Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci → PARAFILIK.CZ

V síti protirouškových aktivistů: Děti ve videoagitkách Jany Peterkové (Forum24)

Diskuze o problematice dětí.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 380 poděkování
Dostal: 896 poděkování

V síti protirouškových aktivistů: Děti ve videoagitkách Jany Peterkové (Forum24)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Nechápal jsem už při studiu na psychologii před pětatřiceti lety, když nám říkali, že týrání dítěte dlouhá léta nikdo neudá. A nechápu to dodnes. A nechápu to tuplovaně, když k tomu jednání dochází opakovaně, na sociálních sítích, a ve facebookovém videokanále aktivistky, která má běžně desítky tisíc shlédnutí. Desetitisíce lidí viděly – a ve dvou videích jako já – naprosto nepřijatelné jednání s dětmi. I záběry dětí, které je potřeba okamžitě – v zájmu těch dětí – odstranit. Alespoň v momentě, kdy dopisuji tento text, jsou však ta jejich videa, kde je paní Peterková ponižujícím způsobem vyslýchá a děti podivně odříkávají jakési výroky, videa, na které nezveřejňujeme linky, bohužel dostupná. A vytvářejí pro děti na nich možná doživotně nesmazatelnou digitální jizvu výsměchu.

Národní zdravotnický informační portál (NZIP) provozuje Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS). Publikovaný obsah je garantován Ministerstvem zdravotnictví ČR a zkontrolován odborníky na danou problematiku (primárně Česká lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně a Státní zdravotní ústav):

„Týráním dítěte se rozumí různé formy úmyslného násilného chování dospělé osoby, nejčastěji rodiče vůči dítěti. Je to jakékoliv nenáhodné, vědomé i nevědomé jednání rodiče, vychovatele nebo jiné osoby vůči dítěti, jež je v dané společnosti nepřijatelné nebo odmítané, a které poškozuje tělesný, duševní a společenský stav a vývoj dítěte, popřípadě způsobuje jeho smrt. Syndrom CAN (z angl. Child Abuse and Neglect) je soubor příznaků týraného, zanedbávaného nebo zneužívaného dítěte, které poškozuje jeho vývoj a postavení v rodině i ve společnosti. Psychickým týráním se rozumí zesměšňování, kritizování, ponižování a terorizování dítěte v soukromí i na veřejnosti nebo naopak nepřiměřené nároky na ně. Psychické týrání typicky probíhá v šesti vývojových fázích, mezi které patří využívání a korumpování.“

Proč lidi mlčí?

Cituji to důležité: „V naší zemi již podezření ze syndromu CAN podléhá oznamovací povinnosti. Povinností občana je oznámit podezření na týrání, zneužívání nebo zanedbávání dítěte. Oznámení se podává OSPOD (orgán sociálně-právní ochrany dětí) nebo na Policii ČR. Tyto orgány by měly zajistit vyšetření dítěte u příslušného dětského lékaře, psychologa a další vyšetření a zajistit nápravu v rodině či tam, kde týrání, zanedbávání nebo zneužívání probíhalo.“

Aktivistka opakovaně veřejně vystupuje – pořádá archivovaná živá vysílání na sociální síti facebook – a šíří v nich veřejnému zdraví nebezpečné dezinformace okolo pandemie covid-19. Bohužel začala do svých vystoupení zatahovat děti. Již počátkem března zveřejnila video z demonstrace, kde formuje skupinu dětí k tomu, aby se pokusily prorazit kordon policistů. Jako psycholog považuji takové jednání pro děti za extrémně ohrožující, nepřijatelné a trestuhodné. § 201 – Ohrožování výchovy dítěte: (1) Kdo, byť i z nedbalosti, ohrozí rozumový, citový nebo mravní vývoj dítěte tím, že d) závažným způsobem poruší svou povinnost o ně pečovat nebo jinou svou důležitou povinnost vyplývající z rodičovské zodpovědnosti, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta. Objektivní stránka činu je, že musí mít za následek ohrožení rozumového, citového či mravního vývoje dítěte. Paní Peterková naváděla děti k protiprávnímu jednání – k napadení policejního kordonu.

Obrázek

O krok dál

Nyní se již paní Peterková dostala ještě dál. Za hranu, kterou by měly úřady, zodpovědné za ochranu dětí, v zájmu bezbranných dětí hlídat. Paní Peterková v jednom ze svých videí zveřejnila rozhovory s několika dětmi na téma, jaká je hrůza, že je ve škole testují na covid. Čtyřminutovou ukázku – bez obličejů dětí a jmen učitelů, které ve videu pomlouvají – najdete zde: https://youtu.be/mviM_Hiau34

Nevím, zda to byly náhodně potkané děti, její děti nebo děti nějakých jiných protirouškových aktivistů. Paní Peterková ve videu vyslýchá dva chlapce, které ukazuje přímo do kamery, a vkládá jim do úst věty, že jim učitelka a ředitel školy hrozili policií, když se nenechají otestovat. Děti zjevně lžou, jedno z dětí si ani bez napovídání nedovede vzpomenout, jak se ten ředitel a učitelka jmenují.

Další dvě děti nechtějí být v záběru, ale paní Peterková je na vteřinu přece jen ukáže, pak už zabírá jen jejich nohy, a opakuje „výslech“ na téma, jak děti testováním trpí. Je až bolestně trapné sledovat, jak děti předříkávají naučené role, a jak opakují věty, které jim paní Peterková vkládá do úst. Toto video má několik desítek tisíc shlédnutí.

Kolik lidí si to video stáhlo z facebooku, neví nikdo. Ale jako vyučený psycholog, který léta monitoruje svět internetové komunikace, vím zcela jistě: Tím videem paní Peterková děti, které v něm jako cvičené opičky předvádí, vystavuje riziku těžké šikany ze stran vrstevníků. Můžou se stát terčem výsměchu, neboť paní Peterková je pro řadu dětí a pubescentů oblíbeným objektem pozorování na facebooku, chápou ji jako humorný zjev. A dítě na jejím videu rozpoznané vrstevníky může být terčem těžkého posměchu, který může vést k vzniku psychických problémů, onemocnění, a dokonce i k celoživotní traumatizaci takto zobrazeného dítěte. Internet nezapomíná.

Soudím, že nové video, ve kterém paní Peterková nechává lhát děti o tom, jak jim učitelé vyhrožují policií a nutí je k testování, a zveřejňuje přitom jejich obličeje, musí v zájmu těch dětí k tomu zneužitých co nejrychleji z internetu být odstraněno. To samozřejmě není v kompetencích OSPOD, ale policie má možnost takový požadavek příslušně odbavit. Ve věci mazání obsahů zachycujících děti je facebook k úřadům vstřícný.

Proč stát mlčí?

Obrázek

První vyslýchané dítě. Na videu je vidět do všech detailů…

Obrázek

Stejně tak plně rozpoznatelné druhé dítě na videích paní Peterkové. A každý – jejich vrstevníci nejsnáze – rozpozná, že ty děti lžou a deklamují prohlášení, které jim paní Peterková, a možná další protirouškoví disidenti, natlačili do hlavy.

Nemyslím si, že by paní Peterková byla v centru zájmu tajných služeb. Ale vzhledem k její roli při organizování a propagaci protirouškových opatření je skoro vyloučeno, aby někdo z bezpečnostních služeb státu občas nekoukl na její facebook. Když mne obvinili z trestného činu šíření toxikomanie anekdotou, byli při výslechu policisté zcela přesně informováni o tom, co jsem den předtím psal na facebook. A šlo o jednu anekdotu.

Paní Peterková spolupořádala a spolusvolávala kvanta „opozičních“ demonstrací, kde se veřejně a manifestačně porušovala nařízená epidemická hygiena a kde kvůli tomu byly stovky lidí ohroženy nákazou. Takže nemyslím, že by taková činnost vůbec nevzbudila zájem policie. Proto vůbec nechápu, jak je možné, že paní Peterkové toto absolutně nepřijatelné jednání k dětem represivní složky trpí. A stejně tak nechápu, že se zatím proti jejímu zacházení s dětmi hlasitě neozvala žádná nevládka hlídající korektnost. Protože jestli je něco opravdu nekorektní, tak je to zneužívání dětí vykolejenými aktivisty k reklamě na ideologii těch aktivistů.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Tim
Na trestné lavici
Varování: 27
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/matouso
email: m.ovisek@seznam.cz
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 722 02 73 99
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Dal: 449 poděkování
Dostal: 378 poděkování

Re: V síti protirouškových aktivistů: Děti ve videoagitkách Jany Peterkové (Forum24)

Nový příspěvek od Tim »

Tak na paní Peterkovou lítá jedno trestní oznámení za druhým. Šíření poplašné zprávy. pomluvy a tak dále... Ještě se tomu na svém FB diví. Třeba že na ni bylo podáno TO za její prohlášení že si Babiš s Hamáčkem objednali její likvidaci. :D Ona, Jiří Černohorský a Zdeněk Chytra (ten alespoň bere ok pedofílii), figurky bez kterých byl byl svět Českého internetu chudší. :D
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK

Re: V síti protirouškových aktivistů: Děti ve videoagitkách Jany Peterkové (Forum24)

Koukám na YT a její původní kanál už zrušili. Taky kroutím hlavou jak v poslední době do toho začala zatahovat svoje děcka. A v sobotu se zase vecpala na nějakou demonstraci dělat bordel a pak tam ještě děsila svoje děcka, že na ně útočí těžkooděnci. Potom tam na náměstí točila ještě rozhovory s nějakými dalšími dětmi. Tenhle živý přenos si ale už smazala. Mě by zajímalo jak to je z penězi které vybrala na cestu do Běloruska za Lukašenkem a na Aljašku vyšetřovat úmrtí Kellnera, nebo o 1500kč poplatku za možnost přidáni se k tím jejich praštěným žalobám. Nemluvě o tom jak jí kdosi utekl s pěnězma vybranýma na účet pro tyhle jejich akce. Já se pořád nedokážu rozhodnout, jestli skončí v blázinci, nebo ve vězení.
Naposledy upravil(a) Cykle02 dne pondělí 19. 4. 2021, 10:11:33, celkem upraveno 2 x.
Tim
Na trestné lavici
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král

Nový příspěvek od Tim »

Tak těch jejích dětí je mi vyloženě líto, docela se děsím co z nich může vyrůst...
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK

Ty její děcka tam byla fakt vyděšené. Nejdřív tam řvala po policajtech že utočí na děti, a když se později z náměstí chtěla k těm těžkooděncům zase vrátit, děti ji s brekotem prosili ať tam už nejde. Přitom pokojná demonstrace, jen ona tam takhle provokovala. Se nedivím že to radši smazala.
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 493 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

"V podstatě každý kdo se dopouští provádět zdravotnický úkon na dítěti na půdě školy páchá trestný čin genocidy"

ta paní patří do bohnic .....
Tim
Na trestné lavici

Nový příspěvek od Tim »

"V podstatě každý kdo se dopouští provádět zdravotnický úkon na dítěti na půdě školy páchá trestný čin genocidy"

Tak proto když jsem si jako dítě rozbil ve škole koleno tak mi to nikdo neošetřil, báli se aby neprovedli genocidu... :D :D
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 6
Dal: 829 poděkování
Dostal: 319 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

Tim píše: pondělí 19. 4. 2021, 11:42:05 Tak proto když jsem si jako dítě rozbil ve škole koleno tak mi to nikdo neošetřil, báli se aby neprovedli genocidu... :D :D
Spíš tušili, co z tebe vyroste :D
Tim
Na trestné lavici

Nový příspěvek od Tim »

Dreamer píše: úterý 20. 4. 2021, 11:23:06
Tim píše: pondělí 19. 4. 2021, 11:42:05 Tak proto když jsem si jako dítě rozbil ve škole koleno tak mi to nikdo neošetřil, báli se aby neprovedli genocidu... :D :D
Spíš tušili, co z tebe vyroste :D
Doufali že zničené koleno mne zpomalí? :D
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK

Protiroušková aktivistka Jana Peterková již v minulosti zneužívala děti ke svým ideologickým vystoupením na téma, jak jsou roušky ohavné. Pokoušela se zorganizovat skupinu dětí, aby zkusily prorazit policejní kordon – bezpochyby s cílem vyvolat situaci, kdy by mohla ječet, že policie bije děti. Pak zveřejnila na youtube naprosto nehorázné video, kde děti – zabrané s celým obličejem, jasně rozeznatelné a identifikovatelné – odpovídají na její manipulativní otázky, a odříkávají předem připravené vyfantazírované role.

Paní Peterková má právo chovat se jako blázen. Společnost ale má povinnost zabránit tomu, aby k šíření svých bludů zneužívala děti, učila je lhát, kompromitovala je zveřejňováním skutečně ponižujících videí jejich „výpovědí“ z jejího vlastního pera, a učila je lhaní do kamery jako součást běžného chování.

Pokud je týráno dítě, je morální i zákonná povinnost každého člověka tomu zabránit. Naštěstí žijeme v právním státě, tak to nemusí občané dělat vlastnoručně. Máme na to instituce, v konkrétním případě pak Policii ČR a Odbor sociální a právní ochrany dítěte, OSPOD.

Domnívám se, že zneužívání dětí aktivistkou Peterkovou nabylo rozměrů, kdy je potřeba úředně zamezit jejímu styku s dětmi. Nevím, jestli učí lhát do kamery a obelhávat úřady cizí nebo vlastní děti. Všechny dostupné poznatky vývojové psychologie však ukazují, že její chování k dětem, které je zcela jasně dokumentované jejími vlastními videi, může ty děti poškodit, narušuje jejich psychosociální vývoj, narušuje jejich vnímání celospolečenských norem, a je krajně nežádoucí.

Já sám za sebe, protože jsem (sociální) psychologii vystudoval, se domnívám, že pro děti, které zneužívá ve svých videích, by bylo lepší a pro jejich vývoj zdravější, kdyby byly v dětském domově, než když jsou (pokud jde o její vlastní děti) v moci Jany Peterkové. Práva matky na dítě končí tam, kde začíná týrání toho dítěte.

Obrázek

Syndrom týraného dítěte

Profesor Zdeněk Matějček, který mne učil, spolu s týmem kolegů položil základy moderní resocializace a léčby následků týrání dětí u nás. Podle jeho dnes už legendární knihy je „syndrom týraného, zneužívaného a zanedbávaného dítěte soubor nepříznivých příznaků v nejrůznějších oblastech stavu a vývoje dítěte i jeho postavení ve společnosti, v rodině především. Jsou výsledkem převážně úmyslného ubližování dítěti, způsobeného nebo působeného nejčastěji jeho nejbližšími vychovateli, hlavně rodiči. Za týrání, zneužívání a zanedbávání dítěte považujeme jakékoliv nenáhodné, preventabilní, vědomé (případně i nevědomé) jednání rodiče, vychovatele anebo jiné osoby vůči dítěti, jež je v dané společnosti nepřijatelné nebo odmítané a jež poškozuje tělesný, duševní i společenský stav a vývoj dítěte.“

MUDr. Pavel Biskup v Psychiatrii pro praxi popisuje, co to s dítětem dělá: „Klasickými příznaky psychického týrání a šikanování je ponižování a terorizování dítěte v soukromí i na veřejnosti nebo naopak, nepřiměřené nároky na ně. Rodič ignoruje adekvátní potřeby dítěte a vědomě je terorizuje. V dítěti postupně narůstá pocit neštěstí, podceňování, neúspěšnosti a beznaděje. Navenek je dítě samotářské, bez kamarádů, mnohdy vystaveno šikanování spolužáků. Symptomy takového týrání jsou pro dítě devastující: poruchy spánku, enkompresa, enuréza, bolesti břicha, nechutenství, zvracení, poruchy řeči, okusování nehtů, cucání palce, zhoršení prospěchu, fobie, tiky, hysterie, asociální chování, ztráta sebehodnocení, psychosomatické potíže, deprese, narkomanie, promiskuita, prostituce, či útěky z domova.“

Lhaní v přímém přenosu

Paní Peterková natočila desetiminutové video se skupinou dětí, které předtím – opravdu hloupě – vycvičila, aby plnily role, které jim napsala. To video není jen nechutné – to video je především tragické. Dovede si kdokoliv kromě pracovníků center pro týrané děti vůbec představit, jak neuvěřitelný zmatek v hlavě a jizvy na dětské duši musí něco takového nechat?

Ty děti samozřejmě vědí, že lžou, ta samá maminka jim jindy při jiných výchovných lekcích říká opak, a i ve škole slyší, že lhát je špatné, a nyní je ta samá maminka učí odříkávat vylhané role do kamery a mluvit o sobě ve středním rodě? A dovede si někdo jiný než lidé z dětských center představit, co něco takového udělá dětem od prvňáčka do asi dvanáctiletých, které v pořadu měla, když se o videu dozvědí jejich spolužáci? Dovedou si představit ten výsměch a šikanu ze strany spolužáků? Když je uvidí, jak dělají na facebooku paní Peterkové tajtrlíky? Malá ukázka:

Obrázek

Peterková: Děti, jste v nějakém stresu?

Děti sborově: Ne!

Peterková: Máte pocit, že jste v nějakým stresu?

Holčička: Rodiče nás žádnýmu stresu nevystavili spíš jako že vláda, že nás nechce pustit do školy a že je napadne to, že celý rok máme být doma, a potom chtěj abysme na prázdniny šly do školy, kde budou testy, a musím říct, že i za ten tejden co jsem potom šla do školy tak jsem se z toho málem zhroutila jenom z toho že jsem se musela učit jenom na samé testy. Jinak do toho Písku jsem dobrovolně chtěla jsem tam ject ale ty policajti nás tam prostě pustit nechtěli i když jsme z okresu Písek.

Čárky nevynechávám, ona je ta holčička nedělá. Má takzvaně nadrnčeno, co má říct, ale není herečka, nehraje roli, jen ji odříkává jak vyjmenovaná slova.

Peterková: Co bys těm lidem chtěla říct, že ti tohle nechtěli dovolit?

Holčička: Bylo to od nich velmi hnusné a chvilkama jsem se cítila, jako kdybych sem do té České republiky vůbec nepatřila jako kdybych byla cizí.

Peterková: Takže ses jako cítila, jako bys nebyla Češka, že nemáš právo jít na náměstí.

Holčička: Ano. Přesně tak.

Peterková: Děti, je tady někdo v nějakým stresu?

Chlapec do kamery – asi na adresu těch, kteří na sítích Peterkové chování k dětem kritizovali: Píšete samý nesmysly vždyť ani nevíte jestli jsme tam byli dobrovolně nebo nedobrovolně byli jsme tam dobrovolně tak co píšete když nic nevíte.

Peterková: Děti, je tady někdo, koho bysme nutili, aby někam jel?

Peterková: Přijde vám to normální?

Holčička: Mně to opravdu normální nepřijde protože já jsem spíš takové dítě které opravdu rádo chodí ven je rádo s kamarády ale jak vidím všechno se mi to tu zakazuje a opravdu to nevidím ráda tohlecto.

Ochraňte ty děti!

Děti opakují role, kterou jim napsala paní Peterková tak hloupě, že holčička říká ve středním rodě „já jsem takové dítě, které rádo chodí ven“. „Hamáček je totální černoch!“ říká nakonec – asi spontánně – jeden z chlapců. Paní Peterkovou to opravdu rozesměje. Mě moc ne. Já upřímně prosím všechny, kteří k tomu mají kompetence, aby paní Peterkovou okamžitě izolovali od jakýchkoliv dětí – včetně jejích vlastních.

Mám strach, aby jako další krok svého boje děti neposlala na testování covid, a pak jim – aby ukázala, jak to škodí – neublížila, že jim jako ublížilo to testování.