Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci → PARAFILIK.CZ

Moje terapie, epizoda 1: Tajemství je destruktivní (Radio Wave)

Rozhlasové pořady, které se týkají pedofilie, dětí či jsou jinak zajímavé.
Uživatelský avatar
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 1112
Dal: 330 poděkování
Dostal: 688 poděkování

Moje terapie, epizoda 1: Tajemství je destruktivní (Radio Wave)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Hlasy, které uslyšíte v první epizodě podcastové série, patří studentce Anežce a její terapeutce Natálii. Poprvé spolu mluvily loni v září, od té doby se vídají pravidelně. Anežka má za sebou v dětství prožité trauma a dospívání, kdy se na něj snažila zapomenout. Pak už to ale nešlo.

„Na začátku jsem vůbec nevěděla, co se děje. Věděla jsem jen, že se děje něco divného, něco, o čem bych neměla mluvit,“ popisuje. Na terapii přišla po letech se svojí matkou – kvůli pocitu, že jejich vztah se čímsi pokazil. S terapeutkou se ale domluvily, že bude na sezení dál docházet jen Anežka. „Tehdy se všechno začalo dostávat ven. Se svým traumatem sice dlouho uměla fungovat, až teď se s ním ale naučila i pracovat,“ říká Natálie.

„Můj dosavadní život byl životem v tajemství. Neměla jsem pocit, že můžu být otevřená,“ dodává Anežka. Během epizody dochází k vysvětlení problému, jeho souvislostí i k reflexi terapeutických sezení, ke kterým terapeutka několikrát přizvala Anežčiny rodiče i sestru. „Problém vznikl v rodině a postihl ji celou, v rodině se proto musel řešit,“ vysvětluje.