Dětský kroužek

Dotaz vložen 3.3.2023

Jak můžeme pedofila odradit od práce v dětském kroužku?

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Vážený tazateli,

Váš dotaz je příliš stručný, než aby bylo možno jej zodpovědět.

Je tam příliš mnoho neznámých.

  • O jakého pedofila jde? Je to kriminální pedofil, který již byl odsouzen a má tedy zřejmě zákaz práce s dětmi a mládeží? Pak nejde o to jej odrazovat, protože má takovou práci zakázánu soudem.
  • Jde naopak o nekriminálního pedofila, který si je své orientace vědom a chce pracovat s dětmi proto, že má děti rád a činí vše pro to, aby se vyhnul selhání?
  • Nebo má někdo jen podezření na to, že ten nebo jiný člověk by mohl pedofilem být, ale nejsou pro to žádné důkazy?
  • A hlavně, kdo je tazatelem? Je to zakladatel (provozovatel ) dětské skupiny? Nebo někdo z rodičů, který se jen domnívá, že nějaký pracovník skupiny by možná mohl být pedofilem?

Takže, pokud chcete dotaz zorpovědět, napište nový email a v něm vše podrobně rozveďte.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek
Sexuologický ústav Praha

Kateřina Klapilová, Ph.D. odpovídá:

Dobrý den,

neuvádíte, na základě čeho vzniklo Vaše podezření. Na základě domněnek není možné člověka soudit nebo mu něco zakazovat. Je důležité rozlišit, zda se jedná o sexuální preferenci (která je vrozená, není trestná a nikdo za ni nemůže), nebo o trestnou činnost (sexuální obtěžování / zneužívání dětí). V případě, že byste měl/a podezření na tuto závažnou trestnou činnost, je samozřejmě na místě obrátit se na Policii ČR.

S pozdravem

Podivín odpovídá:

Ahoj Jane,

pan doktor to již napsal, ten dotaz je příliš stručný. K jeho dotazům bych přidal ještě pár dalších dotazů.

Jak víte, že se jedná o pedofila? On Vám to sám řekl nebo tak usuzujete jen z toho, že se chová hezky k dětem? Proč ho chcete odradit, aby v dětském kroužku nepracoval? Jen proto, že je pedofil (pokud to víte 100% jistě) nebo proto, že se chová nevhodně k dětem?

Jaký máte důvod ho odrazovat od práce s dětmi, jen pokud by byl pedofil? Nereagujte na základě toho, zda je nebo není pedofil, ale jak se k dětem chová. K dětem se mohou chovat nevhodně i nepedofilní lidé.

Zkuste nám poslat víc informací, abychom mohli lépe odpovědět.

Podivín, heterosexuální pedofil

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.