Problém sexuálního zaměření (Pes)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
Pes

Problém sexuálního zaměření (Pes)

Nový příspěvek od Pes »

Problém sexuálního zaměření - dotaz v poradně
Pes píše:Je mi 30 let. Píšu do poradny, protože si nejsem jistý svojí sexuální orientací. Zkusím vám popsat svoji situaci a svoje zkušenosti. Doufám, že mi vaše odpověď pomůže pochopit moje sexuální zaměření a vyznat se sám v sobě. Hlavně mi prosím nepište, že bych měl kvůli stanovení diagnózy podstoupit hospitalizaci, protože na to se v současný době moc necítím.Líbí se mi ženy mého věku (nebo i starší), ale o něco víc jsem přitahován malými holkami ve věku 8 – 12 let. Zkusím to trochu zpřesnit: Už na střední škole se mi líbily (sexuálně mě přitahovaly) holky mého věku a tak to pokračuje do dnes. Občas se mi líbí i ženy starší než jsem já (35 let,…), ale i ženy v adolescentním věku, případně v pubertě. Ale musím říct, že takových žen, které mě zaujmou, je velice málo, jsou to spíš výjimky. Asi ve 14 letech sem byl na návštěvě u spolužáka a náhodou se tam objevila malá holčina (kolem 10 let), dost mě překvapilo, jak moc mi ta holka připadala atraktivní, chvílemi jsem z ní nemohl spustit oči. Myslím, že jsem se v tu chvíli zamiloval. To bylo asi poprvé, kdy jsem si všiml, že se zajímám o malé slečny. Podobných příhod jsem později zažil víc.

Na internetu jsem začal vyhledávat fotografie dívek 8 – 12 let. Ne dětskou pornografii. Při prohlížení takových fotek dostávám erekci. Připadají my hezčí než dospělé ženy. Přitahuje mě i „dětský svět“ – různé hry (sám jsem ale spíš pasivní), dětský smích, objevování krásy přírody, … Jako bych (i přes můj věk) měl i já sám trochu dětskou duši a pochopení pro dětství. Časem jsem zjistil, že je pro mě snadnější zamilovat se do dítěte.

Nevím, co ještě napsat, aby ste mi líp porozuměli. Jenom zopakuju – Ženy , které jsou přiměřené mému věku, mě zajímají málo (ve velice málo případech). Z dětí 8 – 12 let mě zaujme snad každé druhé nebo třetí , …
MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Dobrý den,
omlouvám se za pozdní odpověď. Z toho, co píšete, se zdá, že skutečně jste pedofilně zaměřen. Není to žádná tragédie,ale je třeba naučit se s touto charakteristikou žít bez konfliktu se společností. Myslím, že osobní kontakt se sexuologem je nezbytnou podmínkou toho, abyste v životě nenarazil. Neví, jak bydlíte daleko do Prahy, pokud by pro Vás byla dostupńá, tedy nabízím ambulantní konzultace na mém pracovišti, Sexuologickém ústavu 1. LF UK a VFN, Apolinářská 4, Praha 2. Ordinuji ve středu a ve čtvrtek dopoledne, nejlépe se ale ozvěte předem na můj mobil 606 448 329. Takže o hospitalizaci nejde, ale řešit to jen písemně je nedostatečné.

Zdravím
MUDr. Brzek


Petr Kasz odpovídá:

Ve tvém dotazu je mnoho příznaků, které svědčí pro pedofilii, ale je to záležitost, kterou je třeba v sobě zkoumat a nakonec se v sobě zorientovat sám. Mám to vlastně podobně – líbí se mi i některé vrstevnice, ale je jich velmi málo, spíš mě zaujme malá (a nebo i větší) holčička. Kontakt se sexuologem samozřejmě může být v mnohém přínosný, ale narozdíl od pana sexuologa Brzka se domnívám, že není nezbytnou podmínkou toho, abys v životě nenarazil. Za nezbytnou podmínku považuji chovat se vždy k druhým lidem a především k dětem s úctou.

Zdraví
Petr Kasz