Co jsem?

Dotaz vložen 1.4.2023

Dobrý den. Nikdy mne predpubertalni dívky nepřitahovali a myslím se, že stále nepřitahují. Stalo se to, že jsem osahával

dceru své manželky. Dceři je dvanáct let. Nicméně jsem vzrušení nepociťoval, neměl jsem ani touhu se uspokojit. Takové osahávání, které bylo přes oděvy trvalo maximálně pět minut. Občas jsem jí říkal, že ji miluji. Myslel jsem to ale tak, jako rodič. A trochu jako vtip. Občas jsem jí říkal, že bych se ani mazlil, ale, že na to nemá věk. Myslel jsem ale věk 18 a výš. Nikdy jsem neměl touhy ani představy sexu s poškozenou. Sám nedokážu určit co mne k takovému chování nutilo. Vše trvalo asi tři čtyři měsíce, kdy mi dcera už důrazně řekla, že jí to dost obtěžuje a že si přeje abych s tím přestal. Samozřejmě jsem přestal s letmými doteky na intimních místech. Ale doteky ve smyslu pohlazení po vlasech jako otec ne se sexuálním zaměřením nepřestali. Jednou jsem ji rukou štípal na stehně, ruce a boku (stále přes oděv). Pravděpodobně to stále považovala za sexuální obtěžování a nahlásila vše na policii. Zajímalo by mne, jakou mám orientaci, když jsem toto nedělal za účelem vzrušení ani uspokojení? Podotýkám, že do poslední chvíle dcera se mnou komunikovala, nebála se být se mnou o samotě a na policii tvrdila, že mne má ráda.

Kateřina Klapilová, Ph.D. odpovídá:

Dobrý den, Cyrile,

ptáte se, „co jsem“. Na takovou otázku Vám může dát odpověď jen podrobný diagnostický rozhovor s odborníkem, nebylo by správné něco tipovat na dálku na základě velmi kusých informací. Určitě Vám doporučuji objednat se na vyšetření, například na sexuologický ústav, nebo zavolat kolegům z projektu Parafilik (čas a číslo naleznete v záhlaví stránek parafilik.cz).
Jsou Vám k dispozici, pokud byste si o své situaci potřeboval promluvit, i na případné dotazy ohledně sexuality a možností odborné péče. Mohou Vám v návaznosti také zprostředkovat diagnostiku Vaší sexuální preference a probrat s Vámi okolnosti a příčiny Vašeho problematické chování vůči dceři, které zde popisujete.

V situaci, kterou popisujete, je skutečně důležité vyznat se sám v sobě a zařídit se tak, aby se Vaše chování směrem k nezletilým už neopakovalo, proto raději neváhejte a pomoc vyhledejte.

Držím Vám pěsti,

Mgr. Kateřina Klapilová, Ph.D. (ECPS)

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

z Vašeho textu nelze určit, jakou sexuální orientaci máte. Vyžadovalo by to komplexní sexuologické vyšetření. Faktem je, že k většině pohlavních zneužití dochází u nepedofilů.

Nicméně, pokud bude zahájeho trestní stíhání, rozhodně bude vyžadován znalecký posudek z odvětví psychiatrie a sexuologie a ten Vám otázku o Vaší orientaci zodpoví.

Pokud nebude trestní stíhání zahájeno a bude Vás Vaše orientace zajímat, nabízím Vám vyšetření na Sexuologickém ústavu v Praze, Ke Karlovu 11, Praha 2, mohl byste se ke mně objednat na tel. 22496 5247. Ordinuji jen o středách.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.