Diskuze přesunutá z tématu Pro odlehčení - Jak jsem opět nedbal doporučení lékaře

Nezávazná diskuze o čemkoliv, co se nehodí jinam.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6529
Dal: 1669 poděkování
Dostal: 3547 poděkování

Diskuze přesunutá z tématu Pro odlehčení - Jak jsem opět nedbal doporučení lékaře

Nový příspěvek od Kasz »Host píše:... Natož když vidím, že někteří z nich tu mají na Čepeku bezplatnou reklamu a v poradně si tu nahánějí lidi do svých léčeben.
Není úplně bezplatná - odpovídají na dotazy, což by vůbec nemuseli dělat. Nikdo zde nikoho nenutí, aby se jich v poradně ptal, nikdo nikoho nenutí, aby je navštívil. Ani když Jirka přijede do Bohnic, nikdo ho neláká do své léčebny, naopak, Jirka už dvakrát dobrovolně nabídl, že kdyby byl z jejich strany zájem, může přijít na skupinovou terapii s pacienty léčebny. Myslím si, že tato spolupráce může být oboustranně přínosná. Pacienti (a nejen ti pedofilní) zjistí, že opravdu existují lidé, kteří děti nezneužívají, a zároveň je to dobrý pokus o navázání nějaké spolupráce se sexuology, o které zatím nevíme, co do budoucna přinese. Když poslouchám nebo čtu Jirkovy úspěchy, myslím si, že je tato naše spolupráce s nimi přínosná. A že má např. havlíčkobrodská léčebna několik článků na našem webu? Znáš snad nějaké jiné články nebo máš jiné materiály, které vydala jiná léčebna? Mám za to, že na Bohnických dnech Jirka od pultíku vyzval všechny sexuology, ale přišli za ním jen někteří. Buďme rádi za to málo, co máme, i za nějakou tu navázanou spolupráci se sexuology. I Trojan teď přislíbil, že za umožnění toho jeho výzkumu validity PPG je ochotný do naší poradny přispět svou osobou.
Ano, máme se sexuology špatné zkušenosti, ale podobně i oni zase mají špatné zkušenosti s námi, nebo resp. s těmi z nás, co mají se sebou nějaký problém - většinou s těmi, kteří zneužili dítě. Aby se v jejich přístupu k nám něco změnilo, nebude stačit psát příspěvky o jejich ignoraci a bezplatné reklamě na ČEPEKu, která vlastně bezplatná není.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Host
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 7
ve věku do: 14
Příspěvky: 170
Dal: 21 poděkování
Dostal: 54 poděkování

Re: Pro odlehčení - Jak jsem opět nedbal doporučení lékaře

Nový příspěvek od Host »

Kaszi, jsem moc rád, že jsi reagoval a že i přes moje trochu provokativní zarytí odpovídáš v klidu. Mě prostě vytočí, když slyším o případech, kdy mladý nevyrovnaný pedofil jde za odborníkem, a ten, místo aby mu pomohl, ho tlačí do záhuby, respektive jeho problémy ještě prohlubuje. Mám z toho pocit vzteku a bezmoci a musím si ho ventilovat, i když vím, že je velmi sporné a velmi relativní, která pomoc je ta správná.

Jsme tu komunita, a proto jsme tu lidé s velmi různými zkušenostmi, velmi různými názory. Snad je to tak i dobře. Sice se občas pohádáme, neporozumíme si, jsme frustrováni že ostatní nemají stejný názor atd., ale zase se můžeme navzájem korigovat, inspirovat, donutit k přemýšlení a k novým úhlům pohledu, sloužit si navzájem jako pozitivní i negativní příklady. Hlavní smysl takové komunity pak vidím právě v tom, že se ty protiklady můžou navzájem doplňovat a vyvažovat.

Na druhou stranu tu máme nějaká omezení. Musíme tu trochu politikařit, hrát si na "image", o některých věcech tu nemůžeme mluvit tak otevřeně, jako když se s někým bavíme soukromě, protože se bojíme, aby to proti nám někdo nepoužil, nevytrhl z kontextu, nepřekroutil anebo nezneužil toho, že mnoho lidí prostě svobodné myšlení nemá rádo. Ta autocenzura nás svazuje asi tak, jako v 70. či 80. letech každý, kdo chtěl něco dělat nebo publikovat, musel složit nějakou poklonu režimu, když už ne rovnou vstoupit do strany, tak aspoň malinko se ohnout, přetvařovat. Stejně jako tehdy, i dnes jsem názoru, že bychom to měli dělat co nejméně, a je-li to možné, tak vůbec. Ovšem i tehdy byli lidé, kteří vládnoucí ideologii upřímně fandili, a jistě i mezi námi pedofily jsou lidé, kteří se v mnoha ohledech ztotožňují s "obecnými" názory na pedofilii a pedofily. Orientace je jedna věc, názor je jiná věc. Nevím, do jaké míry jsou sem odborníci zváni proto, že opravdu důvěřujeme tomu, že nám mohou přispět svými zkušenostmi a svou kvalifikací, a do jaké míry je to spíš taktika, že když se tu vyskytnou zvučná "oficiální" jména, tak jsme lépe krytí a lépe se můžeme hájit před tím, kdo by nám to tu chtěl zrušit a rozpustit.

Další trochu související věc, co mě tu trápí, je poradna jako taková, její pojetí. Jako poradna v podstatě fungují fóra. Kdo chce, může se tam svěřit, kdo chce, může to komentovat, radit, podpořit, protestovat, cokoliv. Čím se od toho liší funkce nazvaná "Poradna"? Jednak je víc na očích, je přehlednější, svým způsobem uživatelsky přívětivější. Ovšem nejvýznamnějším rozdílem je žánr, či formát. Není dialogický. Jsou tam rozděleny role: jedna strana je ta bezradná, neinformovaná, pomoc vyžadující - druhá strana jsou ti, kdo odpovídají shůry jako osvícení majitelé pravdy, v rámci žánru vševědoucí a všemohoucí. Na jejich "rozsudek" či "nález" (jde-li o veřejnou radu) nemůže už reagovat doknoce ani ten, komu je odpověď určena, natož aby ji mohli doplnit nebo korigovat ostatní členová komunity. Pak se může snadno stát, že tomu chybí ta vyváženost. Nebo dokonce že někdo může udělenou radu považovat za nebezpečnou nebo zavádějící a nemá šanci ji doplnit, oponovat, varovat. Tenhle formát poradny se mi zdá velmi problematický, i kdyby ji měli v rukou opravdu ti nejlepší z nejlepších - a zároveň se pak stává velice citlivou a výbušnou otázkou, kdo vlastně mají být ti vyvolení, kdo se cítí osvícenejší než zbytek komunity. I kdyby to byli ti nejlepší, tak se bohužel snadno stane, že tomu chybí ta vyváženost. Chápu: zakladatelé webu měli nějakou představu, kam má web směřovat, a neradi by připustili, aby ho někdo směroval jinam. Ale tady dojde na lámání chleba, uvědomit si rozdíl mezi soukromým webem a mezi komunitním webem. Na soukromém webu je dáno, že návštěvníci jsou hosté a program určuje domácí pán, který se zas může nechat na oplátku pozvat na jiný web, kde bude hostem on. Ale jak to udělat na komunitním webu, aby to nakonec nepůsobilo dojmem, že pár jedinců zneužívá zbytek komunity jako křoví pro prosazování svých soukromých názorů, svého osobního pohledu na svět? Odpověď neznám, a proto jsem se vždy cítil lépe v těch webech a na těch diskusích, kde k téhle konstelaci vůbec nemuselo docházet. Tedy buď na neutrální půdě, kde si všichni byli rovni, nebo na soukromých webech, které se netváří jako komunitní.

Ke třem členům komunity působícím v poradně jsem se víceméně vyjádřil tím, co jsem už napsal. Nechci kritizovat osoby, protože chybu vidím opravdu spíš ve formátu poradny než v tom, kdo konkrétně se touto službou pověřil. Pana Brzka si celkem vážím, přestože jeho názory jsou asi podstatně "konzervativnější" než moje. Ale z jeho slov cítím rozumné uvažování i úctu k tomu, komu odpovídá. Co se týče týmu z havlíčkobrodské léčebny, ten vidím jako největší problém. Jejich názory a vyjadřování mě v mnohém urážejí a ponižují, ale přes to bych se ještě přenesl. Ovšem nakolik rozlišuji mezi dobrými a špatnými názory na pedofilii, mezi dobrými a špatnými terapeutickými přístupy, tak ten jejich řadím mezi značně nebezpečné. Jistě, každý pedofil je svého štěstí strůjce a každý má právo si vybrat svůj osud. Ovšem my tady neseme značnou spoluodpovědnost za to, když někoho naženeme na nebezpečnou cestu, aniž bychom ho varovali. Proto považuji za extrémně nebezpečné, aby zde v privilegované části webu byly zveřejňovány reklamy na tu léčebnu (připadá mi to podobně cynické, jako by na webu židovské obce byla reklama na rekreační a výchovný pobyt ve vyhlazovacím táboře). Ano, můj názor je subjektivní - ty třeba můžeš považovat havlíčkobrodskou léčebnu za skvělé místo, kde se člověk naučí získat náhled, realizovat svou sexualitu v mezích zákona a neodpovídat dětem na pozdrav. Ale právě proto, že je to tolik kontroverzní věc, považuji z morálního hlediska za absolutní nezbytnost, aby alespoň pod každým z těch propagačních textů byla otevřena diskuse. Zatím mám z odpovědí doktorky Herrové pocit, že příliš komunikativní není. Její odpovědi vesměs nemají pro zbytek komunity žádnou cenu, v podstatě jen lanaří lidi do své léčebny. Působí na mě dojmem, že ten její "náhled" funguje jen tam, kde ona je v nadřazené pozici, a že k reálným problémům reálných pedofilů nemá co přínosného říct a do normální rovnocenné diskuse by se ani neuměla zapojit. Jistě, měli bychom její názory znát a věřím, že to myslí dobře, stejně jako my všichni, ale zachovejme si soudnost a chraňme se toho, abychom naše méně vyrovnané a méně zkušené kolegy vystavovali nebezpečím, která nemusí být schopni ustát. Jako například radám, jimiž začalo toto diskusní téma.

A rád bych doufal, že ničí účast v poradně není a nebude součástí nějakých kšeftů "něco za něco". To už by ji pohřbilo úplně. Buď ať to ti lidé dělají proto, že chtějí touto formou pomáhat, nebo ať od toho jdou pryč. Kupovat si krytí odborníků výměnou za to, že by jim někdo prodával lidi na pokusy, a kšeftovat tak s osudy lidí, to by mi přišlo jako cynismus nejhoršího kalibru. Pevně věřím, žes to tak napsal jen v jakési žertovné nadsázce.
Název je jen hostem skutečnosti. Host v mém domě, takhle časně z rána? Nezván vstoupil do mé pozornosti, na jabloni sedí první vrána.
Uživatelský avatar
zdenek.hry
Registrovaný uživatel
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: BAN
Příspěvky: 39

Re: mají na Čepeku bezplatnou reklamu a v poradně si naháněj

Nový příspěvek od zdenek.hry »

díky hoste za tento příspěvek, díky že jsi sem upřímně napapsal hlavní důvody, proč už tu nejsem.
jsem pedofil se vším všudy a nemám žaludek na to se přetvařovat, nebo se s někým hádat.

a protože jsem tu našel i jednoho kámoše, tak děkuju autorům za tento web.

arrivederci
Uživatelský avatar
Host
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 7
ve věku do: 14
Příspěvky: 170
Dal: 21 poděkování
Dostal: 54 poděkování

Re: mají na Čepeku bezplatnou reklamu a v poradně si naháněj

Nový příspěvek od Host »

Zatím to píšu jako konstruktivní přátelsky míněné rady a připomínky a snažím se být vstřícný a tolerantní. Záleží na každém, zda chce nebo dokáže můj názor nebo názor kohokoliv jiného brát vážně. Tento web není přesně můj styl, ale jako jedna setina komunity za něj a za členy komunity nesu svou spoluodpovědnost. A především jako člověk. Nechávám na každém, zda mi za to bude vděčný anebo se tím bude cítit ukřivděný. Chceme-li být upřmně a zásadově proti zneužívání, v první řadě si musíme dávat velmi úzkostlivě pozor, abychom se tu žádným způsobem nezneužívali navzájem. Vyjádřit poctivě své pocity a názory je minimum, co pro to mohu a musím udělat. Pokud si někdo myslí, že by komunita měla fungovat jinak, než jak jsem popsal výše, tak jedině prospěje vyjasnění situace, když to sem napíše.
Název je jen hostem skutečnosti. Host v mém domě, takhle časně z rána? Nezván vstoupil do mé pozornosti, na jabloni sedí první vrána.
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 1080
Dal: 402 poděkování
Dostal: 743 poděkování

Re: mají na Čepeku bezplatnou reklamu a v poradně si naháněj

Nový příspěvek od Fx100d »

Trochu si dovolím na Hosta reagovat:

Především poradna je poradna, je založena na tom, že někdo položí dotaz a odpoví mu sexuolog nebo psycholog, tedy člověk co má školy na to, co dělá. Že takové pomoci nevěříš a kritizuješ odborníky v poradně je Tvůj názor a já Ti ho nehodlám brát. Jenže jsou tu jiní lidé s jiným názorem. Tedy i tací, kteří prošli Havlíčkobrodskou léčebnou a s jejich prací jsou spokojeni. Píšeš, že všude působí jako poradna fóra, máš pravdu, ale to je prostě jiná věc, která je na ČEPEKu také a můžeš se na fóru zeptat podobně jako v poradně, budeš mít dialog a to, co ti chybí, vyjádření ostatních diskutujících. Navíc s tím, že v poradně není dialog nemáš pravdu, kdokoliv může na odpověď reagovat, většinou to pak ale probíhá už mezi dotyčným a sexuologem. Někteří chtějí slyšet názor odborníka, nechtějí slyšet názor lidí kteří nemají žádné skušenosti a vlastrně si ani nepřejí, aby na jejich dotaz mohl reagovat někdo jiný. Poradna je pro ty, kdo přemýšlí třeba o odborné pomoci a chtějí si doktora trochu oťukat, poradna jim s odborníkem může poskytnout první kontakt. Účelem čepeku není jak píšeš někoho tlačit do nějaké léčby, ale mělo by to být místo, kde se dozvíš jaké všechny možnosti máš, aby sis mohl vybrat. Proto nemůžeme nést žádnou zodpovědnost za to, jakou si uživatel zvolí možnost a ani za to, jak dotyční odborníci pomoc realizují. Někdo radši řeší problém v komunitě, jinému tohle vyhovovat nemusí a zvolí si poradnu, která funguje stejně jako jiné poradny na internetu. Mě kdysi pomohla úplně stejná poradna, akorát na rádiu a nemusel jsem tam ani volat, stačilo mi poslouchat jak je odpovídáno ostatním. Možná ne všichni odpovídající odpovídají suprově, ale jsou to dobrovolníci a nikdo nikoho nenutí se jich na něco ptát. Kritizuješ vlastně to, že nabízíme obě možnosti a proč není jedna víc podobná té druhé, ale ona poradna nemá být jako fórum. Navíc pokud udělám pod dotazy diskuzi pro ostatní, může se stát, že ti odborníci řeknou, že do takové poradny nepůjdou, teď už bych se jich musel zeptat na názor, jsou to spolutvůrci. Když tak nad tou Tvou kritikou přemýšlím, napadá mě spíš jiné vylepšení, úplně opačné, a to je to, že by si tazatel mohl zvolit, zda chce i odpověď od těch tří pedofilů, co v poradně působí, nebo jestli chce odpověď jen od odborníka.

Těm, kterým říkáš vyvolení, kteří odpovídají v poradně a doplňují názor odborníků vlastní zkušeností, těm já říkám dobrovolníci. Víš, je hezké, že často od někoho čtu "Je super co děláš, rád Ti s tím pomůžu jestli potřebuješ." ale bohužel většinou to tím končí. Většina mi pak řekne, že to co potřebuji neumí (například jim dělá problém napsat text delší jak 2 odstavce, nemohou tedy psát články, neumí správně pravopis, nemohou tedy dělat korekturu, nebo nemají zkušenosti a ani neví jak by odpovídali v poradně), nebo prostě nemají čas a už se neozvou. Takže ti vyvolení jak říkáš, jsou vlastně jediní aktivní, kteří se zavázali něco dělat, nebylo zkrátka z koho vybírat. Aby mohlo fungovat to, co vlastně kritizuješ, že nejsou pod všemi články diskuze a podobně, by bylo třeba někoho, kdo přiloží ruku k dílu. Tady máš odpověď na otázku proč všude nejsou diskuze- nejsou, protože sám s tou malou hrstkou lidí, kterí něco dělají, to nestíhám a je spousta věcí co ještě být může a není, není zatím nikdo, kdo by se tomu věnoval.

Možnost s tím něco dělat máš, můžeš požádat o členství ve skupině vybraných, což jsou lidé, kteří pro tento web něco udělali nebo ještě dělají, pokud budeš přijat, což nejspíš budeš pokud máš zájem nám pomoci, můžeš se ujmout nějaké práce, například by se hodil šéfredaktor webu, tedy člověk co se o něj bude starat a bude odstraňovat nedodělky které zmiňuješ.

A s tou reklamou na léčebnu v HB je to tak, že ty články jsem na web dal já, jsou to jediné články které nějak popisují jak probíhá nějaká léčba, nemá to nic společného s tím, že v poradně působí někdo z Havlíčkoa Brodu. Ty články jsou tam proto, že existují a pokud budou existovat jiné, dám na web i ty. Web má poskytnout pokud možno všechny dostupné informace, jak jsem ale zmínil, nejsou zatím lidé, kteří by byli ochotni nějak pomoci je tam přidávat.

Je smutné když vidím, že někteří to berou tak, že já si udělal web a jen ti kteří se mi líbí tam smí o něčem rozhodovat, není to totiž pravda. Já začal pracovat na společném webu na který může přispívat vlastně kdokoliv a všichni tu možnost mají a rozhodují o něm ti, kteří na něm něco dělají. Skoro nikdo mi nepřišel říct předem "Mohlo by to vypadat takhle a fungovat takhle", všichni přicházejí až k hotovému a kritizují to. Přitom kolikrát ani neví proč je to tak jak to je. Vím, je to nedokonalé a nikdy to dokonalé nebude, ale je to aspoň něco a dělám stále na tom, aby to něco bylo lepší a lepší, pomáhá mi s tím hrstka lidí kteří dělají to co slíbili, dělají to dobrovolně a ve svém volném čase.
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Uživatelský avatar
Host
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 7
ve věku do: 14
Příspěvky: 170
Dal: 21 poděkování
Dostal: 54 poděkování

Re: mají na Čepeku bezplatnou reklamu a v poradně si naháněj

Nový příspěvek od Host »

Díky za odpověď. Tato větev diskuse původně patřila k tématu, které začínalo tím, jak jsi nedbal rady lékařky, a pak se připojil i pbd s tím, že má podobnou zkušenost. Někomu se tyto rady, jako neodpovídat dětem ani na pozdrav a nepomoct jim, když potřebují, mohou zdát už zcela absurdní, a to přesto, že je dávaí odborníci, kteří mají školy na to co dělají. Myslím, že to je velmi důležité téma k diskusi - jak máme brát odborníky. Jestli je máme brát jako spojence, jako konkurenci nebo jako protivníky a nepřátele. Jestli mezi nimi máme nějak rozlišovat. Například Josef Mengele vystudoval medicínu a antropologii na univerzitě v Mnichově, Vídeňské universitě a universitě v Bonnu a v Mnichově získal doktorát z antropologie. Nepochybně jezdil i po nějakých konferencích. Ale trochu bych se taky zdráhal, kdyby nám tu měl odpovídat v poradně.

Mohu mít pochopení pro to, že web je nedokonalý a že ještě ne všechno je plně funkční a domyšlené. Ovšem musíme si také být vědomi toho, jak vypadá a působí na nově příchozího. Takový člověk najde stránku a vidí nadpis, že jde o stránky pedofilní komunity, a vidí nějakou poradnu a také vlevo menu s názvy nějakých témat. Dle všeho to vypadá jako jakési redakční články, tedy články, kterými ta komunita vyjadřuje své názory k daným tématům. A taky to trochu vyvolává mylný dojem, že ty texty zde zveřejnili jejich autoři a že tedy zřejmě jsou členy té komunity. Jejich jména jsou uvedena slovem "zveřejnil" nikoliv slovem "autor" či "napsal". Nebylo by lepší, kdyby bylo vidět, že jsi to tu zveřejnil ty, a jména autorů by byla přímo v textu?

Před pár dny jsem si překládal jeden text od Fritse Bernarda, který napsal v 60. letech o pedofilii, ještě pod pseudonymem. Frits Bernard společně s Edwardem Brongersmou jsou v podstatě iniciátory a zakladateli toho velkého nizozemského vzedmutí, kdy 7 let vycházel odborný časopis Paidika (http://en.boywiki.org/wiki/Paidika:_The_Journal_of_Paedophilia), v němž se angažovali skuteční odborníci, ojedinělé období, kdy se pedofilií seriózně a na úrovni zabývaly i univerzity a z něhož vzešel třeba i Frans Gieles, i když už se názorově posunul jinam. Ovšem problém je v tom, že k té úplně první vlně došlo v době sexuální revoluce a byla inspirovaná homosexuálním hnutím, takže tam skutečně tehdy šlo primárně o právo dětí a pedofilů na sex a vztah, a moc se nerozlišovala orientace od sexování. Proto se dosud zdráhám to zveřejnit jen tak, bez komentáře, který by to uváděl do kontextu doby, jako historický dokument. A myslím si, že s podobnou opatrností bychom měli zacházet i s jinými texty - tedy nést určitou odpovědnost za to, co zveřejňujeme, abychom tím někoho nezmátli, neuvedli do průšvihu, nenahnali do něčeho, co mu ublíží, nezbuzovali mylný dojem, že to jsou naše vlastní názory a stanoviska. Myslím si, že i ty máš s odborníky dost zkušeností na to, abys věděl, že není rozumné jim dávat bianco šek na naši důvěru, aniž bychom současně velmi důrazně varovali před všemi riziky. Nepřeceňoval bych ani úroveň těch škol, na kterých se učili to, co dnes dělají - ti z nich, kteří jsou na náš obor dobří, to nemají z těch škol.

Nevidím do toho, jak využíváš lidí, kteří by dokázali a chtěli něco dělat. Je tu přes stovku registrovaných. U některých z nich jsem měl ve fórech pocit, že jejich názory jsou občas v něčem i zralejší než Kaszovy nebo tvoje, a to jsem ještě zdaleka neprošel všechny. Narazil jsem i na pár lidí s dobrými vyjadřovacími schopnostmi a dobrou schopností komunikace. Možná, že některé z nich něco od účasti tady odradilo a třeba se tomu dalo předejít. Možná, že jste si někoho nevšimli a ke spolupráci ho nepozvali. Právě proto je dobré si tady vyříkat, v čem vidíme problémy, abychom je případně mohli řešit.

Mám na tebe i na ostatní dotaz. Jak jste si poradnu původně představovali? Naplňuje ta spolupráce odborníků vaše očekávání? Máme už dost zkušeností na to, abychom mohli hodnotit a případně uvažovat o nějakých vylepšeních, nebo je to předčasné?

Jinak ještě technickou připomínku: pro nově příchozí a návštěvníky tu chybí vysvětlení některých věcí, jak tu chodí. Například že když si tu zaregistruju nějakou přezdívku, tak na bluebordu už může být obsazená, takže jen někteří z nás tam mohou vystupovat pod stejnou. Nebo vysvětlení těch hodností - to jsi tam snad dokonce někde sliboval ale pak jsi na to asi zapomněl. Chybí tu vysvětlení, jakým způsobem se tu zveřejňují články, kdo je může zveřejňovat, kdo to rediguje atd. Jako nováček bych to hledal na záložkách Úvodní stránka a O nás, ale o ničem takovém není ani zmínka. Ba dokonce ani ve fórech v sekci Pravidla.

Zatím nerozumím tomu, k jaké práci je nutné být v kategorii Vybraných. Chápu, že redakční či technická oprávnění by se měla dávat lidem, kteří na to mají schopnosti a na které je nějaký spoleh, ale to mi pak některá odůvodnění na "získání hodnosti" přišla poněkud komická. Chápu, že je třeba poděkovat tomu, kdo práci zde věnuje svůj čas, schopnosti, peníze, názory, zkušenosti nebo cokoliv jiného, ale hrát si tu na nějaké kastovnictví založené na tom, jestli se někdo někde někoho zastal v nějakých sporech, to už pak zase působí špatným dojmem a některé potenciální členy komunity, kteří si připadají dospělí, to může i odrazovat, když vidí, že se tu s lidma zachází trochu jak s malejma děckama. Vím, jde v podstatě o maličkost, ale ze všech těchto maličkostí se skládá celkový dojem.
Název je jen hostem skutečnosti. Host v mém domě, takhle časně z rána? Nezván vstoupil do mé pozornosti, na jabloni sedí první vrána.
Uživatelský avatar
efix
Čestný člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: Dětský smích je stejně nejkrásnější zvuk :)
Příspěvky: 614
Dal: 62 poděkování
Dostal: 178 poděkování

Re: mají na Čepeku bezplatnou reklamu a v poradně si naháněj

Nový příspěvek od efix »

Vysvětlení "hodností" je tady
http://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=44&t=186

Ti "vybraní" uživatelé mají být ti, kteří určují směřování ČEPEKu, mají hlasovací právo atd. Ta skupina není nikomu apriori uzavřená a podle mne každý, kdo pro komunitu něco pozitivního dělá, by měl mít určitý vliv. Stejně tak opačně - kdo nedělá nic nebo dokonce boří, tak ten podle mne opravdu nemá nárok jakkoliv rozhodovat o směřování ČEPEKu. Myslím (věřím!), že FX100d ani kasz nepovažují své názory za jediné svaté a správné a jsou otevřeni kritice i novým pohledům. Nicméně jenom kritika nic nepřináší, pokud není konstruktivní. Jsem rád, že jsi tady, protože málokdo umí věci pojmenovat otevřeně, jako ty. Tak doufám, že tvoje přítomnost bude mít pozitivní dopad.
Dítě je úžasná bytost. Dej mu najevo lásku, ale opatrně. Zájmy dítěte jsou důležitější než tvoje. I když bys měl možná rád víc než jen pusu, nemůžeš. Nesmíš. Zradil bys sám sebe a ublížil tomu, koho jsi miloval. Nepodporuj tedy ubližování dětem ani jeho produkty, dětskou pornografii.
Uživatelský avatar
Host
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 7
ve věku do: 14
Příspěvky: 170
Dal: 21 poděkování
Dostal: 54 poděkování

Re: mají na Čepeku bezplatnou reklamu a v poradně si naháněj

Nový příspěvek od Host »

Dík, to jsem přehlédl. je vidět, že se tu opravdu ještě moc nevyznám. No, ono je to hodně relativní, co je konstruktivní a co je destruktivní. I destruktivní kritika anebo "pouhé" vyjádření dojmů mohou být konstruktivní a i honba za zásluhami a vytahování se s nima může být vysoce destruktivní. Asi je dost těžké, měřit si navzájem zásluhy, a možná to není až tolik prospěšné. Proto bych se raději jakémukoliv známkování vyhýbal. Pokud tedy nemám pocit, že tu někdo dělá něco opravdu nebezpečného, co by mohlo někomu ublížit.

Osobně si připadám příliš "služebně starý", než abych se dnes angažoval jako profesionální pedofil, takže bych tu raději zůstal jen jako člen komunity, který si tu popovídá s lidmi, pochválí dobrý guláš a zanadává si na zteplalé pivo a třeba i pomůže s kámoši hostinskému shrabat listí u vchodu, ale o koupi nové pípy hlasovat nebude. A budu věřit tomu, že právě pro hosty tady ta hospoda je. Pokud bych viděl, že personál sám sobě servíruje lepší lahůdky, než jaké nosí lidem, asi bych z toho dobrý pocit neměl. A pokud se tvůrci stránek nechtějí chápat jako služba návštěvníkům, ale jako součást komunity, tak pak mi ten kariérní řád také nedává moc smyslu. Tento druh motivace mi připadá dospělých lidí poněkud nedůstojný a v něčem mi připadá úplně převrácený - spíš mi to připadá, že někdo chce funkce softwaru nějak uplatnit stůj co stůj a už příliš nedomyslel, že komunita není dětská hračka. Ale to je opět jen můj pocit - to, že ho zde sděluji, je můj sponzorský dar projektu.
Název je jen hostem skutečnosti. Host v mém domě, takhle časně z rána? Nezván vstoupil do mé pozornosti, na jabloni sedí první vrána.