Fond ohrožených dětí

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
fenix

Fond ohrožených dětí

Nový příspěvek od fenix »

Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne pondělí 17. 8. 2015, 22:35:23, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přílohy změněny na IMG tag + přímý odkaz a zdroj (kde to šlo).
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Fond ohrožených dětí

Nový příspěvek od Dan »

díkec fenixovi za další příspěvek k tématu podpory dětí. Jen tak mě stranou napadá, nebylo by třebas příhodný kdyby zde na fóru byla vyloženě kategorie, do které by šlo zařazovat podobné příspěvky týkající se problematiky dětí, možné pomoci dětem? Přece jenom, v těchto tématech jen tak nekecáme o všem, ale bavíme se o docela zásadních problémech a to týkajících se dětí.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Fond ohrožených dětí

Nový příspěvek od fenix »

Klokánek roste. Přijímá nové děti i "tety"
DanielKubec píše:Jen tak mě stranou napadá, nebylo by třebas příhodný kdyby zde na fóru byla vyloženě kategorie, do které by šlo zařazovat podobné příspěvky týkající se problematiky dětí, možné pomoci dětem? Přece jenom, v těchto tématech jen tak nekecáme o všem, ale bavíme se o docela zásadních problémech a to týkajících se dětí.
Za to bych se taky přimlouval, pokud by to šlo.
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Fond ohrožených dětí

Nový příspěvek od Dan »

K tomu lze dodat ještě jeden argument, sice blbý, protože má jít především o obsah a ne o formu ale stejně. Prostě věřím, že pokud na pedowebu bude kategorie, která explicitně řeší hlavně problémy dětí, zorným úhlem pedofilů, může to pro veřejnost jaksi vypadat dobře. Může to být ukázka toho, jak pedofilové o dětech přemýšlejí, čeho si všímají, co by rádi změnili v systému, ať už výchovy, školství atd. Třeba by sem pak sem tam zaskočila nějaká mamina si pro radu heh.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fond ohrožených dětí

Nový příspěvek od Kasz »

Nápad nevypadá špatně, zkusme tedy navrhnout název takové kategorie, nějaký stručný a výstižný. Mě momentálně nic nenapadá, múza má dnes volno. :)
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Fond ohrožených dětí

Nový příspěvek od Dan »

pro Kasz: Ksakru, i ta moje si denska možná dává šlofíka ale cosi jako: Problémy dětí.. ? Ono čistě kategorie Děti by sváděla k tomu házet tam odkazy na img... takže ta specifikace je užitečnější..
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fond ohrožených dětí

Nový příspěvek od Kasz »

Problematika dětí ?
Diskuze o dětech ?
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Fond ohrožených dětí

Nový příspěvek od Dan »

Kdyby se ti fakt chtělo takovou kategorii zřídit, Problematika dětí by se možná nabízela jako nejlepší název. Přec jen.. diskuze o dětech zas svádí k těm popisům, kdo kde viděl jakého úžasného kutíka, holčičku.. o tom se dá kecat leckde.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Fond ohrožených dětí

Nový příspěvek od fenix »

Problematika dětí bude asi nejlepší název, nic jiného mě stejně ani nenapadá.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fond ohrožených dětí

Nový příspěvek od Kasz »

Podsekce založena. Přesunul jsem tam některá témata, u kterých jsem letmým pročtením usoudil, že by se zde hodila.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Fond ohrožených dětí

Nový příspěvek od Dan »

Díky za zřízení týhle sekce.

K samotnému tématu ještě doplním, že autorský honorář s ebooku Příběhy dospívajících pedofilů poplyne právě na Fond ohrožených dětí. Knížka by snad už konečně měla vyjít příští týden, jistě se tu o ní objeví info pro toho, kdo by chtěl zakoupit.

Toto téma mi stále nedá neuvažovat o tom, jak by pedofilové, kteří už tvoří určité uskupení, mohli společně průběžně dávat dohromady nějaké finanční částky, které by bylo nanejvýš vhodné investovat právě do různých fondů prospěšných dětem. Společné sbírky můžou být jedna možnost, vyvíjet občas nějakou činnost, z které můžou plynout zisk druhá možnost.
Měli bychom hledat šance, jak třeba i veřejně a prakticky prezentovat, že nám na prospěchu dětí opravdu záleží. Říkat: My máme rádi děti, je hezká teze, z které plyne otázky: A copak pro děti děláte?
Uživatelský avatar
fenix

Re: Fond ohrožených dětí

Nový příspěvek od fenix »

Pozvánka na charitativní společenský večer přátel a členů Lionsclubů. Výtěžek plavby 6. června 2013 bude věnován ve prospěch FOD.
Obrázek
„Tajemný“ Lions Club: statisíce na charitu i elitářský punc (iDNES.cz)
Lions Clubs International
Uživatelský avatar
fenix

Re: Fond ohrožených dětí

Nový příspěvek od fenix »

Benefiční koncert na podporu Fondu ohrožených dětí bude 26. listopadu 2013, od 19 hodin v Divadle Broadway. Výtěžek z koncertu bude určen na projekt Fondu ohrožených dětí, Klokánek – zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Klokánek je láskyplným přístavem dětí v tísni a majákem pro rodiče, kteří sešli z cesty. Naším společným cílem je spokojené dítě v kruhu svých blízkých. (více na http://www.fod.cz nebo http://www.klokanky.cz) Bez nároku na honorář vystoupí na koncertu např. Leona Machálková, Ilona Csáková, Petra Janů, Radim Schwab, Qaša a taneční skupina IF, Il Boemo, Roman Tomeš, Jana Šrejma Kačírková – operní pěvkyně – členka souboru Národního divadla moravskoslezského, hudební doprovod sólistů bude v režii Golden Big Band Prague. Koncertem Vás bude provázet moderátor Aleš Háma. Na koncertu zazní české i světové muzikálové písně. Zvláštní poděkování patří panu Vladimíru Morávkovi a panu Viktoru Dykovi.

Obrázek
Uživatelský avatar
fenix

Re: Fond ohrožených dětí

Nový příspěvek od fenix »

facebook - Vánoce patří dětem
Pojďme vytvořit hezké Vánoce dětem, které nemají to štěstí, že mohou mít vedle sebe mámu a tátu, kteří by je milovali...dětské oči nesmějí být o Vánocích smutné!!!

Tato akce vznikla na podporu dětí v dětských Klokáncích.
Klokánek je zařízení spadající pod Fond ohrožených dětí ČR a jsou zde děti snad s nejtragičtějším osudem: děti týrané psychicky a fyzicky, pohlavně zneužívané, odebrané rodičům z důvodu nelidského zacházení, špatné péče... . Je těžké o tom psát....V Klokánku jsou děti od 0 do 18-ti let věku

Inspirovala jsem se akcí KRABICE OD BOT a tímto bych Vás všechny chtěla poprosit a požádat o co možná nejširší rozšíření této akce mezi nás všechny, abychom se pokusili dát dohromady co možná nejvíce "Krabící od bot" s dárečkami pro tyto osamocené děti z ústavů. Všechny krabice budou předány vybraným Klokánkům v České republice. Zdravý rozum mi říká, že dobří lidé se najdou a SPOLEČNE dokážeme nastávající Vánoce těmto dětem udělat krásné....protože Vánoce patří DĚTEM!!! Všem Vám kdo jste tuto výzvu dočetli dokonce moc děkuji a prosím o sdílení třeba i těm, kteří facebook nemají, ale rádi by se zapojili.

POPIS JAK NA TO:

Klasickou krabici od bot včetně víka (standardní krabici ne velkou od kozaček) polepit dárkovým papírem a naplnit dárečkami pro děti, věcmi pro chlapce nebo holčičku ve věkové kategorii 2-4, 5-9 nebo 10-14 let. Označit prosím etiketou aby bylo jasné pro koho je krabice určená. Vítaná je směs oblečení, hraček, školních potřeb, hygienických potřeb a sladkostí, vše dle vlastního uvážení.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Fond ohrožených dětí

Nový příspěvek od fenix »

Klokánky krachují, stěžuje si fond. Ministerstvo novelu hájí (idnes.cz)
Klokánky jsou podle předsedkyně Fondu ohrožených dětí Marie Vodičkové ve finanční tísni. V červnu z nich navíc mají odejít desítky dětí, které si tu už zvykly. Podle ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) ale Klokánky měly dost času přizpůsobit se novým podmínkám a děti tu vůbec nemají pobývat dlouhodobě.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Fond ohrožených dětí

Nový příspěvek od fenix »

Konec dětských Klokánků aneb co funguje, zničte (fod.cz)
Trpký velikonoční dárek nadělil dětem z rodinných Klokánků Odbor ochrany práv dětí a transformace systému péče o ohrožené děti a rodiny Ministerstva práce a sociálních věcí. Právě na Velký pátek nám bylo doručeno rozhodnutí tohoto odboru, které zlikvidovalo rodinné Klokánky FOD (zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc).

TISKOVÁ ZPRÁVA – DOPADY NOVELY V PRAXI (fod.cz)
Novela zákona o sociálně-právní ochraně dětí č. 359/99 Sb. nabyla účinnosti 1. 1. 2013. Podle jejích tvůrců měla dostat děti z ústavů do rodin – především vlastních, v krajních případech do rodin pěstounských. Pan ministr Drábek a další představitelé MPSV opakovaně zdůrazňovali, že díky novele od 1. 1. 2014 již žádné dítě mladší tří let nebude umístěno do ústavní výchovy, protože tu bude dostatek pěstounských rodin na přechodnou dobu. Při projednávání novely její tvůrci také uváděli, že Klokánky novela neohrozí. Jaká je skutečnost po více než roce od účinnosti novely?
Uživatelský avatar
fenix

Re: Fond ohrožených dětí

Nový příspěvek od fenix »

Dne 9. května 2014 bylo zahájeno letní kolo dobročinné sbírky FOD k Mezinárodnímu dni dětí. Za každý příspěvek Vám moc a moc děkujeme! (fod.cz)
Vážení a milí přátelé,

co nejsrdečněji Vás pozdravujeme a mnohokrát Vám děkujeme za všechnu Vaši pomoc a podporu, a u příležitosti Mezinárodního dne dětí si dovolujeme opět obrátit se na Vás s prosbou o pomoc pro děti, jejichž osud se spolu s Vámi snažíme zlepšit již 24 let.

Jsou mezi nimi i stovky dětí z Klokánků, kterým teď hrozí přemístění do ústavní výchovy a v některých případech i rozdělení sourozenců. Klokánkům samotným hrozí ekonomický krach. V důsledku novely zákona o sociálně-právní ochraně dětí účinné od 1. 1. 2013 totiž došlo nejen k výraznému snížení a zpožďování státního příspěvku na děti v Klokánkách, ale navíc i k výraznému snížení dotací MPSV na Klokánky. Ve srovnání s rokem 2012 činí deficit státního příspěvku a dotací pro Klokánky ke konci letošního dubna 29 milionů korun (u státního příspěvku 15,4 milionu, u dotací 13,6 milionů). Od počátku roku 2013 jsme proto nebyli schopni vyplácet našim pracovníkům včas mzdy – zpožďovaly se až o tři měsíce. Jedině díky podpoře Vás, našich dárců, a díky překlenovacím půjčkám našich sponzorů a příznivců Klokánky existují dál. Moc a moc Vám za to děkujeme!

Mnohokrát také děkujeme za dary a příspěvky na poslední – vánoční – kolo naši sbírky, jejíž výtěžek stejně jako loni dosáhl 12 milionů korun!

Jsme šťastni, že díky podpoře veřejnosti jsme nemuseli omezovat ani jinou naši činnost. Jak blíže můžete zjistit z přiloženého zpravodaje, i v loňském roce se nám podařilo najít náhradní rodinu pro 30 dětí, pro které ji neměly státní orgány, v našich pěti azylových domech našlo útočiště 206 dětí i se svými rodiči a v Klokánkách jsme poskytli přechodnou rodinně orientovanou péči 1 211 dětem. Naše pobočky se v roce 2013 snažily pomoci 4 878 dětem, z nichž 212 bylo týráno, 77 pohlavně zneužíváno a 612 zanedbáváno.

Vážení a milí přátelé, za všechnu Vaši pomoc Vám mnohokrát děkujeme a doufáme, že spolu s Vámi budeme i nadále schopni pomáhat dětem, které to potřebují, a že společně zachráníme i Klokánky!

S mnoha díky za Vaši dosavadní i budoucí pomoc a s přáním všeho dobrého



za Fond ohrožených dětí

Marie Vodičková, předsedkyně


Po článku je i pár příběhů ...

Anonymní miminko Martínek
Dne 31. 10. 2013 nám na krizovou linku 776 833 333Image776 833 333 zavolala zoufalá matka a prosila nás o převzetí jejího dvě hodiny starého miminka. Říkala, že před porodem ještě stačila odvést starší děti do školy a vzápětí po návratu porodila. V poledne zase bude muset dojít pro děti a babybox je daleko. S pláčem uváděla, že je sama a další dítě si ze sociálních důvodů už nemůže dovolit. Těhotenství musela z osobních důvodů utajit i před svým nejbližším okolím. Rychle jsme se domluvili, že pro miminko dojedeme přímo k ní domů. To se také stalo. Převzetí miminka a jeho předání do porodnice v Jindřichově Hradci zajistili pracovníci tamního Klokánku, který byl bydlišti matky nejblíže. Jak se vyjádřil primář dětského oddělení nemocnice MUDr. Rytíř pro Tv Prima, byl to zralý donošený chlapeček, kterého pojmenovali Martínek. Miminko bylo v krátké době předáno do pěstounské péče s perspektivou osvojení, jak si přála jeho matka. Je to již deváté novorozené miminko, které nám bylo nešťastnými rodiči anonymně předáno. Všechna byla v krátké době, většinou již přímo z porodnice, předána do péče budoucích osvojitelů. Je nám velmi líto, že i když existují babyboxy a možnost předat nám novorozence anonymně s pomocí naší krizové linky (stačí prozvonit nebo poslat SOS SMS), stále dochází k vraždám novorozenců. Snad proto, že o této naší krizové lince matky nevědí a babybox nemají v dosahu. Kéž i to se změní!

Tady je vidět, že to jde nějak udělat. :)
Uživatelský avatar
fenix

Re: Fond ohrožených dětí

Nový příspěvek od fenix »

Harfandění (fod.cz)
Poběžte s celou rodinou kolem Galerie Harfaa pomozte dětem z Klokánku.

Pozvání na benefiční akci „HARFANDĚNÍ“, která se bude konat dne 4. 9. 2014 pod záštitou OC Galerie Harfa (GALERIE HARFA , Českomoravská 2420/15a, Praha 9 – Libeň).

Premiérového ročníku se v loňském roce zúčastnilo více než 2500 návštěvníků a výtěžek z benefičního běhu úspěšně dorazil na konto osvětové kampaně prevence proti rakovině prsu „Ruce na prsa“. Letos bychom Vás tedy společně s Galerií Harfa rádi pozvali na 2. ročník Benefičního běhu pro dobrou věc , neboť tentokrát výtěžek poputuje Fondu ohrožených dětí na projekt Klokánek.

Pravidla jsou velmi jednoduchá -

stejně jako při prvním ročníku může běžet úplně každý - od maminek s kočárky až po seniory, vyznačený okruh dlouhý 1,6 km vede kolem obchodního centra a za každé proběhnutí nebo projití jednoho okruhu věnuje každý účastník běhu prostřednictvím OC Galerie Harfa finanční částku 100 Kč pro Fond ohrožených dětí.

Kromě benefičního běhu se navíc návštěvníci mohou těšit na zábavné soutěže a doprovodný Festival volnočasových aktivit, kde uvidí praktické ukázky a představení nejrůznějších sportovních i zájmových kroužků.

Cílem akce je oslovit širokou veřejnost , a proto tímto srdečně zveme nejen všechny děti z Klokánků a zaměstnance FOD, ale i jejich známé , příbuzné, kamarády …

Těšíme se na Vás.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Fond ohrožených dětí

Nový příspěvek od fenix »

Klokánky pro ohrožené děti bojují o přežití, šesti hrozí zánik (novinky.cz)
Šestici Klokánků pro ohrožené děti hrozí, že budou muset koncem roku ukončit činnost. Mají totiž celkovou kapacitu 263 míst, což je více, než připouští zákon o sociálně právní ochraně, podle něhož může být v jednom zařízení umístěno maximálně 28 dětí. Problémem je i jejich financování, upozornila ve čtvrtek šéfka Fondu ohrožených dětí (FOD) Marie Vodičková, která by uvítala prodloužení výjimky pro počty dětí.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů