Komunikační platformy mezi námi

Nezávazná diskuze o čemkoliv, co se nehodí jinam.
Uživatelský avatar
Smazaný uživatel (gabajaza)

Komunikační platformy mezi námi

Nový příspěvek od Smazaný uživatel (gabajaza) »

Zajímalo by mě, jaké všechny sociální sítě nebo komunikační platformy používáte a jaký k nim máte vztah. Sociálních sítí a komunikátorů je nepřeberné množství. Velký problém je, že komunikační platformy nejsou navzájem kompatibilní. Pokud se chcete dorozumět se všemi, tak si musíte stáhnout hned několik aplikací nebo programů.

Já patřím mezi velké odpůrce služeb, které o uživatelích sbírají informace a nejsou šifrované, na druhou stranu chápu, že ne každý se chce zařídit podle toho, aby to soukromí měl. Pokud bych trval jen na šifrované komunikaci, tak bych přišel o kontakt s více jak polovinou lidí, které znám. Musel jsem tak přijít s kompromisem. Mám založený například Facebook, ale nemám tam pravé jméno. Za prvé nechci, aby si mě tam každý mohl vyhledat a za druhé nechci, aby Facebook mé pravé údaje znal. Navíc nevyužívám všech jeho služeb. Mám prázdný profil bez informací. Přes svůj profil nic nekomentuji ani nelajkuji a nevstupuji do žádných skupin. Jsem mrtvý brouk. Pouze používám chat. Z nedůvěryhodných sítí dále používám WhatsApp. Dříve jsem měl i Skype, ale ten už je dneska poměrně mrtvý. Mladí se přesouvají místo něj spíše na Discord. Jinak mám raději šifrované a bezpečné komunikátory. V minulosti jsem používal TOX, ale ten nebyl moc praktický. Oba uživatelé musí být ve stejnou chvíli online, aby zpráva odešla. Na podobném principu funguje i Ricochet, který jsem zkoušel. Zajímavý je i Matrix, ale je jen jeden člověk, kterého znám a který to používá.

V současnosti nejvíce doporučuji všem pedofilům Telegram nebo Wickr. Obě platformy jsou bezpečné a šifrované. Samozřejmostí je nastavení časového limitu, po kterém se zprávy smažou. Zprávy lze smazat i kdykoliv jindy a to u obou účastníků konverzace. Wickr k registraci nevyžaduje telefonní číslo. Telegram číslo sice vyžaduje, ale dá se bez problémů skrýt. Lze i zamezit tomu, aby si vás někdo pomocí telefonního čísla vyhledal.
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1351
Dal: 1595 poděkování
Dostal: 809 poděkování

Re: Komunikační platformy mezi námi

Nový příspěvek od Dreamer »

Překvapuje mě, že jsi nezmínil Signal, to by byla moje první volba, kdybych potřeboval chatovat bezpečně přes clearnet. Jinak já tyhle služby moc nepoužívám, své jsem si odchatoval před lety na ICQ. S rodinou a přáteli si tak vystačím s iMessage a SMS. V zahraničí s cizími lidmi WhatsApp (jsou země, kde si bez něj ani neuprdnete), ale mažu ho vždy po návratu do ČR. No a stále ještě mám Facebook - tam jsou prostě skoro všichni (nudní dospělí).
Uživatelský avatar
Smazaný uživatel (gabajaza)

Re: Komunikační platformy mezi námi

Nový příspěvek od Smazaný uživatel (gabajaza) »

Signal nepoužívá nikdo, koho znám. Jinak bych do něj šel.
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 791
Dal: 449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunikační platformy mezi námi

Nový příspěvek od Tim »

Já používám asi jen messanger, může za to hodně mé averze vůči novým věcem co se technologií týče. Navíc mi nepřijde že by na mne FB mohl získat cokoliv co by mi nějak mohlo uškodit. Mimo jiné jak jsi zde sám psal tak komunikačních platforem je hromada a to bych fakt musel mít v PC nainstalováno kde co a upřímně, já si neumím nainstalovat ani tetris. :D :D
Chápu že pro pedofily mohou být ty anonymní lákavější ale zase se snažím mít širší spektrum přátel a známých, nejen pedofílií živ je člověk. :D
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1587
Dal: 1822 poděkování
Dostal: 744 poděkování

Re: Komunikační platformy mezi námi

Nový příspěvek od podivin »

Já používal dřív ICQ, pak jsem k tomu přidal Jabber. Dlouho jsem nechápal, co mají lidé na whatsappu (to bylo ještě v době, kdy whatsapp nepatřil Facebooku a ještě tehdy hlásil, že za nějakou dobu začne účtovat poplatky). Pak ale whatsapp začali používat i rodinní přislušníci, takže když jsem chtěl také fotky a videa, tak jsem si ho také musel nainstalovat. FB nemám, teda asi jsem něco zkoušel, ale ne aktivně. IG mám pár účtů na stahování, tam jsem si přihlásil pár cizích účtů, aby ty moje účty nevypadaly podezřele a automat je neblokoval, ale nic tam neposílám. Pak mám google účty, ale převážně jen email, na pár mám i kalendář na androidu, ale jinak jsem neměl ani g+. Jako IM kromě WA mi jeden kolega už dřív ukázal telegram, teď pár kolegů začalo plašit kvůli WA, tak začali hromadně přecházet na signal, ale signal nemá web rozhraní, jen desktop client, což je ale chromium, které jde na webové rozhraní, které ale není volně k dispozici a signal neumí běžet na dvou zařízeních zároveň, jako WA, což třeba telegram zase umí a telegram má i web klienta, kam můžu normálně z firefoxu.
Pár dalších IM jsem zkoušel, ale aktivně nic. Co se mi dost líbí je delta chat, což je klient, který používá SMTP a IMAP. Výhoda je, že lze použít jakýkoliv SMTP/IMAP server, zprávy jsou šifrované, klient podporuje multimédia, zprávy jsou viditelné i v normálním mail klientovi (a dají se tuším i rozšifrovat jako normální gpg nebo smime email), takže prakticky není potřeba ani delta chat klient. U jiných systémů je uživatel odkázaný na cizí servery (mail server si každý může nainstalovat vlastní nebo používat samozřejmě cizí gmail, firemní, ...) a nevím, jak dobře jdou zálohovat a číst zprávy z ostatních IM bez použití originálního IM klienta - např. WA má nějakou message DB, naštěstí media jsou ve WA uložená normálně. Delta chat má message DB jako IMAP folder.
Tito uživatelé poděkovali autorovi podivin za příspěvek:
Dreamer
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Stačí zavřít oči a všechno se stane. Stačí zavřít oči a ... všechno skončí
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů