Krize středního věku u pedofilů (Michael Xguard)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
Michael Xguard

Krize středního věku u pedofilů (Michael Xguard)

Nový příspěvek od Michael Xguard »

Krize středního věku u pedofilů - dotaz v poradně
Michael Xguard píše:Přeji Vám dobrý den. Chci se Vás zeptat, zdali je možné mít takzvanou krizi středního věku následkem pedofilie již o mnoho let dříve? Omlouvám se za stručnost a ještě jednou Vám přeji hezký den.

Michael Xguard, pedofil.
MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

omlouvám se, ale nejsem si úplně jist, co máte na mysli. Ono je vůbec otázka, co to je krize středního věku. Je to oblíbený výraz, ale nevím, zda je přesně definván. Obvykle se to říká o lidech, kteří po jakémsi mladickém rozjezdu, během kterého se nedokázali nikde zakotvit, najednou začínají mít pocit prázdnoty. Například nezakotvili ve fungujícím manželství, nebo si nepořídlili děti, nebo ztrácejí iluzi o profesní či jiné, třeba sportovní úspěšnosti atd. atd. Samozřejmě pedofil, který nemá žádnou perspektivu navázat legálně vztah plné lásky s preferovaným objektem, je ohrožen takovými stavy nenaplněnosti více a tedy asi i dříve. Nicméně se omlouvám, že zůstávám na příliš obecné rovině, protože i Váš dotaz byl zcela obecný. Je-li to Váš problém, pokud se neptáte jen na akademické rovině, pak by to chtělo více informací, případně osobní kontakt v ordinaci.

Zdravím
MUDr. Brzek