Biskup šokuje: Církev je plná pedofilů (Eurozprávy.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6468
Dal: 1585 poděkování
Dostal: 3493 poděkování

Biskup šokuje: Církev je plná pedofilů (Eurozprávy.cz)

Nový příspěvek od Kasz »


Sydney - Bývalý australský biskup Geoffrey Robinson reaguje na rozsáhlý pedofilní skandál, který zmítá katolickou církví na nejmenším kontinentě. Tvrdí, že šetření speciální vládní komise problém nevyřeší a volá po rozsáhlé "revoluci", která přinutí Vatikán rázně jednat. Informuje server news.com.au.

Robinson tvrdí, že tlak na změnu musí vycházet zdola. Komise, která v současnosti vyšetřuje rozsáhlé zločiny australského pedofilního kléru, prý samo mnoho nezmůže. "Je to ve skutečnosti sama církev, která se na sebe musí podívat kritickým pohledem a zjistit, že existují řetězce příčin a systematické faktory, které k zneužívání (dětí) přispívají," dodal bývalý biskup ze Sydney.

Prelát nedávno vydal knihu, která se problémem pedofilních církevních hodnostářů zabývá. V ní za příčiny stávající situace označuje mimo jiné celibát, absenci žen v církvi, papežskou neomylnost a klerikalismus, který staví církevní hodnostáře nad běžné věřící. Volá tak po nátlaku katolíků po celém světě, který přiměje Vatikán k realizaci rázných opatření, jež v budoucnu pedofilnímu řádění zabrání.

Naděje ex-biskupa vkládá do nového papeže Františka. Věřící by měli dle Robinsona apelovat, aby pontifik k dané problematice svolal koncil. Příslušnou petici, zatím podepsalo 15 tisíc lidí.Pojmem pedofilie v nesprávném významu se to v článku jen hemží.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
efix
Čestný člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: Dětský smích je stejně nejkrásnější zvuk :)
Příspěvky: 614
Dal: 62 poděkování
Dostal: 178 poděkování

Re: Biskup šokuje: Církev je plná pedofilů (Eurozprávy.cz)

Nový příspěvek od efix »

...ale že katolická církev potřebuje reformu, s tím tedy souhlasím.
Dítě je úžasná bytost. Dej mu najevo lásku, ale opatrně. Zájmy dítěte jsou důležitější než tvoje. I když bys měl možná rád víc než jen pusu, nemůžeš. Nesmíš. Zradil bys sám sebe a ublížil tomu, koho jsi miloval. Nepodporuj tedy ubližování dětem ani jeho produkty, dětskou pornografii.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Biskup šokuje: Církev je plná pedofilů (Eurozprávy.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

To jako že by jim taky zvedly daně a ořezaly sociální výhody? :0)
Uživatelský avatar
Mato
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Příspěvky: 286
Dal: 68 poděkování
Dostal: 64 poděkování

Re: Biskup šokuje: Církev je plná pedofilů (Eurozprávy.cz)

Nový příspěvek od Mato »

Však ako máme nového pápeža, reforma prebieha... a ešte len bude, ale bude znateľná a viditeľná až v priebehu niekoľkých rokov... a nemyslím si, že bojuje proti pedofílii, ale proti tým, ktorí zneužili...