APA uznala pedofilii za sexuální orientaci

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: APA uznala pedofilii za sexuální orientaci

Nový příspěvek od Jednorozec »

To že je pedofílie jiný typ sexuální orientace, je prostý fakt, na které nějaké uznání či neuznání jaksi nemá vliv. To je jako neuznávat že země je kulatá.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: APA uznala pedofilii za sexuální orientaci

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Pro někoho je hnusná a zákeřná jeho heterosexualita, a taky to neznamená, že samotná heterosexalita je nemoc.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
MarkM
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Výkřik do tmy: Nejlepší sexuolog, je stejně nejlepší pedofilní kamarád :) A nebo holčička :P
Příspěvky: 471
Dal: 155 poděkování
Dostal: 101 poděkování

Re: APA uznala pedofilii za sexuální orientaci

Nový příspěvek od MarkM »

Ono to je trochu jinak. Podle toho co sem tak s mojí angličtinou pochopil, tam byla nějaká chyba. APA neuzanala pedofili jako sexuálmní orientaci, v novém manuálu DSM-5 by to ani nešlo, protože tam jsou jen poruchy vlastě. Byla tam někde tisková chyba. Jen už tam není pedofilie, ale něco jako pedofilní porucha.
http://www.washingtontimes.com/news/2013/oct/31/apa-correct-manual-clarification-pedophilia-not-se/#ixzz2jSSRkeGx

Takže pokud to vlastně asi dobře chápu, tak už pedofilie není nemoc, ale vlastně není ani orientací.
Bud to je tak, že pedofilie=pedofilní porucha (jen se to teda přejmenovalo), ale asi je to spíš přejmenováno tak, aby to odpovídalo více realitě. I v minulém to bylo tak, že musí nositeli způsobovat krom jiného, nějaké problémy, aby byla považována za nemoc.
Takže asi shrnuto pedofilie je pořád parafilie, tedy odchylka od normy (tak jako sado-maso, zoo, exhibicionismus), ale nemocí se stává až po splnění příslušních bodů v tom manuálu?
Někoho milovat a nesmět mu polibek dát, je jako u studánky stát a žízní umírat.
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 472 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Re: APA uznala pedofilii za sexuální orientaci

Nový příspěvek od simgiran »

MarkM píše:Takže asi shrnuto pedofilie je pořád parafilie, tedy odchylka od normy (tak jako sado-maso, zoo, exhibicionismus), ale nemocí se stává až po splnění příslušních bodů v tom manuálu?
Tak nějak. Ale mohli by sebrat odvahu a prohlásit pedofilii za sexuální orientaci, stejně to nic jiného není a omezily by se některé blbosti jako snaha přeorientovávat pedofily. Mimochodem, diagnózu pedofilní poruchy nedostane jen egodystonní pedofil nebo pedofil - zneužívač, ale také zneužívač - nepedofil, který zneužívá dostatečně dlouho. Tak pitomost tam bohužel zůstala, v podstatě se změnil jen název diagnózy. Ale je to jistý pokrok, protože teď aspoň přestanou někteří lidé tvrdit, že když někdo nezneužívá, tak nemůže být pedofil.
Thomas Hermit
Registrovaný uživatel
ve věku od: 7
ve věku do: 14
Příspěvky: 50
Dal: 8 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: APA uznala pedofilii za sexuální orientaci

Nový příspěvek od Thomas Hermit »

Nejsem homosexuál ani heterosexuál, takže pokud nemůžu pedofilii považovat za svou sexuální orientaci, tak jsem asi bez sexuální orientace. Ne, že by mi to vadilo, ale je to takové divné...
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 472 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Re: APA uznala pedofilii za sexuální orientaci

Nový příspěvek od simgiran »

Vlastně jsme zřejmě asexuálové, když nejsme heterosexuálové ani homosexuálové (dobře, já jsem poněkud heterosexuál) ani bisexuálové (kteří prý podle mnoha našich sexuologů neexistují), tak proč se lidé bojí, že by pedofilové mohli zneužít jejich děti?
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: APA uznala pedofilii za sexuální orientaci

Nový příspěvek od Jednorozec »

V čem je to blábol? Nebo snad nevěříš tomu že někomu se hnusí sex s jiným pohlavím?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů