Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společnost

Odborné články týkající se zpravidla dětí nebo pedofilie.
Uživatelský avatar
Rein

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Rein »

DanielKubec píše:Tak já doufám, že první pozitivní vlašťovkou bude aspoň ta ochota, aby se sexuologové bavili s pedofily i jinak a jinde, než pouze jako svými pacienty v ordinaci. Třebas i u kávy, jako rovný s rovným.
Dane, prosímtě a co bys ještě nechtěl? :D aby sexuologové plácali peďáky po ramenách a zvali je na štědrovečerní večeři? to že se s tebou nebudou bavit jako rovný s rovným je prostě i proto že jsou lékaři a nějaký ten odstup musí být. co by to pak bylo za léčení. Když mi opravář přijde opravit myčku, tak taky nejsem rovný s rovným, protože já ho zvu, že si nevím s něčím rady...

To je zkrátka vztah lékař - pacient. Tady v té rovině kdy jde o osobní záležitosti se určitě dá navázat bližší vztah, jako že přijdeš do ordinace po pracovní době, dáte si kávu a cigáro a bavíte se o všem. Ale pořád ten sexuolog je ten, kdo nad tebou drží ten dohled - je to třeba proto že je starší, má víc životních zkušeností atd. a hlavně proto, že ty ho za jeho přístup respektuješ, vážíš si ho a ctíš ho. Takže je to zase jiná forma vztahu.

Myslím, že kdyby nějaký pedofil vyžadoval víc "domácí" přístup, tak si může vybrat terapeuta co má sokromou praxi... myslím, že taková terapie by vážně potom fungovala nad šálkem kávy, možná s cigárkem a byl by to opravdu rozhovor o čem bys chtěl. Akorát v této rovině na to nijak nepřispívá pojišťovna a musel by sis takové konzultace hradit. Dejme tomu, kdyby nějaký můj bližší kamarád vystudoval sexuologii a věnoval se deviantům, jistě by mne přijal za pacienta... pak by to byl dejme tomu ten přístup, který zmiňuješ... Ale bylo by to vážně dobře? ty přece potřebuješ od toho sexuologa slyšet právě i ty věci, které se ti neposlouchají moc dobře... ne? Z tohoto titulu si myslím, že může být vhodné, aby mezi pacientem a lékařem nějaký odstup byl.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6479
Dal: 1585 poděkování
Dostal: 3500 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Kasz »

Rein píše:ty přece potřebuješ od toho sexuologa slyšet právě i ty věci, které se ti neposlouchají moc dobře... ne?
Co když je slyšet nepotřebuji?
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Rein píše:Když mi opravář přijde opravit myčku, tak taky nejsem rovný s rovným, protože já ho zvu, že si nevím s něčím rady...
Pak se páni sexuologové nemůžou divit, když k nim nepřijdu. Já to opravdu necítím tak, že bych si s něčím nevěděl rady.
Rein píše:Ale pořád ten sexuolog je ten, kdo nad tebou drží ten dohled - je to třeba proto že je starší, má víc životních zkušeností atd. a hlavně proto, že ty ho za jeho přístup respektuješ, vážíš si ho a ctíš ho.
Heh, tak to mě pobavilo. Když ne všichni, tak značná část sexuologů toho o pedofilii ví daleko méně než my.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Rein

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Rein »

Kasz píše:
Rein píše:ty přece potřebuješ od toho sexuologa slyšet právě i ty věci, které se ti neposlouchají moc dobře... ne?
Co když je slyšet nepotřebuji?
Když je slyšet nepotřebuješ nebo nechceš tak o tom zkrátka nebudete mluvit. Vždycky máš přece možnost říct "o tomto mluvit nechci, tohle nechci slyšet".

Opět podotýkám, že je něco naprosto jiného povídat si s člověkem tváří v tvář a nebo psát něco na internetu a na chatu. V tom je ohromná výhoda té konfrontace. Skoro bych řekl, že člověk na sobě zachycuje i nové pocity atd. Myslím, že tím internetem a anonymní, neosobní formou konverzace dochází k odosobnění. To pak lehce pedofil rozlišuje mezi virtuálním světem a reálným. Může se potom stát, že právě reálné zážitky mohou vést k jeho pochybení.

Jednou jsem takhle čekal na chodbě u ordinace a seděla tam asi pětiletá holčička, pak začala běhat a přinesla mi nějaké obrázky jak se mi líbí... Byly hezké a ta holčička taky :) potom jsem šel do ordinace a doktorka se ptala: byly ty obrázky hezké? tak říkám že ano, že byly... a pak to začalo a co ta holčička? taky byla hezká? a koho vám připomínala? byla ráda že jste se jí věnoval...

Až tady člověk cítí rozdíl mezi tou virtuální a reálnou rovinou. Naštěstí samozřejmě může říct, ty dotazy jsou mi nepříjemné a hotovo.
Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Návštěvník »

Gabriel Svoboda píše: Pak se páni sexuologové nemůžou divit, když k nim nepřijdu. Já to opravdu necítím tak, že bych si s něčím nevěděl rady.

Když ne všichni, tak značná část sexuologů toho o pedofilii ví daleko méně než my.
Tak když k nim nepřijdeš, myslím že to přežijí :) a pokud to cítíš tak, že není nic s čím by sis nevěděl rady, pak vážně není důvod proč bys tam chodil, to dá rozum. Ono přece jenom stojí to čas a nějaké úsilí a každý toho času nemá nazbyt. Jde o to, že tu možnost máš... a záleží jen na tobě zda ji využiješ nebo ne. taky nikde není napsané, že si nebudeš s něčím vědět rady třeba někdy v budoucnu. návštěvou sexuologa teď bys to vlastně jen "testnul".

Tak tu značnou část sexuologů to bych asi nenapsal. Ono těch sexuologů totiž u nás zas tak moc není... a myslím, že všichni jsou dostatečně vzdělaní. Akorát se třeba nedostanou k problémům deviací a léčí třeba jen poruchy erekce atd atd. Jednou mi jeden sexuolog řekl, když mě představoval studentovi, kterého měl pod dohledem na praxi v nemocnici: "tak tady Petr je pedofil a opravdu má veliké vědomosti v deviantologii" a já jsem jen odvětil, že možná mám větší zkušenosti, ale to pouze v této oblasti. Ta sexuologie je totiž dost rozměrná oblast... pokud lékař nepřijde do styku s pedofily, nemužeš se divit, že nebude mít takové zkušenosti. Ale na druhé straně, pokud bys vyhledal nějakého terapeuta tak předpokládám, že by ti třeba řekl: "víte pane Gabrieli, já se pedofilním pacientům nevěnuji, ale doporučil bych Vám svojeho kolegu, pana doktora Pedolíbala "

Je tedy nutno znovu zdůraznit, že záleží jen na tobě, jakého terapeuta si vybereš a komu svěříš svou důvěru.
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Dan »

pro Rein: V předchozích odstavcích jsme si trochu nerozuměli, protože jsem se nejasně vyjádřil. Samozřejmě, že veskrz chápu, že v ordinaci, pokud vyhledávám lékařskou pomoc, tak vlastně očekávám s panem doktorem ať už jakýmkoliv vztah lékař-pacient. Ale já už jsem navazoval na Kubu v té úvaze, jak se sexuology spolupracovat na článcích jako je tento rozhovor nebo podobné. A v takové situaci bych už považoval za nadmíru nevhodné, pokud by se sexuolog na pedofily koukal stále jako pouze na své pacienty a ne partnery k diskuze. Tady totiž už nemluvím o spolupráci na vlastní identitě a terapii jednoho pedofila, ale o tom, že můžou ve spolupráci pedofilové a sexuologové udělat pro zlepšení informovanosti veřejnosti, lékařských, terapeutických i jiných služeb pro pedofily. Pokud pan Ptáček říká: Tabuizování sexuálních deviací škodí společnosti, ptám se co jako odborník v této oblasti dělá, aby tento stav zlepšil, nebo na čem je ochotný spolupracovat, aby se tento stav zlepšil.

Dovolím si ještě pod otázku. Asi sis toho všimnul sám, že jsi tu skorem jediný, nebo jaksi v názorové menšině, která se jaksi "zastává" sexuologů. Je to rozhodně dobře, že tu na tomhle názoru stojíš a že je tu tenhle názor slyšet. Jen, proč myslíš, že maj ostatní jaksi opačný názory? Respektive, co vede tebe k tomu sexuologům "stranit", osobní zkušenost bych předpokládal?
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Kuba »

Tak já se sexuologů také v některých věcech zastanu. :)
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů