Šálí (Guy de Maupassant)

KNIHY slouží ke sdílení recenzí a tipů na zajímavá knižní díla.
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání recenzí na jakékoliv knihy a následná diskuze k nim.
  2. Jestliže bude v rámci recenze knihy uvedeno jméno osoby v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2004 do současnosti), je nutné toto jméno zkrátit na křestní jméno a iniciálu příjmení.
  3. V rámci recenzí je možné vkládat odkazy na fotografie obálek knih, příp. fotografie autorů, a to jen formou odkazů (za využití URL nebo IMG tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj. Je-li autor v současnosti mladší 18 let, anebo je-li na jeho fotografii společně s ním jiná osoba v současnosti mladší 18 let, odkaz na fotografii nemůže být zveřejněn.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
tdnka
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 9
Výkřik do tmy: "Children of the future age,
Reading this indignant page,
Know that in a former time
Love, sweet love, was thought a crime. (...)"
(William Blake - A Little Girl Lost)
Příspěvky: 280
Dal: 61 poděkování
Dostal: 78 poděkování

Šálí (Guy de Maupassant)

Nový příspěvek od tdnka »

Šálí

Tuhle povídku znám již mnoho let. Divím se, že jsem si na ni vzpomněl až dnes. Na webu jsem ji našel jen v angličtině. V naší mateřštině je, pokud se pamatuji, k nalezení v některém z výborů autorových povídek (myslím, že v tom samém, ve kterém je ta slavná povídka o tom hladovém chuďasovi a kojící selce v kupé:-)

úryvek:

"One evening, however, on coming back from a walk, I found Haribada outside the gate of my palace. He told me in mysterious tones that a gift from the king was waiting for me in my room, and he said that his master begged me to excuse him for not having sooner thought of offering me that of which I had been deprived for such a long time.

After these obscure remarks the ambassador bowed and withdrew.

When I went in I saw six little girls standing against the wall motionless, side-by-side, like smelts on a skewer. The eldest was perhaps ten and the youngest eight years old. For the first moment I could not understand why this girls’ school had taken up its abode in my rooms; then, however, I divined the prince’s delicate attention: he had made me a present of a harem, and had chosen it very young from an excess of generosity. There, the more unripe the fruit is, in the higher estimation it is held."


jo, jo, až tak :-)
Pokud po přečtení úryvku někdo čeká nějakou zakázanou erotiku, upozorňuji, že se jedná o krásný a velmi smutný, tragický příběh lásky k osmileté dívce...