Pozvánka na WEBINÁŘ projektu PARAFILIK v úterý 15.6.2021 ve 20:00 hod. na platformě ZOOM → https://pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=115&t=8866

Marcův koutek pozdně nočních filozofických úvah

Názorové články zpravidla reagující na zprávu v médiích či příspěvek jiné osoby.
Tim
Na trestné lavici
Varování: 27
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/matouso
email: m.ovisek@seznam.cz
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 722 02 73 99
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Dal: 459 poděkování
Dostal: 387 poděkování

Re: Pedofil = monstrum?

Nový příspěvek od Tim »

Dreamer píše: čtvrtek 29. 4. 2021, 18:43:36 Mě opravdu ani tak nejde o tu hospodu, spíš si myslím, že ve věci osvěty a aktivismu by toho web mohl dělat více, a že by tomu pomohlo oddělení té komunikace směrem dovnitř komunity a směrem k veřejnosti. Můžeme si tady povídat o tom, jak chceme být otevření a že nemáme co skrývat, ale tím se střílíme do vlastní nohy.
Ale co víc by měl dělat směrem dovnitř komunity? Jako promiň ale ten prostor pro diskusi už tu je teď, co není tolerováno jsou řeči na hranici etiky a zákona. Tedy pakliže by tyto normy byly dodržovány i na jiném foru, není žádný rozdíl proti čepeku.
Naposledy upravil(a) Tim dne čtvrtek 29. 4. 2021, 19:13:54, celkem upraveno 1 x.
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Marco Freeman
Administrátor
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: Marco.Freeman@pedofilie-info.cz
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: ❀ Život by byl šíleně nudný bez šíleně dlouhých příspěvků. ❀
Dal: 860 poděkování
Dostal: 1699 poděkování

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Prim píše: čtvrtek 29. 4. 2021, 18:35:56 Zcela nezábráníš ničemu ani tady. Ledaže by byl zcela zablokován přístup přes anonymizační služby. Nevidím tak rozdíl mezi tím, jestli zneužívač přijde sem přes TOR anebo jestli přijde na web, který běží jen v síti TOR. Nemálo legálních webů pro pedofily funguje tímto stylem. Klidně ti pošlu jejich seznam soukromě. Můžeš si je prohlédnout, jak to tam funguje.
Jistě. I sem třeba přijde člověk pod Torem, který bude zneužívat děti. Ale přijdou sem i lidi, kteří půjdou dohledat, jejichž oběti půjdou zachránit. Na podobně šedé zóně, kterou jsi přednesl, bychom nezachránily ani ty děti, které zde by šly.

Kdybych použil náhodná matematická čísla, tak i kdybychom mohli díky tomu zachránit 10 dětí ze 100, pořád je to více než 0 dětí ze 100. A pro mě má hodnotu každý jeden z nich.

A já bych tak nějak nedokázal na duši jako admin snést, že jsem těm pár dětem nemohl pomoct, protože jsem si házel klacky pod nohy při jejich záchraně. Morálně bych to nedokázal, neb bych cítil spoluvinu.

(K rozjetému tématu č. 1, které se tu rozjelo, už nemám, co bych dodal, než jak jsem se k němu už vyjádřil, takže k tomu nic nedodávám.)
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: Marco.Freeman@pedofilie-info.cz
Tim
Na trestné lavici
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král

Re: Marcův koutek pozdně nočních filozofických úvah

Nový příspěvek od Tim »

slyšte slyšte!!! *thank*
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 16
ve věku do: 40
Dal: 331 poděkování
Dostal: 109 poděkování

Nový příspěvek od Bouře »

Marco Freeman píše: čtvrtek 29. 4. 2021, 18:27:03
Nicméně abych trochu navrátil diskuzi k původnímu tématu – něco na dodání k těm uživatelům někdo nemá? Rád bych si početl i názory na toto téma. :)
Taky bych se k tomu mohla vyjádřit. Vlastně souhlasím s Rapunzel. Poznala jsem tu opravdu dost dobrých lidí u kterých vím že jsou v pohodě a když mám třeba nějaký problém tak mi pomohou a nebo s nimi prostě jen normálně pokecám. :)U plno z nich bych se ani nebála je vidět osobně. :)
Jsou tu však i lidi u kterých bych si nebyla úplně jistá jestli by se mi nepokusili ublížit a jejich morálka je fakt nízko.

Rozhodně bych veřejně neříkala nějaké osobnější informace a pokud si tu někdo chce dát veřejný kontakt tak jen určený jako Čepkovský veřejný kontakt kterého by mi nebylo líto ho smazat.
Naposledy upravil(a) Bouře dne čtvrtek 29. 4. 2021, 19:05:45, celkem upraveno 1 x.
Tichá voda břehy mele...
Rapunzel
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 23
Výkřik do tmy: A oni povídali, že se od hor mračí,
a byly to jen Tvoje vlasy černé,
jenž škrtily ve tmách perutí svou dračí,
v tmách škrtily to moje srdce věrné...
Dal: 285 poděkování
Dostal: 274 poděkování

Nový příspěvek od Rapunzel »

Bouře píše: čtvrtek 29. 4. 2021, 19:01:07 Taky bych se k tomu mohla vyjádřit. Vlastně souhlasím s [později po upozornění změněno na "Rapunzel"].

Rapunzel :)
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne čtvrtek 29. 4. 2021, 19:11:01, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upravena citace.
Tim
Na trestné lavici

Nový příspěvek od Tim »

Rapunzel píše: čtvrtek 29. 4. 2021, 19:04:31
Bouře píše: čtvrtek 29. 4. 2021, 19:01:07 Taky bych se k tomu mohla vyjádřit. Vlastně souhlasím s [později po upozornění změněno na "Rapunzel"].

Rapunzel :)
„Růže, byť zvaná jinak, voněla by stejně.“
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne čtvrtek 29. 4. 2021, 19:11:15, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upravena citace.
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: myscepek@seznam.cz
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Dal: 142 poděkování
Dostal: 693 poděkování

Nový příspěvek od Myš »

Dreamer píše: čtvrtek 29. 4. 2021, 17:49:16 Já myslím, že by bylo nejlepší udělat nový web jen za účelem osvěty, s moderním designem a informacemi cílenými na širokou veřejnost. S odkazy na aktuální články, rozhovory a přednášky, studie a knihy o pedofilii, a vybranými příběhy pedofilů. Vynechat články, které nám nejsou nakloněny. Web by se měl hlavně snažit návštěvníky nasměrovat tam, kam potřebujeme - toho obsahu, kde se o nás mluví dobře je hromada, jen je potřeba ho lidem nacpat.

Fórum bych pak udělal jen pro registrované. Klidně se stejnými pravidly jako teď, ale bez nutnosti se obávat, že se z nás náhodně procházejícímu návštěvníkovi zvedne kýbl. A časem by případně mohla vzniknout nějaká podsekce, kde by pravidla byla trochu volnější, samozřejmě v souladu s platnými zákony. To by nám umožnilo povídat si otevřeněji o pocitech a problémech, které dnes na fóru diskutovat nelze.
To mi dost připomíná B4U-ACT, kteří mají jako web moderní infostránku a skryté fórum, k němuž se lze dopis skrze žádost přes e-mail.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Myš

Nový příspěvek od Myš »

Dreamer píše: čtvrtek 29. 4. 2021, 18:43:36 Mě opravdu ani tak nejde o tu hospodu, spíš si myslím, že ve věci osvěty a aktivismu by toho web mohl dělat více, a že by tomu pomohlo oddělení té komunikace směrem dovnitř komunity a směrem k veřejnosti. Můžeme si tady povídat o tom, jak chceme být otevření a že nemáme co skrývat, ale tím se střílíme do vlastní nohy.
Máš nějaký nápad, co dělat pro veřejnost? Ono když má člověk nápad, trochu času a schopností, dá se leccos. Nelze čekat, že to udělá někdo jiný. Každý jeden admin nebo moderátor má svůj život a omezenou kapacitu na ČEPEK. Z tohoto důvodu to občas to chce trochu trpělivosti i se zástupci spolku, než si návrh přečtou, promyslí, vyjasní a pak třeba pročítají texty, pod které se jako zástupci spolku mají podepsat, ale to je běžné a je to součástí té práce.
SOAD
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku do: 11
Dal: 887 poděkování
Dostal: 324 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

Myš píše: čtvrtek 29. 4. 2021, 19:20:19 Máš nějaký nápad, co dělat pro veřejnost? Ono když má člověk nápad, trochu času a schopností, dá se leccos. Nelze čekat, že to udělá někdo jiný.
Mám nápady, pár návrhů ke zlepšení jsem tady za ty 2 nebo 3 roky co tu jsem i napsal, ale zůstaly bez reakce. Já to chápu, času je málo a práce spousty...

Nejvíc mě asi mrzí kvalita webu pro veřejnost. To neberte jako kritiku, ve své době to byla určitě bomba, byla tu hromada informací, které se jinde nedaly najít, odkazy na knihy, bakalářky a doktorské práce, naprostá spokojenost. Jenže dnes to působí, jako by se na to od té doby už nesáhlo, schválně si to zkuste proklikat a všímejte si datumů. Spousta zajímavých videí o pedofilii, třeba kde o nás hezky mluví Weiss nebo jiní odborníci, nebo ty s Jiřím, Timem, Kiaxem a možná i dalšími jsou skryta hluboko ve fóru. A stejně tak jsou ve fóru skryté odkazy na zajímavé články, výzkumy, knihy, filmy a další materiál o pedofilii, který bychom se veřejnosti měli snažit servírovat. Když přijde návštěvník, který nám hodlá věnovat 3 minuty času, měl by nejlépe shlédnout tohle video. Pokud má času víc, měli bychom ho vést dál.

Taky si myslím, že by bylo dobré celý web graficky a uspořádáním zmodernizovat. Vzpomínám si, že už když jsem sem začal před mnoha lety nakukovat, ten styl a nemodernost mě trochu odrazovaly - připadal jsem si tu jak na webu nějaké úchylné klášterní sekty. Dnes už mi to tak vůbec nepřipadá, ale to je prostě tím, že jsem si zvykl. Přitom ten první dojem je strašně důležitý. Myslím, že dnes už by byl na místě trochu sebevědomější a profesionálnější design. Nejradši bych na domovské stránce viděl pár nejnovějších aktualit z médií (vybrané, ne každý žvást), novinek z komunity, nějaké aktuální propagační video, rychlý rozcestník kam dál ve smyslu "chci víc informací", "potřebuju pomoct", "chci vás zrušit". No a pak samozřejmě nějaké sekce s videi, knihami, filmy, příběhy a tak, ale s aktuálními daty a v moderním kabátě.

Občas nad tím přemýšlím, jak by to mělo vypadat a fungovat. Dokonce jsem si už párkrát předsevzal, že to po večerech nějak spíchnu a předložím zdejším adminům k posouzení. Protože kritizovat je snadné, ale něco vyrobit dá hromadu práce. No ale ten čas jsem si na to nakonec nikdy neudělal a je na místě si přiznat, že si ho v potřeném rozsahu nikdy neudělám, alespoň dokud budu muset pracovat.

Pokud by ale byla vůle se v tomto směru někam posunout, rád přiložím ruku k dílu nějakými návrhy, rád to nějak částečně zasponzoruju a rád některé ty sekce zaplním daty a budu je udržovat. Tak to zkuste nebrat jako kritiku, ale jako podnět ke zlepšení a nabídku financí na realizaci.
Naposledy upravil(a) Dreamer dne pátek 30. 4. 2021, 2:42:42, celkem upraveno 1 x.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku do: 11
Dal: 887 poděkování
Dostal: 324 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

Marco Freeman píše: čtvrtek 29. 4. 2021, 18:27:03 Nicméně abych trochu navrátil diskuzi k původnímu tématu – něco na dodání k těm uživatelům někdo nemá? Rád bych si početl i názory na toto téma. :)
Na chat nechodím, tak nevím. Do jiných českých pedofilních komunit taky ne. Ale tady na fóru jsem na problematické uživatele v podstatě nenarazil. Bylo tu pár lidí s protivnými extrémně pravicovými názory, ale nevzpomínám si na nic, co by si zasloužilo označení za svini nebo vyloženě zlého člověka. Lidé mi tu jsou většinou buď velmi sympatičtí, nebo "jen" sympatičtí. To ale neznamená, že bych se každému svěřil s osobními záležitostmi. Risknul jsem to u jednoho a jsem přesvědčen, že mou důvěru nezklame.
Allein
Administrátor
ve věku od: 25
ve věku do: 50
Kontakt: allein@post.cz
Výkřik do tmy: Kasz ♥
Dal: 432 poděkování
Dostal: 410 poděkování

Nový příspěvek od Allein »

Dreamer píše: pátek 30. 4. 2021, 2:15:17Taky si myslím, že by bylo dobré celý web graficky a uspořádáním zmodernizovat.
Hlavní strana webu určitě musí být graficky upravena, už jen proto, že dělá problém na některých zařízeních správné zobrazování, takže s tím souhlasím. Její grafická modernizace a převedení na něco z běžného, více zaužívaného interaktivního designu bylo (a je) mým plánem, ale je to enormně časově náročné a přes běžný vysokoškolský rok se k tomu nedostanu, nejbližší volno, které by se skutečně dalo nazvat volnem, mám až v létě. Takže reálně, až budu mít hotové zkouškové, což bude nejpozději v červnu, se na to plánuji podívat.

Líbí se mi, jak mají tu veřejnou stránku na VirPedu, tam je to fakt hezké a estetické, byť teda u nás si to taky představuji ještě více interaktivní, např. s těmi videi nebo rozcestníkem. :)
Myš

Nový příspěvek od Myš »

Dreamer píše: pátek 30. 4. 2021, 2:15:17
Mám nápady, pár návrhů ke zlepšení jsem tady za ty 2 nebo 3 roky co tu jsem i napsal, ale zůstaly bez reakce. Já to chápu, času je málo a práce spousty...

Pokud by ale byla vůle se v tomto směru někam posunout, rád přiložím ruku k dílu nějakými návrhy, rád to nějak částečně zasponzoruju.
S tvými návrhy souhlasím a nedostatky, které zmiňuješ také vnímám. A je super, že s tím jsi ochotný i pomoci. Bude to velký projekt.
SOAD
Tim
Na trestné lavici

Nový příspěvek od Tim »

Dreamer píše: pátek 30. 4. 2021, 2:15:17
Myš píše: čtvrtek 29. 4. 2021, 19:20:19 Máš nějaký nápad, co dělat pro veřejnost? Ono když má člověk nápad, trochu času a schopností, dá se leccos. Nelze čekat, že to udělá někdo jiný.

Nejvíc mě asi mrzí kvalita webu pro veřejnost. To neberte jako kritiku, ve své době to byla určitě bomba, byla tu hromada informací, které se jinde nedaly najít, odkazy na knihy, bakalářky a doktorské práce, naprostá spokojenost. Jenže dnes to působí, jako by se na to od té doby už nesáhlo, schválně si to zkuste proklikat a všímejte si datumů. Spousta zajímavých videí o pedofilii, třeba kde o nás hezky mluví Weiss nebo jiní odborníci, nebo ty s Jiřím, Timem, Kiaxem a možná i dalšími jsou skryta hluboko ve fóru. A stejně tak jsou ve fóru skryté odkazy na zajímavé články, výzkumy, knihy, filmy a další materiál o pedofilii, který bychom se veřejnosti měli snažit servírovat. Když přijde návštěvník, který nám hodlá věnovat 3 minuty času, měl by nejlépe shlédnout
Tak tohle je svatá pravda, spoustu zajímavých věcí se jen zahrabe na foru a nic z toho. Třeba rozhovor s Kiiaxem je skrz naskrz skvělý ale nikdo se k němu nedostane.
Když bych těď přišel na foru tak vidím univerzální grafiku které najdu na každém druhém nízkonákladovém fóru a je fakt že články které jsou na titulní straně jsou strašně staré... Dojem bude ten že jsem vešel na mrtvou stránku.
Prim
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 6
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 13
Výkřik do tmy: „Lepší vestoje zemřít než na kolenou žít.“ (Uzbekistánské přísloví)
Dal: 154 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Nový příspěvek od Prim »

Tim píše:Tak tohle je svatá pravda, spoustu zajímavých věcí se jen zahrabe na foru a nic z toho. Třeba rozhovor s Kiiaxem je skrz naskrz skvělý ale nikdo se k němu nedostane.
Já jsem třeba poukazoval na roky neaktualizovanou stránu Odkazy a dokonce jsem i sepsal pár aktuálních zajímavých odkazů na zahraniční fóra, ale bez odezvy. Člověk pak nemá chuť se zapojovat a pomáhat, když to stejně nikdo neocení a vlákno zanikne v propadlišti dějin.
,,Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.“
(Platón)
Tim
Na trestné lavici

Nový příspěvek od Tim »

Prim píše: pátek 30. 4. 2021, 19:13:31
Tim píše:Tak tohle je svatá pravda, spoustu zajímavých věcí se jen zahrabe na foru a nic z toho. Třeba rozhovor s Kiiaxem je skrz naskrz skvělý ale nikdo se k němu nedostane.
Já jsem třeba poukazoval na roky neaktualizovanou stránu Odkazy a dokonce jsem i sepsal pár aktuálních zajímavých odkazů na zahraniční fóra, ale bez odezvy. Člověk pak nemá chuť se zapojovat a pomáhat, když to stejně nikdo neocení a vlákno zanikne v propadlišti dějin.
Jaká třeba fora?
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: kasz@protonmail.com
Dal: 1102 poděkování
Dostal: 2836 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Prim píše: pátek 30. 4. 2021, 19:13:31
Já ti to řeknu asi tak - nevím, co dělat dřív, nenudím se žádný den. Nevím už, kde bych vzal čas na to, aby se některé sekce přepracovaly. Bohužel. Není to snadné, navíc za poslední rok bylo dost věcí, dost prudičů, dost banů, dost trestních oznámení… mám toho plné zuby. Do toho Tuna, ÚOOÚ, výslech na PČR ohledně webu a trestního oznámení poslance Marka Nováka… Tohle všechno mně bere tolik času, energie, že reakci na ÚOOÚ píšu jen z toho důvodu, že je to nutnost, kterou prostě musíme udělat, protože na to máme 14 dní od doručení.

Mezitím mám i svůj normální život, rodiče, prarodiče, sourozence, řeším spoustu věcí kolem domu, o který už se prarodiče nestíhají starat, a kromě jiného zatím ještě pořád nemám rodinu, které bych se taky jednou chtěl věnovat.

Já tě chápu, že ti to, že tvoje návrhy nebyly zapracovány, bere motivaci se dál snažit, ale my jsme v týmu dost vyčerpaní. Dost vyčerpaní vším, co se kolem webu děje a prostě energie na další věci nezbývá. Tobě se zdá, že se nic neděje, ale my řešíme téměř každý den pořád něco. Třeba tvoje nahlášení příspěvku - ač jsi ho nahlásil omylem, v Týmu to někoho včera stálo čas a musel tomu věnovat energii.

Já bych moc poprosil, kdyby podobné výroky typu "bere mi to chuť" se tady neobjevovaly, protože si ani nedokážeš představit, kolik Fx100d vzalo chuti, když musel investovat 2,5 hodiny času na služebně PČR, to stejné, když musela na PČR jít Iška… aniž bych se toho přímo účastnil, tak i mě to vezme tolik psychické energie, že se cítím tak vyčerpaný, jak kdybych 2 týdny kopal kanály.

My to všechno víme, my taky máme nápady, co všechno by se dalo udělat jinak, lépe, ale prostě jen na to není čas. Pak nemůžeme jen tak někomu dát přístup k tomu, aby příslušné úpravy dělal, protože to musí být někdo důvěryhodný. Nebo když jsme neměli pbd, měli jsme hodně neaktuální fórum, web i chat. Pbd se toho všeho ujal a kolik času investoval, abychom mohli mít web na PHP 7 a abychom mohli mít nejaktuálnější verzi fóra, webu, a dokonce i vylepšený PCPIN, který původně na PHP 7 vůbec nejel.

Nikdo z běžných uživatelů si nedovede představit, co to znamená vést web tohoto kalibru… viz třeba Marcův příspěvek o tom, co všechno nám pravidelně chodívá do našich emailových schránek. Já ti řeknu, že prostě už nemůžu. Fx100d už je od kauzy s Tunou na tom psychicky velmi špatně a všechny nás ostatní drží nad vodou jen to, že prostě to musíme vydržet. Protože pokud to nevydržíme, tak to padne.

Takže asi tolik k tomu, že ti návrhy na nové odkazy, které nejsou zapracované, berou chuť se dál snažit. I Dreamer to chtěl zkusit, a hele:
Dreamer píše: pátek 30. 4. 2021, 2:15:17 Dokonce jsem si už párkrát předsevzal, že to po večerech nějak spíchnu a předložím zdejším adminům k posouzení. Protože kritizovat je snadné, ale něco vyrobit dá hromadu práce. No ale ten čas jsem si na to nakonec nikdy neudělal a je na místě si přiznat, že si ho v potřeném rozsahu nikdy neudělám, alespoň dokud budu muset pracovat.
Prostě to fakt není jednoduché. My jsme za návrhy rádi, ale jejich realizace je zařazena na velmi dlouhý seznam toho, co by se mělo udělat. Mimochodem - rozdělení AV sekce na veřejnou (s dospělými aktéry) a neveřejnou (s potenciálně nedospělými aktéry), na tom se stále pracuje, Kiaaxovi ale zbývá ještě projít mnoho příspěvků v sekci Videa, ale už se to blíží… už to bude skoro rok, co je AV sekce pryč, ale zase se objeví a možná i lépe roztříděná právě i třeba na ta edukační videa o pedofilii s Weissem, Brichcínem, atd.

Takže tolik k tomu. Prosím tedy o více shovívavosti ke všem, kdo na webu něco dělají, není to vůbec snadné.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Rapunzel
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 23
Výkřik do tmy: A oni povídali, že se od hor mračí,
a byly to jen Tvoje vlasy černé,
jenž škrtily ve tmách perutí svou dračí,
v tmách škrtily to moje srdce věrné...
Dal: 285 poděkování
Dostal: 274 poděkování

Nový příspěvek od Rapunzel »

Kasz píše: pátek 30. 4. 2021, 20:17:55 Nikdo z běžných uživatelů si nedovede představit, co to znamená vést web tohoto kalibru… viz třeba Marcův příspěvek o tom, co všechno nám pravidelně chodívá do našich emailových schránek. Já ti řeknu, že prostě už nemůžu. Fx100d už je od kauzy s Tunou na tom psychicky velmi špatně a všechny nás ostatní drží nad vodou jen to, že prostě to musíme vydržet. Protože pokud to nevydržíme, tak to padne.
Kaszi, držte se všichni. :) (hug) Mám zrovna vás adminy i moderátora ráda, jste skvělí lidé, kteří mi ukazují, že dobří lidé nevymřeli a pořád existují ti, kteří za to stojí. Já budu vždycky na vaši straně, protože si umím představit tu náročnost vedení tohoto webu a všechny ty věci kolem. A byla bych moc ráda, kdyby si toho uživatelé začali více vážit, jinak by se taky mohlo stát, že už se nebudou mít kam vracet, až se vedení webu psychicky složí a vzdá to, bez vize lepších zítřků a tlaku i od uživatelů.

! Zpráva od: Marco Freeman
Z tohoto místa v tématu byla odstraněna část diskuze z důvodu následující hádky uživatelů, která nejen nesouvisela s tématem ve vláknu, a tedy byla off-topic, ale hlavně byla ze strany jednoho z uživatelů útočně a později i vulgárně vedena: Off-topic a hádka z tématu: Marcův koutek pozdně nočních filozofických úvah (1. 5. 2021)