Dotaz před objednáním u sexuologa

Dotaz vložen 18. 12. 2016 16:26

Zdravim, delší dobu se přemlouvám do objednání k sexuologovi.

Chtěl bych se ale nejprve zeptat na věci na které bych případně navázal v ordinaci. Je pro mě důležité abych po hodině v ordinaci nezjistil, že to bylo pár zbytečně zabitých hodin(myšleno celkově, nejen samotný čas v ordinaci). Proto bych se i chtěl trochu připravit. Po kolika sezeních je možné dobrat se nějakému výsledku a na čem to závisí?
Jedna věc je, že otec mě zneužíval a vubec nevim nakolik se to podepsalo na mých představách a nakolik je to poděděné či vrozené. Jakou s tím máte zkušenost? Chci to probrat ale nevim jestli to nějaký smysl má? Možná bych měl jen dál plynout jako voda. Jaké jsou možnosti?

Mám sadistické a trochu nekrofilní představy na dětech, zvířatech, ženách, občas mužích. Představy vypadaj jakože se stále stáčí k tomu co dělal otec. Tedy oběti vystupují jako sexuální hračky, ponížené, plné strachu, rezignované na odpor a naivní.

Věc další, trochu se přestávám kontrolovat(týká se žen). Nechci ale uplně jít cestou medikace. Spíš chci do léta probrat co se dá.

Pak mám pár otázek „co by mohlo znamenat“.

Zároveň chci mít v sobě více jasno i kvůli přátelům. Kdyby se kamarádka dozvěděla, jak jsem si jí představoval když byla dítě, asi by jí dvakrát nepotěšilo když bych vůbec nevěděl proč jsem to dělal.

Nebráním se psychoterapiím, skupinovým sezením, čemukoliv co se jeví jako logické zkusit.

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Víte, příteli, ono se předem nedá mnoho říci. Důležité bude, co  z Vás při rozhovoru vypadne. Z toho co píšete, se zdá, že nebudete úplně jednoduchý případ a asi jej jeden rozhovor nevyřeší. Takže někdy přijďte do ordinace a dáme řeč.

Komplikace je v tom, že do konce února jsem mimo Evropu. Potom budu odinovat zase každou středu na Sexuologickém ústavu, Ke Karlovu 11, Praha 2. Doporučuji přijít před 1/2 8. hodinou, abyste byl první, až sestra odemkne. Netlučte ale na uzamčené dveře!!! Sestřičku to znervózňuje.

Jelikož je to ještě vzdálená doba, doporučuji se den předtím telefonicky zeptat, zda skutečně na ústavu budu, může se stát cokoliv. Můj tel. 606 448 329. Bude samozřejmě dostupný až po 1.3.2017.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.