Autismus

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Autismus

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Novinky.cz: Před turnajem vyhodili z týmu autistu

Jakub Turek (13) půl roku navštěvuje kroužek florbalu, který přes své postižení – trpí autismem – zbožňuje a je nadšeným, i když ne nejlepším členem týmu. Jenomže před turnajem se rodiče ostatních dětí vzbouřili, že autista musí z týmu, aby nekazil. Trenér nakonec Jakuba přeřadil. S novým týmem turnaj vyhrál.

Toto se mi moc nelíbí. Inkluze je někdy dobrá a každá kolektivní činnost je i o pomoci slabším členům týmu, ale všechno má své meze, výrazně podprůměrné hráče prostě začlenit nelze. V tomto případě by rodiče toho kluka měli mít trochu soudnosti a netlačit ho tam, kde ho ostatní oprávněně nechtějí. Já sám bych možná proti autistovi nic neměl, ale já jsem si tento postoj vybral dobrovolně, nikdo mě k tomu nenutil. Nucením se dosáhne akorát toho, že autisté budou nenáviděni a všichni se budou autistů bát, aby nebyli obviněni z diskriminace.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Autismus

Nový příspěvek od fenix »

Docela souhlasím s Gabrielem, že nemá cenu se někam cpát za každou cenu.
Podle mě pokud to zvládá tak na kroužek chodit může, ale nemusí jezdit na turnaje. Aspoň u nás to takhle normálně chodí, že na kroužek chodí víc dětí a jen ti lepší hrají na soutěžích.
Ale těžko tu situaci soudit podle článku, víme jak naše média dokáží informovat "pravdivě".
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Autismus

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

ona.iDnes.cz: V afektu bouchala hlavou o zem, vypráví matka jedenáctileté autistky

„Když se nestydíte říct si o pomoc, dá se život s autistickým dítětem zvládnout,“ říká Kamila Benešová Hodková. Její jedenáctiletá dcera Zita byla jako miminko pohodové dítě. Pak přišly problémy se spaním, objevily se pohybové stereotypy a afekty.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
asce
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 13
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Ascendent:
Padáme dolů ač stoupáme výš,
zítra buď zhasneš nebo uhoříš...
Descendent:
Za nepřekonatelným mořem, tam za vlnkou poslední, lásko, jak je ti...
Příspěvky: 442
Dal: 90 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Autismus

Nový příspěvek od asce »

Gabriel Svoboda píše:Inkluze je někdy dobrá a každá kolektivní činnost je i o pomoci slabším členům týmu, ale všechno má své meze
Dovolím si z pozice otce postižené dcery s tímto naprosto souhlasit.
 ! Zpráva od: Marco Freeman
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity, viz ZDE. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Autismus

Nový příspěvek od Jednorozec »

Osobně si myslím, že rodiče takto postiženého dítěte ( i když z určitého pohledu ten člověk může být naopak požehnaným) by si měli uvědomit, že mu tím dělají medvědí službu. Pokud v tom týmu nestíhá, tak to sám pocítí a bude se cítit "nechtěným" to mu rozhodně v nějakém začlenění nepomůže, naopak mu to dost ublíží.. Může se začlenit jen tam kde jeho nedostatky tak nevadí nebo naopak obohatí kolektiv...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti