Tři Karolínky ...

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
fenix

Tři Karolínky ...

Nový příspěvek od fenix »

Na fb jsme narazil na stránky k podpoře jedné krásné malé slečny, která trpí svalovou hypotonií a dystrofií. Pak jsem náhodou oběvil i další dvě holčičky stejného jména, ale s jinou nemocí. Tedy proto tři Karolínky.

Facebook-Karolínka bude chodit
Karolínka je krásná usměvavá princezna, která se narodila v červnu 2007 v Kopřivnici.
Bohužel pro nás tak samozřejmá chůze je pro Karolínku zatím pouze velkým snem. Trpí svalovou hypotonií a dystrofií. Přesto se nevzdává, i přes slzičky každý den poctivě cvičí. V Dětském centru v Novém Jičíně se za pomoci fyzioterapeuta věnuje Bobath konceptu, na rehabilitačním oddělení tamní nemocnice zase cvičí Vojtovu metodu. Pokračování zde.


Karolínka Kyselová-Den, který nám změnil život
Dnes jsou Karolínce 4 roky, za ty relativně klidné dva a půl roku se Karolínka pohybově posunula kupředu o 4 měsíce.
Neustále cvičíme Vojtovu metodu, dojíždíme každý týden na cvičení do Českých Budějovic, jednou ročně jedeme na rehabilitační pobyt do centra Arpida V Českých Budějovicích.
Nyní je Karolínka pohybově na 10. měsíci vývoje, nemluví, je plenkovaná a rozumí pouze základním pokynům: hami, čajík, cáky - cáky.
Na oční dojíždíme jednou ročně do Prahy, ale zde se bohužel nic nemění. Karolínce zůstal zachovalý pouze světlocit, tzn., že vidí jen prudké světlo, jinak nic.Pokračování zde.


Web s příběhem Karolínky s autismem
Karolínka se narodila jako zdravé a spokojené miminko, i když o měsíc dříve. Vše se zdálo v naprostém pořádku. Kolem prvního roku jsme čekali na první slabiky a slovíčka, která nepřicházela, stále žvatlala jen „svou řečí“, ale smysluplná slova nikde. Kolem druhého roku se přidávaly neustálé a neutišitelné záchvaty vzteku, nechtěla se oblékat, obouvat, učesat, nedalo se na ni pomalu sáhnout. Na nic se nedokázala soustředit, nás rodiče ani moc nevnímala a cizí lidi už vůbec ne.
aní psycholožka nám doporučila diagnostický pobyt ve FN Motol, kde nám byl určen dětský autismus a přidružená hyperkinetická porucha chování a expresivní porucha řeči.
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 472 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Re: Tři Karolínky ...

Nový příspěvek od simgiran »