eSeznam: Pedofilové v Praze na pochodu Prague Pride

Diskuze o účasti komunity ČEPEK na festivalu Prague Pride. Nezapomeňte navštívit taktéž náš vedlejší web vytvořený speciálně pro tento projekt - www.nejenhomo.cz.
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 473 poděkování
Dostal: 567 poděkování

eSeznam: Pedofilové v Praze na pochodu Prague Pride

Nový příspěvek od simgiran »


Prague Pride je občanské sdružení, které je dobrovolné, nestátní, nepolitické a neziskové. Sdružení vzniklo v roce 2010. Snaží se informovat veřejnost o gay, lesbické, bisexuální a transgender společnosti. Informovanost by měla vést společnost k větší toleranci k této komunitě. Sdružení bojuje rovněž za práva sexuálních menšin.

V Praze proběhl festival LGBT komunity. Zkratka LGBT je označení pro lesby, gaye, bisexuály a transgender lidi. Festival s motem „Jdeme s pravdou ven“ měl hlavní téma coming out. Coming out znamená uvědomění si člověka, že není heterosexuál a dokáže přijmout fakt, že je lesba, gay, bisexuál nebo transgender. Tento proces prochází třemi fázemi. V první člověk zjistí, že má odlišnou orientaci. Ve druhé fázi se tuto skutečnost pokouší přijmout a smířit se s ní. Ve třetí fázi oznamuje nejbližším lidem svoji orientaci.

Téma letošního festivalu oslovilo poprvé také pedofily. Ti však organizátory akce nijak nekontaktovali. Že se zúčastní pochodu, oznámili až těsně před akcí. Organizátoři nebyli nadšeni. Odpůrci sexuálních menšin byli tvrdě proti.

Pedofilové s maskou medvídka na obličeji však rozdávali letáčky a nesli transparent „Nejen homosexuálové procházejí coming-outem“. Tvrdili, že nebojují za sex s dětmi, že jim jde jen o osvětu.

Jeden z nich se svěřil, že svou orientaci si uvědomil kolem 13 roku. Později zjistil, ve své fantazii, že má také sadistické sklony. Bylo mu to nepříjemné, a proto si nechal u sexuologa předepsat tlumivé léky. Snad díky tomu, že si svou orientaci a sklony k sadismu uvědomil, nikdy dítěti neublíží.

Často je pedofilem označený každý, kdo sexuálně obtěžuje dítě. Sexuolog Antonín Brzek však tvrdí, že naprostá většina sexuálních deliktů na dětech je spáchána alkoholiky, jedinci nezdrženlivými a lidmi trpícími osobnostním defektem. Až 90 % těchto případů nemají na svědomí pedofilové. Pedofilům se líbí děti nejen svým vzhledem, ale přitahuje je i dětské chování a psychika. Obvykle se pedofilové do dítěte zamilují a nemají v úmyslu svému objektu jakkoliv ublížit. Většina pedofilů dětem dobře rozumí a nikdy žádné dítě sexuálně nezneužili.

Pedofilové se účastnili pochodu Prague Pride, protože chtěli, aby se toto veřejnost dozvěděla. Dále chtějí pomoci mladým lidem, kteří zjišťuji, že je přitahují děti přiznat si, že jsou pedofily. Když si to uvědomí, můžou pak s tím zodpovědně pracovat. Pokud si pedofil nepřizná svou orientaci a nečekaně se dostane do rizikové situace, může dojít k tomu, že ublíží dítěti.

Pedofilové to nemají vůbec jednoduché. Své sexuální touhy musí zvládat tak, aby neublížili dětem. A to bez uvědomění si své sexuální orientace, informovanosti a pomoci sexuologů většinou nejde.

Jarmila JalowiczorováKratší pěkný objektivní článek.
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 982
Dal: 311 poděkování
Dostal: 253 poděkování

Re: eSeznam: Pedofilové v Praze na pochodu Prague Pride

Nový příspěvek od Silesia »

Bylo by vhodné poděkovat