výzkum sexuálních preferencí

Nový příspěvek od simgiran »

Nabídl jsem se e-mailem a nabízím se pro jistotu i tady. :)
Katerina Klapilova
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 30
ve věku do: 100
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Zabývám se základním výzkumem lidské sexuality, vedu laboratoř evoluční sexuologie v rámci Národního Ústavu Duševního Zdraví, Klecany. http://www.nudz.cz/p_skupina/ps-evolucn ... patologie/
Příspěvky: 16
Dostal: 32 poděkování

Re: Mezinárodní výzkum sexuálních preferencí

Nový příspěvek od Katerina Klapilova »

Vaši zprávu jsem zaregistrovala, odpověď byste měl mít ve schránce. :)
Chcete-li se na cokoliv zeptat, o čem se domníváte, že by bylo přínosné i pro ostatní, kteří zvažují účast na výzkumu, neváhejte dotaz položit klidně zde. :)
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 472 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Re: Mezinárodní výzkum sexuálních preferencí

Nový příspěvek od simgiran »

Myslím, že stojí za zmínku uvést, že podle odpovědi, co jsem dostal, není překážkou účasti ve studie, pokud někdo není zaměřen výhradně na děti, případně pokud má nějakou jinou sexuální odchylku, třeba sadomasochismus.
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 472 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Re: Mezinárodní výzkum sexuálních preferencí

Nový příspěvek od simgiran »

Napadlo mě několik dotazů:
Jaký typ falopletysmografu bude použit?
Bude možno získat k vlastní osobě naměřené křivky z PPG, případně snímky z NMR?
Mohl bych po dokončení studie dostat nějaký souhrn výsledků?
Tito uživatelé poděkovali autorovi simgiran za příspěvek:
Plyšáček
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 960
Dal: 310 poděkování
Dostal: 240 poděkování

Re: Mezinárodní výzkum sexuálních preferencí

Nový příspěvek od Silesia »

simgiran píše: Mohl bych po dokončení studie dostat nějaký souhrn výsledků?
Myslím, že by bylo dobré dostat nějaký obecný výstup z nějakým časový odstupem a to ještě po diskuzi nad etickou částí takového výstupu. Nedělej si iluze o tom, že se ho budou účastnit jen lidé z komunity.
Katerina Klapilova
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 30
ve věku do: 100
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Zabývám se základním výzkumem lidské sexuality, vedu laboratoř evoluční sexuologie v rámci Národního Ústavu Duševního Zdraví, Klecany. http://www.nudz.cz/p_skupina/ps-evolucn ... patologie/
Příspěvky: 16
Dostal: 32 poděkování

Re: Mezinárodní výzkum sexuálních preferencí

Nový příspěvek od Katerina Klapilova »

Děkuji za dotazy!
V tomto konkrétním výzkumu bude použit cirkumferenční falopletysmograf (měří změny obvodu penisu), sonda vypadá jako drátek, který si nasadí účastník sám okolo penisu (pro znalce dodavatel přístroje je Limestone, kombinovaný zřejmě se sondami Biopac). Máme k dispozici přístrojů více a různých typů, ale v této části musíme opakovat zcela přesně americký design, ať máme srovnatelné výsledky.
Individuální PPG reakce na audiostimuly dostanete okomentované ihned po výzkumu - upozorňujeme předem na to, že se jedná a o testovaný materiál, nikoliv diagnostický. Mohu se rovněž zeptat, zda bude možno poskytnou scan mozku (to spíše ale v elektronické formě), kdyby byl zájem.
Souhrn výsledků - počítejte že analýzy budou trvat poměrně dlouho (zejména kvůli analýzám dat z rezonance). Doufám, že bychom vám souhrn (obecných) výsledků studie mohli poskytnout (na tyto stránky, nebo i rozeslat přímo na adresy účastníků) do konce roku. Z PPG možná dříve. Ano, budou tam i účastníci z léčeben, ne pouze z komunity. Na to samozřejmě ve článku upozorníme.
Zodpověděla jsem vše?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina Klapilova za příspěvky (celkem 2):
Plyšáček, Forst Jan
11auto
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 62
Dal: 28 poděkování
Dostal: 84 poděkování

Re: Mezinárodní výzkum sexuálních preferencí

Nový příspěvek od 11auto »

Taktéž jevím zájem a ozval jsem se mailem. :)
swejk
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 30
Dal: 14 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Re: Mezinárodní výzkum sexuálních preferencí

Nový příspěvek od swejk »

Taktez jsem poslal e-mail a tesim se na odpoved :)
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 472 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Re: Mezinárodní výzkum sexuálních preferencí

Nový příspěvek od simgiran »

p123 píše:Taktéž jevím zájem a ozval jsem se mailem. :)
Ty, takový asexuál? Kdoví, jestli se ti něco vůbec zvětší. :P
Livrey
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 3
ve věku do: 9
Příspěvky: 34
Dal: 389 poděkování
Dostal: 25 poděkování

Re: Mezinárodní výzkum sexuálních preferencí

Nový příspěvek od Livrey »

simgiran píše:
p123 píše:Taktéž jevím zájem a ozval jsem se mailem. :)
Ty, takový asexuál? Kdoví, jestli se ti něco vůbec zvětší. :P
Ale pořád to je větší pravděpodobnost než u mě :P
Tito uživatelé poděkovali autorovi Livrey za příspěvek:
Forst Jan
Katerina Klapilova
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 30
ve věku do: 100
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Zabývám se základním výzkumem lidské sexuality, vedu laboratoř evoluční sexuologie v rámci Národního Ústavu Duševního Zdraví, Klecany. http://www.nudz.cz/p_skupina/ps-evolucn ... patologie/
Příspěvky: 16
Dostal: 32 poděkování

Re: Mezinárodní výzkum sexuálních preferencí

Nový příspěvek od Katerina Klapilova »

Všem děkuji! Emailem zasíláme rovněž instrukce k zápisu na termíny měření.
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 472 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Re: Mezinárodní výzkum sexuálních preferencí

Nový příspěvek od simgiran »

Pár dojmů z měření, více dodám později, budu si muset ještě ujasnit, co můžu a nemůžu vykecat:

1) Cesta: MHD na autobusák jsem stihl jen tak tak. Nestihl jsem se vůbec nasnídat. Bus do prahy OK. Na Florenci jsem si dal aspoň kus pizzy a při jídle jsem se mohl kochat dvěma krásnými kutíky. Po jistém studování tarifů MHD jsem vyrazil metrem C na Kobylisy. (Mimochodem, fakt si kupte tu jízdenku za 40 Kč.) Tam mi dost trvalo, než jsem našel správné stanoviště busu. Takže pomůcka pro další účastníky: Na stanici metra jsem viděl na jedné straně ceduli se symbolem jednosměrky, dal jsem se na druhou stranu. Když člověk vyleze, má před sebou stanici tramvají. Kousek doleva kolem obchodu jsou schody ke stanovišti autobusů. To správné je přes cestu a hodně vlevo. Nejlepší je jet na Klecany, U hřbitova. Tam stačí dát se hned u zastávky doprava vzhledem ke směru busu. K budově ústavu je to kousek a nedá se přehlédnout.

2) Lidé: Doktorka Klapilová i personál od MRI byli velmi milí, vstřícní.

3) Kecací část: Připravte se na běžnou anamnézu včetně třeba otázek na vztahy v rodině, dále pak nějaké ty otázky na sexualitu, jako co vás vzrušuje, jestli jste měli vztahy apod. Nikdo vás nesežere, pokud budete mít problém na nějakou otázku nějak konkrétně odpovědět.

4) Měření: Když se něco může pokazit, tak se to pokazí, takže PPG neproběhlo. MRI se netřeba bát, všechno potřebné vám vysvětlí, pokud se budete chtít na něco zeptat, nebojte se zeptat. Na první pohled přístroj vypadal dost robustně, jako přístroj pro výzkum bude mít dost možná silnější magnetická pole než běžná medicínská zařízení. Rozhodně si dobře zkontrolujte, abyste neměli u sebe nic feromagnetického, obsluha vám to jistě připomene. Jinak není třeba se magnetického pole obávat, pravděpodobně neucítíte naprosto nic a pokud ano, tak to dost možná bude psychosomatické povahy.

Lehátko bylo celkem pohodlné, ale vyšetření je zdlouhavé, určitě si lehněte tak, aby vám to bylo pohodlné, protože vevnitř byste se měli hýbat pokud možno co nejméně.
Na hlavu dostanete takovou "helmu", no, k něčemu bych ji přirovnal, ale nebudu vás ovlivňovat, schválně, jestli vás napadne totéž. Je v ní zrcátko, abyste viděli obraz, který vlastně ani nebudete potřebovat. Já to sotva přečetl, pokud někdo vidíte špatně na dálku, nechte si říct, co tam bude, až vás neznervózní, že tam je něco a nevíte co. Po zajetí si kdyžtak třeba ještě opřete paže apod. Určitě je dobrý nápad vzít si pohodlné oblečení, na MRI bylo možná trochu chladněji, i když v tričku a riflích mi zima nebyla. Ale pokud jste zimomřivější, zvažte slabší mikinu. Rifle mi přišly trochu nepohodlné, možná si vemte třeba i tepláky. Bez kalhot by mi asi už zima byla.

Na začátku je to takové techno, různé pípání, klapání apod. Sluchátka to utlumí tak, aby vám to nijak nervalo uši, ale nepřeslechnete to. Při samotném měření je to takový stereotypní hluk, který přes sluchátka není nějak nepříjemně intenzivní, ale ujišťuji vás, že vám po čase přijde otravný. Vevnitř mi to přišlo prostornější, než jsem čekal, navíc uvidíte hlavně promítání přes zrcátko. Vlastně to na mě nepůsobilo prakticky vůbec stísněně. Je potřeba poměrně dlouhý čas na kalibraci a mezi stimuly jsou prodlevy, takže se připravte i na nějakou tu nudu.

5) Dotazníky: Připravte se dlouhé vyplňování vesměs nezáživných dotazníků. S chutí do toho, do tří hodin hotovo. ;)

Závěrem: Mám z toho pozitivní dojem. Pokud váháte, jestli se zúčastnit výzkumu, jděte do toho. Je to zajímavý zážitek i přes nějakou tu nudu v MRI a při vyplňování dotazníků.
Tito uživatelé poděkovali autorovi simgiran za příspěvky (celkem 6):
Kasz, Gabriel Svoboda, Forst Jan, Marco Freeman, Livrey, Daniel
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Mezinárodní výzkum sexuálních preferencí

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

simgiran píše:Lehátko bylo celkem pohodlné, ale vyšetření je zdlouhavé, určitě si lehněte tak, aby vám to bylo pohodlné, protože vevnitř byste se měli hýbat pokud možno co nejméně.
Dík, toto mě definitivně přesvědčilo, že se účastnit nemám. Když jsem při vědomí a ležím, musím každou čtvrthodinou přelehávat z jednoho boku na druhý nebo na záda, jinak se to nedá vydržet. V jedné poloze jsem schopen setrvat, jen když hluboce spím. Takže výsledky měření by byly zkreslené a neukazovaly by mou reakci na stimuly, nýbrž stres z útrap způsobených nepohodlnou polohou. :)
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mezinárodní výzkum sexuálních preferencí

Nový příspěvek od Kasz »

Tak tělem hýbat můžeš, ale hlavou bys neměl. :) Kdysi jsem zažil magnetickou rezonanci, trvala asi 20 minut. Nevím, jak dlouho trvá tato funkční magnetická rezonance, simgirane, nemohl bys upřesnit časový údaj?
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 472 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Re: Mezinárodní výzkum sexuálních preferencí

Nový příspěvek od simgiran »

Pokud se dělá scan hlavy, tak asi tolik nevadí, když se člověk hýbe zbytkem těla, ale on i ten zbytek těla ovlivňuje magnetické pole. Sice ne nějak moc, ale asi je i tak lepší sebou hýbat co nejméně. Samotné vyšetření trvalo přes hodinu, možná hodinu a půl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi simgiran za příspěvek:
Forst Jan
Uživatelský avatar
tojejedno
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 9
Výkřik do tmy: Nikdy se nevzdávej a bojuj až do vítězství
Příspěvky: 47
Dal: 13 poděkování
Dostal: 17 poděkování

Re: Mezinárodní výzkum sexuálních preferencí

Nový příspěvek od tojejedno »

Právě jsem se nabídl emailem pro spolupráci. :) email mi ovšem po odeslání hlásil nějakou chybu s uložením zprávy, tak doufám že v pořádku dorazí.
Katerina Klapilova
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 30
ve věku do: 100
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Zabývám se základním výzkumem lidské sexuality, vedu laboratoř evoluční sexuologie v rámci Národního Ústavu Duševního Zdraví, Klecany. http://www.nudz.cz/p_skupina/ps-evolucn ... patologie/
Příspěvky: 16
Dostal: 32 poděkování

Re: Mezinárodní výzkum sexuálních preferencí

Nový příspěvek od Katerina Klapilova »

Velmi děkuji S. za reflexi výzkumu, skvělé, že jste to napsal!
Ano, je to přesně jak píše - anamnéza běžná, soustředíme se však hlavně na intimní problematiku. (cca 1 - 1.5h - podle toho, jak je kdo v časové tísni, dodatečně je možno si domluvit ještě další schůzku s Dr. Klapilovou, kdyby měl někdo zájem povídat více - moc se toho za 1h nestihne).
MRI - Strukturální měření samo o sobě trvá cca 30 min, ale poté je ještě ta funkční část - a ta trvá jestě dalších 45 min, takže celkový čas je 1.15 min. Na MRI je samozřejmě nejhorší to dlouhé ležení, na druhou stranu je to zkušenost doslova k nezaplacení (opravdu drahá procedura) a následně vám bude emailem poslán scan Vašeho mozku.
PPG - ano co dodat. Stále bojujeme se synchronizací obou přístrojů, není to technicky jednoduchá záležitost, mělo by to již fungovat, ale budeme ty, co jsou přihlášeni na nejbližší termíny informovat po emailu. Problém je v tom, že čas na MRI je omezený, takže můžeme vždy provést test až v den výzkumu, a pak se může stát, že to prostě selže. Odpusťte nám to prosím vy komu se to stane, kdo by měl zájem o dodatečné proměření na audiostimuly mimo fMRI (v jiný termín), je možno zařídit ( to pak nemusí být omezeno na víkendové časy, ty jsou zvoleny proto, že máme objednáno MRI, přes všední den je to jednodušší).
Ad. dotazníky - souhlasím, ty jsou vždycky takové nutné zlo každého oficiálního výzkumu. Důležité je je vyplnit proto, aby bylo možno srovnat muže s pedofilní preferencí s kontrolní skupinou mužů. Část Vám můžeme dát na místě, část si odnesete k vyplnění někde v klidu.
Posílejte prosím další reflexe a dotazy, potřebujeme je pro postupné zlepšování organizace studie.
S pozdravem
Kateřina Klapilová
Uživatelský avatar
Návštěvník

Mezinárodní výzkum sexuálních preferencí

Nový příspěvek od Návštěvník »

Vážení účastníci fóra
Mám jednu nepříjemnou aktualitu z výzkumu. Již před týdnem se nám objevily problémy při synchronizaci PPG a MRI. Dnes jsme se dozvěděli, že bude nutno vyrobit celý nový filtr Pro PPG vstup do MRI, což bude trvat tak 1-2 týdny - musíme tedy po tuto dobu odsunout testování. Přihlášeným rozesíláme individuální emaily a žádosti o přehlášení. Prosím, vy ostatní, nenechte se tím odradit a hlaste se nám dál, budeme nabízet další a další termíny, testovat se bude zřejmě i celý červen.
S omluvou

Za tým Kateřina Klapilová
Uživatelský avatar
quentos
Nový člen
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 5
ve věku do: 60
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: učitel na jazykovce, ve volných chvílích čtenář, závodní scrabblista
Příspěvky: 1

Re: Mezinárodní výzkum sexuálních preferencí

Nový příspěvek od quentos »

Též jsem se nabídl, ač to mám poněkud z ruky - záleží na tom, od kolika do kolika hodin se výzkum přibližně provádí, aby bylo reálné přijet včas...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů