Nezletilí vrazi

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nezletilí vrazi

Nový příspěvek od Kasz »

Po nějaké době se opět řešil případ 14tiletého hocha, který někoho zavraždil:

Soud poslal čtrnáctiletého vraha z Chlumce do „dětského vězení“ (iDnes.cz)

Diskuze pod článkem nabírá jednoznačný směr - i dítě by mělo být trestáno za takto závažný čin jako dospělý a izolováno od společnosti na mnoho let. Připadne mi to "neuvěřitelné", za chvilku to bude vypadat tak, že na děti budeme dělat ťuťu ňuňu do čtyř let a od pěti budou trestně odpovědní, protože přece "i pětileté dítě ví, že se do jiných lidí nebodá nožem", jak píše jeden z tamních diskutujících.

Nechápu, jak můžou být tak tvrdí k někomu, kdo si ještě ani pořádně neuvědomuje, co je to zodpovědnost, kdo se teprv učí žít. Však svůj názor jsem do tamní diskuze také přidal:

Vždycky mě fascinuje, jak někteří dospělí dokáží být vůči dětem tvrdí a nekompromisní.

Mladý člověk se teprve učí poznávat sám sebe, svoje pocity, agresivitu, i svoji sexualitu. Myslím si, že věková hranice trestní odpovědnosti je nastavena správně. Nesouhlasím s tím, když dítě udělá něco, byť se může jednat o sebezávažnější trestný čin, aby dotyčný v tak mladém věku již nedostal druhou šanci. Sami víte, co znamená, když má někdo záznam v rejstříku trestu. Je rozdíl, když vraždí dospělý života znalý 30letý muž a 14letý klučina. Podle mě za to, když vraždí 14letý nebo mladší, nese vinu společnost.

Jsem učitel, s dětmi pracuji. I když jsou mezi nimi někdy sígři, pořád jsou to děti, kteří se teprve učí žít, a některé věci jim plně nedocházejí. Jsem proti zavírání dětí do věznic. Jako dostatečný důvod pro tento můj postoj vidím např. následující článek (v angličtině) o chlapci, který v 11ti letech sáhl své 4leté sestře mezi nohy. Byl dán na registr sexuálních násilníků, nesměl žít se svou rodinou (protože měl soudem nařízeno, že se nesmí přibližovat ke své nezletié sestře), a v jeho 18ti letech se zápis zveřejnil. Článek popisuje, jak mu toto jedno šáhnutí mezi nohy naprosto neadekvátně zkomplikovalo (možná se nemusím bát říct zničilo) život. http://www.hrw.org/node/115168/section/2

Dospělí ať si jsou za své činy zodpovědní. Děti se zodpovědnosti teprve učí. U nás takovéhle praktiky, typu zavírání dětí do věznic, nechci.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Nezletilí vrazi

Nový příspěvek od Mathias8 »

Dá sa to niekde prečítať v češtine alebo slovenčine? Anglina mi robi trošku problémy a google prekladaču neverim :D (Myslím ten odkaz, čo pridal Kasz) :)
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Nezletilí vrazi

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

iDnes.cz: Hranice odpovědnosti by být neměla, říká soudce čtrnáctiletého vraha

Problém je spíš v tom, že podle zákona o soudnictví ve věcech mládeže se soudí třeba i to, že kluk přeleze plot k sousedovi a ukradne mu jablka. To se dřív řešilo výpraskem, dnes to jako krádež vloupáním skončí u soudu. Jen čekám, kdy se budu muset zabývat výtržnictvím, protože se děti popraly ve školce o autíčko.
*child*
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezletilí vrazi

Nový příspěvek od Kasz »

Na jednu stranu pan soudce navrhuje, aby nebyla hranice trestní odpovědnosti, na druhou stranu by mu vadilo, kdyby se měl zabývat výtržnictvím, kdyby se děti popraly ve školce o autíčko. Pan soudce si trochu protiřečí.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
fenix

Re: Nezletilí vrazi

Nový příspěvek od fenix »

Tak podle mě si neprotiřečí a taky je důležité v jaké souvislosti to řekl. Hlavně jde o to aby se používal rozum. Soudit děti za rvačku ve školce nebo natrhání si ovoce je přece blbost.

Měla by se podle vás snížit věková hranice trestní odpovědnosti?

Podle mě by vůbec neměla existovat. V posledních deseti letech se zjistilo, že páchat závažnou trestnou činnost včetně vražd začaly děti mezi čtrnáctým a patnáctým rokem, a kdo nám zaručí, že za rok nezačnou to samé dělat dvanácti a třináctiletí. Takhle bychom mohli hranici pořád posouvat. Ať mi nikdo neříká, že desetileté dítě neví, že nemůže nikoho zabít. Něco jiného je, jestli si v tomto věku uvědomuje, že je špatné krást, když například najde peněženku a za ty peníze si nakoupí lízátka. Zvlášť když to vidí třeba v rodině a považuje to za normální. Ale i malé dítě moc dobře ví, že nemůže vzít kudlu a někoho ubodat. Když psychologický profil dítěte a posudky řeknou, že je natolik vyspělé, aby si uvědomovalo, že něco takového se dělat nesmí, tak ať si následky nese.

Jak je to s recidivou? Vrací se dětští pachatelé k soudu i v dospělosti?

Určitě se vrací. Ale rozhodně jich není většina. Řekl bych tak dva nebo tři z deseti. Když něco provede nezletilý mladší patnácti let, už se s ním většinou u soudu nesetkám, pokud tedy neskončí v ústavní nebo ochranné výchově, tam ten problém často přetrvává. Problém je spíš v tom, že podle zákona o soudnictví ve věcech mládeže se soudí třeba i to, že kluk přeleze plot k sousedovi a ukradne mu jablka. To se dřív řešilo výpraskem, dnes to jako krádež vloupáním skončí u soudu. Jen čekám, kdy se budu muset zabývat výtržnictvím, protože se děti popraly ve školce o autíčko.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Nezletilí vrazi

Nový příspěvek od Jednorozec »

No ono jde o to, že dítě si sice uvědomuje, že nesmí zabíjet, ale už málokdy si je skutečně schoppno uvědomit jak strašlivou věc tím zabitím způsobí, jak moc to ublíží rodině, okolí i jemu samotnému. Jiná věc je, že se obávám že tohle si neuvědomuje ani spousta dospělých (nebo nechce uvědomovat).

Jako dobrý příklad by mohlo posoudit nasazení dětí z hitlerjugend na konci války do boje. Až teprve v okamžiku smrti a strašlivé bolesti/strachu jim došlo o co jde, ale některé byly tak zblblé že to prekonaly ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jednorozec za příspěvek:
Gabriel Svoboda
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů