NÚDZ vyzývá k účasti na výzkumu

Danielův svět - můj názor

Diskuze k filmu režisérky Veroniky Liškové a producenta Zdeňka Holého Danielův svět, který se zabývá problematikou pedofilie. K diskuzi zveme všechny, kteří dokument zhlédli nebo o něm slyšeli a chtějí se s námi podělit o své dojmy.
Prim
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 9
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 13
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: „Lepší vestoje zemřít než na kolenou žít.“ (Uzbekistánské přísloví)
Příspěvky: 423
Dal: 165 poděkování
Dostal: 237 poděkování

Danielův svět - můj názor

Nový příspěvek od Prim »

Zaujala mě ta odhodlanost se k něčemu takovému veřejně přiznat. V něčem to mám podobné jako Daniel, nechci nikomu ublížit, hnusí se mi násilí pácháné na dětech a zvířatech.

Myslím si, že tento film může být nápomocen v pochopení toho, že ne každý pedofil zneužívá děti. Mnoho lidí stále nechápe jaký je rozdíl mezi deviantem a delikventem.

Myslím, že je dobře, když se o takových věcech veřejně diskutuje. Homosexuálové se dříve zavírali do léčeben a dnes jsou poměrně tolerováni. Třeba časem bude tolerována i láska k dětem bez záměru ublížit. Mrzí mě, že většinová společnost by nás nejraději viděla někde zavřené a nadopované tlumícími léky. Mohou za to i média, která nás "házejí do jednoho pytle" a lidé poté mají zkreslené názory.

"Více než 80% pedofilů trpí depresemi nebo mají sklony k sebevraždě."
Je to něčím podložené nebo jde o pouhý odhad?
Uživatelský avatar
Michaela

Re: Danielův svět - můj názor

Nový příspěvek od Michaela »

Já také koukala na Danielův svět a zaujal mě právě tím, jak je tam popsaná láska k malému klukovi...taková až čistá, romantická. Já nemám nic proti lásce k dětem, proti zneužívání už ano. Ale pokud je to takto platonické, neměl by být za to nikdo souzen a odsouzen většinovou společností. Člověk si nevybere, jak se narodí a s čím se narodí. A nejtěžší boj je boj sám se sebou.
Uživatelský avatar
Zrcadlo
Na trestné lavici
Varování: 2
Líbí se mi: Dívky
Příspěvky: 19
Dostal: 11 poděkování

Re: Danielův svět - můj názor

Nový příspěvek od Zrcadlo »

Tak já vidělo kdysi verzi na youtube. Náhodou jsem se k tomu proklikalo. Musím říct že je to moc hezky a autenticky zpracované. Celé je to podané nenásilnou formou.