Bez lásky a naděje / Nobody’s child (Michael Seed, Noel Botham)

KNIHY slouží ke sdílení recenzí a tipů na zajímavá knižní díla.
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání recenzí na jakékoliv knihy a následná diskuze k nim.
  2. Jestliže bude v rámci recenze knihy uvedeno jméno osoby v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2004 do současnosti), je nutné toto jméno zkrátit na křestní jméno a iniciálu příjmení.
  3. V rámci recenzí je možné vkládat odkazy na fotografie obálek knih, příp. fotografie autorů, a to jen formou odkazů (za využití URL nebo IMG tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj. Je-li autor v současnosti mladší 18 let, anebo je-li na jeho fotografii společně s ním jiná osoba v současnosti mladší 18 let, odkaz na fotografii nemůže být zveřejněn.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
fenix

Bez lásky a naděje / Nobody’s child (Michael Seed, Noel Botham)

Nový příspěvek od fenix »

Bez lásky a naděje / Nobody’s child

Vzpomínky františkánského mnicha a zároveň důležitého činitele katolické církve ve Velké Británii se vztahují k jeho vlastnímu dětství prožitém v nelásce, hrůze a násilí.

Autor vzpomíná na svoji rodinu, kde žil s matkou alkoholičkou a mimořárně agresivním otcem, který svoji ženu a syna neustále bil a nelidsky týral. Ani v prarodičích z matčiny strany (tím méně z otcovy) nenašel ze začátku lásku; až mnohem později, po smrti dědečka, se chlapec sblížil se svojí babičkou. Dítě vyrůstalo uprostřed ďábelsky vymyšlených muk, nikdo mu nepomohl, viditelné stopy po krutém zacházení nechaly chladnými i nejbližší sousedy v domě, jeho učitele i sociální pracovníky. Po matčině sebevraždě žil s prarodiči a otcem, který jej začal (vedle pravidelného týrání) i sexuálně zneužívat. Konečně si hocha všiml ředitel školy (chlapec byl týrán a napadán i svými spolužáky) a po otcově smrti mu zařídil umístění do zvláštní školy pro zaostalou mládež. I zde chlapec poznal ústrky. Změna k lepšímu nastala, když do školy přišel nový učitel, který situaci rozpoznal a postupně chlapci zajistil lepší život; hoch na prahu dospělosti strávil několik let jako novic ve františkánském řádu. Postupně se sebevzdělával a stal se později jako člen a významný činitel katolické církve váženou a všeobecně uznávanou osobností. V r. 2004 mu jednu z nejvyšších cen udělil sám papež Jan Pavel II.


- http://www.databazeknih.cz/knihy/bez-lasky-a-nadeje-48919