RIZIKOVÉ SITUACE

Základní informativní články vložené na titulní stranu webu.
Karel Žák
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Ženy
ve věku od: 16
ve věku do: 30
Příspěvky: 108
Dal: 6 poděkování
Dostal: 269 poděkování

RIZIKOVÉ SITUACE

Nový příspěvek od Karel Žák »Tématu rizikových situací považuji za důležité věnovat větší pozornost, neboť i jen teoretické poznání a uvažování o nich může napomoci pedofilům nahlédnout do svého vnitřního prožívání a uvědomění si různých možností, do kterých by se mohli ne vlastní vinou dostat. Pedofil by měl i jen teoreticky přemýšlet o tom, jaké situace jsou pro něj ve vztahu k dětem rizikovější, jak jim předejít a jak se v těchto situacích, pokud už nastanou, zachovat racionálně tak, aby i při nich myslel na dobro své i dítěte – aby nepodlehl svým pudům, které se mohou v některých situacích dosti intenzivně „hlásit o slovo“.

Za obecně rizikové lze považovat situace, kdy je dotyčný pedofil s dítětem úplně o samotě, dále spící dítě, mladší věk dítěte (menší pravděpodobnost toho, že si dítě uvědomí, co s ním dotyčný člověk skutečně provádí), pak také dítě, které by dotyčného samo svádělo a požadovalo po dotyčném sexuální aktivity, jako další rizikový faktor musíme brát v úvahu též konzumaci alkoholu či jiných omamných látek, které svými účinky oslabují volní schopnosti, a nahotu dítěte. Riziko zvyšují také možné kombinace výše uvedených situací, např. pokud by byl opilý pedofil s dítětem o samotě a zároveň by jej měl za úkol vykoupat. Musím zde ale podotknout, že ne všechny uvedené situace budou pro všechny pedofily rizikové – každý pedofil má jinou „sadu“ svých rizikových situací. To, co je pro jednoho vysoce rizikové, druhému nemusí činit žádné problémy s ovládáním, a naopak.

Za zcela nejrizikovější situaci však obecně považuji nepříznivý duševní stav pedofila – jedinec s nedostatkem empatie, sebeovládání, sounáležitosti se společností, s nedostatkem dobré vůle a úcty k ostatním, zejména dětem, s manipulativní povahou, nedostatkem sebereflexe a vnímání společenských poměrů či signálů z okolí, dále jedinec, který neví, že jeho erotické preference směřují k dětem, ale také především jedinec, který nemá co ztratit – který nemá žádné přátele, smysl života, a který cítí odsouzení za svoje erotické cítění, aniž by předtím někdy dětem ublížil, je dle mého názoru svému okolí a především dětem opravdu nebezpečný.

Naopak pokud pedofil vnímá potřeby ostatních lidí a dětí, pokud má s druhými lidmi dobré vztahy, má přátele a kamarády mezi dětmi i mezi dospělými, pokud s nimi má a může rozvíjet dobré mezilidské vztahy, založené na vzájemné důvěře a lásce, pak pravděpodobně také bude mít velmi silnou motivaci tyto jistě cenné lidské hodnoty nezničit, nezahodit „do odpadkového koše“ tím, že se v nějaké byť pro něj z pudového hlediska náročnější situaci neovládne a ublíží dítěti. Většinu pedofilů odradí od zneužití dítěte právě tato komplexní představa nejrůznějších možných negativních následků, které by nastaly, kdyby podlehli svým pudům – odvrhnutí a odsouzení ze strany nejbližší rodiny, přátel, kamarádů a známých, následná ztráta vztahů s dětmi, ztráta pozitivních životních cílů a smyslu života, to vše hraje v rozhodování a racionálním uvažování o možných následcích, ale i v síle vůle odolat pokušení u pedofilů – a jistě nejen u nich – významnou (ne-li nejdůležitější) roli.

Pokud pedofil ví, že mu nějaká situace pravděpodobně bude činit problémy, měl by se jí vyhnout. Například pokud ví, že by měl nutkání zneužít (např. osahávat) spící dítě, neměl by raději vůbec vcházet do místnosti, kde dítě spí. Koupání malého dítěte může přenechat někomu jinému (i samotnému dítěti – většina dětí se umí sama umýt), pokud by měl zůstat s dítětem sám v místnosti, raději by měl ponechat otevřené dveře (i z toho důvodu, aby nevznikaly pochybnosti, zda se za zavřenými dveřmi neděje něco nekalého).

Jednou z vysoce rizikových situací je i případ, kdy by dítě samo chtělo s dotyčným provádět sexuální aktivity. V dnešní době není nemožné, aby např. 12tileté nebo starší dítě vnímalo sexuální pocity, není tedy vyloučeno ani to, že např. 14tiletá dívka bude svádět dospělého muže (a samozřejmě zde vůbec nezáleží, zda je tento muž zaměřen pedofilně nebo většinově) – pokud tento v dané situaci na naléhání dítěte podlehne, vystavuje se riziku trestního stíhání za pohlavní zneužívání, ačkoliv z morálního hlediska se zde evidentně o zneužívání ze strany dospělého nejedná, samozřejmě za předpokladu, že dospělý předtím dítě nemanipuloval k souhlasu či k vyžadování sexuálních aktivit. I přesto by se pár dobrých důvodů, proč by bylo dobré i v tomto případě odolat a minimálně se pokusit sexuální kontakt oddálit do doby, kdy dítě dovrší věk 15 let, jistě našlo.

V zásadě je dobré a myslím si, že i potřebné, aby pedofil nad možnými rizikovými situacemi přemýšlel a aby dopředu přemýšlel i nad svými reakcemi v těchto situacích. Je proto důležité, aby – pokud je daný jedinec eroticky zaměřen na děti – o své preferenci věděl. Velmi často se stává, že mladý člověk, který zjišťuje, že je jeho sexualita zaměřená na děti, si toto neuvědomuje, a tak ani nemůže dopředu uvažovat nad možnými rizikovými situacemi, do kterých by se mohl dostat. Bylo by proto dobré v rámci prevence poskytnout těmto mladým lidem informace o jejich odlišné sexualitě, čímž by se dle mého názoru mnoha zneužitím dětí ze strany mladých nevyrovnaných pedofilů mohlo předejít.

Autor textu: Mgr. Karel Žák

Text je citován s laskavým svolením autora z jeho diplomové práce.
Uživatelský avatar
Pribinacek

Re: Rizikové situace

Nový příspěvek od Pribinacek »

No, popravdě řečeno mi nepřijde moc pravděpodobné, že by někdo chtěl po opilém člověku, aby koupal dítě... :D
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 981
Dal: 311 poděkování
Dostal: 252 poděkování

Re: Rizikové situace

Nový příspěvek od Silesia »

On to po něm asi nikdo chtít nebude ale opilý pedofil může osnovat teorie, též nezapomeň že i opilost má různé stupně
Uživatelský avatar
mandolinka

Re: Rizikové situace

Nový příspěvek od mandolinka »

Prosim Vas, mna by zaujimalo, spominate len rozne typy pedofilov, ti co sa vedia ovladat, nevedia..

Ale napr. myslite, ze pedofil by mal mat vlastnu rodinu? Ze by mal pracovat ako trener, pedadog, vychovavatel...?

Ja myslim ze nie. Predstavte si, ze raz nastane doba, ze pedofilovia budu o sebe otvorene hovorit. To ich ale postavi do celkom novej situacie. Uz nebudu neviditelni. A spolocnost bude mat naroky - bude chciet ochranit deti, pred tymi,o ktorych to bude zname...
Uživatelský avatar
MarkM
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Výkřik do tmy: Nejlepší sexuolog, je stejně nejlepší pedofilní kamarád :) A nebo holčička :P
Příspěvky: 471
Dal: 156 poděkování
Dostal: 102 poděkování

Re: Rizikové situace

Nový příspěvek od MarkM »

mandolinka píše:Prosim Vas, mna by zaujimalo, spominate len rozne typy pedofilov, ti co sa vedia ovladat, nevedia..

Ale napr. myslite, ze pedofil by mal mat vlastnu rodinu? Ze by mal pracovat ako trener, pedadog, vychovavatel...?

Ja myslim ze nie. Predstavte si, ze raz nastane doba, ze pedofilovia budu o sebe otvorene hovorit. To ich ale postavi do celkom novej situacie. Uz nebudu neviditelni. A spolocnost bude mat naroky - bude chciet ochranit deti, pred tymi,o ktorych to bude zname...
Přesně proto fakt neplánuju nikde o sobě šířit, že jsem pedofil. Bylo by to pro mě nebezpečné. A co už je jednou vyřčeno nejde vzít zpět... Takže lepší to moc nikde neříkat.
Je sice dobré mít někoho blízkého který to o mě ví, ale fakt stačí jedna dvě blízké osoby u kterých si člověk musí být jistý, že to nikde nevykecají, ale ta jistota není nikdy 100% je to velké riziko. Někdo má takovou osobnost, že mu je jedno, že to o něm ví skoro každý, ale já bych to třeba určitě neunes, takže ono i záleží na povaze toho pedofila.

A když na to člověk má povahu, a bude pracovat s dětmi rád, a bude se umět ovládat, tak proč by nemohl pracovat s dětmi :)
Někoho milovat a nesmět mu polibek dát, je jako u studánky stát a žízní umírat.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6521
Dal: 1663 poděkování
Dostal: 3543 poděkování

Re: Rizikové situace

Nový příspěvek od Kasz »

mandolinka píše:Ale napr. myslite, ze pedofil by mal mat vlastnu rodinu? Ze by mal pracovat ako trener, pedadog, vychovavatel...?
Ja myslim ze nie. Predstavte si, ze raz nastane doba, ze pedofilovia budu o sebe otvorene hovorit. To ich ale postavi do celkom novej situacie. Uz nebudu neviditelni. A spolocnost bude mat naroky - bude chciet ochranit deti, pred tymi,o ktorych to bude zname...
Pokud bude mít společnost tyto "nesmyslné" nároky, tak pedofilové o své sexuální orientaci neřeknou nikomu, a to ani sexuologům, což se asi shodneme, že by bylo (a momentálně je) společnosti ku škodě.

Pokud si budou lidé umět vážit lidí, kteří - bez ohledu na sexuální orientaci - budou konat dobro, pak se pedofilové nebudou muset (tolik) bát někomu se svěřit, vč. sexuologa. A to se zase asi shodneme, že by bylo dobré, aby se pedofilové nebáli zajít za sexuologem, když cítí, že mají nějaký problém.

Pedofilie nepředuručje člověka k pohlavnímu zneužívání dětí stejně tak, jako gynekofilie (tedy "normální" mužská heterosexualita) nepředurčuje člověka ke znásilňování žen.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 910
Dal: 145 poděkování
Dostal: 831 poděkování

Re: Rizikové situace

Nový příspěvek od Myš »

Jako někdo, kdo s dětmi pracuje, si nemohu dovolit to o sobě nějak moc šířit. Zatím je situace taková, že pedofilie je stále vnímána velmi kriticky. Ač sám o sobě bych ten tlak asi i unesl, rozhodně by to neunesla většina těch, s jejichž dětmi pracuji, ani ti, kteří jsou nade mnou. Dokud bude pedofilie vnímána natolik negativně, nikdo pracující s dětmi to o sobě otevřeně říkat nebude.

Mít rodinu pro pedofila podle mě není vůbec nemusí být problém. Samozřejmě nelze generalizovat, jde o konkrétního člověka, stejně jako u práce s dětmi. Ale opět platí, že dokud je obecný náhled na pedofilii takový, jaký je, do okolí to nikdo moc hlásat nebude.

Kdo ví, třeba se naší orientací jednou budeme moci chlubit a školy, kluby a organizace se budou předbíhat, aby nás měli v personálním obsazení co nejvíce. Jestli někdy bude známka "pedofil" pro rodiče zárukou kvality výchovy dětí, to se pak přizná každý rád :)

Poslední odstavec prosím berte s rezervou, rozhodně jsem tím nechtěl říct, že pedofilové jsou v práci s dětmi zákonitě lepší, než jiní lidé, samozřejmě to tak být vůbec nemusí, aby si mě někdo nevyložil špatně.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6521
Dal: 1663 poděkování
Dostal: 3543 poděkování

Re: Rizikové situace

Nový příspěvek od Kasz »

Myš píše:Poslední odstavec prosím berte s rezervou, rozhodně jsem tím nechtěl říct, že pedofilové jsou v práci s dětmi zákonitě lepší, než jiní lidé, samozřejmě to tak být vůbec nemusí, aby si mě někdo nevyložil špatně.
Jen potvrzuji tvá slova. Pedofilové nejsou o nic lepšími, ale ani o nic horšími lidmi, než kdokoliv jiný.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Tony
Registrovaný uživatel
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 205
Dal: 53 poděkování
Dostal: 43 poděkování

Re: Rizikové situace

Nový příspěvek od Tony »

Taky pracuju s dětmi a zatím slyším na své aktivity ze všech stran jenom chválu. Změnilo by se fakticky něco, kdyby o mně najednou někdo věděl, že jsem pedofil? To jenom ukazuje na nesmyslnost těch předsudků. A mě samozřejmě odrazuje od toho, se někomu svěřovat.
Uživatelský avatar
efix
Čestný člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: Dětský smích je stejně nejkrásnější zvuk :)
Příspěvky: 614
Dal: 62 poděkování
Dostal: 178 poděkování

Re: Rizikové situace

Nový příspěvek od efix »

kvetak píše:O mé pedofili to vědí v církvi a budu muset odejít tak to dopadlo nakonec vymysleli na mě tolik trestu a zákazu....hnus

Víte co je moje riziko vůči dětem? Jednoznačně u mě moje pedofilie. Bez diskuze, kdybych nebyl pedofil z mé strany dětem nehrozí žádné riziko i kdybych vypil cisternu vodky a zkouknul hromadu porna..... Takže květáček je jednoznačně sám o sobě riziko. Měli bychom Květáka jako pedofila někde z preventivního důvodu zavřít a zahodit klíč? Já si myslím že ANO!
Samozřejmě, protože pedofilie dělá z člověka bezcitnou zrůdu neschopnou sebeovládání! Již se ti nedá věřit a tvoje city k dětem jsou zvrácené, nedokážeš je milovat nebo i jen mít rád, protože všechno je motivováno tvou sexuální touhou. Nic takového jako čistý vztah pedofila s dítětem neexistuje, protože vždycky je ze strany pedofila motivován touhou po sexuálním styku. Pokud si dovolíš neosuhlasit, pak jen klameš sám sebe! Je třeba tě odstavit od dětí, protože pro ně předsavuješ nepomíjející riziko způsobené tvou pedofilií. Jakýkoliv heterosexuál je samozřejmě bezpečnější než ty, protože jeho vztah není motivován sexuální touhou. Občas samozřejmě některý dítěti ublíží, ale to se prostě stává a nikdo není dokonalý. Nicméně pedofilové jsou všichni nedokonalí a představují nepřípustné riziko. Navíc co by tomu řekli lidi...

Ještě se něčemu divíš?

Už jsem se s tím setkal... a ne jednou... je to moc smutné, jak omezeně jsou schopni někteří lidé, tím hůře představitelé církve, přemýšlet. Čest všem výjimkám!
Dítě je úžasná bytost. Dej mu najevo lásku, ale opatrně. Zájmy dítěte jsou důležitější než tvoje. I když bys měl možná rád víc než jen pusu, nemůžeš. Nesmíš. Zradil bys sám sebe a ublížil tomu, koho jsi miloval. Nepodporuj tedy ubližování dětem ani jeho produkty, dětskou pornografii.
Uživatelský avatar
efix
Čestný člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: Dětský smích je stejně nejkrásnější zvuk :)
Příspěvky: 614
Dal: 62 poděkování
Dostal: 178 poděkování

Re: Rizikové situace

Nový příspěvek od efix »

daniel píše:Pedofilie přináší do mého života komplikace to je pravda. Ale moji nepedofilní přátelé mají v sexuální oblasti zase úplně jiné problémy, které já neznám. Nakonec jediný rozdíl mezi námi je ten, že zatímco oni stojí v kritické situaci oproti dospělému člověku, který ví, o co běží a může se bránit, já stojím proti dítěti, které nemusí vědět, o co jde a je slabší než já. Tedy je ode mne vyžadováno vice sebeovládání, než od nich. A to je celé.
Dovolil bych si podotknout, že zmanipulovat dospělou osobu může být někdy stejně snadné jako zmanipulovat dítě, takže podle mne to není tolik o sebeovládání (dostatečnou míru sebeovládání potřebuje prostě každý), jako spíš o charakteru, hodnotách a hranicích. Prostě pedofil, který to má v hlavě srovnané a netrpí žádnou přidruženou psychickou poruchou, musí projevit stejnou míru sebeovládání, jako každý jiný a neplatí, že by byl dětem nebezpečnější než ostatní.
Dítě je úžasná bytost. Dej mu najevo lásku, ale opatrně. Zájmy dítěte jsou důležitější než tvoje. I když bys měl možná rád víc než jen pusu, nemůžeš. Nesmíš. Zradil bys sám sebe a ublížil tomu, koho jsi miloval. Nepodporuj tedy ubližování dětem ani jeho produkty, dětskou pornografii.
Uživatelský avatar
ksoft

Re: Rizikové situace

Nový příspěvek od ksoft »

Pedofil a neni nebespečny pro deti? No ja mam jiny nazor na to. Pedak jse měni pořad dle podnetu s okoliteho sveta. Stači že jse po letech zrouti a je mu vše jedno. Stane se to že jse zmeni na rizikoveho pedofila pak stači že nastane rizikova situace a rizikive dite. Dle MarkM. Pak stači zneužit situaci a již to nejde zastavit a žadnej zakon nebo moralka ho nezastavi. Je to sexualita co ho pritahuje k detem ne city.

Nebezpečny věk po dospivani je pak 30+ když je pedak bez deti a je již starej na to aby snima pracoval.
Pro takoveho člověka je pak težke jse ovladat v pritomnosti deti a vše chce mit hned. Co ovšem nejde ale on to nepohopi je nabudeny a muže napachat škody...
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 910
Dal: 145 poděkování
Dostal: 831 poděkování

Re: Rizikové situace

Nový příspěvek od Myš »

ksoft píše:Pedofil a neni nebespečny pro deti? No ja mam jiny nazor na to. Pedak jse měni pořad dle podnetu s okoliteho sveta. Stači že jse po letech zrouti a je mu vše jedno.
Zase jsme jen došli k tomu, že jde člověk od člověka a situace od situace. Krize identity či momentální deprese samozřejmě není ta vhodná situace. Ale to nejen pro pedofila, pro každého. V takových situacích jsou lidé schopni všeho možného, i když nemají žádnou psychiatrickou poruchu.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
efix
Čestný člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: Dětský smích je stejně nejkrásnější zvuk :)
Příspěvky: 614
Dal: 62 poděkování
Dostal: 178 poděkování

Re: Rizikové situace

Nový příspěvek od efix »

ksoft píše:Pedofil a neni nebespečny pro deti? No ja mam jiny nazor na to. Pedak jse měni pořad dle podnetu s okoliteho sveta. Stači že jse po letech zrouti a je mu vše jedno. Stane se to že jse zmeni na rizikoveho pedofila pak stači že nastane rizikova situace a rizikive dite. Dle MarkM. Pak stači zneužit situaci a již to nejde zastavit a žadnej zakon nebo moralka ho nezastavi. Je to sexualita co ho pritahuje k detem ne city.

Nebezpečny věk po dospivani je pak 30+ když je pedak bez deti a je již starej na to aby snima pracoval.
Pro takoveho člověka je pak težke jse ovladat v pritomnosti deti a vše chce mit hned. Co ovšem nejde ale on to nepohopi je nabudeny a muže napachat škody...
Ovšem takový pedofil nesplňuje moji první podmínku, že to má v hlavě srovnané ;)

Navíc jsem nenapsal, že by pedofil nebyl dětem nebezpečný. Napsal jsem, že není nebezpečnější než ostatní. Rupnout v kouli totiž může prakticky komukoliv.
Dítě je úžasná bytost. Dej mu najevo lásku, ale opatrně. Zájmy dítěte jsou důležitější než tvoje. I když bys měl možná rád víc než jen pusu, nemůžeš. Nesmíš. Zradil bys sám sebe a ublížil tomu, koho jsi miloval. Nepodporuj tedy ubližování dětem ani jeho produkty, dětskou pornografii.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6521
Dal: 1663 poděkování
Dostal: 3543 poděkování

Re: Rizikové situace

Nový příspěvek od Kasz »

ksoft píše:Nebezpečny věk po dospivani je pak 30+ když je pedak bez deti a je již starej na to aby snima pracoval. Pro takoveho člověka je pak težke jse ovladat v pritomnosti deti a vše chce mit hned. Co ovšem nejde ale on to nepohopi je nabudeny a muže napachat škody...
Já se budu opakovat, co jsem psal už i na jiném místě na fóru v reakci na tvůj příspěvek: Přiliš generalizuješ a posuzuješ situaci druhých podle sebe. Jiní to mají zkrátka jinak. Jsem 30+, pracuji s nimi (čili nejsem starej na to ,abych s nima pracoval), nemám problém s ovládáním a rozhodně jsem ochotný si na spoustu věcí počkat, nejsem malé dítě, abych vše chtěl mít hned teď. A chápu dost dobře, čím můžu napáchat škody a jakého rozsahu.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙