Prosíme pedofilně orientované osoby, aby vyplnily dotazník od projektu Národního ústavu duševního zdraví PARAFILIK.CZ:
https://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=115&t=7943

Děkujeme! - Tým ČEPEK

Prague Pride bez pochodu, ale s plavbou a s peticí za manželství homosexuálů (iDnes.cz)

Diskuze o účasti komunity ČEPEK na festivalu Prague Pride. Nezapomeňte navštívit taktéž náš vedlejší web vytvořený speciálně pro tento projekt - www.nejenhomo.cz.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 242 poděkování
Dostal: 492 poděkování

Prague Pride bez pochodu, ale s plavbou a s peticí za manželství homosexuálů (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Netradiční průběh bude mít letošní, už desátý ročník festivalu sexuálních menšin Prague Pride. Letos se kvůli omezení rizika šíření koronaviru a epidemiologickým opatřením obejde bez závěrečného pochodu gayů a leseb centrem Prahy. Průvod desetitisíců lidí letos nahradí Duhová plavba po Vltavě, a festival bude z velké části probíhat online.

Letošní Prague Pride, která oficiálně potrvá od 3. do 8. srpna, bude předcházet bohoslužba v neděli 2. srpna v 19:30 v Kostele sv. Martina ve zdi.

S ohledem na momentální protikoronavirová opatření budou mít jednotlivé akce festivalů leseb, gayů, bisexuálů a transgender osob (LGBT) omezenou kapacitu účastníků a bude je možné sledovat každý dne pět hodin online na facebookových stránkách festivalu, na YouTube i přímo na stránkách festivalu.

„Přizpůsobili jsme se okolnostem a situaci chce využít k rozšíření festivalu do virtuálního světa,“ uvedla ředitelka akce Prague Pride Hana Kulhánková.

Samotný festival začne 3. srpna v podvečer na pražském Střeleckém ostrově a bude zakončen v sobotu 8. srpna velkolepou čtyřhodinovou Duhovou plavbou po Vltavě z Dvořákova nábřeží do Modřan a zpět, na kterou se letos prodávají vstupenky za 750 korun.

Sběr podpisů na podporu manželství homosexuálů

Součástí letošní Prague Pride bude letos online sběr podpisů za uzákonění manželství pro všechny. Pod papírovou formu petice lidé sesbírali zatím přes 70 tisíc podpisů, ale zákon, který leží ve Sněmovně zatím poslanci neprojednali ani v prvním čtení.

O zařazení bodu na program schůze se opakovaně marně snažil poslanec za Piráty František Kopřiva. „Spočítané to nemám, ale zhruba desetkrát to bylo. Poprvé se to otevřelo v listopadu 2018 na plénu Sněmovny, pak v březnu 2019 a od té doby se to snažím zařadit každé dva měsíce,“ řekl iDNES.cz Kopřiva.

I když klesá šance, že rozpolcená Sněmovna zákon v tomto volebním období projedná, zkoušet to bude dál. „Je očividné, že hlavně klub ANO, ale i další kluby jsou na tom rozštípnuté, a není vůle to projednávat,“ uvedl v pátek Kopřiva. Jedna z možností je zkusit sbírat podpisy poslanců i na svolání mimořádné schůze Sněmovny.

Dosud mohou páry gayů či leseb uzavírat v Česku pouze registrované partnerství. V této formě soužití ale nemá například v případě úmrtí jednoho z partnerů ten druhý nárok na vdovský důchod nebo po rozchodu nárok na alimenty dítě, které registrovaní partneři společně vychovávali.

Zákon Sněmovnu rozděluje. Jakmile jeho zastánci předložili návrh na to, aby mohli manželství uzavírat i dva gayové či dvě lesby, skupina konzervativně naladěných poslanců, také napříč stranami, přišla naopak s tím, že by mělo být ústavně zakotveno, že manželství je výlučně svazkem muže s ženou. Odpůrci oficiálně legalizovaných a státem potvrzených svazků homosexuálů argumentují, že děti musí mít v rodině mužský i ženský vzor.
Zappart
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 36
Kontakt: jan.pavel.dvorak@email.cz
Zappart@protonmail.com
Výkřik do tmy: Nejsem jen nemožnej. Já jsem vědecky nemožnej...!
Dal: 475 poděkování
Dostal: 81 poděkování

Re: Prague Pride bez pochodu, ale s plavbou a s peticí za manželství homosexuálů (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Zappart »

iDnes píše: pátek 31. 7. 2020, 17:23:14 ...Odpůrci oficiálně legalizovaných a státem potvrzených svazků homosexuálů argumentují, že děti musí mít v rodině mužský i ženský vzor.
To, že děti potřebují v rodině mužský i ženský vzor, je sice pravda, ale jako argument proti homosexuálním sňatkům je to naprostý nesmysl. Kolik existuje skutečně funkčních, úplných rodin založených heterosexuálními páry? Proč by homosexuálové neměli mít právo na zplození a výchovu vlastního dítěte? Proč by neměli mít možnost adoptovat opuštěné dítě, které nemá žádný vzor?

Buď politici nepřemýšlí, nebo jen opakují mantru, kterou chtějí slyšet nemyslící voliči.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 2
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 242 poděkování
Dostal: 492 poděkování

Re: Prague Pride bez pochodu, ale s plavbou a s peticí za manželství homosexuálů (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Jo tenhle argument je těžce mimo.
Mathias8
Registrovaný uživatel
ve věku od: 7
Výkřik do tmy: „Když polámeš andělům křídla - pláčí. Když zlomíš jejich srdce - trápí se. Když zradíš jejich lásku - přestanou žít.“
Dal: 141 poděkování
Dostal: 380 poděkování

Nový příspěvek od Mathias8 »

Cykle02 píše: pátek 31. 7. 2020, 17:23:14 Odpůrci oficiálně legalizovaných a státem potvrzených svazků homosexuálů argumentují, že děti musí mít v rodině mužský i ženský vzor.
Naprosty suhlas.
Zappart píše: sobota 1. 8. 2020, 12:09:01 To, že děti potřebují v rodině mužský i ženský vzor, je sice pravda, ale jako argument proti homosexuálním sňatkům je to naprostý nesmysl.
Ano pokial si neadoptuju alebo nebudu chciet adoptovat deti. Potom to uz nezmysel nie je..
Zappart píše: sobota 1. 8. 2020, 12:09:01 Proč by homosexuálové neměli mít právo na zplození a výchovu vlastního dítěte?
Este som nepocul aby dvaja muzi ci dve lezby spolu splodili dieta. Priroda to zariadila tak, ze iba muz a zena mozu splodit dieta.

Vlastne dieta je take, ktore si splodil ty, cize je tvoje, tvojom zasluhou, tvojimi spermiami.
Zappart píše: sobota 1. 8. 2020, 12:09:01 Proč by neměli mít možnost adoptovat opuštěné dítě, které nemá žádný vzor?
Je to ako priliat benzin do ohna. Ak dieta nema ziadny vzor a das ho homosexualnemu paru co z neho vyrastie? Vnutorne nenaplneny, prazdny a nestastny clovek. Tu vobec nejde o to, ci by boli dobry rodicia alebo nie. Tu ide o to ze su to dvaja chlapi.

Keby som bol homosexual a mal vztah s muzom nikdy by som si dieta neadoptoval. Aj keby som chcel tak by som to neurobil. Tu pani myslite iba na seba, pretoze vy to chcete, vy chcete vychovavat dieta ale na to dieta nemyslite.
Zappart píše: sobota 1. 8. 2020, 12:09:01 Kolik existuje skutečně funkčních, úplných rodin založených heterosexuálními páry?
Hm a co dieta? Zaujima sa vobec niekto ako sa citi ako mu je?

Dieta POTREBUJE v rodine muzsky aj zensky vzor. (Ked vyrasta) O tom bez diskusie..

Ved mozete robit to o com sa pedofilom moze len snivat. Mozete mat partnera, mozete spolu byvat, nemusite sa skovavat, mozete ist spolu von a podobne je vam malo? Chcete viac? Nestaci vam toto? Musite mat este doma dieta a vstupit do manzelskeho svazku?

Aby bolo jasne nemam nic proti homosexualom ale som zasadne proti, aby sa zenili a mali moznost adoptovat si deti. Nie koli nim ale koli detom..
Gabriel Svoboda
Čestný člen skupiny ČEPEK
Varování: 1
ve věku od: 4
Kontakt: svoboda.gabriel@centrum.cz
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Dal: 1199 poděkování
Dostal: 1291 poděkování

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Zappart píše: sobota 1. 8. 2020, 12:09:01Proč by homosexuálové neměli mít právo na zplození a výchovu vlastního dítěte?
Nikdo nemá morální právo zplodit dítě s úmyslem, že nebude vyrůstat s otcem nebo s matkou. Je jasné, že heterosexuálové i homosexuálové tuto morálně normu už téměř sto let běžně porušují. Ale to, že to není nelegální, je dáno jen tím, že do lidských hlav nevidíme a lidské úmysly neznáme a kdybychom se to snažili právně řešit, tak prostě dotyční řeknou "my jsme měli v úmyslu založit rodinu s otcem i matkou, jen se nám pak bohužel rozpadl vztah" a budou z obliga. A kdybychom nastavili nějaká objektivní kritéria, jak se takový úmysl navenek pozná (třeba že rodiče spolu musejí po nějakou dobu žít), tak prostě lidé tato kritéria naplní formálně - seženou si výpovědi sousedů, podle kterých po předepsanou dobu spolu žili, a pak se rozejdou. Takže nemá smysl to právně postihovat; ale to nic nemění na tom, že zplodit dítě s úmyslem, že bude vyrůstat bez otce nebo bez matky, by nemělo být nějaká samozřejmost, na které by se mělo stavět a ze které se měla odvozovat další práva, aby to dotyční lidé měli snazší.

Za mě stejnopohlavní svazky ano, ale bez adopce cizích dětí a bez názvu "manželství".
Zappart píše: sobota 1. 8. 2020, 12:09:01Proč by neměli mít možnost adoptovat opuštěné dítě, které nemá žádný vzor?
Protože je dost jiných zájemců o adopci, kteří tomu dítěti poskytnou mužský i ženský vzor. Zájemců o pěstounství tolik není, takže tam může být stejnopohlavní pár někdy lepším řešením než dětský domov, ale u adopce k tomu není důvod.
Zappart
Člen skupiny ČEPEK
Zappart@protonmail.com

Mathias8 píše: neděle 2. 8. 2020, 9:19:00
Zappart píše: sobota 1. 8. 2020, 12:09:01 Proč by homosexuálové neměli mít právo na zplození a výchovu vlastního dítěte?
Este som nepocul aby dvaja muzi ci dve lezby spolu splodili dieta. Priroda to zariadila tak, ze iba muz a zena mozu splodit dieta.

Vlastne dieta je take, ktore si splodil ty, cize je tvoje, tvojom zasluhou, tvojimi spermiami.
Diky za informaci. To jsem nevěděl, když jsem zplodil pět dětí (sarkasmus).
Na oplátku ti rovněž předám jednu informaci. Existuje možnost dárcovství spermatu / náhradní matka
Zappart píše: sobota 1. 8. 2020, 12:09:01 Proč by neměli mít možnost adoptovat opuštěné dítě, které nemá žádný vzor?
Je to ako priliat benzin do ohna. Ak dieta nema ziadny vzor a das ho homosexualnemu paru co z neho vyrastie? Vnutorne nenaplneny, prazdny a nestastny clovek. Tu vobec nejde o to, ci by boli dobry rodicia alebo nie. Tu ide o to ze su to dvaja chlapi.
Původně jsem psal delší příspěvek, asi jsem ho neměl zkracovat.
Heterosexuální svazek nezaručuje "správnost" vzorů pro dítě. Otec může být ochlasta a matka feťačka. Ale je to muž a žena. Hurá. A pokud chceme aby děti měli tedy ten vzor otec/matka zaručený, musíme tedy zrušit rozvody. Jinak i tak děti vyrůstají bez jednoho ze vzorů.
Párů, kteří splní podmínky pro adopci, které jsou velice přísné, je strašně málo. Až stát umožní opuštěným dětem vyrůstat v úplné rodině, která nepatří zrovna k horním 10 000, můžeme se bavit o tom, proč dávat při adopci přednost heterosexuálním párům. A homosexuální pár mohou být i dvě ženy, mimochodem.
Gabriel Svoboda píše: neděle 2. 8. 2020, 9:59:16
Zappart píše: sobota 1. 8. 2020, 12:09:01Proč by homosexuálové neměli mít právo na zplození a výchovu vlastního dítěte?
Nikdo nemá morální právo zplodit dítě s úmyslem, že nebude vyrůstat s otcem nebo s matkou.
To morální právo máme všichni. Proto tu jsme. Bohu / vesmíru / přírodě je jedno, jací jsme. Je jen důležité, abychom tu byli a za tím účelem se množíme.
Gabriel Svoboda
Čestný člen skupiny ČEPEK
Kontakt: svoboda.gabriel@centrum.cz
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Dal: 1199 poděkování
Dostal: 1291 poděkování

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Zappart píše:Heterosexuální svazek nezaručuje "správnost" vzorů pro dítě.
Máš pravdu, že heterosexuální svazek není podmínka postačující pro to, aby dítě mělo správné vzory. Ale je to podmínka nutná.
Zapaprt píše:Párů, kteří splní podmínky pro adopci, které jsou velice přísné, je strašně málo.
Nikoliv, je jich spousta, mnohem víc než dětí právě volných k adopci. Takže na ně můžeme bez obav naložit další podmínku - to, že musí jít o různopohlavní pár.
Zappart píše:To morální právo máme všichni. Proto tu jsme. Bohu / vesmíru / přírodě je jedno, jací jsme. Je jen důležité, abychom tu byli a za tím účelem se množíme.
Touto psychadelickou filosofií si můžeš ospravedlnit naprosto všechno, takže nemá cenu s tebou diskutovat, co je správné a co ne. Mně jde i o kvalitu života (zejména kvalitu života dětí), ne jen o to, abychom tu nějak přežívali a množili se jak králící.
Zappart
Člen skupiny ČEPEK
Zappart@protonmail.com

Gabriel Svoboda píše: neděle 2. 8. 2020, 12:01:31 Touto psychadelickou filosofií si můžeš ospravedlnit naprosto všechno, takže nemá cenu s tebou diskutovat, co je správné a co ne...
Neužívám a nikdy jsem neužíval psychedelika, takže takovou nepravdivou informaci nikomu nepodsouvej. Jediné drogy, co používám jsou káva a cigarety. V minulosti to byl ještě alkohol a sex.
Pro upřesnění, moje filosofie je údajně gnostická.
Mathias8
Registrovaný uživatel
Výkřik do tmy: „Když polámeš andělům křídla - pláčí. Když zlomíš jejich srdce - trápí se. Když zradíš jejich lásku - přestanou žít.“

Zappart píše: neděle 2. 8. 2020, 11:19:35 Na oplátku ti rovněž předám jednu informaci. Existuje možnost dárcovství spermatu / náhradní matka
To ano. Len som este nepocul o dvoch chlapoch, ktory by splodili sexom svoje vlastne dieta. Ty ano?

Vlastne dieta mozes povazovat za svoje vlastne ak si ho adoptujes alebo privlastnis, ale tvoje vlastne nikdy nebude, pretoze ho splodil niekto iny a to zena a nie muz..
Zappart
Člen skupiny ČEPEK
Zappart@protonmail.com

Mathias8 píše: neděle 2. 8. 2020, 15:56:36
Zappart píše: neděle 2. 8. 2020, 11:19:35 Na oplátku ti rovněž předám jednu informaci. Existuje možnost dárcovství spermatu / náhradní matka
To ano. Len som este nepocul o dvoch chlapoch, ktory by splodili sexom svoje vlastne dieta. Ty ano?

Vlastne dieta mozes povazovat za svoje vlastne ak si ho adoptujes alebo privlastnis, ale tvoje vlastne nikdy nebude, pretoze ho splodil niekto iny a to zena a nie muz..
Kde v tom vidíš, že bych psal, že dítě mohou zplodit dva homosexuálové spolu?
Tim
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: Matouš Schatzie Ovísek
Mail: M.ovisek@seznam.cz

Pro ty kteří rádi vědí, stejně jako já s kým si píší:
https://ibb.co/sb8ymr1
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Dal: 200 poděkování
Dostal: 162 poděkování

Nový příspěvek od Tim »

Příroda také zařídila že člověk neumí létat a úspěšně s tímhle náš druh vymetl... :D Lidé neplodní také nemohou dle přírodních zákonů mít děti a přesto tomu tak často díky medicíně je, předpokládám že to také není v pořádku...
Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch - Blaise Pascal

Pro ty kdo stejně jako já rádi vědí s kým si píší:
Matouš "Tim" Ovísek
Mathias8
Registrovaný uživatel

Zappart píše: neděle 2. 8. 2020, 16:10:13 Kde v tom vidíš, že bych psal, že dítě mohou zplodit dva homosexuálové spolu?
Marco Freeman
Administrátor
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Jsem i na Toxu - své ID poskytnu na požádání přes SZ nebo email.
Dal: 909 poděkování
Dostal: 1577 poděkování

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Dva dospělí lidé by měli mít možnost se vzít, bez ohledu na to, zda jsou to žena a muž, dva muži, dvě ženy, trans-muži, trans-ženy, anebo i non-binární osobnosti. Dokud jinak splňují podmínku dospělosti a podmínku dobrovolnosti k tomuto aktu, tak zabraňovat jim v manželství je holý nesmysl.

Co se týče adopce dětí, tak děti by měl dostat zodpovědný pár dvou psychicky, fyzicky i finančně stabilních a zabezpečených lidí, kteří projdou určitými předpoklady k tomu, aby byli dobrými rodiči. Jejich pohlaví v tomto případě pro mě nehraje roli, roli hraje jejich způsobilost k rodičovství. Lidé, kteří projdou kolotočem adopce, která vůbec není lehká na zajištění, jsou většinou velice zodpovědní lidé. Nepochybuji o tom, že ať už by mohl adoptovat dítě kdokoliv, tak orgány k řízení o adopci by byly natolik způsobilé, aby určily a prověřily (ne)vhodnost daného páru.

Co se týče zplození dětí, i homosexuál může mít vlastní dítě (respektive daný jedinec z homosexuálního páru). V případě dvou žen může jít jedna (či obě) na umělé oplodnění, v případě mužů může dojít k náhradní matce, která jim dítě odchová. V takovém případě by bylo záhodné, aby dítě mohlo mít dva uzákoněné rodiče, tedy aby kromě svého biologického rodiče mohlo mít za zákonného zástupce i partnera tohoto rodiče, už jen pro případ, že s biologickým rodičem se pak něco stane, aby bylo dítě zajištěné.

Co se týče vzoru pro dítě, v současné společnosti je málokdy vzorem pro dítě rodič. Ideální rodiny a rodiče už víceméně neexistují, každá druhá rodina se rozvádí, řeší alkoholismus, abusivní chování, nevěru a jiné věci v dnešní společnosti více než běžné. Dítě může mít ženský/mužský vzor i ve strýci/tetě, prarodičích, učitelích/učitelkách, vedoucích v kroužku a podobně. Matka a otec i v případě "tradiční rodiny" nejsou jediní dva lidé, s nimiž dítě přichází do styku. A jak jsem řekl, málokterá "tradiční rodina" je v dnešní době tak dokonalá, aby dítěti poskytovala kompletní a dokonalý vzor. Kdybychom argumentovali touto logikou, dítě by nesměli mít ani rodiče samoživitelé, kdy druhý vzor chybí.

Vím, že je v současné době více zájemců pro adopci dětí než "volných" dětí k adopci, které neváže nějaká papírová byrokracie. Nicméně to nemění nic na tom, že homosexuální pár dvou žen či dvou mužů může být jinak velmi schopný a způsobilejší k výchově dětí než mnohé "tradiční" páry. A jednoduše - pokud si nějaký homosexuální pár najde cestu k duši nějakého dítěte v dětském domově, nevidím problém v tom, ať jsou spolu a ať tvoří rodinu.

Důležité je mít dva dobré a schopné rodiče. A schopní a dobří rodiče se neurčují ani podle orientace, ani podle pohlaví.
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Zappart
Člen skupiny ČEPEK
Zappart@protonmail.com

Mathias8 píše: neděle 2. 8. 2020, 17:40:42
Zappart píše: neděle 2. 8. 2020, 16:10:13 Kde v tom vidíš, že bych psal, že dítě mohou zplodit dva homosexuálové spolu?
Těžko s tebou debatovat, když tam vidíš, co tam není. Rozeberu ti tedy tuto větu: Proč by homosexuálové (gayové lesby, všichni homosexuálové na světě, nepíšu, dva hohmosexuální muži) neměli mít právo na zplození (nepíšu že společným sexem mezi sebou) a výchovu vlastního dítěte? Buď opravdu nerozumíš psanému textu, nebo se ze mně snažíš udělat blbce a tímto tato debata pro mně končí.
Tim
Člen skupiny ČEPEK

Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král

Nový příspěvek od Tim »

Zappart píše: sobota 1. 8. 2020, 12:09:01 To, že děti potřebují v rodině mužský i ženský vzor, je sice pravda, ale jako argument proti homosexuálním sňatkům je to naprostý nesmysl. Kolik existuje skutečně funkčních, úplných rodin založených heterosexuálními páry? Proč by homosexuálové neměli mít právo na zplození a výchovu vlastního dítěte? Proč by neměli mít možnost adoptovat opuštěné dítě, které nemá žádný vzor?

Buď politici nepřemýšlí, nebo jen opakují mantru, kterou chtějí slyšet nemyslící voliči.
S tímhle musím se Zappartem souhlasit. Není tu nejmenší důvod proto aby dva lidi stejného pohlaví neměli spolu dítě. Že ho nemohou mít spolu protože to podle pravidel přírody nelze? To je samozřejmě pravda ale stejně tak jako nemohou mít dítě třeba páry kde jsou nějaké problémy s plodností a i přes to se díky vědě zadaří. V tomto směru je značně nevhodné odvolávat se na přírodu protože proti jejím zákonům jsou i všechny operace, skoro si troufám říct že lékařská věda obecně...

Že dítě potřebuje mužský i ženský vzor je beze sporu pravda ale kde je dáno že jím jsou zrovna rodiče? Nebo nedej bože že by jím měli být, dnes mají často děti lidé kteří k tomu rozhodně způsobilí nejsou ale jestliže je to muž a žena tak je to ok? Můj otec byl alkoholik co nás řezal jako žito a vzory jsem si našel raději ve skautkých vedoucích. Ideál rodiny dnes prostě najdeme jen stěží: samoživitelky, rozvedené páry, rodiny se závislostmi či snad jenom takové kde tráví veškerý čas hádkami. Být dobrým rodičem není zaručeno partnerem opačného pohlaví.

Jde především o dítě a osobně jsem třeba nenarazil na žádný výzkum ze států kde jsou stejnopohlaví páry s dětmi (neříkám že takové nemohou být) který by ukazoval že tím děti strádají nebo že rodina jako taková je diskunkční... dokonce se z dětí nestávali homosexuálové :D Co pro dítě může být oříšek je to jak je bude vnímat okolí a přistupovat k nim ale to se snad dané problematiky netýká. Pro mne osobně je rodina definována vztahy jaké mezi s sebou lidé mají, ne tím že jsem vzešel z něčího vajíčka a semene. Sám mám potomka a jen stěží bych o sobě mluvil jako o otci nebo ideálu mužského vzoru pro výchovu dítěte.
Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch - Blaise Pascal

Matouš "Tim" Ovísek
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Pohlaví: Žena
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 15
ve věku do: 35
Dal: 175 poděkování
Dostal: 37 poděkování

Nový příspěvek od Bouře »

Podle mě je jedno jestli jsou rodiče stejnopohlavní nebo ne. Hlavní je jestli se umí postarat o dítě. Mě by bylo upřímně jedno jestli bych za rodiče měla 2 maminky nebo 2 tatínky či mámu a tátu. Pokud se o mě dokážou postarat tak klidně. Dítě si často hledá vzory úplně někde jinde než u rodičů. Já taky nemám za vzor někoho z mích rodičů protože s němi často ani moc nesouhlasím. Máme tu plno jiných lidí co člověk může mít za vzor než rodiče. Mužský a ženský vzor si člověk nemusí hledat jen v rodině.
Daniel
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku do: 10
Kontakt: daniel@pedofilie.net
Výkřik do tmy: O každé dívence smýšlej, chovej se k ní a jednej s ní tak, jako by to byla tvoje milovaná dcera.
Dal: 606 poděkování
Dostal: 651 poděkování

Nový příspěvek od Daniel »

Gabriel Svoboda píše: neděle 2. 8. 2020, 9:59:16 Nikdo nemá morální právo zplodit dítě s úmyslem, že nebude vyrůstat s otcem nebo s matkou.
Souhlasím s Gabrielem. Pro každé dítě je nejlepší vyrůstat uprostřed láskyplného vztahu svých biologických rodičů. Nicméně jak všichni víme, nežijeme v ideálním světě. Občas někdo umře, občas se někdo rozvede, občas někdo není schopen dítěti zajistit nejen to láskyplné prostředí, ale ani základní životní potřeby. Takže se příležitostně uchylujeme k nouzovým řešení. Dítě může vyrůstat pouze s jedním rodičem, může vyrůstat s vlastním a nevlastním rodičem, mohou se ho ujmout nejbližší příbuzní, může se ho ujmout cizí heterosexuální pár, může se ho ujmout homosexuální pár, může skončit v dětském domově. A je zcela legitimní vést diskuzi o tom, které z těch nouzových řešení je horší a které je lepší. A ano, souhlasím s tím, že než by mělo dítě vyrůstat v dětském domově, je lepší svěřit ho do péče homosexuálnímu páru.

To ale nic nemění na tom, že to jsou nouzová řešení. A silně se mi nelíbí, pokud někdo prvoplánovitě přivádí dítě na svět do nouzového řešení. Mám teď na mysli právě třeba situaci, kdy dva homosexuálové smíchají sperma, od jedné ženy si koupí vajíčko, od druhé si pronajmou dělohu a dítě si po narození adoptují. Můžete mi tady stokrát psát o tom, že to mohou být dobří rodiče a že dítě bude vyrůstat v láskyplném prostředí, ale pro mě to je stejně vykořeněný jedinec, který neví, čí je. Představte si třeba jen situaci, že by se takový jedinec jednou oženil a narodilo se mu postižené dítě, u kterého se nedaří diagnostikovat příčinu postižení. Zažil jsem podobnou situaci v blízké rodině. Rodiče konsternovaně sedí na židli, hlavou se jim honí otázka "Proč právě my" a doktoři je zasypávají dotazy na to, na co zemřeli prarodiče, na co zemřeli praprarodiče, jaké nemoci se v rodině často vyskytovali, co rodiče, co sourozenci, co bratranci, co jejich rodiny. Našemu jedinci by nezbývalo, než krčit rameny.

Ale aby mě někdo neobviňoval s předpojatosti k homosexuálům, stejné rozpaky a nelibost jsem cítil, když jsem četl o případu, kdy si žena po smrti svého manžela vymohla umělé oplodnění jeho zmrazeným spermatem. Rozumím tomu, že měla svého manžela ráda, rozumím tomu, že spolu plánovali dítě a protože měli problémy, chystali se na umělé oplodnění, a je mi jasné, že manžel mohl stejně tak dobře zemřít den po oplodnění. Jenže tady došlo k tomu, že dítě bylo prvoplánovitě počato s tím, že nikdy nepozná jednoho rodiče. A to je podle mne špatně.
Tim píše: neděle 2. 8. 2020, 16:15:30 Příroda také zařídila že člověk neumí létat a úspěšně s tímhle náš druh vymetl... :D Lidé neplodní také nemohou dle přírodních zákonů mít děti a přesto tomu tak často díky medicíně je, předpokládám že to také není v pořádku...
Naprostý souhlas a jak už jsem psal v jiném příspěvku, až vymeteme i s tím, že dítě nemůže mít dva biologické otce nebo dvě biologické matky, tj. až se podaří splodit potomka kombinací genetického materiálu dvou spermií nebo dvou vajíček, pak přehodnotím i názor na homosexuální manželství. Nicméně, zatím jsme s tím ještě nevymetli. Dva homoxuálové spolu zatím dítě zkrátka mít nemohou.
Všichni dospělí byli nejdříve dětmi. Ale málokdo se na to pamatuje.
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
Tim
Člen skupiny ČEPEK

Nový příspěvek od Tim »

Daniel píše: úterý 4. 8. 2020, 1:58:49
Souhlasím s Gabrielem. Pro každé dítě je nejlepší vyrůstat uprostřed láskyplného vztahu svých biologických rodičů. Nicméně jak všichni víme, nežijeme v ideálním světě. Občas někdo umře, občas se někdo rozvede, občas někdo není schopen dítěti zajistit nejen to láskyplné prostředí, ale ani základní životní potřeby. Takže se příležitostně uchylujeme k nouzovým řešení.
Nouzové řešení je to když v letech silných dešťů přejdou farmáři z pšenice na řepku, ale nazývat tak situaci kdy se dítěte ujmou vzdálení příbuzní, jeden rodič nebo snad někdo v rámci adopce... nevím, mne z toho neúcta přímo odkapává... Někdo obětuje svůj komfortní život, svou možnost žít v nezájmu a tvářit se že se ho to netýká ale ona je to jen ta poslední možnost, jen nouzové řešení?
Daniel píše: úterý 4. 8. 2020, 1:58:49 To ale nic nemění na tom, že to jsou nouzová řešení. A silně se mi nelíbí, pokud někdo prvoplánovitě přivádí dítě na svět do nouzového řešení. Mám teď na mysli právě třeba situaci, kdy dva homosexuálové smíchají sperma, od jedné ženy si koupí vajíčko, od druhé si pronajmou dělohu a dítě si po narození adoptují. Můžete mi tady stokrát psát o tom, že to mohou být dobří rodiče a že dítě bude vyrůstat v láskyplném prostředí, ale pro mě to je stejně vykořeněný jedinec, který neví, čí je.
Ty stokrát psát můžeš že to není v pořádku, další mohou stokrát psát můžeme že ano. Rozdíl je ten že skutečnost že děti nejsou ovlivněny výrazně sociálně, emočně nebo ekonomicky podporují výzkumy.
Daniel píše: úterý 4. 8. 2020, 1:58:49 Představte si třeba jen situaci, že by se takový jedinec jednou oženil a narodilo se mu postižené dítě, u kterého se nedaří diagnostikovat příčinu postižení. Zažil jsem podobnou situaci v blízké rodině. Rodiče konsternovaně sedí na židli, hlavou se jim honí otázka "Proč právě my" a doktoři je zasypávají dotazy na to, na co zemřeli prarodiče, na co zemřeli praprarodiče, jaké nemoci se v rodině často vyskytovali, co rodiče, co sourozenci, co bratranci, co jejich rodiny. Našemu jedinci by nezbývalo, než krčit rameny.
Pokud se narodí dítě s postižením které vznikdo z genetických předpokladů je to smutné. K čemu ale je hledat viníka? Navic predpokladam ze kdyz se lide rozhodnou pro porizeni ditete (bez ohledu na to zda v tom hraje roli manzel, kamarad nebo plavcik) tak sva jmena znaji. Navíc není to snad riziko každého kdo jde do splození dítěte, ze se nemusi narodit zdrave?
Daniel píše: úterý 4. 8. 2020, 1:58:49 stejné rozpaky a nelibost jsem cítil, když jsem četl o případu, kdy si žena po smrti svého manžela vymohla umělé oplodnění jeho zmrazeným spermatem. Rozumím tomu, že měla svého manžela ráda, rozumím tomu, že spolu plánovali dítě a protože měli problémy, chystali se na umělé oplodnění, a je mi jasné, že manžel mohl stejně tak dobře zemřít den po oplodnění.
Především pak i uložené sperma je v podstatě jen majetek, asi stejný jako sešívačka. Tady se samozřejmně můžeme bavit o etické rovině ale pak by jsme dospěli jen k tomu že každý masturbující puberťák se s papírovým ubrouskem dopouští genocidy.
Daniel píše: úterý 4. 8. 2020, 1:58:49 Jenže tady došlo k tomu, že dítě bylo prvoplánovitě počato s tím, že nikdy nepozná jednoho rodiče. A to je podle mne špatně.
V čem je rozdím oproti rodičům kteří neznají budoucnost potomka, neví jestli začnou fetovat nebo ani zdaleka netuší jestli a kdy přijde rozvod či snad nevěra s hezkou chůvou? Rodič neznamená že někdo dá semeno k vajíčku, nebo snad každý sexuální násilník z jehož kriminálního činu vzešlo dítě je snad rodičem či otcem... To by jsme mohli švédům křižujícím střední evropu během třicetileté války dát plaketu "otec roku - 152 početí, jen 3 mrtvé". Jsou matky které mají dítě s mužem co je opustí nebo ony jeho, rozvedou se nebo se prostě zamilují do někoho jiného v průběhu doby, kde je pak faktický rozdíl?
Daniel píše: úterý 4. 8. 2020, 1:58:49
Tim píše: neděle 2. 8. 2020, 16:15:30 Příroda také zařídila že člověk neumí létat a úspěšně s tímhle náš druh vymetl... :D Lidé neplodní také nemohou dle přírodních zákonů mít děti a přesto tomu tak často díky medicíně je, předpokládám že to také není v pořádku...
Naprostý souhlas a jak už jsem psal v jiném příspěvku, až vymeteme i s tím, že dítě nemůže mít dva biologické otce nebo dvě biologické matky, tj. až se podaří splodit potomka kombinací genetického materiálu dvou spermií nebo dvou vajíček, pak přehodnotím i názor na homosexuální manželství. Nicméně, zatím jsme s tím ještě nevymetli. Dva homoxuálové spolu zatím dítě zkrátka mít nemohou.
Takže konec všeho proti přírodě? No to doufám že někdo z tvé rodiny nebere léky na cukrovku, nikdo nejí geneticky modifikovanou zeleninu nebo nedej bože kuřata. Snad nikdo nebude potřebovat ledvinu a sáááákšyš snad si to nečteš na mobilu v autobuse nebo autě.... Jak to je ve shodě s přírodními zákony? Dá se akceptovat že v souladu s přírodou nežijeme, už napsání tvého příspěvku na web za pomocí PC je toho důkazem, nebo doporučuji cestu na nejbliřší opuštěný ostrov k pazourkem v ruce. Nejde si z přírodních zákonů vybírat jen něco, stejně jako ze zákona o zbraních a střelivu, buď platí a řídíme se jimi, nebo ne. Pokud vnímáš to že rodičem je ten kdo dodá sperma a vajíčko, obávám se že je to stejně zkostnatělá představa jako že by nás měli zavřít všechnz automaticky do ústavu.

Formálně jsi neuvedl žádný konkrétní argument proč by homo rodiče byli horší než jiní nebo proč by formy umělého oplodnění byly špatné.

Matouš "Tim" Ovísek
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku do: 11
Dal: 337 poděkování
Dostal: 141 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

To jsou zase řeči. Já vyrůstal jen s matkou a sestrou a otec mi nikdy nechyběl. Jediný negativní efekt kterého jsem si vědom je, že dávám práci spoustě řemeslníkům, neboť si neumím (čti "nebaví mě") zatlouct hřebík do zdi. Podle názorů některých z vás jsem se nikdy neměl narodit, protože už při radostných hrátkách mých rodičů vedoucích k mému zplození bylo jasné, že otec s námi nebude.

Člověk by řekl, že si matka měla zajít na potrat, ale obávám se, že to by vás asi taky neuspokojilo...

Single kamarádka si léta nedokázala najít chlapa, co by s ní vydržel a ona s ním. Nakonec se domluvila s kamarádem homosexuálem, že jí věnuje sperma a nechá se uměle oplodnit, tikaly jí biologické hodiny. Podle některých reakcí tady by ti dva měli jít rovnou do pekla, nebo alespoň do kriminálu. Proč? Dítě už má pár let, vychovává ho sama, tatínek občas vypomůže, a všichni jsou spokojení.

Já nějak nechápu, proč někteří lidé mají potřebu nutit ostatním, co je správně a co ne. Kde berou tu jistotu, že jimi preferovaný způsob života je ten správný? Mám to úplně naopak a rád trávím čas s lidmi, co dělají věci jinak. Jejich odlišný přístup mě může jen obohatit - dát mi jinou perspektivu a náhled na problematiku. Nechtěl bych žít ve světě, kde všichni dělají všechno stejně.

Chápu, že musí existovat nějaké zákony, zákazy a nařízení, ale za mě osobně čím méně, tím lépe.
Prim
Na trestné lavici
Varování: 6
ve věku od: 3
ve věku do: 13
Výkřik do tmy: „Lepší vestoje zemřít než na kolenou žít.“ (Uzbekistánské přísloví)
Dostal: 133 poděkování

Nový příspěvek od Prim »

Souhlasím s Danielem. Podle mě je navíc úplná sobeckost, pokud někdo přivede dítě na svět s vědomím toho, že bude mít jen jednoho rodiče. Spousta dětí kvůli chybějícímu rodiči strádá. Pokud někdo riskuje takovou psychickou újmu dítěte, tak jsem z něj velmi, velmi zklamaný. Nelze tady diskutovat o tom, co je správné a co ne, to je velmi relativní pojem. Já se na to dívám z toho pohledu dítěte, které nezažilo úplnou rodinu a nese si následky toho dodnes. Nemusí tomu tak být, ale ta šance tu je a není malá. Pokud se něco jednomu rodiči stane a dítě tak o něj příjde, tak se jedná o zcela jiný případ - zásah vyšší moci. V tom prvním případě se jedná o prachsprostou sobeckost, kdy ten rodič ví, že tomu dítěti může druhý rodič chybět.

A abych byl maximálně upřímný tak ano, raději bych byl potracen než žil v neúplné rodině. Stejně tak bych byl radši potracen když by se dopředu vědělo, že budu třeba celý život upoutaný na lůžko - to není život ale peklo. Proklínal bych pak člověka, který mě do toho pekla přivedl. Jsou to hypotetické teorie, ale takhle to skutečně cítím. Málokdo se totiž dokáže vcítit do toho, jak se to dítě asi bude cítit.