Luisa a Lotka / Das doppelte Lottchen (Erich Kästner)

KNIHY slouží ke sdílení recenzí a tipů na zajímavá knižní díla.
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání recenzí na jakékoliv knihy a následná diskuze k nim.
  2. Jestliže bude v rámci recenze knihy uvedeno jméno osoby v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2004 do současnosti), je nutné toto jméno zkrátit na křestní jméno a iniciálu příjmení.
  3. V rámci recenzí je možné vkládat odkazy na fotografie obálek knih, příp. fotografie autorů, a to jen formou odkazů (za využití URL nebo IMG tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj. Je-li autor v současnosti mladší 18 let, anebo je-li na jeho fotografii společně s ním jiná osoba v současnosti mladší 18 let, odkaz na fotografii nemůže být zveřejněn.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Luisa a Lotka / Das doppelte Lottchen (Erich Kästner)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Luisa a Lotka / Das doppelte Lottchen

Na dětském táboře Seebühl se potkala dvě devítiletá děvčátka: drzá Luisa Palfyová z Vídně a slušná skromná Lotka Körnerová z Mnichova. Luisa nosí kudrlinky, Lotka nosí copánky. Jinak jsou si obě děvčátka k nerozeznání podobná.

Nikdy předtím se neviděly, ale brzy si uvědomí, že jsou dvojčata. Jejich rodiče se rozvedli, a každý si nechal jednu z nich. Děvčátka se ale rozhodnou s touto situací něco dělat. Na konci tábora si Lotka rozpustí copánky, Luisa je zaplete, a vyrazí každá tam, kde nikdy nebyla. Jejich cílem je poznat nepoznané rodiče a znovu je dát dohromady.


Kniha Das doppelte Lotchen z roku 1949, kterou napsal německý spisovatel Erich Kästner. Četl jsem ji v dětství a hodně se mi líbila. Byla minimálně pětkrát zfilmována, včetně filmu The Parent Trap / Past na rodiče / Pasca na rodičov. Jako adaptaci by šlo počítat i film It Takes Two / Malé dohazovačky / Na to treba dvoch.
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne čtvrtek 25. 2. 2021, 1:59:39, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nefunkční obrázek smazán.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6532
Dal: 1673 poděkování
Dostal: 3551 poděkování

Re: Luisa a Lotka — Erich Kästner

Nový příspěvek od Kasz »

Já jsem viděl film, nevím, kolik mi bylo (možná 12, možná 14?), ale vím, že se mi holky ve filmu líbily.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙