Drama v Bohnicích: Zoufalý muž se chtěl zabít skokem ze stromu (Nova.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Drama v Bohnicích: Zoufalý muž se chtěl zabít skokem ze stromu (Nova.cz)

Nový příspěvek od Kuba »

Co se taky může odehrát na pavilonu sexuologie... A zároveň se opět ukázalo, jak novináři v rychlosti vyplodí reportáž bez toho, aby chápali byť jen základní pozadí příběhu. Místo toho "senzačně" a hloupě udělají hrdiny sami ze sebe ("Reportér TN.cz ho zachránil!")"Skočím, skočím!" křičel muž, který si vylezl na jeden za stromů v psychiatrické léčebně v Bohnicích. Sebevraždu se mu snažili rozmluvit jak záchranáři, tak hasiči. Dostat ho v pořádku na zem se ale nakonec povedlo až reportérovi TN.cz.

"Hasiči vyjeli k tomuto případu a velitel zásahu s pacientem vyjednával," uvedl mluvčí pražských hasičů David Vratislavský. V deset hodin dopoledne se k vyjednávání připojil i primář kliniky, ale pacient i nadále setrval v koruně stromu. "Hasiči byli po celou dobu vyjednávání připraveni se záchytnou plachtou pod stromem," dodal mluvčí hasičů.

Po příchodu lékaře se hasiči stáhli, ale muž stále nehodlal strom opustit. Křičel, že nesouhlasí s tím, aby byl přeložen na oddělení se zvýšenou ostrahou, prý raději skočí,“ přibližuje dramatické okamžiky reportér TN.cz Jindra Kodíček, který byl přímo na místě. Tomu se nakonec povedlo zoufalého muže dostat na zem.

"Řekl jsem mu, že když sleze, tak s ním natočíme rozhovor. Že nám může říct, co ho trápí. Chvilku s námi vyjednával. Říkal, že mu nesmí být při rozhovoru vidět do obličeje a kladl si podobné podmínky. Souhlasili jsme a on nakonec slezl," vypráví reportér TN.cz.

Už v bezpečí muž opravdu TN.cz rozhovor poskytl. A z něj vyplynulo, že mu opravdu šlo o to zvrátit přeložení na jiný pavilon. Po rozhovoru se pak odevzdaně vydal za doprovodu lékařů do jednoho z pavilonů.Není asi ani překvapivé, že historku o hrdinném reportérovi TN.cz popírají ostatní média:Na stromě v areálu pražské psychiatrické léčebny v Bohnicích hrozil v pondělí pacient sebevražedným skokem.

"Hasiči vyjeli k tomuto případu a velitel zásahu s pacientem vyjednával," uvedl Vratislavský. V deset hodin dopoledne se k vyjednávání připojil i primář kliniky, ale pacient i nadále setrval v koruně stromu. "Hasiči byli po celou dobu vyjednávání připraveni se záchytnou plachtou pod stromem," dodal mluvčí pražských hasičů David Vratislavský.

Po příchodu lékaře se hasiči stáhli, neboť nebyla jejich přítomnost nezbytná. "Ze zpráv, které mám, vyplývalo, že muž je ve výšce asi dvou metrů a nehrozí mu vážný úraz," doplnil mluvčí.

Podle dostupných informací se o skok ze stromu pokoušel muž, který již dříve měl sebevražedné sklony.

Přítomnost lékaře splnila očekávání, a pacient, po více než hodině pobytu na stromě, sám slezl a nechal se odvést do léčebny.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)