Prague Pride 2015

Diskuze o účasti komunity ČEPEK na festivalu Prague Pride. Nezapomeňte navštívit taktéž náš vedlejší web vytvořený speciálně pro tento projekt - www.nejenhomo.cz.
Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Prague Pride 2015

Nový příspěvek od Návštěvník »

... pokracovanie

Ja v pohode beriem a akceptujem ludi, ktorym sa pacia mali chalankovia alebo male dievcatka. Za to nikto nemoze, takym sa clovek rodi. Podobne aj ja som si tiez svoju gay orientaciu nevybral.
Ina vec je sexualny styk s detmi - zneuzitie. To v ziadnom pripade neakceptujem a myslim si (dufam) ze ani vy.
Pochopte, ze vasa ucast na pride bude vysvetlovana ako snaha o uzakonenie sexu s detmi. Darmo budete hovorit opak a ja vam verim. Ale propaganda je propaganda. A este to demagogicky spoja s LGBTI. A to vam dufam za to nestoji. Komu to pomoze?
Privital by som od Cepeku, keby ste sa viac angazovali v boji proti detskej pornografii. Ci uz ide o jej vyrobu, sirenie ci prechovavanie. Som pevne presvedceny, ze keby toto od vas ludia viacej videli, tak to budete mat s akceptáciou lahsie. To moja rada pre vas.

Prajem vam vsetko dobre na ceste k akceptacii :-)
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Prague Pride 2015

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

V Česku jsou homosexuálové akceptováni relativně dobře, v zákonech zbývá doladit jen pár detailů a celý Prague Pride tak tak postupně stále více připomíná povstání proti Němcům 9.5.1945, nejlépe odpoledne (© Matyáš Zrno). Proto pro homosexuály nastal čas pomáhat slabším — pokud tedy Prague Pride má být i nadále bojem za nějaké myšlenky a ne jen karnevalem. V této věci výjimečně souhlasím s článkem z levicového Deníku Referendum: Prague Pride vzkazuje, jde nám jen o naši komunitu
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Čestný člen skupiny ČEPEK
Příspěvky: 1685
Dal: 1099 poděkování
Dostal: 2046 poděkování

Re: Prague Pride 2015

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Ahoj Návštěvníku,

chápu tvůj pohled. Jen ještě dodám, že do LGBT patří i bisexuálové a transgender osoby, pro úplnost. Není to jen pochod homosexuálů. :) Taky se na to ale musíš podívat z našeho hlediska. Prague Pride je velká událost, na kterou přijde spousta lidí, kterou jen tak někde nezařídíš. Přednášky jsou taky dobré - a i se nějaké dělají, ale nikdy to nebude v takovém měřítku, jako je tento pochod. O pochod se mimo jiné zajímají média, což může mít dvojí účinek. Jak říkáš, může to uškodit lidem z LGBT komunity, kteří mohou být s námi pedofily spojováni. Ale i právě touto formou dochází k osvětě. Protože už jen to, že si veřejnost přečte "Pedofilové na Prague Pride!" a nějaký zlomek z nich půjde a vyhledá naši stránku... Není to trochu úspěch?

Žádná věc nepřináší jen to pozitivní. A nebudu se hádat, že to pro vás v jistém ohledu nemůže být neprospěšné. Ale jako jste vy kdysi tak úpěnlivě bojovali (a částečně ještě bojujete) proti netoleranci společnosti, tak se o to snažíme i my. I my máme za úkol osvětu společnosti, abychom jednoho žili ve světě, kde mladý hoch zjistí, že je pedofil, ale dostane se mu přednášky na škole, dostane se mu pomoci, kterou potřebuje a lidé ho nebudou hned odsuzovat. Možná tím zachráníme některé pedofily od sebevraždy a depresí, ale taky děti, které "prevencí pedofilů" mohou být zachráněny před pohlavním zneužíváním. Spousta pedofilů třeba neví, že i když "to" dítě chce, může mu to ublížit. A to je jedna z informací, které si ale společnost způsobuje sama.

I my chceme bojovat "za svá práva" a rozhodně k nim nepatří sňatky s dětmi nebo nedejbože legalizace sexuálních styků s nimi. My chceme jen to, aby se nám dostávalo pomoci, abychom i my mohli být jednoho dne akceptováni ve společnosti a nemuseli se ve dne v noci bát: "Co když to o mně jednou někdo zjistí?"

Média jsou občas velmi hloupá. Podívej se na Blesk, tam najdeš víc lží než objektivních informací. A právě takové ptákoviny balamutí lidem rozum. A ti si o nás pak myslí to, co si myslí. A v takových médiích můžeš najít leccos, i to, že gayové jsou pedofilové. Ale co si pak o takových médiích myslet? Leda se jim vysmát. A někdy možná i lidem, kteří si mohou někde přečíst i to, že dva plus dva je pět, a budou tomu bez rozmyslu věřit. Protože v médiích to přece musí být objektivní... :)

Hlavu vzhůru, i LGBT i nás čeká ještě dlouhá cesta. Nás teda asi ještě trošku delší. Je toho ještě dost, co musíme vybojovat. A nějací blbečkové, co budou tvrdit, že gay = pedofil či jiné blbosti... takoví tady budou i bez naší účasti.

Na to, abychom si uspořádali vlastní Pride bohužel nemáme ani financování a bohužel ani zaručenou bezpečnost. Na Prague Pride je to "v obležení" policie, takže když by už nastala nějaká potyčka, nemusí se stát nic vážného. Ale na vlastní akci to opravdu ještě není. A dlouho ještě asi nebude.

Děkuji ti za reakci u nás a přeji ti dlouhá příjemná učitelská léta,
Marco F.
Marco Freeman,
bývalý administrátor komunity ČEPEK / Ex-administrator of ČEPEK Community
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 473 poděkování
Dostal: 568 poděkování

Re: Prague Pride 2015

Nový příspěvek od simgiran »

Pride pochody už dokázali zahrnou bisexuály a hlavně transgender osoby, které mají společné to, že se potýkají s předsudky, ale mnohé jejich cíle a požadavky jsou velmi odlišné od cílů a požadavků homosexuálů. Minulý rok byla v oficiálním programu Prague Pride akce zaměřená na asexuály.

Co se spojování homosexuálů s pedofily týče, to je tu asi půl století a je celkem nezávislé na tom, jestli se pedofilové Pride účastní nebo ne. Osobně si myslím, že zmírnění předsudků o pedofilech a lepší informovanost o pedofilech by mohla pomoci v boji proti takovému spojování. Nebo přinejmenším udělat z takového spojování menšího strašáka, než jakým je teď.

Někdy v 70. letech minulého století se dostalo dost pozornosti skupinám pedofilů prosazujících legalizaci sexu s dětmi. Homosexuální aktivisté se od nich distancovali a jejich vliv od té doby velmi silně poklesl. Přesto spousta využívá tyto skupiny ke strašení šikmou plochou a cokoli prezentují jako důkaz vyplnění dávných předpovědí, přestože ony dávné předpovědi předpovídali, že posílení práv homosexuálů dá těmto skupinám větší vliv a skutečnost je takové, že vliv těchto skupin poklesl.

Myslím si, že dopad naší účasti na homosexuály hodně závisí na to, jak se k tomu tito postaví. Řekl bych, že sebevědomý postoj může být lepší než nějaké ustrašené se distancování od všeho. To přinese jednak obviňování z pokrytectví, jednak vzbudí dojem, že homosexuálové mají problém, který musí skrývat. Podle mě je lepší vymezit hranice, s čím člověk souhlasí (třeba, že by se k pedofilům mělo přistupovat bez předsudků) a s čím by rozhodně nesouhlasil (třeba legalizace sexu s dětmi).

Ostatně, pedofilové, co nechtějí sňatky s dětmi ani sex s dětmi se podobným jedincům nehodí. Samozřejmě se to budou snažit uhrát na šikmou plochu, ale tam se dá poukázat na rozdíly a trochu o i obrátit proti těmto lidem, dostat je do pozice, kdy by vlastně museli pro svůj argument obhajovat sex s dětmi.

Co se týče efektu naší účasti pro nás, těžko se posuzuje, ale myslím, že je ten efekt pozitivní. Mimo jiné ta účast dala vzniknout velmi důležité scéně ve filmu Danielův svět a zařídila nám články ve 4 médiích. Což třeba bylo předtím za dva nebo tři roky. Přišli k nám nějací členové, co říkali, že si díky naší účasti přiznali, že jsou pedofilové. Naše možnosti upozornit na naše problémy jsou dost omezené, nemůžeme si dovolit sami uspořádat něco na způsob Pride. Lidé ze zdejší komunity se dlouhodobě snaží informovat o pedofilii a o našich problémech. Ale pokrok přichází velmi pomalu a někdy těžko říct, jestli vůbec. Přestože několik členů se zúčastnilo různých odborných přednášek, poskytli rozhovory pro média, upozorňují média na chyby, účastní se diskusí na internetu atd. Takže se snažíme najít další možnosti. Až příliš často slýcháme, že si někdo roky odmítal přiznat svou orientaci, že se roky považoval za zrůdu, protože přijal předsudky společnosti, že se bál komukoli svěřit a žil v hrozném strachu, že by mohl někdo zjistit, že je pedofil.

Jinak jednou z motivací pro mě zúčasnit se Prague Pride byly i předsudky o pedofilech mezi LBGT a jejich podporovateli. Hrozně často slyší člověk nesmysly typu "homosexualitu nelze vůbec srovnávat s pedofilií, homosexualita je konsenzuální, pedofilie je znásilňování dětí" nebo třeba "90 % pedofililů jsou heterosexuální muži". Je na místě, aby se tito lidé naučili reagovat na nesmysly, co různí bigotní lidé hlásají, pořádně a tak, aby neposilovaly předsudky o pedofilech. Třeba proti tvrzení, že gayové jsou homosexuálové, pomáhá pořádně definovat termíny, viz třeba Male Homosexuality, Science, and Pedophilia nebo Facts About Homosexuality and Child Molestation, a poukázat na zdroje jako třeba článek Do Gay Men Have More Sexual Interest in Children than Straight Men Do?
Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Prague Pride 2015

Nový příspěvek od Návštěvník »

Gabriel Svoboda píše:V Česku jsou homosexuálové akceptováni relativně dobře, v zákonech zbývá doladit jen pár detailů a celý Prague Pride tak tak postupně stále více připomíná povstání proti Němcům 9.5.1945, nejlépe odpoledne (© Matyáš Zrno). Proto pro homosexuály nastal čas pomáhat slabším — pokud tedy Prague Pride má být i nadále bojem za nějaké myšlenky a ne jen karnevalem. V této věci výjimečně souhlasím s článkem z levicového Deníku Referendum: Prague Pride vzkazuje, jde nám jen o naši komunitu
.... Za ake myslienky ma bojovat pride?? Zmysel Gay prideov po celom svete bol bojovat za akceptaciu partnerských vztahov dvoch dospelých rovnocenných ludi, ktori sa rozhodli spolocne prezit zivot. Za to, ze tieto vztahy maju hodnotu a cenu pre spolocnost. Za pravo na rodinny zivot homosexuálnych parov.
Co to ma spolocne s pedofilmi?? Dospely clovek a malolete dieta nemozu nikdy prezit rovnocenny partnersky vztah.
Bohdana Rambouskova prejavila myslim si, ze velku ustretovost voci vam. Je tolko iných moznosti ako sa da pomoct ludom s pedofilnou orientáciou. Staci ked napriklad mudr. Brzek a mudr Weis ci mudr. Caisova daju hlavy dokopy.....
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Prague Pride 2015

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Návštěvník píše:.... Za ake myslienky ma bojovat pride?? Zmysel Gay prideov po celom svete bol bojovat za akceptaciu partnerských vztahov dvoch dospelých rovnocenných ludi, ktori sa rozhodli spolocne prezit zivot.
Podle mě je smysl Pride mnohem širší a má také pomoct mladým lidem, aby se nezatracovali, když objeví svou odlišnost, a aby je ani okolní společnost nezatracovala za něco, co si nevybrali a co nemohou změnit. V tom mají homosexuálové i pedofilové úplně stejné problémy.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 620
Dal: 585 poděkování
Dostal: 375 poděkování

Re: Prague Pride 2015

Nový příspěvek od Filip »

Hosť píše:Pride - Pochody hrdosti, su pochodami ludi s HOMOSEXUALNOU orientáciou a organizovane pre homosexualov a ich priatelov na podporu poziadaviek HOMOSEXUALOV.
Taketo nezmyselne prezentovanie sa Cepeku vazne poskodzuje vsetky snahy LGBT ludi o ich akceptaciu v spolocnosti. Je to vrcholne kontraproduktivne a dovolim si povedat, ze aj nezmyselne.
Vasa ucast na Pride poskodzuje gayom a lesbam a to aj za hranicami CR. Je na nas dost utokov, sirenia nenavisti, nepotrebujeme este dalsie.
Podľa mňa oveľa viac ako prítomnosť pedofilov na Pride, ubližuje homosexuálom a ich snahe o presadenie ich práv prítomnosť rôznych karnevalových indivíduí. Aj keď viem, že títo ľudia predstavujú na Pride menšinu, väčšina fotiek a reportáží sa točí práve okolo nich. Bežný konzervatívny človek, ťažko potom dokáže akceptovať, že by dvaja homosexuálni muži mohli spolu vychovávať dieťa, keď si prečíta článok na internete, alebo v novinách, poprípade si pozrú reportáž v televízií a jediné čo vidí sú nalíčení muži oblečení iba v ružových tangáčoch či v iných bizarných kostýmoch.
Uživatelský avatar
Daniel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: O každé dívence smýšlej, chovej se k ní a jednej s ní tak, jako by to byla tvoje milovaná dcera.
Příspěvky: 525
Dal: 564 poděkování
Dostal: 723 poděkování

Re: Prague Pride 2015

Nový příspěvek od Daniel »

Návštěvník píše:.... Za ake myslienky ma bojovat pride?? Zmysel Gay prideov po celom svete bol bojovat za akceptaciu partnerských vztahov dvoch dospelých rovnocenných ludi, ktori sa rozhodli spolocne prezit zivot. Za to, ze tieto vztahy maju hodnotu a cenu pre spolocnost. Za pravo na rodinny zivot homosexuálnych parov.
A nebylo téma Prague Pride před dvěma roky "Comming out"? Pro mě jako pro člověka zastávajícího konzervativní hodnoty je to jedno z mála témat, na kterém bych se s lidmi otevřeně se hlásícími k praktikované homosexualitě dokázal shodnout.

A není snad letošní téma "Všichni jsme stejně teplí"? Neproklamovali snad organizátoři, že jsou zváni všichni lidé bez ohledu na sexuální orientaci? Mám tomu rozumět tak, že jsou zváni všichni lidé, s výjimkou pedofilů?

Pro vaše uklidnění, já na Prague Pride nebudu. 15.8. mám v plánu vyšlapat s dcerou na Sněžku :)

P.S.: I když zrovna teď se dívám na doprovodný program pořádaný sdružením LOGOS a přemýšlím o tom, že si udělám výlet do Prahy v týdnu před pochodem.
Všichni dospělí byli nejdříve dětmi. Ale málokdo se na to pamatuje.
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3155
Dal: 11 poděkování
Dostal: 500 poděkování

Re: Prague Pride 2015

Nový příspěvek od Jednorozec »

Já bych spíše řekl, že pedofilové sňatky a sex s dětmi chtějí. Ale uvědomují si že to bohužel není možné a dětem by to mohlo ublížit a proto se toho DOBROVOLNĚ zříkají. Mohou něco takového o sobě prohlásit homosexuálové, že se od nás chtějí distancovat??
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6529
Dal: 1670 poděkování
Dostal: 3548 poděkování

Re: Prague Pride 2015

Nový příspěvek od Kasz »

Jednorozec píše:Já bych spíše řekl, že pedofilové sňatky a sex s dětmi chtějí. Ale uvědomují si že to bohužel není možné a dětem by to mohlo ublížit a proto se toho DOBROVOLNĚ zříkají. Mohou něco takového o sobě prohlásit homosexuálové, že se od nás chtějí distancovat??
Možná bys mohl mluvit za sebe. Já si sňatek ani sex s dítětem nepřeji.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 620
Dal: 585 poděkování
Dostal: 375 poděkování

Re: Prague Pride 2015

Nový příspěvek od Filip »

Jednorozec píše:Já bych spíše řekl, že pedofilové sňatky a sex s dětmi chtějí. Ale uvědomují si že to bohužel není možné a dětem by to mohlo ublížit a proto se toho DOBROVOLNĚ zříkají. Mohou něco takového o sobě prohlásit homosexuálové, že se od nás chtějí distancovat??
Ja som pedofil a manželstvo, či registrované partnerstvo s kutíkom nechcem. Pretože manželstvo či registrované partnerstvo je uzatvárané s tým že vydrží až do smrti. A kutík bude kutíkom iba pár rokov. Potom sa z neho stane dospelý muž a ten ma nebude priťahovať ani fyzicky, ani emočne.
A sex. V predstavách áno, ale v reále by som chcel mať sex s niekým, kto bude chcieť mať sex so mnou. A desať ročný kutík netúži po sexe. Takže sex nie. U mňa ako pedofila skôr hrozí že sa neovládnem a maznanie z dieťaťom môže prerásť do ľahkých a potom aj do ťažkých foriem zneužívania. Hoci to riziko je u mňa veľmi malé.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3155
Dal: 11 poděkování
Dostal: 500 poděkování

Re: Prague Pride 2015

Nový příspěvek od Jednorozec »

Jste moc "přízemní", uvažujete jen ve stávajících podmínkách, i když opomenu taková místa jako nebe, tak mi tu zbývá technický pokrok atd. A navíc myšlena je touha pedofilů a ta je málokdy řízená rozumem, nikoli výsledné rozhodnutí..
Teenbl
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Ostrava/Praha
Líbí se mi: Chlapci a muži
ve věku od: 13
ve věku do: 29
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 679
Dal: 297 poděkování
Dostal: 539 poděkování

Re: Prague Pride 2015

Nový příspěvek od Teenbl »

Tak s denním odstupem bych se rád vyjádřil k letošní účasti ČEPEKu na průvodu. Nejdříve bych moc chtěl chtěl poděkovat všem, kteří s přípravou pomohli, protože bez toho by to nešlo. Pak samozřejmě všem, kteří šli s námi do průvodu, myslím, že letos se sešla moc fajn parta lidí, bylo nás +-10, letáky rozdávala zhruba větší polovina. Rozdali jsme cca 800 letáčků.
Jaké byly reakce? Vesměs velmi dobré. Někteří lidé si naše letáčky pamatovali už z loňských let, jiní se smáli, samozřejmě i nějaké roztrhání či zmuchlání letáků bylo, ale to bylo vždy. Každopádně pozitivní reakce dle mého jednoznačně převažovaly. Oproti minulému roku jsem spatřoval na průvodu větší počet lidí, takže i to možná mělo nějaký podíl na tom pozitivnějším dojmu. Ovšem jak teď čtu odhady, tak nevím, zda tomu tak skutečně bylo. Možná pomohlo jen lepší slunečné počasí.
Rozhodně mám za to, že daná účast na průvodu má smysl i v příštích letech a může to ČEPEKu velmi zásadně pomoci při osvětě v rámci široké neodborné veřejnosti.
Zároveň bych poprosil, aby sem někdo hodil ty definitivní verze letáčků, nemůžu to nikde najít. Děkuji
Forst Jan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Kontakt: Email: [email protected]
Skype: Forst.Jan.87
Mobil: +420 737 739 767
Výkřik do tmy: Navždy kamarád, nikdy láska.
Příspěvky: 457
Dal: 529 poděkování
Dostal: 370 poděkování

Re: Prague Pride 2015

Nový příspěvek od Forst Jan »

Já mohu za sebe jen dodat také poděkování všem, kteří se podíleli na přípravě a kteří se zúčastnili. Bylo to moje první osobní setkání a myslím, že jsem si jen stěží mohl přát lepší společnost. Byl to pro mě úžasný zážitek, moc moc děkuji.
Sice jsem do toho šel od počátku otevřeně, ale i já jsem měl někdy strach, co se může stát. Ale když jsem viděl reakce lidí, kde opravdu hodně jsem viděl jen ty pozitivní, z negativních jsem viděl maximálně znehodnocení letáčku, tak mi to vlilo novou sílu do žil a ukázalo mi to, že opravdu má naše jednání smysl, a že se situace lepší.
Děkuji
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 473 poděkování
Dostal: 568 poděkování

Re: Prague Pride 2015

Nový příspěvek od simgiran »

Přidám svoje postřehy: Na shromáždění před začátkem průvodu jsem se necítil úplně nejlépe, asi z nevyspání, nebyl mi příjemný hluk a davy lidí, tak jsem radši šel brouzdat po bočních uličkách. Přičemž jsem se snažil neztratit úplně zbytek skupiny. Což se mi ovšem nakonec podařilo. :D

Myslím, že to byl Teenbl, komu jsem říkal, že se jdu ještě někam na chvíli ztratit, tak jestli budou na stejném místě, na což řekl, že jo. Nu což, použil jsem moderní komunikační prostředky, abych zjistil, kde se nachází. Ovšem došlo k nedorozumění, takže jsem hledal zbytek skupiny na druhé části průvodu. A komunikace vázla i nadále. Takže jsem se nakonec vydal ze zadní části průvodu hledat zbytek skupiny směrem dopředu, přičemž se mezitím průvod trochu roztahal, takže už se většinou dalo prohlédnout z jedné strany ulice na druhou. Na část skupiny jsem narazil až kousek před Letnou a podařilo se mi ji opět ztratit už na schodech na Letnou. :D

Pozitivní pro mě je, že jsem si prohlédl celý průvod a získal představu o jeho délce. Jsem rád, že rozdávání letáčků nestálo na mě a chopili se toho velmi aktivně jiní, zatímco jsem se je snažil nalézt. Reakcí na letáčky jsem zaznamenal jen pár, někteří si letáček pozorně četli, někteří z něj měli srandu (což bych nebral za příliš pozitivní reakci). Ale více vám budou muset říct jiní.

Celkově mi přišli lidé, co se zúčastnili, v osobním kontaktu fajn, a rád jsem poznal nové tváře. Škoda jen, že jsem si s nimi nemohl víc popovídat v průvodu, tak alespoň před průvodem a po průvodu.
Uživatelský avatar
Amorboy

Re: Prague Pride 2015

Nový příspěvek od Amorboy »

Ahojte chlapci,

Celu tu vasu iniciativu ohladne otvorenej ucasti na Prague Pride povazujem iba za obycajny parazitizmus. Nemate odvahu na vlastne verejne akcie, diskusie a fora tak sa len jednoducho prizivujete.

Ako mozete diskusiu o zivotnej situacii a potrebách LGBT ludi spajat s vasou situáciou?
Nevnimate ten rozdiel ked sa bavime o vztahu dvoch rovnocenných dospelých ludi, ktori donho vstupuju slobodne a erotickej naklonnosti dospeleho cloveka k detom?
Aby ste sa vy zviditelnili, tak neváhate poskodzovat inym, ktorých situacia tiez nie je ruzova.
Tvárite sa, ako keby neboli ziadne ine moznosti prezentacie a pomoci k vasej spolocenskej akceptacii, len gay pride..... a pritom je ich tolko... logicka otazka ktora z toho nasledne vyplyva je, ze o co vam potom vlastne ide??
Ja podporujem, aby ste ako ludia so svojou orientáciou, ktoru ste si tiez sami nezvolili boli akceptovani a prijimani v spolocnosti. V tomto vam fandim. Pacil sa mi aj film Danielov svet. Ale vasu prezentaciu na gay pridoch a pripadnu implantaciu do komunity LGBT nepovazujem za riesenie. Vam nijako nepomoze a nam LGBT ludom poskodi.

Osobne tuto vec vnimam dost citlivo, kedze sam som bol v dectve zneuzivany.
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 620
Dal: 585 poděkování
Dostal: 375 poděkování

Re: Prague Pride 2015

Nový příspěvek od Filip »

Naozaj si myslíš že prítomnosť pedofilne orientovaných ľudí na Pride, poškodí členov LGBTI? V koho očiach. V očiach rôznych extrémistov a fanatikov? Takých ľudí nepresvedčíte nikdy. Takí ľudia budú tvrdiť že pedofilovia a homosexuáli sú všetko zvrhlíci čo treba liečiť, či niečo horšie. Im je jedno či na Pride sme alebo nie. Na druhej strane odmietnutie pedofilov LGBTI komunitou, môže vyvolať negatívny ohlas v očiach liberálne zmýšľajúcich ľudí. V ich očiach potom vyzeráte ako skupina čo sa domáha práv a uznania, no sama toto právo a uznanie druhým odmieta. Ono celkovo o dopade Pridovských akcií a ich pozitívnom či negatívnom vplyve na požiadavky LGBTI by sa dalo podnetne diskutovať celé hodiny. Môj názor je že v súčasnej podobe Pride viac škodí ako pomáha. A ešte poslednú vec. Nezabudni že aj pedofil môže byť homosexuál, pokiaľ ho priťahuje rovnaké pohlavie.
Uživatelský avatar
Ynijed
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 0
ve věku do: 25
Příspěvky: 44
Dal: 71 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Re: Prague Pride 2015

Nový příspěvek od Ynijed »

Amorboy píše:Ahojte, chlapci...
Nechápu, že nás někteří homosexuálové nechtějí vzít do party, že nesoucítí. Jsme přeci kontroverznější, méně početní a v postavení jak homosexuálové před třiceti lety, takže o to to máme těžší. Jestli to vnímáš jako "pochod homosexuálů a žádné jiné sexuální menšiny" tak to je parazitismus, ale stojí to za to, potřebujem to jako sůl.
Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Prague Pride 2015

Nový příspěvek od Návštěvník »

Filip píše:Naozaj si myslíš že prítomnosť pedofilne orientovaných ľudí na Pride, poškodí členov LGBTI? V koho očiach. V očiach rôznych extrémistov a fanatikov? Takých ľudí nepresvedčíte nikdy. Takí ľudia budú tvrdiť že pedofilovia a homosexuáli sú všetko zvrhlíci čo treba liečiť, či niečo horšie. Im je jedno či na Pride sme alebo nie. Na druhej strane odmietnutie pedofilov LGBTI komunitou, môže vyvolať negatívny ohlas v očiach liberálne zmýšľajúcich ľudí. V ich očiach potom vyzeráte ako skupina čo sa domáha práv a uznania, no sama toto právo a uznanie druhým odmieta. Ono celkovo o dopade Pridovských akcií a ich pozitívnom či negatívnom vplyve na požiadavky LGBTI by sa dalo podnetne diskutovať celé hodiny. Môj názor je že v súčasnej podobe Pride viac škodí ako pomáha. A ešte poslednú vec. Nezabudni že aj pedofil môže byť homosexuál, pokiaľ ho priťahuje rovnaké pohlavie.
Ahoj Filip,
To co poskodi, nie je samotna pritomnost pedofilov, ale spajanie týchto tem.
Hovoris o odmietani pedofilov LGBTI komunitou. Povedat nazor, ze otvorena prezentacia Cepeku na Prague Pride nie je vhodna je odmietnutim pedofilov? Tak, to vôbec nie je pravda. Ja neodmietam pedofilov ako ludi a myslim si, ze aj zo strany LGBTI je ovela vacsia empatia k vam ako zo strany "beznych heterakov".
Ale co poradis mne, ktory som gay a pracujem s detmi? Ako mam presvedcit ludi - rodicov deti (ked na to nedajboze pridu), ze ten fakt ze som homosexual neznamena, ze som aj skryty pedofil. Navyse, ked obaja dobre vieme, ze vacsinova spolocnost pri hodnoteni ludi nema tendenciu ist do hlbky a chapat, ale len vacsinovo preberat stereotypy, nazory roznych novinarov, "odbornikov" a podobne....

A co sa tyka otazky prav. Nepatrim k zastancom vsetkeho, co niektori LGBT aktivisti pozaduju. O tom, by sa dalo polemizovat....ale, to je na inu debatu. Ale myslim si, ze je uplne legitimne ludske pravo na akceptaciu a nejake pravne uznanie vztahu dvoch dospelých osob. Co sa vsak neda hovorit v pripade pedofil- dieta. V tomto pripade sa mozeme bavit len o akceptacii samotnej naklonnosti, orientacie. A na to, podla mna, nie je potrebna prezentacia na gay pridoch.
Cize, zhrnute: Ako homosexual sa budem vzdy snazit, aby moje okolie chapalo aj pedofilne citiacich ludi. Aby ich neodsudzovalo za to, akými su. Aby im pomahalo.
Pochopte konecne, ze ani vam a a ni nam nepomoze miesanie hrusiek s jablkami.
Uživatelský avatar
Amorboy

Re: Prague Pride 2015

Nový příspěvek od Amorboy »

Ynijed píše:
Amorboy píše:Ahojte, chlapci...
Nechápu, že nás někteří homosexuálové nechtějí vzít do party, že nesoucítí. Jsme přeci kontroverznější, méně početní a v postavení jak homosexuálové před třiceti lety, takže o to to máme těžší. Jestli to vnímáš jako "pochod homosexuálů a žádné jiné sexuální menšiny" tak to je parazitismus, ale stojí to za to, potřebujem to jako sůl.
Ahoj Ynijed,

Zase ti unika, podobne ako aj tvojim priatelom z Cepeku jeden velmi dolezity fakt. A sice ten, a to sa uz opakujem (vsetky doposial navstevne prispevky v tejto teme su moje), ze nemozes nijako porovnavat vztah dvoch dospelých zrelých ludi so vztahom pedofil - dieta. To je velky a podstatny rozdiel. Bohuzial!
A preto ani nemozes a ani sa zial neda porovnavat situacia LGBT pred 30 rokmi, ci hocikedy inokedy, s tou vasou.
Toto nie je o nejakom brani ci nebrani do party. Ja budem kludne s pedofilmi dobry kamarat, zajdeme na pivo, pokecame, zasmejeme sa...... Ale toto nie je o tom. Su to dve diametralne odlisne prezivania. Ano, coming out mame spolocny, ale to je tak vsetko.