Dětský fond OSN – UNICEF

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
fenix

Dětský fond OSN – UNICEF

Nový příspěvek od fenix »

Dětský fond OSN – UNICEF, hlavní světová organizace pro pomoc dětem, trvale pracuje ve více než 190 zemích.

Založen byl v roce 1946, původně jako Mezinárodní dětský fond neodkladné pomoci (United Nations International Children’s Emergency Fund) pro pomoc dětem, postiženým 2. světovou válkou. Od roku 1953 se UNICEF, již pod názvem United Nations Children’s Fund, stal trvalou součástí Organizace spojených národů, specializovanou na programovou pomoc strádajícím dětem celého světa a na krizovou pomoc v situacích katastrof. Původní zkratka UNICEF zůstala zachována.

Největší část pomoci směřuje do těch částí světa, kde je situace dětí nejtíživější - do nejchudších zemí a do oblastí stižených přírodní nebo válečnou katastrofou. Za více než půlstoletí své činnosti pomohl UNICEF zachránit životy stovek milionů dětí.

Velkou podporou UNICEF v jeho činnosti ve prospěch dětí bylo přijetí Úmluvy o právech dítěte Valným shromážděním OSN v roce 1989.

UNICEF je mezivládní organizace, a tak při prosazování svých cílů může přímo spolupracovat s vládami jednotlivých zemí i s nevládními organizacemi.

UNICEF trvale působí ve 192 zemích světa, z nichž ve více než 150 pomáhá dětem přežít a zlepšit jejich životní podmínky.

Více na http://www.unicef.cz/o-nas

Obrázek
Uživatelský avatar
fenix

Re: Dětský fond OSN – UNICEF

Nový příspěvek od fenix »

Klíčové programy UNICEF
Programové úsilí UNICEF je zaměřeno na pomoc dětem ve všech oblastech, které negativně ovlivňují kvalitu jejich života a rozvoj jejich potenciálu – na zdraví dětí, výživu, přístup k nezávadné vodě, hygienu, prevenci a léčbu AIDS, vzdělávání a ochranu dětí před týráním a vykořisťováním jakéhokoliv druhu.
- Přežití a rozvoj nejmenších dětí
- Základní vzdělání a rovnost pohlaví
- Děti a HIV/AIDS
- Ochrana dětí

Graf využití finančních příspěvků v minulém období
Obrázek

Pravidelná podpora umožňuje pokračovat v dlouhodobých programech pomoci dětem a okamžitě reagovat v krizových situacích.

Adoptuj panenku a zachráníš dítě
Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna). Rodina či jednotlivec, který panenku adoptuje, obdrží spolu s panenkou blahopřání UNICEF, které zašle tvůrci panenky se zprávou, že jeho panenka našla ,"svoji rodinu".

Dárek pro život
Nákupem dárku pro život zakoupíte vlastně pro sebe nebo pro někoho ze svých blízkých darovací certifikát UNICEF, který osvědčí druh a hodnotu daru, který Vaším prostřednictvím věnoval na pomoc dětem.
Konkrétní dárek pro život, tj. předmět, který jste z naší nabídky vybrali - míč, stan, škola v krabici, vakcíny, apod. - bude dodán přímo do některé ze 157 nejchudších zemí, kde UNICEF rozvíjí své programy a kde je takové pomoci nejvíce zapotřebí.

„Věříme v nulu – Believe in Zero“
Kampaň, jejímž cílem je upozornit, že každý den zbytečně umírá 18 000 dětí ve věku do 5 let z důvodů, kterým lze snadno předejít. Umírají na podvýživu a nemoci, proti kterým existuje běžné očkování nebo jednoduché léky, z důvodu nedostatku pitné vody a hygieny nebo kvůli nízké dostupnosti zdravotní péče.

Za posledních 22 let se podařilo snížit počet úmrtí nejmenších dětí z více než 12 milionů v roce 1990 na 6,6 milionů v roce 2012 a to převážně díky dlouhodobým programům UNICEF, které rozvíjíme ve 157 zemích světa a které výrazně pomáhají při snižování dětské úmrtnosti ve světě.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Dětský fond OSN – UNICEF

Nový příspěvek od fenix »

Pomoc UNICEF syrským dětem
Čtyřem milionům dětem změnil konflikt v Sýrii celý život. Jednu čtvrtinu z nich dokonce donutil opustit domov a spolu s rodinou žít v přeplněných uprchlických táborech v okolních zemích. UNICEF se pro ně snaží zajistit nejen potřebné léky, ale také pocit bezpečí a možnost vzdělání. Pomozte nám vrátit těmto dětem jejich dětství a budoucnost.

Obrázek
Tato syrská holčička žije se svými rodiči v táboře jménem Domiz v severním Iráku.

Obrázek Obrázek
Krásné holčičky ...

Do školy za odměnu. V uprchlických táborech začal školní rok
Od 23. září začal pro část dětí v uprchlických táborech na Blízkém východě nový školní rok. Pro více než dva miliony syrských školáků zůstanou školní povinnosti a domácí úkoly pouhým snem. Vleklý konflikt je připravil o pocit bezpečí i možnost vzdělání. UNICEF se to snaží změnit a s pomocí dobrovolníků otevírá nové třídy pro děti uprchlíků.

Obrázek
Syrská dívka drží balíček školních potřeb, který dostala během svého prvního školního dne.
Spolu se svými spolužáky začala chodit do školy pro děti syrských uprchlíků v Turecku, která poskytuje vzdělání pro 580 žáků.


Dětští uprchlíci ze Sýrie nejsou ztracená generace, věří šéfka UNICEF (idnes.cz)
Přes milion dětí již uprchlo z válkou zmítané Sýrie a každý den přibývají tisíce dalších. Podstatnou část dětství strávily ve válce nebo v uprchlickém táboře, zažily traumata, viděly smrt, často ztratily své blízké. Chybí jim vzdělání a zázemí. Ředitelka české sekce UNICEF Pavla Gomba přesto věří, že nejsou ztracenou generací. Právě na nich bude obnova země, až válka v Sýrii skončí.

Ze zápisníku pracovníka UNICEF v Sýri
Mark Choonoo je specialista UNICEF na krizové situace. Na začátku roku se vrátil z Homsu, kde jako účastník mise OSN zjišťoval potřeby strádajících dětí. Ve svém zápisníku popisuje situaci, se kterou se setkal, a dopad konfliktu na děti a jejich rodiny.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Dětský fond OSN – UNICEF

Nový příspěvek od fenix »

www.facebook.com/unicef.ceska.republika

Panenky pro UNICEF - Výstava panenek a přednáška Vysoké Mýto
12. 12. 2013 - Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě (12.prosince od 18:00)
Přijměte pozvání na setkání s výkonnou ředitelkou Českého výboru pro UNICEF Pavlou Gomba, které se uskuteční dne 12. prosince 2013 od 18:00 v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě. Seznámíte se nejen se zajímavým člověkem, ale získáte i přehled o aktivitách UNICEF.

Zjistěte, jak žijí děti v zemích, kde UNICEF pomáhá. Přijďte si vyslechnout příběhy těch, kterým pomohly Vaše finanční dary a v budoucnu mohou opět pomoci. I záchrana jediného dítěte má skutečný smysl.

Od 16. ŘIJNA budou v prostorách muzea vystaveny ručně ušité panenky, jejichž koupí přispějete na boj se šesti nejčastějšími smrtelnými dětskými chorobami (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna).

Benefiční aukce panenek známých osobnosti pro UNICEF 2013
Benefiční aukce panenek známých osobností se bude konat v utery 26. listopadu 2013 od 19.00 hod. v Českem muzeu hudby
(vyvolávací cena 3000 Kč postačující k proočkování 5 dětí)

Obrázek
Nejvýznamnějším dražitelem na aukci UNICEF 2012 byl pan Sanjiv Suri,
filantrop a prezident společnosti Zátiší Group,
který vydražil panenky v celkové hodnotě 431 000 Kč.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Dětský fond OSN – UNICEF

Nový příspěvek od fenix »

Obrázek
19. prosince 2011 přijalo generální shromáždění OSN usnesení, kterým prohlásilo 11. říjen Mezinárodním dnem dívek.
Tento den bude věnován zamyšlení nad právy mladých dívek a ukončení diskriminace na základě pohlaví. Násilí, ekonomická rozdílnost, předčasné sňatky, dětské práce, obchodování s dětmi, sexuální zneužívání.

Přes 30 milionů dívek nestuduje. Pojďme to změnit
Dobrá zpráva je, že v současnosti chodí do školy nejvíce dívek v celé historii. Na druhou stranu jich ještě 31 milionů ve školních lavicích chybí. Letošní Mezinárodní den dívek, který je vyhlášen na 11. října, je proto věnován jejich právu na kvalitní vzdělání, k čemuž přispívá také UNICEF svou snahou o to, aby všechny děti mohly studovat.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Dětský fond OSN – UNICEF

Nový příspěvek od fenix »

STOP domácímu nasílí
Pětiletý Sasha a jeho mladší sestra Nastya žijí v dětském domově na Ukrajině. Před několika měsíci viděli, jak jejich otec při hádce zabil jejich matku a její tělo spálil na dvoře před domem. Přestože se malý Sasha svěřil dospělýmí,nikdo jeho příběhu nevěřili. Děti proto musely ještě několik týdnů žit v domě svého otce, než bylo nalezeno tělo jejich matky. Zabránit podobným případům si klade za cíl Mezinárodní den proti násilí, který byl vyhlášen na začátek října. Neotáčejte se k případům domácího násilí zády.
Obrázek
Uživatelský avatar
fenix

Re: Dětský fond OSN – UNICEF

Nový příspěvek od fenix »

Na Facebooku se volí MISS Generali
Nadace pojišťovny Generali spustila na Facebooku netradiční kampaň na podporu očkování dětí v rozvojových zemích. V rámci projektu „Adoptuj panenku, zachráníš dítě“, organizovaného Českým výborem pro UNICEF, vyrobili zaměstnanci pojišťovny Generali vlastnoručně na 60 látkových panenek, jejichž fotografie byly umístěny do speciální facebookové aplikace. Veřejnost včetně zaměstnanců pojišťovny Generali má nyní možnost pomocí hlasování vybrat tu nejhezčí, která bude vydražena na 11. benefiční aukci panenek předních módních návrhářů a známých osobností pro Český výbor pro UNICEF, která se koná v úterý 26. listopadu od 19.00 hodin v Českém muzeu hudby na Praze 1 v Karmelitské ulici. Nadace pojišťovny Generali zároveň připíše 10 korun za každého, kdo bude prostřednictvím aplikace hlasovat, na konto Českého výboru pro UNICEF. Uzávěrka hlasování je 24. listopadu 2013.

facebook.com/missgenerali
Uživatelský avatar
fenix

Re: Dětský fond OSN – UNICEF

Nový příspěvek od fenix »

Rok 2013 očima UNICEF
Rok 2013 byl pro práci UNICEF jedním ze zásadních. Byl poznamenán tragickými událostmi a humanitárními katastrofami, při kterých UNICEF pomáhal, ale také se díky podpoře našich příznivců a dárců podařilo zlepšit životy milionů dětí. Ze srdce všem děkujeme a přejeme jen dobré zprávy v roce 2014.
S Vaší pomocí jsme dodali:
18,5 milionu moskytiér do 39 zemí světa
371 milionů tablet na čištění vody
1,9 miliardy očkovacích vakcín do 96 zemí světa
361 milionů odčervovacích tablet
14 milionů testů na rychlé odhalení viru HIV v těle
18,1 milionu testů na rychlé odhalení malárie
19,7 milionu balení léků pro 1 230 000 HIV pozitivních pacientů
tisk učebnic a materiálů v hodnotě 38 milionů dolarů
29 140 tun terapeutické výživy Plumpy' Nut
447 milionů kapslí obsahujících vitamin A
113 milionů tablet zinku
93 000 škol v krabici


Fotogalerie týdne - Podívejte se, co se dělo v posledním týdnu v zemích, kde UNICEF pomáhá.
Tváře dětí z Filipín - Příběh Sofie (12 let)
Sofii je dvanáct let. Tajfun Haiyan zničil její domov a všechny věci, které vlastnila. Nyní žije se svou rodinou v tamním kostele, ale nemají žádný majetek a úspory. O vše je katastrofa připravila. "Moc všem děkuji, že nám pomáháte. Jsme živí, a to je to nejdůležitější," vzkazuje lidem, díky jejichž podpoře přežila první dny po tajfunu. UNICEF do evakuačního centra dodává sady hygienických pomůcek a léky.
Obrázek

Zimní oblečení pro Sýrii
Čtyřletá Hiba žije v syrském Damašku spolu se svou matkou a třemi podobně starými sourozenci. Na této fotografii je zachycena ve chvíli, kdy obdržela zimní oblečení distribuované UNICEF a SARC. UNICEF plánuje zajitit zimní oblečení a deky pro dva miliony dětí ze Sýrie, které se ocitly mimo domov a nemají, jak se před zimou ochránit.
Obrázek
Uživatelský avatar
fenix

Re: Dětský fond OSN – UNICEF

Nový příspěvek od fenix »

Evropský imunizační týden: Vše, co jste chtěli vědět o očkování (unicef.cz)
Spalničky, tetanus, černý kašel, tuberkulóza či dětská obrna berou každým rokem miliony dětských životů. Medicína však zná způsob, jak těmto úmrtím zabránit - očkovací kampaně zachrání ročně 2 - 3 miliony dětí (včetně 500 případů v České republice). Má očkování svá rizika? Jakým způsobem UNICEF nakupuje vakcíny? A proč je potřeba očkovat i proti chorobám, které se zdají být na ústupu?
Uživatelský avatar
fenix

Re: Dětský fond OSN – UNICEF

Nový příspěvek od fenix »

Hudbou pro UNICEF 2014
Srdečně Vás zveme na festival Hudbou pro UNICEF (14. červen 2014), který nabídne unikátní příležitost poslechnout si špičkovou hudbu a současně podpořit dobrou věc. Po celou dobu trvání akce budete moci zakoupit zboží a panenky UNICEF. Výtěžek z festivalu poputuje na podporu očkovacích programů UNICEF.

V sobotu 14. června 2014 se bude v letním kině Tišnov u Brna konat již VI. ročník charitativního multižánrového hudebního festivalu Hudbou pro UNICEF.

Kromě vystoupení řady populárních českých zpěváků a kapel (např.: Tomáš Klus, Monika Bagárová, Circus Ponorka, Petr Bende & Band a další) je v rámci festivalu připraven také bohatý doprovodný program pro děti - soutěže o zajímavé ceny, skákací hrad, stolní fotbálek či dětský koutek.

Další informace na http://www.hudbouprounicef.cz.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Dětský fond OSN – UNICEF

Nový příspěvek od fenix »

"Každou noc jsem snila o tom, že jsem zpět ve škole, o svých učitelích a o tom, že se rodiče ke mě vrátili.", seznamte se s Noor, která žije se svou sestrou v uprchlickém táboře Beharka v Iráku. Uprchly z rodného města Qaraqosh kvůli násilí. Otec dívek zmizel a jejich matka je dočasně v Mosulu.
video:https://www.facebook.com/video.php?v=10152697157534002
Moc krásné holčičky. :(
Uživatelský avatar
fenix

Re: Dětský fond OSN – UNICEF

Nový příspěvek od fenix »

http://www.panenkypomahaji.cz/
Cílem soutěže Miss Generali 2014 je zvolit nejkrásnější panenku, a tímto ji poslat do benefiční aukce UNICEF, kdy její vyvolávací cena startuje na 3 tísících korun. Loňská vítězka přinesla dětskému fondu UNICEF více než 1,6 milionu korun.
+ Za každého hlasujícího v prvním kole věnuje Generali 3 Kč a ve druhém kole 10 Kč projektu nadace UNICEF
Uživatelský avatar
fenix

Re: Dětský fond OSN – UNICEF

Nový příspěvek od fenix »

25 let Úmluvy o právech dítěte
Před 25 lety složili zástupci většiny zemí světa slib všem dětem, že budou prosazovat a chránit jejich práva. Vznikla tak Úmluva o právech dítěte, která vyjmenovává všechno důležité, co mladé generace potřebují ke svému správnému vývoji, růstu a zapojení do společnosti. Úmluva o právech dítěte se vztahuje na všechny děti bez ohledu na to, kde se narodily, jakou mají barvu pleti či vyznání.

Obrázek
Zdroj:http://www.unicef.cz/aktualne/82307-25-let-umluvy-o-pravech-ditete
Uživatelský avatar
fenix

Re: Dětský fond OSN – UNICEF

Nový příspěvek od fenix »

"Naše matrace byly mokré, když se do stanu dostala voda a byla velmi zima.", seznamte se s 11-ti letou Zeynab, jenž letošní zimu stráví v uprchlickém táboře na severu Iráku.
Video: https://www.facebook.com/video.php?v=10152782371479002

Pěkná holčička.