Bylo nás pět (1994, TV seriál)

FILMY A POŘADY slouží ke sdílení recenzí na filmy a pořady a k následné diskuzi k nim. Je-li v rámci recenze či diskuze užito odkazů na volně dostupné fotografické či video záznamy z filmu/pořadu, tyto odkazované audiovizuální záznamy mohou obsahovat jedině osoby starší 18 let (tedy narozené do roku 2006 včetně).
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou veřejně známé či na veřejnosti se prezentující a které jsou v současnosti starší 18 let, viz Pravidla webu.
  2. Je zakázáno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2006 do současnosti). Do názvu vlákna je nutné uvést rok vydání filmu.
  3. Fotografie a videa je možné vkládat jen formou odkazů (za využití URL, IMG nebo VIDEO tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
MarkM
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Výkřik do tmy: Nejlepší sexuolog, je stejně nejlepší pedofilní kamarád :) A nebo holčička :P
Příspěvky: 471
Dal: 156 poděkování
Dostal: 102 poděkování

Bylo nás pět (1994, TV seriál)

Nový příspěvek od MarkM »

Bylo nás pět

Ihned od své premiéry v roce 1994 uchvátil malé i starší diváky seriál na motivy Poláčkovy prózy, v němž režisér K. Smyczek spolu se scenáristou O. Vogeltanzem vytvořili prvorepublikovou atmosféru jednoho malého městečka s jejími dobrosrdečnými, zábavnými, ale i závistivými, pomlouvačnými a mnohdy komickými obyvateli. Svět viděný očima Péti, žáka čtvrté třídy (A. Novák) líčí rodinu – maminku s její vždy láskyplně otevřenou náručí (D. Veškrnová), přísného, leč spravedlivě trestajícího tatínka (O. Navrátil), i chytrého bratra Láďu (J. Strach). Především je to ale svět plný dobrodružství a rošťáren Péti a jeho čtyř kamarádů...

ČSFD

Obrázek Obrázek

V rozsáhlém seznamu českých televizních seriálů patří mezi nejoblíbenější a nejvýznamnější ty, které čerpají z české literatury. Mezi nimi nemůže chybět ani seriál Bylo nás pět, natočený podle humoristického románu Karla Poláčka.

Epizody:
Pěkné vysvědčení
Andělíček policajt
Vypouštění draka
Pokoj lidem dobré vůle
Cirkus Svět
Cesta do Indie a zpět
► Ukázat spoiler
Někoho milovat a nesmět mu polibek dát, je jako u studánky stát a žízní umírat.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Bylo nás pět (1994, TV seriál)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Hodně kvalitní seriál i pro nepedofily. Na fotce výše jsou Jaroslav Pauer, Jan Brynych, 14letý Adam Novák, Jan Müller a Štěpán Benyovszký. Jako romantická perlička pro GL 12letá Sandra Nováková.

rarefilmfinder.com píše:The 2nd episode "Andělíček policajt": Petr (Adam Novák, 12) is bathed by his mother in the kitchen in presence of his father and maid. When mother requires him to stand in the bathtub, he covers his privates by hands and turns so maid could see only his butt. For a moment he lifts his hands and is seen in full frontal nudity.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 289 poděkování

Re: Bylo nás pět (1994, TV seriál)

Nový příspěvek od Kuba »

Jeden z nejlepších seriálů. A pro mě taky jeden z mála případů, kdy je filmové či televizní zpracování výrazně lepší než knižní předloha.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
janez73
Registrovaný uživatel
Bydliště: vysočina
Líbí se mi: Chlapci a muži
ve věku od: 6
ve věku do: 14
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: pomáhat lidem
Příspěvky: 11
Dal: 6 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: Bylo nás pět (1994, TV seriál)

Nový příspěvek od janez73 »

moc hezký seriál.hlavně druhý díl,jak se Petr Bajza koupe.To bych se mohl koukat stále.
Uživatelský avatar
Little Hero
Registrovaný uživatel
Bydliště: Plzeň
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 5
ve věku do: 12
Příspěvky: 155
Dal: 22 poděkování
Dostal: 47 poděkování

Re: Bylo nás pět (1994, TV seriál)

Nový příspěvek od Little Hero »

Mám vypálené i s dodatkem Jak se točilo Bylo nás pět nebo tak nějak. Můj preferenční věk je sice max. 13 let, ale Adam Novák vypadal i ve 14 letech naprosto úžasně. Nejkrásnější kluk, kterého jsem v českém filmu/seriálu viděl. Pak jsem ho zahlédl v jednom dílu Zdivočelé země (určitě hrál ve více dílech), tam mu myslím bylo 15 nebo 16, a pořád velmi krásný. A taky hrál ve Správné šestce, s hodně podobnými dětskými "kolegy", tam byl mladší, ale jelikož je to původně německý seriál ("Sechs richtige"), tak byl dabovaný do němčiny a následně zpět do češtiny, ale jiným chlapcem. :(