Mohu vést normální život? (Filip)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
Filip

Mohu vést normální život? (Filip)

Nový příspěvek od Filip »

Mohu vést normální život? - dotaz v poradně
Tom píše:Dobrý den, mám problém, je mi šestnáct let a zamiloval jsem se do jedné dívky. Ovšem také občas masturbuji nad představou dítěte, nebo nad nějakou fotografií. Když jsem asi ve dvanácti letech začal masturbovat, měl jsem jen představy o ženách, pak ale jsem se s jedním klukem o pár let později mazlil, proto jsem pak začal i vyhledávat gay porno, ale sex s klukem jsem nikdy neměl. Jednou jsem ale zklouzl i tak daleko, že jsem začal mít představy i o dětech, ty jsou teď nejčastější, vím ale, že bych dítěti nikdy neublížil, ani bych s ním nic nezkusil, protože vím, jaké by to mělo následky. To že masturbuji na představy o dětech nikdo neví. Ale zpět k mému problému, do té dívky jsem zamilovaný, a myslím, že i ona do mě, chci vědět, jestli budu schopen normálního života a jestli by se nedala zrušit nějak má náklonnost k dětem.
Děkuji za odpověď a na shledanou.
MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

s ohledem na Váš mladý věk si myslím, že o pedofilii nepůjde. Spíše vše nasvědčuje ještě přítomné sexuální nezralosti. Ta je ve Vašem věku zcela normálním jevem. Tuto diagnosu potvrzuje i to, že nejen pedofilní, ale i homosexuální fantazie se objevují. To není v době dospívání nic nenormálního.

Máte-li rád věkově přiměřenou holku a ona má ráda Vás, je vztah s ní nejlepší léčbou směřující k sexuálnímu dozrání. Není vůbec důvod, že byste s ní neměl být jednou schopen normálního pohlavního styku (nakonec i většina pedofilů ho je schopna s věkově přiměřenou ženou). Takže nevěšte hlavu, věnujte se Vaší přítelkyni, a vůbec nemusíte na zahájení plného pohlavního života pospíchat. Vše přinese čas.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek