Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Polský prezident Duda chce zakázat výuku o LGBT ve školách (Novinky.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 385 poděkování
Dostal: 1054 poděkování

Re: Polský prezident Duda chce zakázat výuku o LGBT ve školách (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Alex
@PanUcitel89
Zrovna Polsko, kde za druhé světové války zemřelo několik miliónů lidí, kteří také byli menšinou. Začalo to označováním, pak přišly zákony a nakonec vyvražďování.

Další nepoučení se z historie...

Obrázek
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Dal: 1067 poděkování
Dostal: 9 poděkování

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

"V Polsku se začaly označovat domy, kde bydlí LGBT", jen v tom tweetu jaksi není bližší identifikace toho pana Se. Je rozdíl, jestli je to státní politika jako v nacistickém Německu, nebo akt jednotlivce, kterého pak stát potrestá za vandalismus - což (jak předpokládám) je případ Polska, ale v tweetu to není specifikováno, aby to nenarušovalo narativ "podívejte se na zlé Polsko". Autor tweetu je zřejmě člověk s východní despotickou mentalitou, který předpokládá, že stát má všechny ovládat a bez dovolení státu si nikdo nesmí ani ulevit, natož aby šel něco někam sprejovat. Jako když nějaká muslimská země uvaluje sankce na celé Spojené státy, protože jeden jejich občan spálil korán, nebo na celé Dánsko, protože jeden jeho občan nakreslil karikaturu Mohameda. Autor tweetu nejspíš slovně chce chránit evropské hodnoty proti východní despocii, ale sám má mentálně blíž k tomu druhému. Kdyby skutečně zastával evropské hodnoty, musel by rozlišovat mezi aktem jednotlivce a aktem státu.
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Varování: 2
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Dal: 420 poděkování
Dostal: 522 poděkování

Nový příspěvek od simgiran »

V Polsku není označování domů státní politika, nicméně dominantní vládní strana vede nenávistnou kampaň vůči LGBT. Aktivně pak svým konáním brání v lepší informovanosti lidí, brání boji proti předsudkům a diskriminaci.
Hebeš
Na trestné lavici
Varování: 1
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Výkřik do tmy: Tento uživatel již není aktivní a nyní již jen čeká, než mu na jeho žádost admini smažou profil.
Dal: 357 poděkování

Nový příspěvek od Hebeš »

Duda vyhrál *good* :)
Krabat
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 14
Dal: 19 poděkování
Dostal: 5 poděkování

Nový příspěvek od Krabat »

Mne hlavme tesi ze ty volby ukazali ze to s Polaky neni zdaleka tak marne jak by se jeden bal.
Daniel
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: O každé dívence smýšlej, chovej se k ní a jednej s ní tak, jako by to byla tvoje milovaná dcera.
Dal: 517 poděkování
Dostal: 656 poděkování

Nový příspěvek od Daniel »

Kasz píše: pondělí 6. 7. 2020, 22:10:02 Ty bys volil někoho, kdo odsuzuje lidi na základě sexuální orientace? Někoho, kdo tvrdí, že homosexualita je nakažlivá nemoc?
Já jsem na tom ještě hůř, chystám se volit někoho, koho považuji za zloděje.

Pokud někoho zajímají podrobnosti, tak chci volit stranu, která mimo jiné:

1) Má v programu vystoupení z EU a vstup do EFTA/EHS.
2) Má šanci na vstup do parlamentu a tedy možnost dění v zemi reálně ovlivnit.
3) Nejsou to komunisté.
4) Souhlasí s tím, že proběhla odluku církve od státu a souhlasí se způsobem majetkového vyrovnání.

Kolik takových stran existuje? Pokud dobře počítám, tak žádná. Takže buď se můžu vykašlat na volby, a nebo musím slevit z požadavků.

OK, tak slevím.

1) Vystoupení z EU: Tady slevit odmítám.
2) Šance na vstup do parlamentu: V tomto bodě jsem slevit v několika posledních volbách a volil jsem Svobodné. Této straně se bohužel nepodařilo zaujmout výraznější voličskou skupinu a v současné době to vypadá, že je spíše na sestupu. Takže tady už slevovat nechci.
3) Komunisté: Tady neslevím ani omylem.
4) Odluka církve od státu a majetkové vyrovnání: Tady bych slevit ochoten byl. Vysvětlení pro neznalé situace: Komunisté zabavili církvím většinu majetku a současně udělali z kněží státní zaměstnance, což jim umožnilo dostat církve pod kontrolu. Polistopadová politická reprezentace se sice těsně, ale přece rozhodla obnovit původní stav a provést odluku církve od státu, tj. vrátit církvím majetek, přestat církvím mluvit do jejich vnitřních záležitostí, přestat platit jejich duchovní a nechat je, ať žijí a existují za své, jako každý jiný právnický subjekt. Byl schválen zákon a podepsána dohoda, že stát vrátí církvím majetek, který je v rukou státu, vyplatí náhradu za majetek, který se mezitím ocitl v soukromém vlastnictví a v majetku obcí nebo krajů. Stát se dále zavázal, že ještě 17 let bude vyplácet platy duchovních s tím, že částka na platy se bude postupně snižovat až na nulu. Načež vládní koalice ANO, ČSSD a KSČM za asistence SPD chválila zdanění finančního vyrovnání. Pokud by schválili zdanění pouze příjmové složky, bylo by to nemilé, nicméně dalo by se to pochopit, obhájit a máme tady několik precedentů. Pokud ale někdo navrhuje zdanění restituční složky, tak je to obyčejná krádež, a lidem, co kradou, že u nás doma říkalo zloději. Na druhou stranu mám jako věřící člověk svoji hrdost, a i kdyby nás Babiš s Hamáčkem a Filipem za asistence Okamury chtěli okrást o všechno, stejně si najdeme způsob, jak jako církev fungovat a existovat dál. Takže z toho bodu slevuji.

Tak teď už mi jedna strana filtrem propadla. Takže v příštích volbách jdu volit SPD. Což nic nemění na tom, že na ně v současné době pohlížím jako na zloděje.

Nic moc, co?
Všichni dospělí byli nejdříve dětmi. Ale málokdo se na to pamatuje.
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 5
ve věku do: 11
Dal: 1001 poděkování
Dostal: 359 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

Rozsudek, který může změnit situaci osob v Polsku. Správní soud odsoudil obec za „zónu bez LGBT“
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/lgbt-komunita-zona-bez-lgbt-polsko-homofobie-soud_2007142326_ada

Aspoň že tak...
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 494 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

Tak nevím jak nyní ale dřív se sexuální výchova na školách zrovna nepřeháněla. To že to nebude v osnovách má podle mne minimální dopad. Dneska se mladí lidé o tomhle stejně dozví mnohem dřív a intenzivněji z jiných online zdrojů. A je jen otázka času než se změní skladba voličů. Myslím že tohle byly poslední volby kde ještě konzervativní poláci o fous "vyhráli"...
Osobně některé trendy LGBT taky nemusím. Například to jak se snažili pokrytecky distancovat od pedofilie. Nebo nesmysly s snad 40 různými pohlavími.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 2
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 385 poděkování
Dostal: 1054 poděkování

Nový příspěvek od Cykle02 »

Lidé žijící v páru s člověkem stejného pohlaví si v Polsku nebudou smět adoptovat děti ani jako samostatní žadatelé, uvedla ve čtvrtek agentura Reuters. A to na základě nového zákona připravovaného nacionalistickou vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS). Evropský parlament ve čtvrtek schválil rezoluci, která prohlašuje EU za zónu svobody pro lidi s menšinovou sexuální orientací.

Polsko už vzalo možnost společných adopcí dětí párům lidí stejného pohlaví. Některé rodiny však dokázaly tento zákaz obejít tím, že si jeden člen z páru adoptoval děti samostatně. To nyní bude výslovně zakázáno.

„Připravujeme změnu, aby (...) lidé žijící ve společné domácnosti s člověkem stejného pohlaví nemohli adoptovat dítě, takže homosexuální pár si nebude moci adoptovat dítě,“ uvedl náměstek ministra spravedlnosti Michal Wójcik.

Adopční agentury, které kontrolují spolehlivost zájemců o adopci, budou muset podle něj „věnovat zvláštní pozornost“ tomu, zda člověk usilující o adopci nežije v homosexuálním vztahu.

Omezování práv sexuálních menšin v Polsku a Maďarsku přivedlo Varšavu a Budapešť ke střetům s Evropskou unií, která kritizovala oba bývalé komunistické státy kvůli podkopávání nezávislosti soudnictví a dalším problémům, připomněla agentura Reuters.

Za poslední dva roky se více než stovka polských měst prohlásila za „zóny bez LGBT“, což je zkratka pro příslušníky sexuálních menšin. Evropská unie v reakci pohrozila zadržením některých plateb z evropských fondů pro tato města. Tyto platby nabídla polská vláda nahradit.

Vládnoucí PiS si z boje proti hnutí za práva sexuálních menšin udělala jednu ze svých priorit. Hovoří o obraně tradiční rodiny a konzervativních hodnot vyznávaných v Polsku vlivnou katolickou církví. Podle odpůrců vládní strany se PiS uchyluje k fanatismu, aby se udržela u moci.

Během kampaně před loňskými prezidentskými volbami, které stávající prezident Andrzej Duda za podpory PiS těsně vyhrál, oslovoval konzervativní voliče výpady proti LGBT.

Útoky na LGBT komunitu jako Yetti?

Bývalý polský ministr zahraničí, nyní poslanec Evropského parlamentu za PiS Witold Waszczykowski pak ve čtvrtečním rozhlasovém rozhovoru zlehčoval útok, jehož terčem se minulý měsíc stala ve Varšavě dvojice mužů, kteří se drželi za ruce. Útočník je napadl nožem.

„Nedržte se za ruce, ne před dětmi!“ křičel dosud neznámý útočník, který během potyčky bodl jednoho z napadených mužů do zad. Po pachateli pátrá policie, uvedl server Onet.pl s tím, že incident je používán jako příklad, že lidé s menšinovou sexuální orientací nejsou v Polsku v bezpečí.

Waszczykowski v Radiu Zet přirovnal diskriminaci gayů a leseb k Yettimu – hodně se o tom mluví, ale fakticky neexistuje. A dodal, že špatně dopadne i fanoušek fotbalového klubu, pokud vyrazí se šálou v klubových barvách do města úhlavních soupeřů.

Evropská komise podle Onetu zareagovala. Na Twitteru zdůraznila, že v EU je místo pro každého bez ohledu na sexuální orientaci a každý členský stát se má postarat o ochranu osob, které mohou čelit diskriminaci.

Evropská unie je zónou svobody

Evropský parlament ve čtvrtek schválil rezoluci, která prohlašuje Evropskou unii za zónu svobody pro lidi s menšinovou sexuální orientací a identitou. Symbolickou deklaraci, kterou podpořila výrazná většina zákonodárců, předem odsoudil polský ministr spravedlnosti.

„Naše životy jsou stále v ohrožení, naše práva omezována, naše svoboda přiškrcována na příliš mnoha místech EU,“ prohlásila před hlasováním německá europoslankyně z frakce zelených Terry Reintkeová, která vede parlamentní skupinu pro práva leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob. Lidé s menšinovou sexuální orientací, mezi něž se řadí i ona sama, mají podle Reintkeové problémy nejen v Polsku.

Deklaraci, kterou podpořili vedle zelených i politici nejsilnějších parlamentních skupin, označila za „první krok“ směrem ke zlepšení zákonů a jejich vynucování v unijních zemích. Text prohlášení mimo jiné vyzývá Evropskou komisi, aby se všemi prostředky snažila zaručit práva sexuálních menšin.

Někteří poslanci dali najevo, že ochrana práv LGBT komunity podle nich není útokem na tradiční hodnoty či rodinu a neměla by společnost rozdělovat. „Tady nestojí jedna skupina lidí proti jiné. Je to o nás všech, abychom se posunuli kupředu společně. A toho nedosáhneme, pokud se na tolik lidí stále zapomíná,“ prohlásila maltská místopředsedkyně EP Roberta Metsolaová, která se sama označila za příznivkyni tradičních hodnot zároveň podporující práva menšin.

Proti europarlamentní deklaraci se v debatě předcházející hlasování ostře vyslovili europoslanci PiS. Kritika zazněla i od polských vládních politiků, mezi nimi ministra spravedlnosti a současně generálního prokurátora Zbigniewa Ziobra.

„Je vidět, že bruselské elity čím dál méně hledí na záruky zapsané ve smlouvách a chtějí Polsku za každou cenu vnutit levicovou a krajně liberální ideologickou agendu LGBT. Prosazují řešení, které fakticky diskriminuje obrovskou většinu Poláků, vzhledem k jejich přesvědčení,“ prohlásil v narážce na katolickou víru většiny krajanů Ziobro.

Server WP.pl poznamenal, že na přípravě usnesení EP se podílelo i sedm polských europoslanců, a to i expremiéři Leszek Miller, Marek Belka a Włodzimierz Cimoszewicz. A opoziční Levice se chystá polským poslancům navrhnout výzvu k úřadům, aby se Polsko stalo zónou svobody pro LGBT.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 494 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

když budou chtít mít dítě, tak se budou naoko tvářit že žijí se ženou, to to vážně "vyřešili"....