Ženu jako krytí pedofilie? (Korn)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
Korn

Ženu jako krytí pedofilie? (Korn)

Nový příspěvek od Korn »

Ženu jako krytí pedofilie? - dotaz v poradně
Korn píše:Dobrý den, mám 23 let a jsem pedofil. Každý se mě ptá, proč nemám nějaký vztah, kdy se už ožením apod. Nevím, co jim na to mám odpovídat. Myslíte si, že si mám najít nějakou ženu, ke které nic necítím, jenom kvůli tomu, abych jim mohl něco odpovědět a aby nikdo nezjistil, že jsem pedofil? Předem děkuji za odpověď.
MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

hledat si manželku jen jako krytí před zvědavci, to by nebylo rozumné. Nicméně mnoho pedofilů dokáže s nějakou ženou vést i úspěšný pohlavní život a založit rodinu. Takový vztah může přinášet mnoho dobrého a snižuje riziko selhání ve smyslu dopuštění se pohlavního zneužívání. Z vašeho dotazu neplyne, zda jste zaměřen na holky nebo na kluky, nebo trochu na obojí? V každém případě by bylo dobré navštívit sexuologa, který Vám může pomoci žít s Vaší parafílií v souladu se zákony, a pomoc v jakési partnerské či manželské adaptaci do toho patří.

Přeji Vám mnoho úspěchů v životě, nejste sám, být pedofil není žádné neštěstí, jen to je životní hendikep, ale nějaký hendikep má asi každý člověk. Jde o to naučit se s hendikepem žít a k tomu je dobré být v kontaktu se sexuologem.

Zdravím
MUDr. Brzek